Strona Główna > Najlepsze farby do włosów bez amoniaku w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Najlepsze farby do włosów bez amoniaku w 2024 roku

Jeśli chcesz pofarbować włosy poza salonem fryzjerskim, na własną rękę, warto skorzystać z czegoś takiego jak farby do włosów bez amoniaku. Substytuty tego składnika łagodniej rozchylają łuski włosów dzięki czemu naturalne PH występujące na powierzchni naszej głowy pozostaje niezmienne, a włosy mniej się niszą. To jednak zapewne wiesz szukając wśród nich najlepszej. Dlatego też w naszym rankingu “farby bez amoniaku” przedstawimy opinie, zbadamy produkt pod względem składu oraz postaramy się wyróżnić najlepszą farbę bez amoniaku na naszym rynku.

Najlepsze farby do włosów bez amoniaku w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Matrix COLOR Sync krem do koloryzacji ton w ton bez amoniaku 84ml


Matrix Color sync krem do koloryzacji to w ton bez amoniaku
  • Najwyżej oceniany

Najlepsze farby bez amoniaku – Matrix COLOR Sync krem do koloryzacji ton w ton bez amoniaku 90ml –opis?

Matrix COLOR Sync to farby bez amoniaku, które zbierają najlepsze opinie w branży. Są bardzo popularne oraz sprawdzone na wielu głowach, więc nie jest to zdecydowanie produkt, który kupujesz w ciemno. Dużą zaletą jest również fakt, że skład został opracowany na bazie kompleksu odżywczo-regenerującego z ceramidami, który wzmacnia oraz odżywia włosy i ogranicza ryzyko destrukcyjnego działania farby na strukturę włosa. Koloryzacja bez amoniaku może odbywać się również na siwych włosach i nawet wtedy możemy liczyć na jednolity oraz naturalny efekt wizualny. Są to również najlepsze farby bez amoniaku, jeśli bierzemy pod uwagę sam aspekt cenowy. Matrix Color Sync ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny i za 84 ml produktu trzeba zapłacić jedynie 27 złotych. Dosyć bogata jest również gama dostępnych kolorów, gdyż wyliczyliśmy, że jest ich aż 50. Zatem w ofercie firmy są zarówno różne odcienie jakie mają blond farby bez amoniaku, ale też kolory z całkowicie innego brzegu wpadające w brąz lub czerń.

Farbę bez amoniaku mieszamy 1:1 z utleniaczem, który dobieramy zgodnie z oczekiwanym przez nas efektem. 3% utleniacz, gdy chcemy rozjaśnić włosy do 1 tonu (najmniej inwazyjny), 6% – rozjaśnienie do 1-2 tonów, 9% – rozjaśnienie do 2-3 tonów oraz 12% – rozjaśnienie do 5-6 tonów. Włosy należy rozczesać i podzielić na sekcję. Mieszamy wybrany przez nas produkt np. Farby do włosów blond bez amoniaku z utleniaczem a następnie nakładamy na suche włosy. Jeśli robisz to pierwszy raz koniecznie zapoznaj się z ulotkami oraz pełniejszymi opracowaniami, gdyż przedstawione przez nas wizualizuje jedynie, w co należy wyposażyć się przy koloryzacji.

OCENA: 91/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

L’Oreal Professionnel Dia Light Koloryzacja Ton W Ton Bez Amoniaku 50Ml


Loreal Professionel Dia Light Koloryzacja to w ton bez amoniaku 50 ML

Najlepsze farby bez amoniaku – L’Oreal Professionnel Dia Light Koloryzacja Ton W Ton Bez Amoniaku 50Ml – opis:

