Strona główna / Recenzje / Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś - Opinia o produkcie
Aktualizacja: 05.05.2023

Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś - Opinia o produkcie

Ranking karm dla kotów
Karma Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś to jedna z najbardziej popularnych karm dla kotów na rynku. Została sprawdzona przez wielu klientów i ich koty, więc chcieliśmy również przetestować, czy faktycznie jest to produkt godny polecenia. Akurat jedna osoba z naszej redakcji chciała wymienić jedzenie dla swojego pupila, więc to idealny moment, żeby sprawdzić jeden z produktów, który umieściliśmy między innymi w rankingu karm dla kotów.
Ocena redakcji: 85
Partnerzy serwisu:

Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś - Skład – Białko i tłuszcz

Applaws karma dla kota opinie zbiera pozytywne głównie ze względu na bardzo dobry skład. Przyjmuje się, że dobra karma dla kota powinna posiadać co najmniej 30% białka. W przypadku testowanego produktu jest to aż 37%. Jednak nie to jest kluczowe. Warto zwracać uwagę również na to ile procent z tego białka jest pochodzenia zwierzęcego, gdyż najtańsze karmy też mogą posiadać podobną zawartość tego makroelementu, lecz białko zwierzęce będzie miało np. 4% udział. Applaws dla kota nie należy do tej grupy, gdyż aż 82% jest pochodzenia zwierzęcego, a resztę uzupełniają różne warzywa oraz rośliny. Korzystne jest również to, że aż 50% z tego białka to suszona mączka, czyli po prostu pełnowartościowe mięso pozbawione wody (możesz to sprawdzić w składzie umieszczonym pod tabelką).

Karma Applaws posiada w składzie około 20% tłuszczu surowego. Ogólnie w najlepszych karmach ta wartość waha się od 10 do 30% i ciężko jest określić, która granica jest bardziej preferowana. Jest jednak kilka zasad, które mogą nam nieco ułatwić wybór odpowiedniej karmy.

1. Im więcej tłuszczu, tym karma jest smaczniejsza, ale również bardziej kaloryczna

2. Im mniej tłuszczu, tym karma ma mniej kalorii.

Zatem, jeśli nasz kot jest: niejadkiem, jest młody i dużo się rusza lub ma niedowagę, wtedy warto wybierać karmy z większą zawartością tłuszczu. Jeśli jednak nasz pupil raczej niedużo się rusza lub ma skłonność do objadania się, wtedy korzystniej będzie wybrać jedzenie z mniejszą zawartością tego makroelementu. Karma Applaws jest bardzo uniwersalnym wyborem, gdyż zawartość tłuszczu jest pośrodku wyznaczonej przez nas skali.
Białko surowe 37.0 %
Tłuszcz surowy 20.0 %
Włókno surowe 2.2 %
Popiół surowy 10.8 %
Wapń 2.8 %
Fosfor 1.6 %
Kwasy tłuszczowe Omega 3 1.4 %
Kwasy tłuszczowe Omega 6 3.5 %
Tauryna 2000.0 mg/kg
Pełny skład: Suszona mączka z kurczaka (50%), suszony łosoś (13%), mielone mięso z kurczaka (13%), ziemniaki, świeży łosoś (6%), wysłodki buraczane, drożdże piwne, olej z łososia (1%, źródło omega-3), sos drobiowy (1%), sos rybny (0,5%), witaminy i minerały, suszone jaja, celuloza z włókien roślinnych (0,03%), chlorek sodu, węglan wapnia, wodorosty/litownicowce, borówka brusznica, DL-metionina, chlorek potasu, ekstrakt z juki, ekstrakt cytrusów, ekstrakt z rozmarynu.

Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś – Skład – Reszta składników

Ciekawym elementem składu jest również włókno surowe. Na "wolności" koty zjadają swoje ofiary w całości pochłaniając futro, pazury itd. Jednak jest to jedynie 1% całkowitej diety kota, więc w zasadzie jest założenie, że im mniej tego składnika w karmie, tym lepiej. Najlepsze karmy posiadają 5% lub mniej włókna surowego, a karma Applaws wypada na tym tle świetnie, wzbogacając dietę pupila jedynie w 2,2% tego składnika.

Ostatnią rzeczą, do której podejdziemy bardzo drobiazgowo to popiół surowy, który Karma Applaws w składzie ma aż 10,8%. Popiół surowy to nic innego jak ilość minerałów w składzie. Ktoś powie, że im więcej, tym lepiej, lecz zbyt dużo może zaburzyć gospodarkę mineralną naszego kota. Przyjęto, że najlepiej, żeby karma dla kota posiadała od 5 do 10% tych składników. Tak minimalne przekroczenie, co by nie mówić jedynie umownej granicy, nie jest niczym złym i na pewno nie dyskwalifikuje prezentowanej karmy.


Fajnym składnikiem, który posiada karma Applaws jest ekstrakt z jukki, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Dlatego często nazywa się go składnikiem, który eliminuje przykry zapach pochodzący z kuwety. Karma oczywiście nie posiada żadnych zbóż, co jest kolejnym plusem.

Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś - Podsumowanie

Nagroda redakcji
Karma Applaws to jedna z najlepszych propozycji na rynku, jeśli chodzi o jedzenie dla dorosłego kota. Ma bardzo dużą zawartość białka zwierzęcego, odpowiedni udział tłuszczów, jest dla kota smaczna, posiada wiele minerałów potrzebnych do prawidłowego rozwoju oraz nie ma w składzie zbóż. Jest również bardzo zdrowa dla kota, więc uważamy, że zdecydowanie warto sprawdzić u siebie w domu ten produkt.