Strona główna / Najlepsza szczotka do włosów - Szczotka do plączących się włosów
Aktualizacja: 16.01.2023

Najlepsza szczotka do włosów w 2024 roku - Szczotka do plączących się włosów

Mamy przyjemność zaprezentować ranking, który ma na celu rozpatrzyć temat jakim jest najlepsza szczotka do włosów. W naszym zestawieniu znajdziesz propozycję między innymi takie jak: szczotka do plączących się włosów czy najlepsza szczotka do rozczesywania długich włosów. Zerknij na nasz ranking, a może znajdziesz propozycję idealnie wpasowaną do Twoich potrzeb oraz preferencji.

Najlepsza szczotka do włosów w 2024 roku - Szczotka do plączących się włosów

1. Olivia Garden Szczotka Do Włosów Finger Brush Medium

cena: 39 zł
Olivia Garden serii Finger Brush Medium, to według naszej opinii, najlepsza szczotka do włosów zarówno do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, ale także domowego użycia. Jej koszt to około 40 złotych, w zależności od obowiązującej promocji, więc nie jest to wcale dużo, jak na naprawdę przemyślany i dobrze wykonany sprzęt. Jest to dobra szczotka do plączących się włosów. Wszystko za sprawą konstrukcji, składającej się z odpowiednio dużych odstępów między szpikulcami. Propozycja od Olivia Garden składa się w zasadzie jedynie z włosia dzika oraz nylonu. Pierwszy element sprawia, że włosy podczas stylizacji zyskują połysk oraz objętość. Natomiast nylon, który posiada ta niewątpliwie dobra szczotka do włosów, zapobiega elektryzowaniu się włosów oraz dba o ich nawilżenie. Poza tym ciekawą właściwością serii Finger Brush Medium jest możliwość wyjęcia szpikulca i użycia go np. przy suszeniu włosów, rozdzielając je na mniejsze kosmyki. Użytkownicy chwalą szczotkę również za stosunkowo małą wagę, która sprawia, że stylizacja jest komfortowa oraz sprawna. Jeśli więc zastanawiasz się jaka szczotka do włosów najlepsza będzie przy długotrwałej stylizacji, wtedy propozycja od Olivia Garden wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Najlepsze szczotki do włosów - Olivia Garden Szczotka Do Włosów Finger Brush Medium - krótki opis:

 • Mieszanka włosia dzika i nylonu
 • 100% włosie dzika
 • Nylonowe, antystatyczne włosie naładowane jonowo
 • Zoptymalizowany przepływ powietrza
 • Wyjmowany szpikulec
 • Lekka
2. Olivia Garden Finger Brush Combo Czarna Szczotka Do Włosów Opornych

cena: 41 zł
Jeśli poprzednia propozycja od Olivia Garden sprawiła, że pomyślałaś, to naprawdę dobra szczotka do włosów, lecz twoje włosy są naprawdę ciężkie do rozczesywania, być może lepszym rozwiązaniem będzie seria Finger Brush Combo. Jest to szczotka do włosów najlepsza właśnie w przypadku włosów bardzo opornych na wszelkie działania stylizacyjne. Wszystko za sprawą większej ilości szpikulców, które w odpowiedni sposób zostały umieszczone na głowicy sprzętu. Tak samo jak w przypadku poprzedniej szczotki, seria Finger Brush Combo została wykonana jedynie z nylonu oraz włosia dzika, co jest standardowym podejściem marki. Dzięki temu otrzymujemy gwarancje, że nasze włosy będą nawilżone, błyszczące oraz unikniemy efektu elektryzowania się kosmyków. Jest to również najlepsza szczotka do rozczesywania długich włosów, wszystko za sprawą lekkiej konstrukcji, która sprawia, że nawet długotrwała stylizacja będzie stosunkowo komfortowa. Poza tym szczotka posiada wyjmowany szpikulec, idealnie nadający się do suszenia włosów, wygodny uchwyt oraz idealnie nadaje się do rozczesywania włosów zarówno suchych jak i mokrych.

dobre szczotki do włosów opornych - Olivia Garden Finger Brush Combo Czarna Szczotka Do Włosów Opornych - krótki opis:

 • idealna do rozczesywania włosów zarówno suchych, jak i mokrych
 • lekka konstrukcja
 • wygodny ergonomiczny uchwyt
 • wyjmowany szpikulec
 • szczotki dostępne w rozmiarach: S, M i L
3. PHILIPS Szczotka do prostowania BHH880/00

cena: 178 zł
Szczotka do włosów to nie tylko Olivia Garden, ranking zawiera również propozycje innych firm. Jedną z nich jest Philips, który przedstawia, w zasadzie już urządzenie, do rozczesywania włosów. Musimy pogodzić się jednak ze znacznie wyższą ceną niż w przypadku poprzednich dwóch propozycji. Tutaj najniższa cena, na dzień 25.08.2022, wynosi aż 155 złotych. Czy warto? Są to niewątpliwie polecane szczotki do włosów, jeżeli w stosunkowo krótkim czasie chcemy wyprostować nasze włosy. Wszystko za sprawą tego, że urządzenie działa w dosyć wysokich temperaturach wynoszących kolejno 170 oraz 200 stopni. Producent obiecuje, że wystarczy jedynie 5 minut, aby uzyskać efekt naturalnych i wyprostowanych włosów, co o dziwo potwierdzone jest badaniami. My jednak jesteśmy dosyć dużymi sceptykami wszelkich tego typu zabiegów, gdyż adnotacja mniejszym drukiem wyjaśnia dosyć sporo. Testy zostały wykonane jedynie na 33 kobietach bez podziału na dłuższe, krótsze, mniej lub bardziej wymagające włosy. Nasz ranking szczotek do włosów docenia jednak serię BHH880/00, gdyż zdecydowana większość konsumentek bardzo chwali sobie pracę z urządzeniem. Mimo wszystko szybko prostuje włosy, jest bezpieczna dzięki użyciu długiego włosia oraz nie elektryzuje włosów. Posiada zatem wszystko co powinny mieć polecane szczotki do włosów.

szczotka do włosów najlepsza do szczotkowania włosów mokrych oraz suchych - PHILIPS Szczotka do prostowania BHH880/00 - krótki opis:

 • lekka konstrukcja
 • wygodny ergonomiczny uchwyt
4. Szczotka Olivia Garden FINGER BRUSH szczotka Medium ROSE

cena: 40 zł
Czwarte miejsce to powrót do dobrze już znanej marki Olivia Garden. Jest to ten sam produkt co najlepsza szczotka do włosów w naszym zestawieniu, lecz w różowej wersji kolorystycznej. Czemu zatem znajduje się kilka pozycji niżej? Ze względu na nieco wyższy koszt, przy tej samej konstrukcji sprzętu, co nieco zaburza i obniża korzystny stosunek jakości do ceny. Jest to jednak tak samo dobra szczotka do plączących się włosów. Wszystko za sprawą użytego nylonu oraz włosia z dzika. Poza tym użyte technologie sprawiają, że włosy podczas stylizacji nie elektryzują się, co jest dosyć niechcianym efektem ubocznym. Oczywiście seria Finger Brush w wersji kolorystycznej Rose, również nadaje się do szczotkowania zarówno mokrych jak i suchych włosów, bez ryzyka uszkodzeń konstrukcji włosa. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jaka szczotka do włosów jest najlepsza, warto prześledzić również recenzję pozostawione przez kupujących, które często potrafią dostarczyć dosyć duży materiał poznawczy. Znajdziemy tam zachwyty nad wygodą szczotki, co sprawia, że jest to naprawdę dobra szczotka do włosów nawet bardzo długich, wymagających długotrwałej stylizacji. Poza tym produkt chwalony jest za delikatność, skuteczność oraz za estetyczny aspekt wizualny. Mimo, że w opinii konsumentów są to najlepsze szczotki do włosów, znajdziemy drobną rysę na krystalicznym wizerunku i trafiliśmy na recenzję traktującą o tym, że szczotka jest dosyć ciężka w czyszczeniu.

szczotka do włosów najlepsza do szczotkowania włosów mokrych oraz suchych - Szczotka Olivia Garden FINGER BRUSH szczotka Medium ROSE - krótki opis:

 • Wygładza i rozprostowuje włosy
 • Zapobiega szarpaniu i wyrywaniu włosów
 • Zapewnia delikatny masaż skóry głowy
 • Łagodna dla włosów i skóry głowy
 • Zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów
 • Chroni przed przesuszeniem
 • Idealna zarówno do suchych jak i mokrych włosów
5. Uppercut Deluxe Quiff Roller Szczotka do Włosów

cena: 28 zł
W ramach względnej sprawiedliwości, postanowiliśmy w naszym zestawieniu umieścić szczotkę, która została zaprojektowana stricte pod męskie włosy. Jest to zatem najlepsza szczotka do włosów do stylizacji męskich fryzur zarówno do domowego jak i profesjonalnego użytku. Kosztuje w granicach 30 złotych, więc jest to ja najbardziej normalna, a nawet niska cena jak na sprzęt tego typu. Dużą zaletą produktu jest jego lekkość. Dzięki temu jest to dobra szczotka do plączących się włosów, trudnych w stylizacji, gdyż jej ciężar pozwala na długotrwałą pracę przy układaniu włosów. Konsumenci doceniają również wygodną, gumową rączkę szczotki, która sprawia, że modelowanie jest bardzo przyjemne oraz komfortowe. Głównym zadaniem produktu jest nadanie fryzurze jak największej objętości. Zatem, jeśli zastanawiasz się, jaka szczotka do włosów najlepsza będzie, aby uzyskać tego typu efekt, Uppercut może być odpowiedzią na twoje potrzeby. Co jednak sądzą o tym konsumenci, którzy dokonali już zakupu i przetestowali szczotkę w domowych warunkach? Są w bardzo dużej większości zadowoleni. Chwalą produkt za skuteczność działania oraz wygodę użytkowania. Negatywne recenzje pojawiają się stosunkowo rzadko i traktują głównie o jakości wykonania, która w ich ocenie ma być nie najwyższa. Co również warto wziąć pod uwagę przy ostatecznej decyzji zakupowej.

Dobra szczotka do włosów męskich - Uppercut Deluxe Quiff Roller Szczotka do Włosów - krótki opis:

 • Rlekka i wygodna w użytkowaniu
 • posiada wygodną, gumową rączkę
 • sprawdza się przy stylizacjach mających na celu dodać włosom objętości
6. Tangle Teezer Szczotka do Włosów Midnight Black 1szt

cena: 29 zł
Oprócz szczotek marki Olivia Garden bardzo popularne i często wybierane są również produkty Tangle Teezer. My w naszym zestawieniu przyjrzymy się nieco bliżej serii Midnight Black i zastanowimy się czy są to najlepsze szczotki do włosów, czy jednak nie warto zawracać sobie nimi głowy. Na samym początku przedstawimy, dlaczego producent uważa, że ta szczotka do włosów jest najlepsza, a potem skonfrontujemy to z odczuciami konsumentów. Konstrukcja oraz sposób wykonania produktu sprawia, że ma być to najlepsza szczotka do rozczesywania długich włosów, plączących się, peruk oraz afro. Jednym słowem każdego rodzaju włosów, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Efekt miał zostać uzyskany dzięki kształcie ząbków, które zostały wykonane z bardzo elastycznego tworzywa. Poza tym regularne używanie produktu w szerszej perspektywie czasu ma pozytywnie wpływać na połysk włosów. Są to również dobre szczotki do włosów z uwagi na uniwersalność, gdyż bez problemu możemy używać ich do szczotkowania zarówno mokrych, jak i suchych włosów. Brzmi bardzo dobrze, jednak, aby szczotka do włosów uzyskała wysoki ranking w naszym zestawieniu, musi być również dobrze oceniana przez konsumentów. Tutaj również produkt tangle Teezer zasługuje na pochwałę. Użytkownicy doceniają szczotkę głównie za skuteczność, bezbolesne rozczesywanie i solidne wykonanie. Jedynie niektórzy konsumenci zwrócili uwagę na kształt szczotki, która podobno ma sprzyjać wypadaniu z ręki podczas rozczesywania.

Wysoki ranking szczotek do włosów - ranking szczotek do włosów - krótki opis:

 • Ergonomiczny kształt szczotki idealnie dopasowany do kształtu głowy
 • Szczotką można rozczesywać włosy od nasady po końce
 • Szczotki Tangle Teezer można używać do rozczesywania włosów suchych oraz mokrych
7. Olivia Garden Nano Thermic NT 44 termiczna szczotka ceramiczna z jonizacją i turmalinem 44mm

cena: 49 zł
Kolejnym produktem wartym wyróżnienia, jest termiczna szczotka do włosów firmy Olivia Garden. Jest to najlepsza szczotka do włosów do suszenia, lecz będzie również bardzo skuteczna przy wszelkiego rodzaju zabiegach stylizacyjnych. Całość została wykonana z tworzywa sztucznego, turmalinu, który sprawia, że nasza fryzura nie będzie się puszyć, ani elektryzować. Jest to zarówno szczotka do plączących się włosów, jak i dobra szczotka do włosów mniej wymagających. Ogólnie seria Nano Thermic NT 44 bardzo często wykorzystywana jest nawet w profesjonalnych salonach fryzjerskich, więc jest dobrze przetestowana na wielu różnych głowach. Poza tym, producenci piszą, że produkt posiada powłokę antybakteryjną, warstwę ceramiczną, która bardzo szybko się nagrzewa, ułatwiając stylizację i suszenie oraz tak zwany korpus turbo odpowiadający za sprawniejszą cyrkulację powietrza. Teoria jednak swoje, a praktyka swoje. Najważniejsze jest to co o produkcie piszą realni konsumenci, który testowali ją w warunkach domowych. Być może to pozwoli tobie na odpowiedź na pytanie, jaka szczotka do włosów najlepsza będzie typowo dla mnie. Według klientów, szczotka zasługuje na pochwałę za szybkie suszenie, solidne wykonanie, estetykę, wyjmowany szpikulec oraz, co najważniejsze, za niesamowite efekty. Co sprowadza się do tego, że dla większości opiniotwórców jest to co najmniej dobra szczotka do włosów.

Najlepsze szczotki do włosów do suszenia - Olivia Garden Nano Thermic NT 44 termiczna szczotka ceramiczna z jonizacją i turmalinem 44mm - krótki opis:

 • powłoka antybakteryjna
 • warstwa ceramiczna
 • korpus Turbo (nowy system otworów wentylacyjnych)
 • turmalin i jonizacja (ograniczenie skłonności do puszenia się włosów)
 • właściwości antystatyczne (przeciwko elektryzowaniu się włosów)
8. Tangle Teezer The Wet Detangler Szczotka Do Włosów Lilac & Mint

cena: 25 zł
Powyższa szczotka do włosów Olivia Garden była produktem premium, z wyższej półki cenowej. Na drugim biegunie mamy jednak również ciekawe propozycje, jakimi są produkty Tangle Teezer. Na pewno ta szczotka do włosów najlepsza nie jest, lecz uważamy, że nawet za 20 złotych można kupić użyteczny sprzęt do codziennego użytku. Według producentów, seria The Wet Detangler jest to jak najbardziej najlepsza szczotka do rozczesywania długich włosów, lecz są to również dobre szczotki do włosów krótkich, kręconych oraz peruk. W zasadzie produkt powinien sobie bez większych problemów poradzić z każdym typem włosów na jaki trafi. Wszystko przez 325 elastycznych i delikatnych ząbków, które doskonale oplatają się wokół kosmyków, gwarantując szybkie i delikatne rozczesywanie. Dużą zaletą sprzętu jest fakt, że może być on używany nawet pod prysznicem, gdy na jego powierzchnię dociera bieżąca woda. Dzięki temu, są to dobre szczotki do włosów, gdy chcemy nakładać nimi chociażby kosmetyki pielęgnacyjne. To wszystko dosyć wąsko zakrojona teoria, jak ma się jednak to w praktyce? Postaramy się opisać to na podstawie wrażeń konsumentów, którzy postanowili się nimi podzielić w opiniach. Recenzji w zasadzie nie ma zbyt dużo, lecz to co rzuciło nam się w oczy, to że raczej klienci są zadowoleni. Nie jest to jednak euforia, produkt spełnia podstawowe obietnice, więc jest skuteczny oraz wydajny. Nie są to zatem najlepsze produkty na jakie możemy trafić, lecz zdecydowanie można powiedzieć, że są to dobre szczotki do włosów.

Dobra szczotka do włosów, ranking uwzględnia również tańsze produkty - Tangle Teezer The Wet Detangler Szczotka Do Włosów Lilac & Mint - krótki opis:

 • Zaprojektowana do pielęgnacji mokrych i łamliwych włosów.
 • Szczotka ma 325 unikalnych zębów
9. BaByliss Szczotka Prostująca HSB101E Czarny

cena: 245 zł
Ostatnie miejsce należy do debiutanta na naszej liście, czyli do marki BaByliss, która prezentuje nam urządzenie podobne do wcześniej przedstawianego produktu marki Philips, więc to właśnie z nim będziemy konfrontować parametry. Po pierwsze, ranking szczotek do włosów bardzo mocno opiera się na stosunku jakości do ceny. Tak więc im większa cena, tym zapewne pozycja w zestawieniu będzie niższa. Produkt BaByliss jest zatem droższy od Philipsa o około 100 złotych, zależnie oczywiście od obowiązującej oferty, więc musiał być z oczywistych względów niżej. Polecane szczotki do włosów BaByliss mają również dużo mniej włosów na głowicy urządzenia (126/247). Nie należy jednak skreślać od razu serii HSB101E i poczekać z odpowiedzią na pytanie, jaka szczotka do włosów będzie lepsza, gdyż reszta parametrów prezentuje się już znacznie lepiej. Produkt od BaByliss posiada szerszy zakres możliwych do uzyskania temperatur. 160/180/200 stopni, a przy urządzeniu Philips nie jesteśmy wstanie uzyskać najmniejszej z wartości. Poza tym obie szczotki mają powłokę ceramiczną oraz technologię jonizacji, która przeciwdziała elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Babyliss mimo swojej ceny, zbiera naprawdę dobre opinie wśród konsumentów. Mówią oni, że jest to szczotka, która nie wyrywa włosów, jest skuteczna, szybko się nagrzewa, cicho pracuje oraz dobrze wygląda. Jeśli zatem stawiacie sobie pytanie, jakie szczotki do włosów są najlepsze, to seria HSB101E zdecydowanie jest produktem wysokiej jakości.

Najlepsza szczotka do włosów pod względem jakości - BaByliss Szczotka Prostująca HSB101E Czarny - krótki opis:

 • 126 ząbków na szczotce
 • Podwójna jonizacja - 2 generatory jonów zapewniają gładkie i lśniące pasma bez efektu puszących się włosów
 • Wskaźnik LED poziomu temperatury
 • 3 ustawienia temperatury: 160°C / 180°C / 200°C
 • Obrotowy kabel - wygoda i komfort użytkowania
 • Powłoka ceramiczna

Najlepsza szczotka do włosów w 2024 roku - Szczotka do plączących się włosów

Najlepsza szczotka do włosów - Jaka szczotka nie wyrywa włosów?

Najlepsza szczotka do włosów, jeśli chodzi o nie wyrywanie ich z powierzchni głowy, to taka która w swoim składzie zawiera włosie z dzika. Są to zdecydowanie najbardziej delikatne produkty na rynku stylizacyjnym i właśnie w te rejony należałoby skierować swoje poszukiwania. Jest to wtedy zdecydowanie dobra szczotka do plączących się włosów oraz dobra szczotka do włosów kręconych. Jeśli jednak oczekujesz konkretnej odpowiedzi, jaka szczotka do włosów najlepsza będzie pod tym względem, to zdradzimy, że warto spojrzeć na serię produktów Olivia Garden.

Najlepsza szczotka do włosów - Jakie szczotki niszczą włosy?

Najlepsze szczotki do włosów to te wykonane z naturalnych półproduktów. Jednym z najpopularniejszych przykładów jest chociażby włosie dzika, używane w produktach Olivia Garden. Jakie zatem szczotki są złe? Te które są wykonane z bardzo twardych, plastikowych materiałów. Wtedy włosy po zabiegach stylizacyjnych mogą być zniszczone.

Najlepsza szczotka do włosów - Jaka szczotka do rozczesywania mokrych włosów?

Wszystkie najlepsze szczotki do włosów są przeznaczone do użytku zarówno na suchej jak i mokrej powierzchni włosów. Są jednak produkty, które lepiej lub gorzej radzą sobie w bardziej wilgotnych warunkach. Produkty Oliwia Garden radzą sobie w takich sytuacjach dosyć dobrze, lecz naturalnym liderem zdaje się być, Tangle Teezer The Wet Detangler. Jest to szczotka do włosów najlepsza pod tym względem, gdyż została zaprojektowana głównie do użycia pod prysznicem. Możemy za jej pomocą nawet nakładać produkty pielęgnacyjne.