Ranking najlepsze farby bez amoniaku otwiera również produkt niezwykle popularnej marki w branży L’Oreal. Konkretnie do zaprezentowania mamy Państwu serie Professionnel Dia Light i jest to duża konkurencja dla wyżej przedstawionej propozycji Matrix. Dla niektórych może to być nawet niezbędna alternatywa, gdyż farba bez amoniaku L’Oreal posiada prawie 70 odcieni. Może się zatem okazać, że interesują nas jedynie farby do włosów blond bez amoniaku w określonym odcieniu, a nie znajdziemy go w ofercie produktu z pierwszego miejsca. Seria Professionnel Dia Light to również koloryzacja bez amoniaku dla włosów uwrażliwionych i zniszczonych, tak twierdzi sam producent. Technologia kwasowa zastosowana w procesie produkcyjnym ma tworzyć produkt bezpieczny dla struktury włosa. Na szczęście nie są to jedynie puste słowa marki, gdyż jakość potwierdzają również liczne głosy zadowolonych użytkowniczek. Jeśli chodzi o cenę jaką musimy zapłacić za farby bez amoniaku tej marki, to jest ona nieco wyższa niż w przypadku produktu z pierwszego miejsca. Ucierpiał zatem stosunek jakości do ceny, którym kierujemy się przyznając poszczególne lokaty, lecz są to raczej produkty z podobnej półki cenowej.

Jeśli chodzi o zastosowanie tej Farby bez amoniaku, opinie są bardzo zachęcające. Użytkowniczki mówią, że aplikacja zawartości opakowania jest bardzo prosta i każdy powinien sobie z tym bez przeszkód poradzić. Wybraną przez nas tubkę np. Farba bez amoniaku brąz w określonym wariancie odcieniowym mieszamy z 75 ml oksydantem w proporcji 1:1,5. Następnie dobrze wymieszaną konsystencję nakładamy na wcześniej rozczesane oraz pogrupowane w sekcje włosy. Koniecznie przed aplikacją farby bez amoniaku zapoznaj się z ulotkami, instrukcjami i pełniejszymi opracowaniami, gdyż to które przedstawiliśmy, ma stanowić skrótową zasadę działania produktu.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Sanotint Farba Do Włosów Bez Amoniaku 125ml


Sanotint farba do włosów bez amoniaku 125 ml

Najlepsze farby bez amoniaku – Sanotint Farba Do Włosów Bez Amoniaku 125ml – opis:

Ranking “farby bez amoniaku” prezentuje kolejną propozycję tego typu w formie produktu Sanotint. Jest to również dosyć popularna propozycja w tej kategorii, więc zdecydowanie warto na nią zwrócić swoją uwagę podczas decyzji zakupowej. Można również z pełnym zdecydowaniem powiedzieć, że jest to najlepsza farba bez amoniaku biorąc pod uwagę skład skomponowany przez producenta. Największe wrażenie nie robi to co znajduje się w środku, a to czego postanowili w produkcji nie dodawać do receptury. Okazuje się, że koloryzacja bez amoniaku może również odbyć się bez amoniaku, parabenów, parafiny, silikonów, formaldehydu, metali. Sanotint to farba bez amoniaku, która opinie zbiera również bardzo dobre z uwagi na to, że nigdy nie była testowana na zwierzętach, co dla nas jak i wielu użytkowników jest stosunkowo bardzo istotne. Jednym ze sporych mankamentów produktu jest niestety dosyć wąska gama dostępnych odcieni przez to Sanotint nie będzie dla każdego. Dosyć wąskie pole manewru sprawi, że wiele osób zdecyduje się na inny, również dobry wybór, a tych nie brakuje w treści naszego rankingu.

Farby do włosów bez amoniaku Sanotint na samym początku trzeba wymieszać 1:1 z emulsją utrwalającą tej samej marki. Następnie dobrze wymieszaną emulsję trzeba nałożyć na suche, nie umyte, podzielone na odpowiednie sekcje włosy. Wybraną przez nas miksturę np. Farba bez amoniaku ciemny blond trzyma się od 25 do 40 minut w zależności od grubości włosa, a potem spłukuje do uzyskania przezroczystego koloru płynącej do odpływu wody. Oczywiście przed pierwszą tego typu koloryzacją warto zapoznać się z dołączonymi do produktu instrukcjami lub opracowaniami, bo my jedynie poglądowo przedstawiamy zastosowanie produktu.

OCENA: 85/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Garnier Olia Farba do włosów bez amoniaku


Garnier Olia Farba do włosów bez amoniaku
  • Najniższa cena

Najlepsze farby bez amoniaku – Garnier Olia Farba do włosów bez amoniaku – opis:

Ciekawą propozycją w zestawieniu najlepsza farba bez amoniaku jest również produkt jednej z najbardziej popularnych marek w branży, czyli Garnier Olia. Ma ona delikatny kwiatowy zapach, można jej używać w stosunku do siwych włosów oraz odrostów. Producent zadbał o specjalną technikę olejowania, która zapobiega szorstkości i matowości struktury włosa. Jest to zatem według wielu użytkowników najlepsza farba bez amoniaku, jeśli chodzi o dbałość o zdrowie włosów podczas koloryzacji. Istotnym jednak mankamentem jest jednak bardzo mała ilość dostępnych wyborów kolorystycznych. Jedynie 24 odcienie, to obecnie zdecydowanie najniższy wynik w całym rankingu, więc wiele osób nie znajdzie swojego wymarzonego odcienia i nawet jak chcą nie skorzystają z benefitów, jakie daje produkt. Z kolei dużą zaletą jest cena. Jest to jedna z tańszych farb bez amoniaku, gdyż za jedno opakowanie musimy zapłacić jedynie niespełna 18 złotych, co klasyfikuje garnier zdecydowanie w tej niższej półce cenowej.

Do wybranego przez nas odcienia np. Popielaty blond farba bez amoniaku, wlewamy mleczko utleniające tej samej marki. Na nieumyte, suche włosy nakładamy powstałą konsystencję na włosy od nasady po końcówki. Ważne, żeby przed koloryzacją podzielić włosy na sekcje, a zaraz po nałożyć pielęgnujące olejki, które jeszcze bardziej zadbają o stan struktury naszego włosa. Oczywiście przed koloryzacją warto przeczytać materiały dołączone do każdej sztuki produktu, gdyż tam napisane będzie, ile emulsja powinna znajdować się na głowie.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Wella Color Touch Krem Tonujący Bez Amoniaku 60Ml

29 zł w Ceneo


Najlepsze farby bez amoniaku – Wella Color Touch Krem Tonujący Bez Amoniaku 60Ml 9/97 – opis:

Farby do włosów Wella to kolejna z naszych propozycji, która być może przypadnie Tobie do gustu. Jest to produkt bardzo popularnej marki, która często pojawia się jako flagowy materiał pracy w wielu renomowanych salonach fryzjerskich. Zatem jeśli profesjonaliści wybierają tę firmę, my również powinniśmy chociażby się przy niej zatrzymać na moment. Prezentowana farba bez amoniaku opinie ma niezwykle dobre między innymi przez bardzo bogaty wybór odcieni. Producenci zadbali o to, żebyśmy znaleźli w asortymencie w zasadzie każdy kolor o jakim moglibyśmy pomyśleć. Wachlarz 90 różnych odcieni sprawia, że są to najlepsze farby bez amoniaku pod względem różnorodności. Istotne jest również to co znajduje się w składzie takiego produktu. Tutaj marka również ma dla nas niespodziankę, gdyż do receptury został dodany naturalny wosk, który jest odpowiedzialny w finalnym efekcie za blask oraz intensywność koloru. Co ważne w przypadku produktu Wella możliwa jest koloryzacja bez amoniaku nawet siwych włosów. Jedynym warunkiem jest to, żeby siwizna pokrywała jedynie 50% naszej głowy.

Na samym początku musimy wybrać interesujący nas odcień, co nie musi być łatwą sprawą, gdyż mamy ich do dyspozycji aż 90. Przyjmijmy, że przy naszej wyimaginowanej koloryzacji będzie użyta farba jasny blond bez amoniaku. Po pierwsze musimy zmieszać wybrany odcień z emulsją utleniającą. Każda farba rekomenduje swoje własne proporcje. W przypadku marki Wella powinniśmy użyć dwa razy więcej emulsji niż farby. Następnie na nieumyte, suche, podzielone na sekcje włosy nakładamy wymieszaną konsystencję. Ważne jest to, żeby stosować się do czasu wyznaczonego na ulotce oraz zadbać o pielęgnację olejkami po farbowaniu. Przy pierwszym farbowaniu warto zapoznać się z pełną instrukcją, która powinna znajdować się w opakowaniu.

OCENA: 80/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

ALFAPARF PRECIOUS NATURE Farba do włosów bez amoniaku 60ml


Alfapaf Precious Nature Farba do włosów bez amoniaku 60 ml Alfaprag Precious Nature

Najlepsze farby bez amoniaku – ALFAPARF PRECIOUS NATURE Farba do włosów bez amoniaku 60ml – opis:

Ranking “farby do włosów” bez amoniaku ma przyjemność przedstawić również produkt marki Alfaparf. Bardzo ciekawe jest to, że każdy z zaprezentowanych przez nas materiałów koloryzacyjnych ma swoje własne koncepcje recepturowe, na dbanie o strukturę włosa. W przypadku serii precious nature sekretem jest mleko ryżowe oraz cukier. Mleko ryżowe ma za zadanie nabłyszczać oraz wygładzać włosy. Natomiast cukier został dodany w celu przedłużenia efektów koloryzacji oraz zapobieganiu matowieniu. Atutem Alfaparf jest również dosyć szeroki wachlarz odcieni, które możemy wybrać. 50 kolorów to stosunkowo dużo patrząc na konkurencję, ale oczywiście są marki, chociażby Wella, która kolorów oferuje aż 90. Więc pod tym względem zdecydowanie nie są to najlepsze farby bez amoniaku, ale mimo wszystko trzymają się w absolutnej czołówce. Seria precious nature jest również dosyć przystępna cenowo. Za 60 ml farby musimy zapłacić 26 złotych, co sprawia, że jest to jeden z tańszych produktów znajdujących się w naszym zestawieniu.

Aby nałożyć np. popielaty blond farba bez amoniaku potrzebuje dodatkowo aplikatora, który należy dokupić oddzielnie, gdyż nie ma go w zestawie z farbą. Mieszamy go w proporcjach 1:1,5, gdzie 1,5 odpowiada ilość aplikatora. Następnie dzielimy suche i nieumyte włosy na sekcje i nakładamy równomiernie powstałą konsystencję. Każda koloryzacja bez amoniaku, w zależności od marki powinna trwać określą ilość czasu. Ten czas powinniśmy doczytać w dołączonej do opakowania instrukcji, gdyż często zależy on od indywidualnych cech naszych włosów. Ogólnie przed pierwszą koloryzacją rekomendujemy zapoznanie się ze wszystkimi materiałami dołączonymi do produktu jak i aplikatora, żeby nie narazić się na niepotrzebne niespodzianki.

OCENA: 76/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

L’Oreal Professionnel Inoa Farba Do Włosów W Kremie Bez Amoniaku


loreal Professionel Ino Farba do włosów w kremie bez amoniaku brąz popielato-mahoniowy

Najlepsze farby bez amoniaku – L’Oreal Professionnel Inoa Farba Do Włosów W Kremie Bez Amoniaku – opis:

Ranking farby bez amoniaku przedstawia już drugi raz markę L’Oreal, lecz tym razem zapoznajemy się z serią Inoa, która również wydaje się być interesującą opcją. Warto wybrać tę farbę bez amoniaku w momencie, w którym lubimy używać produktów marki L’Oreal, ale w poprzedniej propozycji nie znaleźliśmy odpowiedniego odcienia. Inoa może pospieszyć z pomocą, gdyż do dyspozycji mamy ponad 90 różnych odcieni. Jest to jeden z najlepszych wyników, więc pod tym względem są to najlepsze farby bez amoniaku na rynku. Jeśli chodzi o kosz to ten prezentuje się praktycznie tożsamo, jak w przypadku serii Dia Light i jest to produkt ze średniej półki cenowej. Znajdą się w naszym rankingu tańsze odpowiedniki, a zarazem cena jest dużo niższa od najdroższego produktu. Inoa została stworzona z myślą o zdrowiu naszego włosa. To możemy uzyskać między innymi nie naruszając podczas koloryzacji naturalnego PH głowy. Zastosowano zatem technologię ODS2, która wykorzystuje pełny potencjał olejków przy minimalnym uzyciu składnika zasadowego. Ponad to produkt L’Oreal jest bezzapachowy oraz odpowiedni dla alergików.

Załóżmy, że elementem naszej hipotetycznej, przykładowej koloryzacji będzie ciemny blond farba bez amoniaku. W celu zmiany naszego obecnego koloru musimy posiadać dwa produkty. Pierwszy – farba bez amoniaku, drugi – odpowiedni aktywator. Mieszamy składniki w stosunku 1:1 i nakładamy na włosy, które wcześniej należy podzielić na sekcje. Po czasie określonym w materiałach dołączonych do farby bez amoniaku, warto nałożyć odpowiednie olejki pielęgnacyjne oraz umyć głowę dwukrotnie.

OCENA: 76/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Lisap Milano Lisaplex Filter Color Kremowa Farba Bez Amoniaku 100Ml


Lisap Mialno Lisaplex Filter Color Kremowa Farba bez amoniaku 100ml

Najlepsze farby bez amoniaku – Lisap Milano Lisaplex Filter Color Kremowa Farba Bez Amoniaku 100Ml – opis:

W rankingu farby bez amoniaku mamy przyjemność zaprezentować Lisap Milano Lisaplex Filter Color, czyli produkt zdecydowanie inny od reszty, która już przedstawiła się w naszym zestawieniu. Nie znajdziemy tutaj nie wiadomo jak bogatej gamy kolorystycznej, gdyż mamy do dyspozycji jedynie 12 odcieni. Te farby bez amoniaku opinie mają bardzo dobre ze względu na to, że każdy z tych 12 odcieni ma charakter metaliczny. Oznacza to, że jest to propozycja skierowana do osób, które oczekują od włosów bardzo mocnego połysku. Jeśli chodzi o aspekt cenowy, ten prezentuje się bardzo podobnie jak w oby produktach L’Oreal, więc jest to propozycja ze średniej półki cenowej. Farba bez amoniaku opinie zbiera również dobre ze względu na wykorzystanie technologii vegan protein complex, która podczas koloryzacji stara się wzbogacić nasze włosy o potrzebne substancje odżywcze, aby uniknąć zniszczenia struktury włosa oraz sprawić, że uzyskają większą objętość.

Obiektem naszego przykładowego opisu będzie jasny brąz farba bez amoniaku, czyli w przypadku Lisap Milano Lisaplex będzie to kolor o nazwie cool shadow. Na samym początku musimy wybrany odcień zmieszać z utleniaczem w stosunku 1:1. Później nie zostaje nam nic innego niż w tej sekwencji wykonać koloryzację, czyli podzielić suche włosy na sekcje, położyć uzyskaną konsystencję na wszystkie pasma, poczekać określony w instrukcji czas, spłukać włosy dwukrotnie i przeprowadzić standardowe działania pielęgnacyjne olejkami.

OCENA: 74/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Lisap Lisaplex Pastel Color, koloryzacja bez amoniaku, 60ml


Lisap Milano Lisap Lisaplex Pastl Color Pastelowa Koloryzacja bez amoniaku 60 ml

Najlepsze farby bez amoniaku – Lisap Lisaplex Pastel Color, koloryzacja bez amoniaku, 60ml – opis:

Ranking “farby bez amoniaku” przedstawia drugi raz z rzędu markę Lisap Lisaplex, która oprócz produktów do koloryzacji w odcieniach metalicznych posiada również drugą serię o nazwie pastel color. Tutaj, jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z odcieniami o charakterze pastelowym, więc jeśli ktoś jest fanem takich kolorów może okazać się to naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Koloryzacja bez amoniaku tą farbą może okazać się jednak problemem, gdy mamy konkretne oczekiwania odnośnie danego koloru, gdyż z dużym prawdopodobieństwem nie znajdziemy tego co sobie wymarzymy. Seria pastel color posiada jedynie 8 odcieni, więc jak sami Państwo widzą dostępny wachlarz opcji do największych zdecydowanie nie należy. Najlepsze farby bez amoniaku potrafią mieć do 90 kolorów, więc osoby przyzwyczajone do tak szerokiego spektrum mogą być na samym początku nieco rozczarowane. Farba bez amoniaku opinie zbiera również dobre za dbałość o bezpieczeństwo włosów podczas koloryzacji. W składzie znajduje się kompleks organicznych protein, które przez cały proces zmiany koloru, chronią strukturę włosów przed zniszczeniem.

Elementem naszego testowego farbowania będą farby do włosów blond bez amoniaku, którą mujsimy w pierwszym rzędzie wymieszać z aktywatorem. W przypadku Lisap Lisaplex Pastel Color, musimy użyć stosunku 1:2, gdzie druga z liczb oznacza ilość użytego aktywatora. Następnie na suche i podzielone w sekcje włosy, nakładamy dobrze wymieszaną farbę i czekamy tyle, ile napisane zostało w instrukcji, którą przed pierwszym użyciem warto dokładnie przewertować. Po tym warto dwukrotnie spłukać włosy oraz nałożyć pielęgnacyjne olejki.

OCENA: 71/100

Najlepsze farby do włosów bez amoniaku w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for ss1

A Polecicie jakieś marki farb bardzo delikatnych?

ss1
Rated 5,0 out of 5
ss1

A Polecicie jakieś marki farb bardzo delikatnych?

Najlepsze farby do włosów bez amoniaku w 2024 roku — FAQ


Większość farb bez amoniaku jest również do siwych włosów. Warto jednak doczytać dokładnie, czy nie dotyczy to jedynie głów, które posiadają mniej niż 50% siwych włosów. Taka sytuacja występuje chociażby w Wella Color Touch. Najlepsze jednak farby bez amoniaku pokrywające siwe włosy to Matrix COLOR Sync i L’Oreal Professionnel Dia Light. W ich przypadku nie musimy przejmować się stopniem siwizny.

Farby bez amoniaku stają się w zasadzie tak samo skuteczne jak profesjonalne farby z amoniakiem i warto przerzucić się prędzej czy później na te pierwsze. Wynika to z tego, że szkodliwy amoniak został w składzie zamieniony na bezpieczniejszy dla struktury włosa odpowiednik, dzięki czemu włosy po koloryzacji nie wyglądają na zniszczone. Dzięki temu, że nie ma w tych farbach amoniaku możliwa jest również koloryzacja bardzo wrażliwych włosów.

Nasz ranking “farby bez amoniaku” zdecydowanie wyróżnia Matrix COLOR Sync, L’Oreal Professionnel Dia Light oraz Sanotint i to te 3 produkty zajęły kolejno 3 pierwsze miejsca w zestawieniu. Dzięki czemu z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że w naszym odczuciu, są to najlepsze farby bez amoniaku dostępne na rynku. Posiadają liczne technologie, które dbają o strukturę włosa, są trwałe oraz dobrze oceniane przez klientów oraz dostępnych jest wiele różnych odcieni.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl