Strona Główna > Ranking: Najlepsze karmy dla kotów w 2023 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Ranking: Najlepsze karmy dla kotów w 2023 roku

Sprawdź nasz ranking karm dla kotów i wybierz najlepszy produkt żywieniowy dla Twojego kota. Najlepsza karma dla kota musi odznaczać się świetnym składem, wysoką zawartością białka, brakiem zboża oraz sztucznych substancji konserwujących. Bierzemy również pod uwagę cenę produktu i oceniamy stosunek jakości do ceny.

Ranking: Najlepsze karmy dla kotów w 2023 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking karm dla kotów – Taste Of The Wild Rocky Mountain 6,6Kg


Taste Of The Wild Rocky Mountain 6 6kg
  • Najwyżej oceniany
Dla kotów: Wybrednych; Wiek: Dorosłe;
Smak: Dziczyzna, Kurczak; Rodzaj: Suche.

Ranking karm dla kotów – Taste Of The Wild Rocky Mountain 6,6Kg – krótki opis:

Ranking „Najlepsze karmy dla kotów” pragną przedstawić coraz bardziej popularną markę karm Taste Of the Wild. W tym przypadku mamy do czynienia z serią Rocky Mountain i jest to produkt z zawartością dziczyzny. Według opinii konsumentów, jest to propozycja skierowana między innymi do kotów wybrednych.

Karmy dla kotów ranking ocenia głównie na podstawie składu. Powinien to być kluczowy czynnik dla każdego właściciela czworonoga, gdyż tylko wysokiej jakości, zdrowe pożywienie, jest wstanie zagwarantować prawidłowy rozwój. Seria Rocky Mountain to najlepsze karmy suche dla kota, jeśli bierzemy pod uwagę jedynie zawartość białka w opakowaniu. Producent wskazał, że 42% wszystkich składników dostępnych w karmie to białko, które pochodzi głównie z kurczaka, jelenia, łososia oraz grochu i białka ziemniaczanego. Jest to zdrowa karma dla kota, gdyż posiada dodatki fizjologiczne, które mają za zadanie wzbogacić dietę kota w odpowiednie witaminy oraz minerały. W składzie znajdziemy również ekstrakt z jukki, który powinien eliminować brzydki zapach pochodzący z kuwety.

Ranking suchej karmy dla kota bierze pod uwagę również opinie posprzedażowe, gdyż często dają one najbardziej obiektywny pogląd na dany produkt. W przypadku Taste Of The Wild Rocky Mountain recenzje klientów są bardzo pozytywne. Chwalona jest doskonała cena, jakość oraz gramatura. Klienci doceniają to, że ich pupile chętnie karmę zjadają, a jej zawartość świetnie działa na cały układ trawienny. Jedynym minusem według niektórych jest brak zapięcia zaciskającego, co ułatwiłoby przechowywanie produktu.

OCENA: 86/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Ranking karm dla kotów – Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś 7,5kg


Applaws
Dla kotów: Uniwersalne, Wiek: Dorosłe,
Smak: Kurczak, Łosoś, Ryba, Rodzaj: Suche

Ranking karm dla kotów – Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś – krótki opis:

Najlepsze karmy dla kota powinny być uniwersalne. Tak twierdzą producenci Applaws, którzy stworzyli serię Cat Adult, która przeznaczona jest dla kotów wszystkich ras, czy to z problemami z trawieniem czy nie. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż sprawdzony produkt możemy w zasadzie kupować dla kota przez całe jego dorosłe życie.

Są to dobre karmy dla kota, który ma nietolerancje pokarmową, gdyż w recepturze nie znajdziemy żadnych zbóż. Serię zalet dopełnia również mało skomplikowany skład, jaki ma karma bezzbożowa dla kota firmy Applaws, gdyż znajdziemy tam głównie mięso, łososia, jajka oraz witaminy. Ciekawym składnikiem jest również ekstrakt z juki, który w założeniu ma eliminować nieprzyjemne zapachy pochodzące z kuwety. Najlepsze karmy dla kotow mają dużo białka, które pomaga w prawidłowym rozwoju naszego ulubieńca. Applaws Cat Adult posiada w składzie 35% białka, w tym aż 92% to białko pochodzenia zwierzęcego.

Według większości kupujących są to naprawdę dobre karmy dla kota – najlepsze w danej półce cenowej. Słusznie doceniany jest dobry skład, walory smakowe, wpływ na zdrowie kota oraz dobrze przemyślane zamknięcie, które nie ulega przypadkowemu otworzeniu.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Najlepsza sucha karma dla kota – Orijen Cat&Kitten 5,4Kg


Dla kotów: Z alergią, z wrażliwym układem pokarmowym, Wiek: Kocięta,
Smak: Indyk, Kurczak, Ryba, Rodzaj: Suche.

Najlepsza sucha karma dla kota – Orijen Cat&Kitten 5,4Kg – krótki opis:

Najlepsze karmy dla kotów to również takie, które dbają o ich układ pokarmowy. Produkt firmy Orijen został stworzony dla kociaków, które mają alergie lub stosunkowo mocno wrażliwy układ pokarmowy. Jest to jednak propozycja z najwyższej półki cenowej, gdyż za 5,4 kg karmy dla kociąt musimy zapłacić ponad 250 złotych. Możemy być jednak pewni, że w tej cenie dostaniemy produkt z najwyższej możliwej jakości, do czego zobowiązuje się również producent obiecując, że receptura karmy została stworzona na bazie naturalnych składników.

Istotnym faktem, na który warto zwrócić uwagę jest to, że produkt serii Cat&Kitten posiada w składzie aż 40% białek. Jest to najwyższa wartość z całego zestawienia, więc pod tym względem jest to zdecydowanie dobra sucha karma dla kota. Na plus warto ocenić również to, że w składzie nie znajdziemy żadnych sztucznych konserwantów. Jedynymi dodatkami żywieniowymi są minerały oraz witamina E, która pełni rolę naturalnego konserwantu.

Wszystkie te zalety potwierdzają również właściciele czworonogów, który doceniają najwyższą jakość, brak obecności zbóż w składzie oraz to, że jedzenie dla kota po prostu jest dla nich smaczne. Jedynymi wadami produktu jest to, że nie jest to tania karma dla kota, przez co również nie jest to najbardziej wydajny produkt na rynku jaki możemy otrzymać.

OCENA: 84/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Najlepsza sucha karma dla kota juniora – Josera Kitten 10kg


Josera Kitten
Dla kotów: Odkłaczające, Wiek: Kocięta,
Smak: Kurczak, Rodzaj: Suche.

Najlepsza sucha karma dla kota juniora – Josera Kitten 10kg – krótki opis:

Ranking, gdzie rozpatrywana jest najlepsza karma dla kota, nie mógłby obyć się bez podkategorii, którą są karmy dla kociąt. Tego typu propozycją jest produkt marki Josera serii kitten, który sprzedawany jest w standardowych pojemnościach 400 g, 2 kg i 10 kg.

Sucha karma dla kota ranking oczarowała składem, który w przypadku produktu Josera prezentuje się naprawdę dobrze. Po pierwsze znajdziemy tam aż 35% białka wśród całościowego składu. Resztę uzupełniają w 22% tłuszcze, witaminy oraz minerały potrzebne do prawidłowego rozwoju kota. Jest to również bardzo dobra karma dla kota sucha, gdyż w recepturze nie znajdziemy pszenicy, soji, sztucznych barwników, aromatów oraz substancji konserwujących. Karma bezzbożowa dla kota Josera posiada również 3 istotne dla właścicieli zwierząt certyfikaty. Pierwszy, potwierdzający klasę premium produktu, wydawany przez niemieckie towarzystwo rolnicze (DLG). Drugi, poświadczający, że w recepturze nie zastosowano składników modyfikowanych genetycznie oraz trzeci, lecz nie mniej istotny, certyfikat potwierdzający, że jedzenie dla kota podczas opracowywania receptury, nie było testowane na zwierzętach.

Według nas jest to najlepsza sucha karma dla kota juniora, jaką możemy kupić. Potwierdzają to również opinie kupujących, gdzie nie znajdziemy w zasadzie żadnych negatywnych recenzji produktu. Jedynym mankamentem według niektórych klientów, jest stosunkowo mało przemyślane zamknięcie, które nie spełnia w 100% swojej roli.

OCENA: 84/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Josera Culinesse

179 zł w Empik


Dla kotów: Sterylizowanych, Wybrednych , Wiek: Dorosłe,
Smak: Łosoś, Rodzaj: Suche.

Najlepsza sucha karma dla kota – Josera Culinesse – krótki opis:

Ranking karm dla kotów postanowił wyróżnić produkt marki Josera, który sprzedawany jest w opakowaniach 400 g, 2 kg oraz 10 kg. Za największe opakowanie będziemy musieli zapłacić nieco ponad 150 złotych, więc jest to zdecydowanie karma dla kota z wyższej półki cenowej.

Są to jednak naprawdę dobre karmy dla kota, który jest już dorosły, jeśli chodzi o jakość produktu. Seria Culinesse składa się w 86% z białek pochodzenia zwierzęcego i posiada bardzo dobry stosunek białka do tłuszczy, który wynosi 31/13. Jedzenie dla kota posiada również bardzo dużo dodatków dietetycznych w formie witamin, które sprawiają, że nasz przyjaciel otrzymuje w diecie wszystkie wartości odżywcze, jakich potrzebuje do zdrowego funkcjonowania. Ranking karmy dla kota docenia, że produkty tej serii nie posiadają zbyt wielu dodatków technologicznych w formie szeroko znanych składników “E”. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku prezentowanej przez nas pozycji, która na tej liście posiada jedynie przeciwutleniacze pochodzenia naturalnego.

Konsumenci chwalą produkt marki Culinesse głównie za działanie. Według wielu opinii koty już po krótkim okresie spożywania karmy miały znacznie ładniejsze wizualnie futerko oraz poprawiła się ich gospodarka trawienna. Jeśli chodzi o negatywne opinie na temat karmy dla kota, to nie natrafiliśmy na żadne merytoryczne, negatywne spostrzeżenia, które moglibyśmy przytoczyć.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Karma dla kota najlepsza dla kotów sterylizowanych – Royal Canin Sterilised 37


Royal Canin
Dla kotów: Sterylizowanych, Wiek: Dorosłe,
Smak: Uniwersalny, Rodzaj: Suche

Karma dla kota najlepsza dla kotów sterylizowanych – Royal Canin Sterilised 37 – krótki opis:

Karma dla kota dobrej jakości, która również znalazła swoje miejsce w naszym rankingu, to Royal Canin Sterilised. Jest sprzedawana w trzech dosyć standardowych wielkościach (400g, 4 kg oraz 10 kg) i uważamy, że jest to naprawdę dobra karma dla kota, który przeszedł sterylizację. Za największe opakowanie będziemy zmuszeni zapłacić ponad 300 złotych, w zależności od obecnie obowiązującej oferty, więc jest to propozycja z najwyższej półki cenowej.

Po pierwsze, jest to karma dla kota najlepsza pod względem ilości surowego białka zwierzęcego. Wartość ta wynosi 37% i pod tym względem produkt marki Royal wypada bardzo dobrze na tle konkurencji. Reszta białka z całkowitej objętości pochodzi z różnego typu izolatów. Produkt firmy Royal jest zatem idealną propozycją dla kota w wieku od 1 do 8 roku życia, gdy zwierzątko potrzebuje jak najwięcej wartości odżywczych do budowania mięśni i prawidłowego rozwoju. Jeśli chodzi o dodatki technologiczne, to jedzenie dla kota również nie posiada długiej listy. Można wyróżnić jedynie Klinoptylolit pochodzenia osadowego, Chlorek amonu i przeciwutleniacze konserwujące. Wszystkie te składniki są bezpiecznie dla zdrowia i są dodawane również do produktów, które na co dzień kupujemy w sklepie.

Według wielu konsumentów jest to najlepsza sucha karma dla kota, którą stosują już wiele lat u swoich pociech. Opinie w niemal całości są pozytywne i wyróżniają w liście zalet skład, przyjemny zapach karmy i ochotę z jaką kot codziennie czyści miskę aż do dna.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Dobra karma dla kota – PURINA ONE Sterilcat Pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów 800g


Pirina One
  • Najniższa cena
Dla kotów: Sterylizowanych, Uniwersalne,
Wiek: Dorosłe, Smak: Wołowina,

Dobra karma dla kota – PURINA ONE Sterilcat Pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów – krótki opis:

Ranking, gdzie występują najlepsze karmy dla kotów, nie mógłby obyć się bez propozycji firmy Purina One, która jest jedną z najbardziej popularnych marek w branży i znajdziemy produkty tej firmy w większości marketów. Czy za tą dużą popularnością idzie realna jakość jedzenia dla kota?

Na pierwszy rzut oka ciężko jest to stwierdzić, gdyż skład w wielu miejscach w internecie jest opisany dosyć enigmatycznie. Na pewno nasz kot w porcji otrzyma wymaganą ilość białek, gdyż ich ilość określa się na 37% składu. W dodatkach dietetycznych znajdziemy również sporo witamin i minerałów, które będą odpowiadały za zdrowy rozwój naszego czworonoga. Nie jest to jednak karma bezzbożowa dla kota, gdyż w składzie znajdziemy aż 14% pszenicy. Nie jest to zatem idealna propozycja dla kota, który ma problemy trawienne lub alergie, wtedy lepiej wybrać produkt, który jest w pełni hipoalergiczny.

Ogólnie kupujący wypowiadają się na temat produktu bardzo pozytywnie, doceniając skład, wpływ na zdrowie kotka oraz korzystny stosunek jakości do ceny. W naszej opinii na rynku znajdują się lepsze karmy o lepszym składzie, lecz jeśli ktoś poszukuje propozycji ogólnodostępnej w praktycznie każdym sklepie, wtedy Purina One może być naprawdę dobrym wyborem.

OCENA: 79/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Karma dla kota najlepsza przy problemach kul włosowych – PURINA ONE Coat & Hairball Karma dla dorosłych kotów 800g


Bifensis purina One
Dla kotów: Uniwersalne, z problemem kul włosowych, odkłaczające, Wiek: Dorosłe,
Smak: Kurczak, Rodzaj: Suche.

Karma dla kota najlepsza przy problemach kul włosowych – PURINA ONE Coat & Hairball Karma dla dorosłych kotów 800g – krótki opis:

Zestawienie, gdzie umieściliśmy najlepsze karmy dla kota w różnych półkach cenowych, zawierało już propozycję marki Purina One dla kotów, które przeszły sterylizację. Tym razem przedstawiamy produkt dla kotów dorosłych, który ma właściwości odkłaczające oraz pomaga przy problemie kul włosowych.

Jeśli chodzi o skład, to standardowo produkty tej marki niestety zawierają zboże. W recepturze pojawia się znaczna ilość pszenicy, więc kolejny raz nie jest to dobry wybór dla czworonogów z problemami trawiennymi. Reszta składu również prezentuje się bardzo podobnie, a różnice można upatrywać jedynie w odrobine zmienionych proporcjach. Efekt minimalizowania tworzenia się kul włosowych występuje podobno przez zastosowanie w recepturze odpowiedniej kombinacji włókien, lecz nie jesteśmy wstanie tego sprawdzić w inny sposób jak poprzez przetestowanie karmy.

Nie musimy robić tego jednak osobiście, gdyż skorzystać możemy z doświadczeń poprzednich kupujących, którzy zauważyli obiecywane efekty. Jeśli chodzi o cenę to ta jest wyższa o 2 złote na 800 g produktu, więc nie jest to tania karma dla kota i uplasowalibyśmy ją w średniej półce cenowej.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Tania karma dla kota – Whiskas Adult Wołowina Z Marchewką 14Kg


Whiskas Adult suchy
Dla kotów: Uniwersalne, Wiek: Dorosłe,
Smak: Wołowina, Rodzaj: Suche

Tania karma dla kota – Whiskas Adult Wołowina Z Marchewką 14Kg – krótki opis:

Zdajemy sobie sprawę również z tego, że najlepsza karma dla kota to nie tylko taka, która kosztuje fortunę. Sprawdzimy zatem czy najbardziej popularna, tania karma dla kota, będzie odpowiednia dla naszych czworonogów. Zaczynając od ceny, ta jest znacznie niższa od prezentowanych wcześniej odpowiedników, gdyż za 14 kg opakowanie jesteśmy zmuszeni zapłacić jedynie 110 złotych. Ceny najdroższych karm z zestawienia oscylowały blisko 250 zł za mniejsze, 10 kg opakowanie.

Zdajemy sobie zatem sprawę z tego, że nie są to najlepsze karmy dla kota, jakie możemy dostać na rynku, lecz pytanie czy skład spełnia w ogóle pewne minimalne standardy. Pierwsze co rzuca się w oczy to znacznie mniejsza ilość białka, która wynosi 32%. Jest to jak najbardziej dobry wynik, lecz bardziej przykuwa uwagę, że spośród tych 32%, jedynie 4% pochodzi z mięsa z wołowiny. Reszta białka pochodzi z produktów roślinnych. Porównując to z konkurencją, gdzie ponad 80% produktu to białko zwierzęce, możemy dojść do wniosku, że istnieje znacząca różnica w jakości produktów.

Nie odradzamy jednak zakupu tej karmy, jeśli nie mamy wyboru. Jest to jedzenie dla kota doceniane przez wielu kupujących, za okazyjną cenę. Jeśli jednak zależy nam na jakości premium i jedzeniu, które będzie wspierało zdrowie oraz rozwój naszego czworonoga, istnieją na rynku zdecydowanie lepsze alternatywy.

OCENA: 72/100

Ranking: Najlepsze karmy dla kotów w 2023 roku – Komentarze do rankingu


0,0
Rated 0,0 out of 5
ilość ocen: 0

Ranking: Najlepsze karmy dla kotów w 2023 roku — FAQ


Jest to ciężkie pytanie, gdyż ilość zmiennych jest zbyt duża, żeby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy zatem robić to na kilka składowych i przeanalizować oddzielnie. Po pierwsze czy interesuje nas najlepsza sucha karma dla kota, czy jedzenie dla kota w formie mokrej. Następnie musimy określić budżet jakim dysponujemy, gdyż cena za 10kg suchej karmy oscyluje od 80 złotych do 250 złotych. Potem musimy zadać sobie pytanie czy nasz kot ma alergie lub nietolerancje pokarmowe. Wtedy musimy zdecydować się na zakup jakim jest karma bezzbożowa dla kota. No i co najważniejsze, wybrać odpowiednik dla dorosłego kota lub karmy dla kociąt.

Najlepsza karma dla kota w naszym zestawieniu zawiera znaczna większość białek w składzie. Ich ilość oscyluje w granicach 80% całościowego składu, przy czym aż 30-36% to surowe mięso zwierzęce. Najlepsze karmy oprócz samego mięsa posiadają zmielone skóry, wątroby, serca i inne produkty odzwierzęce, co pozwala jak najbardziej zasymulować pożywienie, na jakie trafiłby nasz kot w naturalnym środowisku. Poza tym w najlepszych karmach unika się dodatków zbożowych, konserwantów i sztucznych dodatków żywieniowych.

Nie można jednoznacznie tego stwierdzić. Jedyną zależnością jest to, że sucha karma dla kota wysusza i kot musi pić między posiłkami znaczną ilość wody. Przy karmach mokrych nie ma tego efektu, gdyż ta w swoim składzie posiada duża ilość wody i kot dostarcza ją już przez same pożywienie. Rada zatem będzie taka, że jeśli często nie ma nas w domu, a kot nie ma stałego dostępu do wody, wtedy warto zdecydować się na bezpieczną opcje związaną z mokrą karmą. Natomiast, jeśli możemy zagwarantować kotkowi dostęp do wody, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby karmić go suchym odpowiednikiem.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl