Strona główna / Ranking: Najlepsza karma dla kota
Aktualizacja: 08.01.2023

Najczęściej wybierane karmy dla kotów z naszego polecenia:

1. Josera Culinesse (13)

2. Josera Kitten (8)

3. Royal Canin Sterilised (5)

4. Dolina Noteci Piper(3)

Ranking: Najlepsza karma dla kota w 2023 roku

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś jaka jest najlepsza karma dla kota w twoim domu, to trafiłeś idealnie. W naszym zestawieniu uwzględniliśmy zarówno suche jak i mokre wersje posiłków, więc konkretne miejsce w rankingu nie ma w zasadzie aż tak dużego znaczenia, gdyż ciężko porównać dwa tak różne od siebie produkty. Jednakże najlepsze karmy dla kota pod względem składu znajdą się wyżej, a te które nadrabiają zaległości ceną będą okupowały nieco niższe lokaty. Sprawdź nasz ranking i wybierz najlepsze karmy dla kotów w twoim domu.

Ranking: Najlepsza karma dla kota w 2023 roku

1. Josera Culinesse

cena: 153 zł
Ranking pod tytułem najlepsze karmy dla kotów rozpoczniemy od propozycji marki Josera, która sprzedawana jest w opakowaniach 400 g, 2 kg oraz 10 kg. Za największe opakowanie będziemy musieli zapłacić nieco ponad 150 złotych, więc jest to zdecydowanie karma dla kota z wyższej półki cenowej. Są to jednak naprawdę dobre karmy dla kota, który jest już dorosły, pod względem jakości produktu. Seria Culinesse składa się w 86% z białek pochodzenia zwierzęcego i posiada bardzo dobry stosunek białka do tłuszczy, który wynosi 31/13. Jedzenie dla kota posiada również bardzo dużo dodatków dietetycznych w formie witamin, które sprawiają, że nasz przyjaciel otrzymuje w diecie wszystkie wartości odżywcze jakich potrzebuje do zdrowego funkcjonowania. Najlepsze karmy dla kota nie posiadają również zbyt wielu dodatków technologicznych w formie szeroko znanych składników “E”. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku prezentowanej przez nas pozycji, która na tej liście posiada jedynie przeciwutleniacze pochodzenia naturalnego. Konsumenci chwalą produkt marki Culinesse głównie za działanie. Według wielu opinii koty już po krótkim okresie spożywania karmy miały znacznie ładniejsze wizualnie futerko oraz poprawiła się ich gospodarka trawienna. Jeśli chodzi o negatywne opinie na temat karmy dla kota, to nie natrafiliśmy na żadne merytoryczne, negatywne spostrzeżenia, które moglibyśmy przytoczyć.

Najlepsza sucha karma dla kota - Josera Culinesse - krótki opis:

 • Dla kotów: Sterylizowanych, Wybrednych ,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Łosoś,
 • Rodzaj: Suche.
2. Royal Canin Sterilised 37

cena: 199 zł
Druga najlepsza karma dla kota w naszym rankingu została wyprodukowana przez producenta Royal i jest sprzedawana w trzech stosunkowo standardowych wielkościach (400g, 4 kg oraz 10 kg). Seria Canin Sterilised 37 to dobra karma dla kota, który przeszedł sterylizację, z najwyższej półki cenowej. Za największe opakowanie będziemy zmuszeni zapłacić ponad 200 złotych, w zależności od obecnie obowiązującej oferty. Po pierwsze, jest to karma dla kota najlepsza pod względem ilości surowego białka zwierzęcego. Wartość ta wynosi 37% i jest to o 6% więcej niż w przypadku propozycji z pierwszego miejsca. Reszta białka z całkowitej objętości pochodzi z różnego typu izolatów. Produkt firmy Royal jest zatem idealną propozycją dla kota w wieku od 1 do 8 roku życia, gdy zwierzątko potrzebuje jak najwięcej wartości odżywczych do budowania mięśni i prawidłowego rozwoju. Jeśli chodzi o dodatki technologiczne, to jedzenie dla kota również nie posiada długiej listy. Można wyróżnić jedynie Klinoptylolit pochodzenia osadowego, Chlorek amonu i przeciwutleniacze konserwujące. Wszystkie te składniki są bezpiecznie dla zdrowia i są dodawane również do produktów, które na co dzień kupujemy w sklepie. Według wielu konsumentów jest to najlepsza sucha karma dla kota, którą stosują już wiele lat u swoich pociech. Opinie w niemal całości są pozytywne i wyróżniają w liście zalet skład, przyjemny zapach karmy i ochotę z jaką kot codziennie czyści miskę aż do dna.

Karma dla kota najlepsza dla kotów sterylizowanych- Royal Canin Sterilised 37 - krótki opis:

 • Dla kotów: Sterylizowanych,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Uniwersalny,
 • Rodzaj: Suche
3. Josera Kitten 10kg

cena: 174 zł
Ranking, gdzie rozpatrywana jest najlepsza karma dla kota nie mógłby obyć się bez podkategorii, którą są karmy dla kociąt. Tego typu propozycją jest produkt marki Josera serii kitten, który sprzedawany jest w standardowych pojemnościach 400 g, 2 kg i 10 kg. Najważniejszy w karmach jest oczywiście skład, który w przypadku produktu Josera prezentuje się naprawdę dobrze. Po pierwsze znajdziemy tam aż 35% białka wśród całościowego składu. Resztę uzupełniają w 22% tłuszcze, witaminy oraz minerały potrzebne do prawidłowego rozwoju kota. Jest to również bardzo dobra karma dla kota, gdyż w recepturze nie znajdziemy pszenicy, soji, sztucznych barwników, aromatów oraz substancji konserwujących. Karma bezzbożowa dla kota Josera posiada również 3, istotne dla właścicieli zwierząt, certyfikaty. Pierwszy, potwierdzający klasę premium produkty, wydawany przez niemieckie towarzystwo rolnicze (DLG). Drugi, poświadczający, że w recepturze nie zastosowano składników modyfikowanych genetycznie oraz trzeci, lecz nie mniej istotny, certyfikat potwierdzający, że jedzenie dla kota, podczas opracowywania receptury, nie było testowane na zwierzętach. Według nas jest to najlepsza sucha karma dla kota juniora jaką możemy kupić. Potwierdzają to również opinie kupujących, gdzie nie znajdziemy w zasadzie żadnych negatywnych recenzji produktu. Jedynym mankamentem według niektórych klientów, jest stosunkowo mało przemyślane zamknięcie, które nie spełnia w 100% swojej roli.

Najlepsza sucha karma dla kota juniora - Josera Kitten 10kg - krótki opis:

 • Dla kotów: Odkłaczające,
 • Wiek: Kocięta,
 • Smak: Kurczak,
 • Rodzaj: Suche.
4. Orijen Cat&Kitten 5,4Kg

cena: 249 zł
Najlepsze karmy dla kotów to również takie, które dbają o ich układ pokarmowy. Produkt firmy Orijen został stworzony dla kociaków, które mają alergie lub stosunkowo mocno wrażliwy układ pokarmowy. Jest to jednak propozycja z najwyższej półki cenowej, gdyż za 5,4 kg karmy dla kociąt musimy zapłacić ponad 250 złotych. Możemy być jednak pewni, że w tej cenie dostaniemy produkt z najwyższej możliwej jakości, do czego zobowiązuje się również producent obiecując, że receptura karmy została stworzona na bazie naturalnych składników. Istotnym faktem, na który warto zwrócić uwagę jest to, że karma dla kota serii Cat&Kitten posiada w składzie aż 40% białek. Jest to najwyższa wartość z całego zestawienia. Na plus dla produktu jest również to, że nie posiada on żadnych sztucznych konserwantów. Jedynymi dodatkami żywieniowymi są minerały oraz witamina E, która pełni rolę naturalnego konserwantu. Wszystkie te zalety potwierdzają również właściciele czworonogów, który doceniają najwyższą jakość, brak obecności zbóż w składzie oraz to, że jedzenie dla kota po prostu jest dla nich smaczne. Jedynymi wadami produktu jest to, że nie jest to tania karma dla kota, przez co również nie jest to najbardziej wydajny produkt na rynku jaki możemy otrzymać.

Najlepsza sucha karma dla kota - Orijen Cat&Kitten 5,4Kg - krótki opis:

 • Dla kotów: Z alergią, z wrażliwym układem pokarmowym,
 • Wiek: Kocięta,
 • Smak: Indyk, Kurczak, Ryba,
 • Rodzaj: Suche.
5. Dolina Noteci Piper Premium Mix 24X400G

cena: 127 zł
Do teraz, sprawdzaliśmy jedynie, która sucha karma dla kota jest najlepsza. Należy zatem wziąć na tapetę również mokre jedzenie dla kota i przedstawić propozycje według nas najbardziej atrakcyjne. Jedną z nich jest produkt Doliny Noteci, który otrzymujemy w stosunkowo dużych 400 gramowych opakowaniach. Jest to dobra karma dla kota, który jest już w wieku dorosłym. Nie jest to zatem produkt rekomendowany dla najmłodszych. To co sprawia, że jest to najlepsza karma dla kota, to fakt, że w recepturze nie znajduje się samo mięso. Kot w dzikich warunkach spożywa mięso razem ze skórą, kośćmi. W dzikim środowisku nie występuje w ogóle idealnie przygotowany kawałek mięsa. Dlatego możemy wyczytać, że w składzie znajdziemy płuca, wątroby, serca, mielec, ale także i skórę, co sprawia, że kot otrzymuje w pożywieniu wszystko czego tak naprawdę potrzebuje. Warto wspomnieć, że mimo wysokiej jakości, nie jest to wcale najdroższy produkt dostępny na rynku. Za 24 opakowania po 400 g musimy zapłacić 130 złotych. Nie jest to również tania karma dla kota, co czyni ją propozycją ze średniej półki cenowej. Właściciele kotów doceniają serię Piper Premium za wpływ na zdrowie kota, przyswajalność oraz regulacje procesów trawiennych. Doceniają również korzystny stosunek jakości do ceny. Negatywne opinie są rzadkością i nie posiadają konkretnych powodów niskiej noty, więc ciężko nam przytoczyć jakikolwiek minus karmy.

Karma dla kota najlepsza dla kotów wybrednych - Dolina Noteci Piper Premium Mix 24X400G - krótki opis:

 • Dla kotów: Wybrednych,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Łosoś,
 • Rodzaj: Mokre.
6. Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś 7,5kg

cena: 143 zł
Najlepsze karmy dla kota powinny być również uniwersalne. Tak twierdzą producenci Applaws, którzy stworzyli serię Cat Adult, która przeznaczona jest dla kotów wszystkich ras, czy to z problemami z trawieniem czy nie. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż sprawdzony produkt możemy w zasadzie kupować dla kota przez całe jego dorosłe życie. Są to również dobre karmy dla kota, który ma nietolerancje pokarmową, gdyż w recepturze nie uda nam się znaleźć żadnych zbóż. Serię zalet dopełnia również mało skomplikowany skład jaki ma karma bezzbożowa dla kota firmy Applaws, gdyż znajdziemy tam głównie mięso, łososia, jajka oraz witaminy. Ciekawym składnikiem jest również ekstrakt z juki, który w założeniu ma eliminować nieprzyjemne zapachy pochodzące z kuwety. Jedynym minusem według nas jest to, że w recepturze znalazł się sztuczny składnik E1705, który pełni rolę stabilizatora flory bakteryjnej u kotów. Mimo wszystko według większości kupujących są to naprawdę dobre karmy dla kota, najlepsze w danej półce cenowej. Słusznie doceniany jest dobry skład, walory smakowe, wpływ na zdrowie kota oraz dobrze przemyślane zamknięcie, które się po prostu nie otwiera. Jedyną wadą jest oczywiście to, że nie jest to tania karma dla kota, lecz chcąc produkt z najwyższej półki musimy liczyć się z większymi wydatkami.

Dobre karmy dla kota - Applaws Cat Adult Kurczak Łosoś - krótki opis:

 • Dla kotów: Uniwersalne,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Kurczak, Łosoś, Ryba,
 • Rodzaj: Suche
7. PURINA ONE Sterilcat Pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów 800g

cena: 14 zł
Ranking, gdzie występują najlepsze karmy dla kotów, nie mógłby obyć się bez propozycji firmy Purina One, która jest jedną z najbardziej popularnych marek w branży i znajdziemy produkty tej firmy w większości marketów. Czy za tą dużą popularnością idzie realna jakość jedzenia dla kota? Na pierwszy rzut oka ciężko jest to stwierdzić, gdyż skład w wielu miejscach w internecie jest opisany dosyć enigmatycznie. Na pewno nasz kot w porcji otrzyma wymaganą ilość białek, gdyż ich ilość określa się na 37% składu. W dodatkach dietetycznych znajdziemy również sporo witamin i minerałów, które będą odpowiadały za zdrowy rozwój naszego czworonoga. Nie jest to jednak karma bezzbożowa dla kota, gdyż w składzie znajdziemy aż 14% pszenicy. Nie jest to zatem idealna propozycja dla kota, który ma problemy trawienne lub alergie, wtedy lepiej wybrać produkt, który jest w pełni hipoalergiczny. Ogólnie kupujący wypowiadają się na temat produktu bardzo pozytywnie, doceniając skład, wpływ na zdrowie kotka oraz korzystny stosunek jakości do ceny. W naszej opinii na rynku znajdują się lepsze karmy o lepszym składzie, lecz jeśli ktoś poszukuje propozycji ogólnodostępnej w praktycznie każdym sklepie, wtedy Purina One może być naprawdę dobrym wyborem.

Dobra karma dla kota - PURINA ONE Sterilcat Pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów - krótki opis:

 • Dla kotów: Sterylizowanych,
 • Uniwersalne,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Wołowina,
 • Rodzaj: Suche.
8. PURINA ONE Coat & Hairball Karma dla dorosłych kotów 800g

cena: 17 zł
Zestawienie, gdzie umieściliśmy najlepsze karmy dla kota w różnych półkach cenowych, zawierało już propozycję marki Purina One dla kotów, które przeszły sterylizację. Tym razem przedstawiamy produkt dla kotów dorosłych, który ma właściwości odkłaczające oraz pomaga przy problemie kul włosowych. Jeśli chodzi o skład, to standardowo, jeśli chodzi o produkty tej marki, nie jest to karma bezzbożowa dla kota. W recepturze pojawia się znaczna ilość pszenicy, więc kolejny raz nie jest to dobry wybór dla czworonogów z problemami trawiennymi. Reszta składu również prezentuje się bardzo podobnie, a różnice można upatrywać jedynie w odrobine zmienionych proporcjach. Efekt minimalizowania tworzenia się kul włosowych występuje podobno przez zastosowanie w recepturze odpowiedniej kombinacji włókien, lecz nie jesteśmy wstanie tego sprawdzić w inny sposób jak poprzez przetestowanie karmy. Nie musimy robić tego jednak osobiście, gdyż skorzystać możemy z doświadczeń poprzednich kupujących, którzy o dziwo zauważyli obiecywane efekty. Jeśli chodzi o cenę to ta jest wyższa o 2 złote na 800 g produktu, więc nie jest to tania karma dla kota i uplasowalibyśmy ją w średniej półce cenowej.

Karma dla kota najlepsza przy problemach kul włosowych - PURINA ONE Coat & Hairball Karma dla dorosłych kotów 800g - krótki opis:

 • Dla kotów: Uniwersalne, z problemem kul włosowych, odkłaczające,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Kurczak,
 • Rodzaj: Suche.
9. Whiskas Adult Wołowina Z Marchewką 14Kg

cena: 109 zł
Zdajemy sobie sprawę również z tego, że najlepsza karma dla kota to nie tylko taka, która kosztuje fortunę. Sprawdzimy zatem czy najbardziej popularna, tania karma dla kota będzie odpowiednia dla naszych czworonogów. Zaczynając od ceny, ta jest znacznie niższa od prezentowanych wcześniej odpowiedników, gdyż za 14 kg opakowanie jesteśmy zmuszeni zapłacić jedynie 110 złotych. Ceny najdroższych karm z zestawienia oscylowały blisko 250 zł za mniejsze, 10 kg opakowanie. Zdajemy sobie zatem sprawę z tego, że nie są to najlepsze karmy dla kota jakie możemy dostać na rynku, lecz pytanie czy skład spełnia w ogóle pewne standardy. Pierwsze co rzuca się w oczy to znacznie mniejsza ilość białka, która wynosi 32%. Jest to jak najbardziej niski wynik, lecz bardziej przykuwa uwagę, że spośród tych 32%, jedynie 4% pochodzi z mięsa z wołowiny. Reszta białka pochodzi z produktów roślinnych. Porównując to z propozycją z pierwszego miejsca, gdzie 86% produktu zajmowały białka, a 31% z tego było surowym mięsem, możemy dojść do wniosku, że istnieje znacząca różnica w jakości produktów. Nie odradzamy jednak zakupu tej karmy. Jest to jedzenie dla kota doceniane przez wielu kupujących, za okazyjną cenę. Jeśli jednak zależy nam na jakości premium powyższe propozycje powinny przypaść znacznie bardziej do gustu.

Tania karma dla kota - Whiskas Adult Wołowina Z Marchewką 14Kg - krótki opis:

 • Dla kotów: Uniwersalne,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Wołowina,
 • Rodzaj: Suche
10. Whiskas Adult Smaki Rybne i Tradycyjne Saszetki 40X100G

cena: 50 zł
Wcześniej została przez nas przedstawiona najlepsza sucha karma dla kota w najniższej półce cenowej. Teraz pora na kolejną propozycję marki Whiskas, o smaku rybnym. Jak sama nazwa serii “Adult” wskazuje, jest to jedzenie dla dorosłego czworonoga, więc zdecydowanie karmy dla kociąt trzeba szukać w innej propozycji. Biorąc pod uwagę skład, tak samo jak w przypadku odpowiednika w formie suchej, ten prezentuje się gorzej w stosunku do najlepszych karm dla kotów. Nie jest to nic dziwnego, gdyż ich wyższa cena musi wynikać z namacalnych przesłanek. Będąc jednak dokładnym, w recepturze znajdziemy 34% produktów pochodzenia zwierzęcego. Należy jednak dokładnie się wczytać, gdyż jedynie 4% to kawałki łososia. Reszta jest tajemnicą producenta, do której nie udało nam się w żaden sposób dokopać. Kawałki w ten sposób sporządzone zajmują 47% całości, a resztą jest galaretka, w której obtoczony jest finalny, wartościowy produkt dla naszych kotów. Opinie konsumentów są znów naprawdę dobre. Jeśli nasze oczekiwania odnośnie tego produktu nie będą wygórowane, wtedy zdecydowanie propozycja marki Whiskas powinna nam przypaść do gustu.

Tania karma dla kota - Whiskas Adult Smaki Rybne i Tradycyjne Saszetki 40X100G - krótki opis:

 • Dla kotów: Uniwersalne,
 • Wiek: Dorosłe,
 • Smak: Kurczak, Łosoś, Tuńczyk, Wołowina,
 • Rodzaj: Mokre

Ranking: Najlepsza karma dla kota w 2023 roku

Jaka jest najlepsza karma dla kota?

Jest to ciężkie pytanie, gdyż ilość zmiennych jest zbyt duża, żeby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy zatem robić to na kilka składowych i przeanalizować oddzielnie. Po pierwsze czy interesuje nas najlepsza sucha karma dla kota, czy jedzenie dla kota w formie mokrej. Następnie musimy określić budżet jakim dysponujemy, gdyż cena za 10kg suchej karmy oscyluje od 80 złotych do 250 złotych. Potem musimy zadać sobie pytanie czy nasz kot ma alergie lub nietolerancje pokarmowe. Wtedy musimy zdecydować się na zakup jakim jest karma bezzbożowa dla kota. No i co najważniejsze, wybrać odpowiednik dla dorosłego kota lub karmy dla kociąt.

Najlepsze karmy dla kota - skład

Najlepsza karma dla kota w naszym zestawieniu zawiera znaczna większość białek w składzie. Ich ilość oscyluje w granicach 80% całościowego składu, przy czym aż 30-36% to surowe mięso zwierzęce. Najlepsze karmy oprócz samego mięsa posiadają zmielone skóry, wątroby, serca i inne produkty odzwierzęce, co pozwala jak najbardziej zasymulować pożywienie, na jakie trafiłby nasz kot w naturalnym środowisku. Poza tym w najlepszych karmach unika się dodatków zbożowych, konserwantów i sztucznych dodatków żywieniowych.

Jaka karma będzie najlepsza? Sucha karma dla kota czy mokra?

Nie można jednoznacznie tego stwierdzić. Jedyną zależnością jest to, że sucha karma dla kota wysusza i kot musi pić między posiłkami znaczną ilość wody. Przy karmach mokrych nie ma tego efektu, gdyż ta w swoim składzie posiada duża ilość wody i kot dostarcza ją już przez same pożywienie. Rada zatem będzie taka, że jeśli często nie ma nas w domu, a kot nie ma stałego dostępu do wody, wtedy warto zdecydować się na bezpieczną opcje związaną z mokrą karmą. Natomiast, jeśli możemy zagwarantować kotkowi dostęp do wody, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby karmić go suchym odpowiednikiem.

Julita Sroka

Autor

Dział: zwierzęta, jedzenie

Jestem miłośniczką zwierząt. Mieszkam razem z dwoma kotami oraz psem i przetestowałam razem z nimi wiele produktów przeznaczonych do jedzenia, pielęgnacji oraz zabawy. Nadałam sobie zatem sama miano amatorskiego eksperta ds. "zwierzętopodobnych" i piszę dla Państwa artykuły, poradniki, newsy oraz rankingi właśnie z tego zakresu. Jeśli pomogłam choć jednemu właścicielowi oraz jego pociesze, to moja misja jest realizowana w dobry sposób 🙂