Strona Główna > Najlepszy laptop dla dzieci: Jaki laptop dla dziecka kupić w 2022 roku?
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Najlepszy laptop dla dzieci: Jaki laptop dla dziecka kupić w 2022 roku?

Jaki laptop dla dzieci najlepiej wybrać? Nie jest to łatwe pytanie gdyż wiele modeli różni się od siebie dostępnymi funkcjami. Postaraliśmy się jednak zebrać opinie odnośnie tych urządzeń edukacyjnych, sprawdziliśmy je pod kątem użyteczności i zebraliśmy w jednym rankingu. Udało nam się dzięki temu wyróżnić 10 interesujących opcji, na które warto zwrócić uwagę. Kolejność umieszczenia w zestawieniu ma oczywiście znaczenie pod kątem stosunku jakość cena, lecz zarówno laptop dla dziecka z 1 miejsca i laptop edukacyjny z 10 jest opcją na, którą warto zwrócić uwagę. Jeśli zastanawiasz się, jakie laptopy dla dzieci powinny znaleźć się w twoim koszyku zakupowym, to uważamy, że poniższe zestawienie powinno zdecydowanie pomóc w ostatecznym wyborze.

Najlepszy laptop dla dzieci: Jaki laptop dla dziecka kupić w 2022 roku? – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Smily Play Laptop Dwujęzyczny Podświetlany (8030)


Smily play laptop
  • Najwyżej oceniany
literek, kształtów, głosek, posiada przyciski z dźwiękami gamy,
cyferek, gra melodie. liczenia,

Czego uczy laptop dziecięcy Smily play?

Laptop dla dzieci Smily Play to idealna propozycja dla malucha w wieku od 3 do 6 lat. Jest to laptop edukacyjny, który działa w trybie polskim oraz angielskim, więc już od najmłodszych lat możemy przyzwyczajać dziecko do dźwięku dwóch najważniejszych języków w naszym kraju. Urządzenie posiada dosyć małych rozmiarów ekran LCD, który mimo niewielkiej przestrzeni wyświetla interesujące animacje przykuwające uwagę dziecka. Laptop Smily Play posiada również nieocenioną funkcjonalność, którą jest regulator głośności. Odpowiedni przycisk wraz z pokrętłem znajduje się w widocznym miejscu na panelu urządzenia, więc bez przeszkód możemy dostosować poziom głośności lub całkowicie wyciszyć laptop zabawkę. Smily Play laptop posiada oczywiście różne zabawy edukacyjne do wyboru, a każdą z nich możemy przeprowadzić w dwóch wersjach językowych.

OCENA: 86/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Tablet Malucha DHN29


Śmieszne dźwięki, 6 piosenek do wspólnego śpiewania,
Nauka liter od A do Z, Nauka pierwszych słów, Nauka kolorów, Nauka koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Co oferuje tablet dla 3 latka Fisher-Price?

Laptop dla dzieci Fisher-Price to w zasadzie tablet dla 3 latka oraz młodszych dzieci. Urządzenie jest zatem przewidziane dla nieco młodszej kategori wiekowej w porównaniu do tego co oferował laptop Smily Play z miejsca pierwszego. Nie dziwi zatem fakt, że laptop edukacyjny został zaprojektowany jedynie w polskiej wersji językowej, więc nie traktujemy tego jako minus, lecz jako zrozumienie potrzeb dziecka na każdym pułapie rozwoju. Laptopy edukacyjne dla dzieci firmy Fisher-Price posiadają tak zwane poziomy nauki. Inne opcje dostępne są dla 12 miesięcznych użytkowników, nieco bardziej zaawansowane dla dzieci do 18 miesiąca, a powyżej 24 miesiąca przewidziane są najbardziej zaawansowane opcje. Prezentowany przez nas laptop edukacyjny dla dzieci opinie w internecie ma bardzo dobre, a my chcielibyśmy im zawtórować, gdyż w tak niskiej cenie możemy otrzymać przemyślanie skonstruowane urządzenie.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Hh Poland Laptop Edukacyjny Nauka Cyfr I Literek


hhpoland laptop edukacyjny
Nauka liter z Polskiego alfabetu, Nauka Polskich słówek,
Nauka cyfr, Gry zręcznościowe, Rozpoznawanie nut na pięciolinii, odszukiwanie nut na podstawie dźwięków, Posiada zegar (ustawienie zegara, budzik, odliczanie, stoper) oraz kalkulator.

Czego uczy komputer dla dzieci Hh Poland?

Hh Poland to świetny laptop edukacyjny dla 5 latka. Producenci piszą, że zabawce powinien sprostać nawet 3 latek, lecz tego zdania nie potwierdzają konsumenci, którzy nabyli ten produkt. Jeżeli nasze dziecko jest młodsze to znacznie lepszą propozycją będzie laptop smily play lub laptop dziecięcy Fisher-Price. Prezentowany przez nas laptop edukacyjny dla dzieci opinie ma mimo wszystko bardzo dobre. Rodzice doceniają szereg funkcjonalności, które sprawiają, że dziecko się nie nudzi i jest wstanie za każdym razem próbować nowych opcji. Urządzenie spośród wszystkich prezentowanych w zestawieniu najbardziej wyglądem przypomina laptopa, gdyż posiada w zestawie myszkę, którą możemy sterować po interaktywnym wyświetlaczu.

OCENA: 85/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Smily Bystry Tablet (Gxp722191)


Pomaga w kształceniu logicznego myślenia i wyobraźni, Dziecko z jego pomocą uczy się nazw zwierząt, alfabetu oraz głoskowania zgodnie z podstawą programową. Pomaga w nauce nowych rzeczy,
Animacje angażują uwagę dziecka, Pozwala na poznawanie nowych kształtów i kolorów,

Czego uczy komputer dla dzieci Smily Bystry Tablet

Kolejny produkt to powrót do propozycji dla dzieci od 12 miesiąca. Jest nim Smily bystry tablet. Działa on na bardzo podobnej zasadzie jak każda inna prezentowana przez nas laptop zabawka, lecz posiada znacznie mniejsze rozmiary, które pozwolą dziecku z większą łatwością operować urządzeniem. Produkt posiada 6 gier edukacyjnych, które pomagają w kształtowaniu logicznego myślenia oraz wyobraźni, a także pomogą w nauce nowych rzeczy. Ostatnią funkcjonalnością jest quiz, który pomaga w utrwaleniu nabytej wcześniej wiedzy. Uważamy, że jest to bardzo ciekawy komputer dla dzieci, który zawiera wszystkie potrzebne funkcje, a zarazem możemy dostać go w bardzo przyzwoitej cenie.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Dumel Discovery Tablet Magiczna Sowa 10243

49 zł w Ceneo


Dumel discovery
Zabawka mówi jedynie po polsku, Posiada dwa tryby zabawy: zgadywanka, nauka odgłosów zwierząt. Zawiera 200 pytań w trybie zagadek,
Pozwala na naukę 30 odgłosów zwierząt, Pozwala na granie 5 różnych melodi,

Czym cechuje się laptop edukacyjny Dumel Discovery Tablet Magiczna Sowa?

Komputer dla dzieci Dumel Discovery Tablet Magiczna Sowa to urządzenie znacząco różniące się od pozostałych przedstawionych w rankingu. Mimo stosunkowo okrojonej funkcjonalności producenci stworzyli produkt, który nie może być porównany z żadnym innym. Przedstawiony laptop dla dzieci ma jedynie dwa tryby działania. Pierwszym z nich jest nauka odgłosów zwierząt, natomiast drugim jest tryb zagadek. Pierwszą funkcję posiada raczej każdy laptop edukacyjny dla 5 latka w dół, lecz druga zabawa jest bardzo interesująca. Dziecko ma za zadanie pomyśleć o jakimś zwierzęciu, a potem odpowiadać na serię pytań, które będzie zadawał laptop dla dziecka. Finalnie laptop zabawka powinien być w stanie odgadnąć o jakim zwierzątku myśleliśmy. W naszej opinii jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i na pewno warto pomyśleć nad zakupem tego urządzenia.

OCENA: 80/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Smily Play Tablet 1146/0823


Smily Play
pierwszych literek, instrumentów, cyfr, zwierzątek.
kolorów, kształtów,

Czego uczą laptopy dla dzieci serii Smily Play Tablet?

Komputer dla dzieci Smily Play Tablet to dwujęzyczne urządzenie mówiące zarówno po polsku jak i po angielsku. W ustawieniach sprzętu można wybrać preferowany język, dzięki czemu jesteśmy wstanie od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do dźwięków jednego z najbardziej powszechnych języków świata. Jest to idealna propozycja jako tablet dla 3 latka, a nawet jako laptop edukacyjny dla 5 latka. Młodsi użytkownicy sprzętu mogą korzystać jedynie z wersji polskiej. Natomiast starsze dzieci mogą nasłuchiwać anglojęzycznej wersji wgranych dźwięków. Urządzenie bardzo mocno przypomina standardowy sprzęt typu tablet. Ekran jest całkowicie interaktywny, więc za pomocą funkcyjnych przycisków dziecko może poznawać samodzielnie zawartość umieszczoną przez producentów. Dla rodziców istotne może być również dodanie opcji działania tabletu zarówno w formie głośnej jak i wyciszonej.

OCENA: 76/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Hh-Poland Laptop Edukacyjny (18353)


Hh poland
Liter i wyrazów, Posiada wesołe i sympatyczne gry, Matematyki, Akcesoria typu kalkulator, budzik, czasomierz, zegar.
Muzyki, Logiki i pamięci,

Czego uczą laptopy edukacyjne dla dzieci Hh-Poland Laptop Edukacyjny?

Laptop dla dziecka Hh-Poland Laptop Edukacyjny to kolejna propozycja dla malucha powyżej 3 roku życia. Jest to bardzo mocno rozbudowane narzędzie, które pozwala na korzystanie z ponad 80 programów do nauki poprzez rozrywkę, więc możemy być pewni, że nasza pociecha nie znudzi się zbyt szybko okrojoną funkcjonalnością. Rodzi się jednak pytanie czy laptop edukacyjny dla dzieci w tej formie nie będzie zbyt bardzo skomplikowany do obsługi i tym samym czy nie odstraszy i nie zniechęci dziecka do zabawy. Nie powinno to nas jednak martwić, gdyż sterowanie jest mocno intuicyjne, a dodatkowo laptopy dla dzieci tej serii posiadają na spodzie dolnej pokrywy prostą instrukcję z wyszczególnionymi możliwościami urządzenia. Sprzęt wyróżnia także design, który sprawia, że laptop zabawka wygląda bardzo podobnie do pełnoprawnych sprzętów typu laptop. Producenci dążyli do tego żeby rodzic mógł przyzwyczajać dziecko do używania tego typu sprzętu bez podłączenia do internetu. Komputer posiada w pełni interaktywne klawisze, myszkę, touchpada oraz ekran LCD, na którym wyświetlają się aktywowane animacje.

OCENA: 76/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Dumel Discovery Tablet Zwierzaki 10250


Dumel diss
  • Najniższa cena
Zaprogramowanych 60 słów i realistycznych dźwięków, 24 pary obrazków do połączenia, 24 odgłosy zwierząt, Zabawka jest w pełni dotykowa.
5 wesołych melodii, Logiki i pamięci,

Co zawierają laptopy edukacyjne serii Dumel Discovery?

Tablet dla 3 latka Dumel Discovery to dosyć proste urządzenie pełniące rolę zabawki interaktywnej. Jest to najtańszy sprzęt ze wszystkich ujętych w zestawieniu, więc może być to bardzo ciekawy pomysł na skromny, aczkolwiek ciekawy upominek. Producenci sugerują, że zabawka przeznaczona jest głównie dla dzieci od 3 roku życia, lecz poradzą sobie z nią zarówno młodsze dzieci oraz będzie to także super rozwiązanie jako laptop edukacyjny dla 5 latka. Każde dziecko na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Laptop zabawka posiada dwa główne tryby zabawy. Pierwszym z nich jest łączenie ze sobą podobnych obrazów w parę, natomiast drugą zabawą jest rozpoznawanie dźwięków zwierząt. Urządzenie odgrywa jeden z zaprogramowanych dźwięków, a zadaniem dziecka jest skojarzenie go z poprawnym obrazkiem. Oczywiście zabawka w standardzie posiada możliwość ściszania dźwięków, a nawet wyciszenia ich całkowicie, więc nie musimy martwić się o to, że sprzęt będzie losowo, w niepożądanym momencie uruchamiał głośne dźwięki.

OCENA: 74/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Hh Poland Laptop Edukacyjny 53 Program Usb Pl Kolorowy Ekran


Laptop edukacyjny hh
Liter i wyrazów, Posiada różnego typu gry, Matematyki, Posiada również różne akcesoria (kalkulator, budzik, czasomierz, zegar, data)
Muzyki, Logiki i pamięci,

Czego uczą laptopy edukacyjne dla dzieci serii Hh Poland Laptop Edukacyjny 53?

Kolejną pozycją w naszym zestawieniu jest laptop dla dzieci Hh Poland Laptop Edukacyjny 53. Jest to sprzęt zarówno dla dzieci poniżej 3 roku życia oraz dla pociech, które są nieco starsze. Tę rozbieżność wytwarza ilość różnorodnych programów, które zostały wgrane przez producenta. Ich ilość wynosi aż 53, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Opis produktu jednoznacznie wskazuje, że jest to laptop dla dziecka, który podpasuje zarówno chłopczykowi jak i dziewczynce. Urządzenie jest jednak głównie w niebieskich kolorach, więc jeśli chcemy kupić coś w bardziej dziewczęcym odcieniu, być może lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na laptop Smily Play z miejsca pierwszego. Zaletą jaką niewątpliwie posiada komputer dla dzieci tej serii jest wyraźny i przyjemny głos lektora. Bardzo często producenci korzystają z mocno sztucznie brzmiących syntezatorów mowy, które dla dziecka w dłuższej perspektywie są nużące, a czasami nawet niezrozumiałe. Tutaj nie musimy się tym przejmować, gdyż każde słowo, które zostanie przez sprzęt odtworzone zostało nagrane przez człowieka.

OCENA: 71/100
10 miejsce w rankingu cyberanking.pl

Smily Interaktywny E-Book Poczytaj Mi Bajkę Play


4 bajki czytane przez lektora, Quiz na temat przeczytanych bajek,
System nagród za poprawną odpowiedź,

Co posiada w zawartości laptop dla dziecka Smily interaktywny E-book?

Ostatnią propozycją z naszego zestawienia jest Smily Play tablet interaktywny. Prezentowany produkt to nie pełnoprawny komputer dla dzieci, który posiada ogrom funkcji oraz programów służących do zabawy, lecz ebook. Zawartość urządzenia jest niezwykle ciekawa i w naszej opinii jest to bardzo oryginalny pomysł, który wyróżnia się spośród standardowych, podobnych do siebie sprzętów. Dlaczego zatem ten laptop dziecięcy umieściliśmy na ostatnim miejscu? Odmienność od standardu jest oczywiście świetną sprawą, lecz ciężko było nam porównać go z innymi zabawkami dostępnymi w zestawieniu. Zalecamy zatem żeby tę propozycję traktować jako pozycję specjalną. Laptop dla dziecka ma wgrane 4 bajki (3 małe świnki, Złotowłosa i 3 misie, Czerwony Kapturek, Brzydkie Kaczątko). Wybór bajki do odtworzenia jest bardzo prosty oraz intuicyjny, gdyż wystarczy kliknąć w interaktywny przycisk obrazkowy prezentujący daną bajkę. Oprócz możliwości słuchania nagrań bajek, urządzenie może zadawać pytania, które mają za zadanie sprawdzić koncentrację dziecka na punkcie prezentowanych treści.

OCENA: 61/100

Najlepszy laptop dla dzieci: Jaki laptop dla dziecka kupić w 2022 roku? – Komentarze do rankingu


0,0
Rated 0,0 out of 5
ilość ocen: 0

Najlepszy laptop dla dzieci: Jaki laptop dla dziecka kupić w 2022 roku? — FAQ


W obecnych czasach cyfryzacja poszła tak bardzo do przodu, że urządzenia elektroniczne stają się podstawą od namłodszych lat. Przyzwyczajanie zatem dzieci od najmłodszych lat do obsługi komputera nie jest wcale złym pomysłem. Tym bardziej jeśli takowe sprzęty to laptopy edukacyjne dla dzieci, które mogą wspomóc rozwój naszej pociechy. Najlepszym sposobem żeby zachęcić dziecko do rozwoju jest zdecydowanie zabawa. Wszystkie zaproponowane przez nas laptopy, czy to Smily play laptop czy urządzenia serii HH Poland zostały zaprojektowane w ten sposób żeby wiedzę przekazywać pod postacią zabawy lub ciekawych, śmiesznych animacji.

Jest to niewątpliwie najcięższe pytanie, które stoi przed każdym z nas przed skomponowaniem swojego koszyka zakupowego. Warto zatem zwrócić uwagę na to jakie produkty mamy do wyboru i spróbować je pogrupować według bardziej ogólnych kategorii. Po pierwsze laptopy edukacyjne są przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Jeśli nasza pociecha ma mniej niż 3 latka, wtedy odrzućmy wszystkie, które przeznaczone są dla starszych dzieci. Następnie musimy określić budżet jakim na określony moment dysponujemy. Jeśli interesuje nas komputer dla dzieci kosztujący ponad 150 złotych, wtedy możemy odrzucić wszystkie urządzenia typu tablet, które często posiadają bardziej okrojoną zawartość dzięki czemu kosztują mniej. Wtedy do wyboru pozostanie nam już znacznie mniej urządzeń. Pod uwagę musimy wziąc wtedy bardziej indywidualne preferencje. Czy chcemy żeby kupione przez nas laptopy edukacyjne dla dzieci były w kolorze niebieskim, a może różowym. Zabawki różnią się także od siebie funkcjami. Być może, któraś z nich bardziej zwróciła naszą uwagę od innych.

Laptop dla dzieci może być używany praktycznie od samego początku życia. Są urządzenia, które zawierają w sobie programy, które służą do zabaw dla dzieci poniżej 12 miesiąca życia. Są to oczywiście najprostsze zabawy lub dźwięki nie wymagające od naszej pociechy wiele interakcji. Dla najmłodszych są także ebooki, dzieco może słychać bajek tym samym przyzwyczajać się do dźwięków i słów pochodzących z języka polskiego. Dla dzieci nieco starszych propozycje zabaw oraz programów są już dużo bardziej interaktywne. Laptop dzieciecy wyamga wtedy od użytkownika reakcji na dany dźwięk lub pytanie. Dlatego uważamy, że laptop zabawka to świetne urządzenie dla dziecka w każdym wieku, gdyż różnorodność opcji sprawia, że na każdym etapie sprzęt ten będzie użyteczną zabawką edukacyjną.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl