Strona główna / Najlepsze farby do włosów bez amoniaku
Aktualizacja: 30.01.2023
Partnerzy serwisu:

Najlepsze garnki w 2024 roku

Czy wiesz jakie są obecnie na rynku najlepsze garnki? Jeśli stoisz aktualnie przed decyzją zakupową zapraszamy do sprawdzenia naszego zestawienia jakim jest “ranking garnków”, gdzie postaramy się dokładnie przeanalizować oferty i uszeregować je od najbardziej do najmniej opłacalnych. Pod uwagę bierzemy głównie renomę marki, opinie zdeklarowanych użytkowników danego sprzętu, specyfikację techniczną oraz stosunek jakości do ceny. Im bardziej korzystny, tym garnki opinie w naszym mniemaniu mają lepszą i znajdują się wyżej w zestawieniu.

Najlepsze garnki w 2024 roku

1. Tescoma ULTIMA Komplet garnków 10el

cena: 1 129 zł
Pierwszy i ostatni raz ranking garnków zasili marka Tescoma wraz z serią Ultima, gdzie w zestawie znajduje się 5 przyrządów kuchennych z 5 różnymi przykrywkami. Jest to produkt zdecydowanie z najwyżej półki, zarówno jakościowej jak i cenowej. Za cały zestaw trzeba zapłacić ponad 1000 zł, co jest zdecydowanie rekordową ceną w naszym rankingu. My postaramy się udowodnić, że są to najlepsze garnki lub jedne z najlepszych, jakie możemy spotkać na sklepowych półkach. Nie powiemy jednak, czy opłaca się je kupić, gdyż to jest już zdecydowanie subiektywną sprawą. Po pierwsze, są to dobre garnki, gdyż zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej z oznaczeniem 18/10. Gdy spotkają Państwo taki symbol liczbowy, zawsze będzie to oznaczało kolejno zawartość chromu i niklu w stosunku procentowym. Połączenie 18/10 jest bardzo dobre, a stal jest wytrzymała, połyskuje oraz nie wchodzi w interakcje z żywnością. Tescoma to zdecydowanie polecane garnki również przez uniwersalność. Nie trzeba zastanawiać się do jakiej powierzchni kupujemy zestaw, gdyż możemy zakupionych przyrządów kuchennych używać na kuchenkach gazowych, elektrycznych, szklano-ceramicznych oraz indukcyjnych. Seria Ultima oprócz tego, że pod względem specyfikacji wygląda wzorowo, to te niezwykle dobre garnki opinie kupujących mają również w większości pozytywne. Wszystko przez bardzo ciekawe rozwiązania zaimplementowane w strukturze każdego przedmiotu z zestawu. Rękojeść została zaprojektowana w ten sposób, że łatwo możemy odłożyć łyżkę lub jakiekolwiek mieszadełko na jej powierzchni. Natomiast wnętrze garnka zostało zaopatrzone w praktyczną miarę, która pozwoli dokładnie wyliczyć ilość wlewanej substancji.

Najlepsze garnki - Tescoma ULTIMA Komplet garnków 10el – co w zestawie?

 • garnek 5,5 l, ø 22 cm;
 • garnek 3 l, ø 18 cm;
 • rondel 4 l, ø 22 cm;
 • rondel 2 l, ø 18 cm;
 • rondelek 1,5 l, ø 16 cm.
2. Gerlach zestaw garnków Brava 8 el

cena: 299 zł
Najlepsze garnki nie muszą oczywiście kosztować tak dużo jak w przypadku pozycji pierwszej. Gerlach seria Brava kosztuje około 300 zł, oczywiście w zależności od obecnie obowiązującej promocji, a mamy w zestawie jedynie 1 przyrząd kuchenny mniej. Gerlach to z reguły naprawdę dobre garnki, a marka jest dobrze kojarzona wśród społeczeństwa. Wszystko między innymi dzięki jakości wykonania, która jest zdecydowanie na najwyższym możliwym poziomie. Wszystkie elementy wykonane zostały ze stali nierdzewnej 18/10, czyli tak samo jak w przypadku zestawu Tescoma. Oznacza to, że użyty materiał pięknie błyszczy, jest niezwykle trwały oraz nie wchodzi w żaden sposób w interakcje z gotowanym jedzeniem. Ranking garnków w końcowej ocenie bierze pod uwagę również uniwersalność. Garnki dobrej jakości powinny bez przeszkód móc być używane zarówno na kuchence elektrycznej, gazowej, cermicznej oraz indukcyjnej. Seria Brava zdecydowanie spełnia ten standard w 100%. Garnki opinie mają jeszcze lepsze, gdy producenci zadbają o użyteczne oraz oryginalne rozwiązania częstych problemów kuchennych. Jednym z takich rozwiązań jest stworzenie, od wewnętrznej strony brzegów garnka, miarki, która pozwoli skutecznie odmierzać zawartość wlewanej substancji. Jednym słowem są to naprawdę dobre garnki do gotowania, w nieco bardziej przystępnej cenie niż w przypadku urządzeń kuchennych marki Tescoma.

Najlepsze garnki - Gerlach zestaw garnków Brava 8 el – co w zestawie?

 • garnek z pokrywką Ø 16 cm - 1,5l;
 • garnek z pokrywką Ø 18 cm - 2,0l;
 • garnek z pokrywką Ø 20 cm - 2,5l;
 • garnek z pokrywką Ø 24 cm - 5,0l.
3. Gerlach Ambiente Zestaw Garnków 10el

cena: 343 zł
Ranking “najlepsze garnki” ma przyjemność zaprezentować drugi z rzędu produkt marki Gerlach. Nie jest to przypadek bynajmniej, gdyż jest to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych firm na rynku szeroko rozumianych akcesoriów kuchennych. W zestawie Ambiente znajdziemy 10 elementów, czyli 5 garnków oraz analogicznie 5 pasujących przykrywek. W porównaniu do serii Brava, Ambiente posiada dodatkowy rondelek, który potrafi być bardzo przydatnym oraz często wykorzystywanym w kuchni wyposażeniem. Standardem marki Gerlach jest wysoka jakoś wykonania, dlatego te niezwykle dobre garnki są wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, która gwarantuje wysoki połysk, trwałość oraz bezpieczność użytkowania względem znajdującej się w garnku potrawy. Ranking garnków stara się brać w ostatecznej ocenie również stosunek jakości do ceny, który w tym przypadku prezentuje się naprawdę dobrze. Jeśli nie są Państwo zainteresowani propozycją Tescoma, która wymaga dużo większej inwestycji, może to być ciekawa, stosunkowo budżetowa alternatywa. Oczywiście są to polecane garnki do każdej możliwej kuchenki domowej. Bez przeszkód z wyposażenia Gerlach Ambiente możemy korzystać na kuchence elektrycznej, gazowej, cermicznej oraz indukcyjnej. Są to również dobre garnki do gotowania ze względu na przemyślane rozwiązania. Bardzo duże rączki przytwierdzone do każdego z elementów zestawu, znacząco ułatwiają przenoszenie nawet sporych ciężarów. Ponad to w każdym garnku stworzona została miarka, która ułatwi odmierzanie wlewanej substancji, dołączony jest lejek pomagający we wlewaniu produktów oraz specjalne sitko w pokrywce, które umożliwia łatwe odcedzanie. Jeśli zastanawiasz się zatem, jakie garnki dobrej jakości wybrać do swojej kuchni, zdecydowanie warto zastanowić się nad propozycją Gerlach Ambiente.

Najlepsze garnki - Gerlach Ambiente Zestaw Garnków 10el – co w zestawie?

 • rondel z pokrywką ø 16cm - 1,0l;
 • garnek z pokrywką ø 16cm - 1,5l;
 • garnek z pokrywką ø 18cm - 2,0l;
 • garnek z pokrywką ø 20cm - 2,5l;
 • garnek z pokrywką ø 24cm - 5,0l.
4. Gerlach Prime Zestaw garnków 6 elementów

cena: 459 zł
Ostatnim produktem Gerlach, który znajdzie się w rankingu “najlepsze garnki” jest seria Prime, która jest odpowiedzią na najwyższe oczekiwania klientów. Jest to propozycja cenowa z tego samego bieguna, jak w przypadku marki Tescoma. Sprawne oko zauważy, że cena zestawu jest dwukrotnie mniejsza niż w przypadku przytoczonych wyposażeń kuchennych konkurencyjnej marki, lecz w serii Prime otrzymujemy jedynie 6 elementów, przy 10 elementach od firmy Tescoma. W przeliczeniu zatem wychodzi, że są to najlepsze garnki, z tej samej półki cenowej. Oczywiście prezentowane przez nas produkty są wykonane z najlepszych materiałów. Użyta w produkcji stal nierdzewna oznaczona jest symbolem 18/10, co gwarantuje duży połysk, trwałość oraz bezpieczeństwo gotowania, gdyż materiały konstrukcyjne nie mają szans wejść w reakcję z potrawą. Producenci są na tyle pewni wykonania, że oferują aż 10 letnią gwarancją, gdzie standardem wśród wszystkich przedstawionych produktów jest dwukrotnie krótszy okres. Te garnki dobrej jakości najlepiej używać na kuchenkach indukcyjnych, gdyż wdrożone rozwiązanie w formie dna z wbudowanym pełnym dyskiem na indukcję sprawia, że potencjał takiej kuchenki jest w pełni wykorzystywany. Oczywiście bez przeszkód skorzystamy z wyposażenia kuchennego także na innych kuchenkach. Poza tym garnki opinie mają zdecydowanie jedne z lepszych na rynku przez ułatwiające gotowanie rozwiązania. Szczelnie dopasowane pokrywki zamykające hermetycznie zawartość garnka, duże i wygodne uchwyty oraz wewnętrzna miarka ułatwiająca odmierzanie ilości płynu. Ostatnią zaletą jest piękna lakierowana powierzchnia, która będzie pasowała do nowoczesnego designu każdej kuchni.

Najlepsze garnki - Gerlach Prime Zestaw garnków 6 elementów – co w zestawie?

 • garnek z pokrywką Ø 18 cm - 2,0l
 • garnek z pokrywką Ø 20 cm - 3,0l
 • garnek z pokrywką Ø 24 cm - 5,0l.
5. Zwieger Komplet Garnków Obsidian 6 El

cena: 539 zł
Kolejnym produktem, który pojawi się w zestawieniu jest Zwiegler Obsydian, który będzie chciał udowodnić, że najlepsze garnki wcale nie muszą być ze stali nierdzewnej. Prezentowany przez nas produkt został wykonany z aluminium i ma na sobie 3 warstwową powłokę nieprzywierającą. Kiedyś mówiło się, że dobre garnki to tylko te ze stali nierdzewnej, gdyż jest ona na pewno trwalsza od aluminium. Okazuje się jednak po czasie, że produkty wytworzone z innego materiału mogą mieć również szereg innych zalet, które mogą zainteresować potencjalnego klienta. Po pierwsze seria Obsydian jest około 3 razy lżejsza niż inne wyposażenia kuchenne wykonane z bardziej popularnego materiału. Garnki dobrej jakości z aluminium również szybciej się nagrzewają, dzięki czemu proces gotowania jest szybszy oraz bardziej oszczędny. Są to także polecane garnki dla alergików, którzy mają uczulenie na pierwiastki metaliczne, głównie nikiel. Poza tym wszystkim ranking garnków docenia również to, że Zwiegler Obydian idealnie sprawdzi się jako naczynie do pieczenia, gdyż elementów zestawu możemy bez przeszkód używać nawet przy temperaturze 280 stopni. Jest to chyba największa różnica pomiędzy materiałami, gdyż garnki wykonane ze stali nierdzewnej najczęściej dobrze służą jedynie do temperatury 180 stopni. Ciężko zatem odpowiedzieć na pytanie, jakie garnki polecacie, gdyż oba materiały mają swoje istotne zalety oraz wady.

Najlepsze garnki - Zwieger Komplet Garnków Obsidian 6 El – co w zestawie?

 • Garnek z pokrywką 28cm 5,5L
 • Garnek z pokrywką 24cm 3,5L
 • Garnek z pokrywką 20cm 2,0L
6. Tefal Duetto+ G719Sa 74 Zestaw 10 Częściowy

cena: 499 zł
Bardzo popularną marką, która również może bez kompleksów startować o miano “najlepsze garnki” jest firma Tefal i ich seria Duetto+. Za 10 elementowy zestaw, który składa się z 5 garnków oraz 5 pasujących do nich przykrywek trzeba zapłacić około 500 złotych. Jest to zatem dosyć sporo więcej niż w przypadku Gerlach Ambiente, więc i oczekiwania względem tego produktu są wymiernie większe. Po pierwsze dobre garnki to takie, który wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Oczywiście seria Duetto+ została wykonana ze stali nierdzewnej 18/10, więc z najlepszej używanej obecnie mieszanki metali, która gwarantuje połysk, trwałość oraz bezpieczeństwo dla zdrowia. Ranking garnków docenia również fakt, że na ten konkretny produkt Tefal otrzymujemy aż 10 letnią gwarancję, gdzie dosyć powszechnie stosowanym kanonem jest okres lat 5. Oczywiście garnki dobrej jakości to też takie, które są przystosowane do każdego rodzaju kuchenek i nie inaczej jest w przypadku serii Duetto+, gdyż zestawu możemy używać na kuchenkach: gazowych, elektrycznych, ceramicznych czy indukcyjnych. Dobre garnki opinie mają pozytywne i stają się produktami bardzo dobrymi czy wybitnymi, gdy oferują więcej niż standardowe wyposażenie kuchenne. W elementach zestawu Tefal znadziemy np. Pokrywki, które mają specjalne sitka do odcedzania wody oraz użyteczną miarkę pozwalającą obserwować w czasie rzeczywistym ilość wlewanej substancji.

Najlepsze garnki - Tefal Duetto+ G719Sa 74 Zestaw 10 Częściowy – co w zestawie?

 • garnek 2,5 l,
 • garnek 2 l,
 • garnek 5 l,
 • garnek 6 l,
 • rondel 1,5 l
7. Zwilling Simplify Zestaw Garnków 9 el

cena: 1 299 zł
Zwilling Simplify to powrót do najwyższej półki cenowej, gdyż za 9 elementów zestawu musimy zapłacić 1200 zł. Inicjując tego typu inwestycję chcemy, aby były to najlepsze garnki z najlepszych, co jest absolutnie zrozumiałe. Ranking garnków postara się zatem dogłębnie sprawdzić i opisać możliwości prezentowanego wyposażenia kuchennego. Po pierwsze, są to dobre garnki ze względu na materiał wykonania. Producenci używali przy konstruowaniu sprzętu stali nierdzewnej o oznaczeniu 18/10, co jest standardem wśród produktów z najwyższej półki. Sprawia to, że powłoka jest pięknie błyszcząca, trwała oraz nie powodująca interakcji z gotującym się jedzeniem. Dobre garnki opinie mają jeszcze lepsze, gdy są uniwersalne i można ich używać na wszystkich rodzajach kuchenek. Ten warunek konieczny Zwilling spełnia w 100%, gdyż używać serii Simplify możemy na kuchence elektrycznej, gazowej, cermicznej oraz indukcyjnej. Garnki dobrej jakości to nie tylko materiał oraz szeroko pojęta uniwersalność. Jeżeli płacimy kilka set złotych więcej za wyposażenie kuchenne oczekujemy za to również benefitów, które usprawnią oraz ułatwią gotowanie. Dlatego też producent zadbał o ciekawe rozwiązania w formie np. Zintegrowanego uchwytu na pokrywkę, co pozwala na przymocowanie jej do garnka. Jest to godne uwagi, gdyż często na blacie kuchennym nie ma po prostu miejsca na dodatkowe elementy, tym bardziej mocno nagrzane. Są to również polecane garnki ze względu na sitko w pokrywce, które umożliwia odcedzanie gotowanej potrawy w łatwy oraz wygodny sposób.

Najlepsze garnki - Zwilling Simplify Zestaw Garnków 9 el – co w zestawie?

 • garnek z pokrywką niski 3 L - 20 cm
 • garnek z pokrywką wysoki 2 L - 16 cm
 • garnek z pokrywką wysoki 3.5 L - 20 cm
 • garnek z pokrywką wysoki 6 L - 24 cm
 • rondel 1,5 L - 16 cm
8. TEFAL Ingenio Emotion 4 el L8964S44

cena: 249 zł
Kolejnym produktem, który zasilił szeregi rankingu “najlepsze garnki” jest Tefal Ingenio Emotion, który można ostatnimi czasy uzyskać w bardzo przystępnej cenie, nawet do 200 zł. Są to zdecydowanie bardzo dobre garnki, jeśli chodzi o opinie ludzi. Przeważnie można przeczytać i usłyszeć, że sprzęt kuchenny jest wysokiej jakości oraz służy długo i skutecznie. Od nas delikatny minus za brak umiejscowienia oznaczenia stali nierdzewnej w ofercie na stronie głównej producenta. Jedyne co mamy zapewnione, że jest to stal nierdzewna wpisująca się w kanon najwyższych możliwych standardów, czyli zapewne 18/10. Jednakże nie jest to transparentnie wyłuszczone, co uniemożliwia łatwą weryfikację tego przed zakupem internetowym. Te dobre garnki opinie zbierają od posiadaczy wszystkich kuchenek, gdyż można elementów zestawu używać na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych czy indukcyjnych. Są to także polecane garnki ze względu na usprawnienia wdrożone przez producenta. Jednym z większych tego typu atutów jest odłączana rączka, która pasuje do każdego garnka. Pozwala to zminimalizować ilość potrzebnego miejsca na nowy sprzęt kuchenny do absolutnego minimum. Ponad to są to dobre garnki do gotowania również dzięki miarce umieszczonej po wewnętrznej stronie stalowej powierzchni, co pozwala na kontrolę ilości wlewanego płynu.

Najlepsze garnki - TEFAL Ingenio Emotion 4 el L8964S44 – co w zestawie?

 • garnek 16 cm;
 • garnek 18 cm;
 • garnek 20 cm;
 • Rączka.
9. Ambition Urban Garnki 13 Elementów 68880

cena: 384 zł
Ostatnią propozycją w rankingu “najlepsze garnki” jest Ambition Urban, czyli zestaw składający się z 13 różnych elementów. Jest to jednocześnie najtańsza opcja przeliczając kwotę niespełna 400 złotych, na cenę jednostkową. Będzie to na pewno ciekawa alternatywa dla wyżej przytoczonych sprzętów kuchennych, ale warto zdać sobie sprawę skąd bierze się tak atrakcyjna cena. Po pierwsze, te dobre garnki zrobione zostały ze stali nierdzewnej 18/0. Oznacza to, że w produkcji nie użyto niklu, a tym samym będzie to ciekawa opcja dla ludzi o uczuleniu na pierwiastki metaliczne. Jednakże ranking garnków przedstawiał na najwyższych pozycjach propozycje ze stalą 18/10, która z nich jest lepsza? Materiał wykonania wyposażenia kuchennego Ambition oprócz bezpieczności dla alergików posiada niestety gorsze właściwości niż sprzęt wykonany z użyciem Niklu. Obecność tego pierwiastka sprawiał, że materiał był bardziej wytrzymały na korozję oraz gwarantował lepsze przewodnictwo cieplne. Stąd bierze się również krótszy okres gwarancyjny, który wynosi jedynie 2 lata. Garnki dobrej jakości z reguły mają co najmniej 5 lat gwarancji. Jednakże oprócz tego garnki opinie mają dobre, gdyż można ich używać na wszystkich kuchenkach, można myć je w zmywarce oraz posiadają wewnętrzną miarę, która ułatwia odmierzanie ilości płynu. Jednym słowem są to naprawdę dobre garnki do gotowania. Jednak, jeśli chcesz kupić sprzęt na lata, polecane garnki powinny mieć jak najdłuższy okres gwarancyjny, bo to świadczy o pewności producenta co do ich wytworu.

Najlepsze garnki - Ambition Urban Garnki 13 Elementów 68880 – co w zestawie?

 • 1 x rondel ze szklaną pokrywą 16 cm;
 • 1 x garnek ze szklaną pokrywą 16 cm;
 • 1 x garnek ze szklaną pokrywą 18 cm;
 • 1 x garnek ze szklaną pokrywą 20 cm;
 • 1 x garnek ze szklaną pokrywą 24 cm;
 • 1 x wkład do gotowania na parze 31,5 cm;
 • 2 x podkładki pod garnek 16, 5 cm.

Najlepsze garnki w 2024 roku

Garnki ze stali nierdzewnej 18/10, 18/0 czy 18/8?

Najlepsze garnki do gotowania wytworzone ze stali nierdzewnej o klasie 18/10. 10% obecność niklu sprawia, że struktura błyszczy się, jest trwała oraz odporna na korozję. Stal 18/0 już na tę korozję odporna jest mniej oraz ma gorsze właściwości związane z przekaźnictwem ciepła. Jeśli natomiast chodzi o stal ze znaczeniem 18/8, to ta zbyt często nie występuje, więc najlepsze garnki z reguły posiadają jedną z dwóch wcześniej opisanych stali.

Jakie są najlepsze garnki do gotowania?

W naszym rankingu wygrał garnek Tescoma, a pozostałe 2 miejsca podium zostały przyznane marce Gerlach. Uważamy, że obie te firmy prezentują najwyższą możliwą jakość wykonania, są stworzone do gotowania na wszystkich możliwych kuchenkach domowych oraz dbają o komfort gotowania. Im garnek miał lepiej przemyślane rozwiązania, tym wyższą ocenę od nas na samym końcu otrzymywał. Jednym z przykładów jest rączka w garnku Tescoma, która została wyprofilowana w ten sposób, że można na jej powierzchni położyć łyżkę lub inne mieszadełko.

Jak wybierać garnki?

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania wyposażenia kuchennego. Jeśli interesuje nas, aby wybrać najlepszy garnek, powinniśmy skupić się na materiale: stal nierdzewna 18/10. Później powinniśmy zwrócić uwagę, czy w ogóle wybrany przez nas przyrząd może być stosowany na powierzchni naszej kuchenki. Bardzo ważnym elementem są udogodnienia, które potrafią być nieocenione przy regularnym gotowaniu. W niektórych garnkach znajdziemy rączki z możliwością położenia na nich mieszadełka lub pokrywki. Warto zwrócić uwagę na opinie klientów, gdyż najcenniejsza rekomendacja zawsze pochodzi od człowieka, który miał realną styczność z produktem. Na samym końcu dobry garnek powinien nam się również podobać.