Strona Główna > Najlepsza falownica do włosów w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Najlepsza falownica do włosów w 2024 roku

Jeśli interesuje Cię zakup urządzenia stylizacyjnego takiego jak falownica do włosów, przeczytaj nasz ranking. Dowiesz się w nim jakie kryteria powinna spełniać najlepsza falownica, aby nam dobrze służyła, była bezpieczna dla włosów oraz trwała. Poza tym przeliczmy oferowaną jakość w zestawieniu do ceny, więc razem z nami na pewno nie przepłacić ani złotówki.

Najlepsza falownica do włosów w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Valera Wawe Master 647.03


Valera Master
  • Najwyżej oceniany
Temperatura maksymalna: 210 stopni; Jonizacja: tak;
Powłoka płytek: ceramiczno-keratynowa; Regulacja temperatury: elektroniczna;

Najlepsza falownica do włosów – Valera Wawe Master 647.03 – krótki opis:

Pierwsza falownica do włosów, która pojawi się w rankingu, to Valera Wawe Master. Swoje miejsce gwarantuje wdrożeniu znakomitych rozwiązań, które sprawiają, że urządzenie jest bardzo funkcjonalne, ale również bezpieczne dla struktury włosów. Po pierwsze, powłoka, która odpowiada za stylizację jest ceramiczno-keratynowa. Dzięki temu bez przeszkód skorzystamy z urządzenia nawet jak posiadamy farbowane lub zniszczone włosy, gdyż tego typu powierzchnia nagrzewania sprawia, że nasze włosy są nawilżane podczas całego procesu.

Falownica do włosów ranking swój zawdzięcza również szerokiej gamie dostępnych temperatur do wyboru. Możemy wybrać spośród 8 ustawień, od 140 do 210 stopni. Oznacza to, że włosy delikatne, cienkie możemy potraktować najniższym zakresem, więc bez sensu nie będziemy ich dodatkowo obciążać. Natomiast włosy grube również zostaną bez przeszkód wystylizowane, gdyż możemy ustawić sobie najwyższy zakres pracy urządzenia. Wrażenie robi również technologia jonizacji, która sprawia, że włosy zrobione karbownicą są dodatkowo zabezpieczane oraz nie elektryzują się. Dopełnieniem tego jest fakt, że falownica do włosów Valera Wawe posiada użyteczny ekran elektroniczny pokazujący aktualną temperaturę, technologię automatycznego wyłączania, gdy nie używamy urządzenia oraz termoizolacyjne etui dołączone do zestawu, które ułatwia przechowywanie tego rodzaju sprzętu. Jednym słowem, w naszej opinii, jest to najlepsza falownica do krótkich włosów, długich, cienkich oraz grubych.

OCENA: 86/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

BaByliss W2447E Deep Waves


Temperatura maksymalna: 200 stopni Celsjusza; Powłoka płytek: ceramiczno-turmalinowa;
Regulacja temperatury: mechaniczna; Funkcje dodatkowe: automatyczny wyłącznik, obrotowy kabel.

Najlepsza falownica do włosów – BaByliss W2447E Deep Waves – krótki opis:

Falownica do włosów przedstawiona na miejscu drugim jest zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych sprzętów w tej kategorii. Biorąc pod uwagę zarówno nasze statystyki, jak i ilość opinii w sieci, jest ona najchętniej wybierana spośród wszystkich tego typu urządzeń. My sprawdzimy, czy ta konkretnie falownica do włosów ranking zawdzięcza swojej popularności, czy ma jednak coś specjalnego do zaoferowania. Pierwszą ciekawą rzeczą jest fakt zastosowania powłoki ceramiczno-turmialinowej. Dzięki temu falownica babyliss efekt karbowania pozostawia bez śladu naelektryzowania. Minerały znajdujące się na powłoce zamykają łuskę włosa, dlatego ich struktura jest bezpieczna i wolna od ładunków elektrycznych. Dlatego też seria Deep Waves nie posiada technologii jonizacji, którą opisywaliśmy w przypadku marki Valera, gdyż już sama powłoka spełnia tego typu zadanie.

Włosy zrobione falownicą BaByliss mogą być w 3 różnych temperaturach w przedziale od 160 do 200 stopni. Oznacza to, że nie mamy dostępnych bardzo niskich zakresów, więc osoby o bardzo delikatnych, cienkich włosach będą używały odrobinę wyższej temperatury niż jest to potrzebne. Poza tym falownica BaByliss posiada automatyczny wyłącznik, termoizolacyjne etui, które pozwala włożyć do niego urządzenie jeszcze ciepłe od pracy oraz mechaniczny tryb ustawiania temperatury.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Ceraseries Deepwaver Falownica Do Włosów 10el


Caraseries Deepwaver Falownica Do włosów
elementy grzejne pokryte ceramiką; elektroniczny wyświetlacz;
regulacja temperatury, max. 230 stopni C; 3m obrotowy przewód zasilający;

Najlepsza falownica do włosów – Ceraseries Deepwaver Falownica Do Włosów – krótki opis:

Falownica do włosów Ceraseries Deepwaver to zdecydowanie urządzenie, na które warto zwrócić swoją uwagę. Cennym atutem, który sprawia, że dla wielu jest to najlepsza falownica, to opcja płynnego regulowania temperatury. Oznacza to, że nie mamy dostępnych jedynie kilku zakresów, w których możliwe jest używanie sprzętu, lecz możemy uzyskać za pomocą ruchomego kółka dowolną temperaturę z przedziału od 130 do 230 stopni. Falownica do włosów ranking zawdzięcza również powłoce ceramicznej, która równomiernie rozprowadza po całej powierzchni grzania podaną temperaturę.

W przypadku Ceraseries powłoka nie ma dodatkowych minerałów, więc jeśli włosy zrobione karbownicą są świeżo po farbowaniu lub są niezwykle delikatne być może warto zastanowić się nad powłoką z dodatkiem keratyny. Tak samo, jeśli Twoje włosy są skłonne do puszenia się oraz elektryzowania podczas tego typu zabiegu, warto wtedy zastanowić się nad innym produktem. Falownica Babyliss efekt elektryzowania się włosów minimalizuje dzięki zastosowaniu technologii jonizacji. Ceraseries nie posiada niestety tego typu wdrożenia. Jest to jednak dobra falownica do krótkich włosów. Istnieje przekonanie, że włosy krótkie lepiej kręcić innego rodzaju sprzętem, lecz jeśli falownica ma odpowiednio niewielką powierzchnię grzania, a włosy mimo wszystko są wystarczająco długie, to nie ma przeszkód, aby użyć w tym celu przedstawianego właśnie sprzętu.

OCENA: 85/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Ga.Ma Fairy Waves Falownica Do Włosów


Ga.Ma Fairy Waves Falownica do włosów
Ceramiczna powłoka grzejna; Temperatura pracy: 210°C;
Szerokość płytek wynosząca 38 mm; Funkcja szybkiego nagrzewania Quick Heat;

Najlepsza falownica do włosów – Ga.Ma Fairy Waves Falownica Do Włosów – krótki opis:

Falownica do włosów Ga.Ma Fairy Waves to również ciekawa opcja, która powinna być rozważana podczas decyzji zakupowej. Pierwszym atutem, który sprawia, że może to być najlepsza falownica jest fakt, że standardowa powłoka ceramiczna została wzbogacona o technologię nano silver, która zabezpiecza elementy grzewcze przed wszelkimi bakteriami, wirusami oraz grzybami. Falownica do włosów ranking zawdzięcza również wdrożonej technologii jonizacji, która zamyka łuskę włosa i finalnie zabezpiecza je przed zniszczeniem oraz elektryzowaniem się.

Niestety Ga.Ma posiada również dosyć istotne wady, które sprawia, że niektórzy nie będą mogli skorzystać z atutów urządzenia. Temperatura pracy falownicy do włosów serii Fairy Waves to 210 stopni. Nie jest możliwe podniesienie ani obniżenie jej, gdyż nie ma dostępnych innych zakresów. Przez to osoby o bardzo delikatnych włosach raczej powinni dokonać innego wyboru, gdyż tego typu włosy nie wymagają aż tak dużej temperatury. Włosy zrobione karbownicą Ga.Ma będą miały piękne długie fale, dzięki stosunkowo dużej powierzchni ceramicznej. Niestety przez to nie będzie to odpowiednia falownica do krótkich włosów.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Rowenta CF4710F0

278 zł w Ceneo


Rowenta CF4710F0
Moc [W]: 45; Średnica [mm]: 32;
Liczba poziomów temperatury: 1; Funkcje: Błyskawiczne nagrzewanie, Obrotowy przewód, Powłoka ceramiczna, Zabezpieczenie przed przegrzaniem, Stożkowa, Prostownica;

Najlepsza falownica do włosów – Ga.Ma Fairy Waves Falownica Do Włosów – krótki opis:

Czy najlepsza falownica może być urządzeniem wielofunkcyjnym? Bardzo często wmawia się nam, że jeśli coś jest do wszystkiego to jest również do niczego. My postaramy się przedstawić na konkretach, do którego brzegu bliżej jest Rowencie. W celu skorzystania z opisywanej przez nas funkcji urządzenia, musimy zastosować jedną z 5 dostępnych w zestawie końcówek, która diametralnie zmienia przeznaczenie sprzętu. Przechodząc stricte do specyfikacji, falownica do włosów ranking zaszczyciła między innymi dzięki ceramicznej powłoce, która równomiernie rozprowadza uzyskane ciepło po całej płytce roboczej. Znalazła się również w zestawieniu przez to co może być jej wadą lub zaletą. Dla nas wielofunkcyjność jest zaletą, gdyż w jednym małym sprzęcie możemy ukryć cały potencjał fryzjerski i nie jesteśmy zmuszeni do zakupu kilku konkretnych urządzeń.

Ponad to w zestawie znajdziemy rękawicę ochronną, która może niejednokrotnie uratować nasze ręce przed oparzeniami oraz etui termoizolacyjne, które będzie przydatne po tym jak zostaną włosy zrobione karbownicą. Jeśli chodzi o wady, to zdecydowanie można wymienić brak możliwości regulowania temperatury. Chociażby użyta falownica Babyliss efekt ukaże lepszy, gdyż włosy będą idealnie pofalowane przy użyciu mniejszej, mniej destrukcyjnej temperatury. W przypadku Rowenty temperatura robocza to 220 stopni bez względu na to jakie włosy są poddawane zabiegowi.

OCENA: 80/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

TEESA DREAM WAVES 300 TSA0561


Teesa Dream Waves 300 TSA0561
  • Najniższa cena
Najlepsza falownica do włosów – Ga.Ma Fairy Waves Falownica Do Włosów – krótki opis: Moc [W]: 100;
Liczba poziomów temperatury: 8; Funkcje: Automatyczne wyłączenie, Błyskawiczne nagrzewanie, Obrotowy przewód, Powłoka ceramiczna, Wyświetlacz LCD, Zabezpieczenie przed przegrzaniem;

Najlepsza falownica do włosów – TEESA DREAM WAVES 300 TSA0561 – krótki opis:

Jeżeli powyższe urządzenie wielofunkcyjne przedstawione w rankingu przekonało Państwo do tego, że jest to najlepsza falownica do włosów, istnieje duża szansa, że już się nie słyszymy. Jeśli jednak tak, to mamy przyjemność przedstawić falownicę Teesa Dream Waves, która wraca do jednowymiarowych standardów zestawienia. Sprzęt fryzjerski posiada zakres temperatury od 140 do 210 stopni, w tym możliwość regulacji ciepła w formie 8 różnych ustawień. Sprawia, to że jest to idealna falownica do krótkich włosów, długich, cienkich, grubych, jednym słowem wszystkich włosów. Jest to o tyle istotne, że osoby z niezwykle delikatnymi włosami, nie potrzebują użycia aż 210 stopni. W wielu przypadkach wystarczy nieco oddalić się od dolnego zakresu i już możliwe jest wytworzenie fal. Dzięki temu uzyskamy konkretny efekt nie narażając na zniszczenia włosów.

Włosy zrobione karbownicą TEESA mogą jednak ulegać elektryzowaniu się, gdyż nie została zastosowana technologia jonizacji. Jeśli zależy państwu na tego typu elemencie, być może lepszym wyborem będzie falownica babyliss efekt Deep waves. Mimo wszystko uważamy, że warto chociaż sprawdzić markę TEESA, gdyż sprzęt został zrobiony z głową i prezentuje niezwykle dobrą jakość w skali tego, ile trzeba za tego typu urządzenie zapłacić. Nieco ponad 100 złotych, to najmniejsza kwota jaką spotkają Państwo w naszym zestawieniu.

OCENA: 76/100

Najlepsza falownica do włosów w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Alicja

ostatnio pożyczyłam od koleżanki falownicę babyliss W2447E i również polecam, bo sama dla siebie będę kupować

Alicja
Rated 5,0 out of 5
Alicja

ostatnio pożyczyłam od koleżanki falownicę babyliss W2447E i również polecam, bo sama dla siebie będę kupować

Najlepsza falownica do włosów w 2024 roku — FAQ


W celu odpowiedzenia na pytanie, czy falownica niszczy włosy warto zacząć od faktów. Wysoka temperatura sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu. Istotne zatem jest ustawienie minimalnego ciepła, które pozwoli na uzyskanie finalnego efektu. Najlepsze falownice do włosów będą posiadać opcję regulacji ciepła. Ponad to można zdecydować się na falownicę, która posiada powłokę ceramiczno-keratynową. Dodatek minerałów wzbogaca włosy podczas procesu stylizacyjnego i włosy finalnie nie ulegają zniszczeniu.

Falownica do włosów ma bardzo banalną instrukcję obsługi. Wystarczy pomiędzy ceramiczne płytki włożyć pasmo włosów, przytrzymać krótką chwilę, a następnie kontynuować wzdłuż pasma włosów. Jednakże stworzenie fryzury nie jest już tak łatwe i przydałaby się nam jakaś inspiracja. Tych nie musimy daleko szukać, gdyż znajdziemy je chociażby na instagramie lub na specjalistycznych blogach. Oczywiście cenne będzie doświadczenie, które możemy uzyskać jedynie próbując.

Na pytanie, czy istnieje falownica do krótkich włosów można odpowiedzieć sławnym i szeroko znanym zależy. Głównie od tego jak krótkie są włosy. Pomocne jednak będzie wybranie falownicy do włosów, która ma stosunkowo wąską płytkę ceramiczną oraz powstałe przy jej pomocy fale mają jak najmniejszą średnicę. Wszystkie te dane przedstawiamy w rankingu oraz na pewno znajdą Państwo je w specyfikacjach technicznych produktów.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl