Strona Główna > Najlepsze telefony do 600 złotych w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Najlepsze telefony do 600 złotych w 2024 roku

Ranking telefonów do 600 złotych, to właśnie znajdziesz w naszym zestawieniu. Na bazie wielu opinii ekspertów, ale również masie ocen zwykłych użytkowników zebraliśmy 10 propozycji, które uchodzą za najlepsze telefony do 600 złotych, jakie możesz dostać w każdej półce cenowej.

Najlepsze telefony do 600 złotych w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Motorola Moto E40 4/64GB Czarny


Motorola Moto E40 64GB
  • Najwyżej oceniany
ekran 6,5 cala, wyświetlacz IPS TFT,
aparat 48 Mpix, pamięć 4 GB RAM,

Ranking telefonów do 600 zł – Motorola Moto E40 4/64GB Czarny – specyfikacja techniczna:

W naszym odczuciu Motorola Moto E40 4/64GB w czarnej wersji kolorystycznej, to najbardziej kompletny telefon do 600 złotych, jaki udało nam się znaleźć na rynku. Pierwszym parametrem, który niewątpliwie najbardziej przykuwa uwagę jest rozdzielczość matrycy sensora aparatu, która wynosi aż 48 Mpix. Zakłada się, że już aparat o wartości 20 Mpix pozwala na dobrej jakości amatorskie fotografie, więc w przypadku serii Moto E40 możemy oczekiwać całkiem udanych zdjęć. Pamięć 4 GB ramu również wydaje się zdecydowanie wystarczającym parametrem, który pozwoli nam na płynne korzystanie ze wszystkich funkcji mobilnego urządzenia. Gry, filmy czy aplikacje powinny bez przeszkód działać, lecz nie jest to wybitna wielkość, która imponowałaby w 2024 roku. Obecnie zakłada się, że 3,4 GB to absolutne minimum dla urządzeń z systemem Android. Pozostałymi atutami telefonu Motorola, które oddzielają dobre telefony do 600 zł od tych gorszych, jest całkiem dobra bateria, która powinna pozwolić na wiele godzin aktywnego użytkowania. Obrazując to na przykładzie, Iphone 11 ma jedynie 3110 mAh, co wydaje się bardzo niską wartością przy 5000 mAh Motoroli. Poza tym seria E40, jak na telefon do 600 zł, wyróżnia się naprawdę ładnym, nowoczesnym designem, co jest czasami równie istotne co dobry aparat, czy trwała bateria.

OCENA: 88/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Huawei P20 Lite Czarny


Huawei P20 Lite Czarny
ekran 5,8 cala, wyświetlacz IPS TFT,
aparat 16 Mpix, pamięć 4 GB RAM,

Jaki telefon do 600 zł – Huawei P20 Lite Czarny – specyfikacja techniczna:

Drugi na naszej liście telefon do 600 zł, to dobrze znany Huawei P20 Lite w czarnej wersji kolorystycznej. To czy pasuje do wyżej przedstawionego kryterium kwotowego często zależy od aktualnie obowiązującej promocji, lecz na grudzień 2022 roku kosztuje poniżej 600 złotych. We wstępie zestawienia “najlepsze telefony do 600 zł” zapowiedzieliśmy, że postaramy się znaleźć telefony również znanych marek i słowa w tym momencie postanowimy dotrzymać. Tak jak w przypadku Motoroli, na samym starcie weźmiemy na tapetę aparat, który dla miłośników zdjęć może być kluczową sprawą przy ostatecznej decyzji zakupowej. W serii P20 Lite, sensor ma rozdzielczość na poziomie 16 Mpix, co w porównaniu z telefonem na pierwszej pozycji wydaje się śmiesznie mało. Jednak warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dobre telefony do 600 zł, koniecznie muszą mieć ten parametr na, jak najwyższym poziomie. Wiele ekspertyz dowodzi, że nie zawsze za dużą rozdzielczością sensora stoi również jakość zdjęcia. Zależność jest taka, że im większa rozdzielczość, tym mniejszy pojedynczy pixel, a tym samym większa szansa na szumy, co w finalnym efekcie może oznaczać gorszej jakości fotografie. Dlatego też wiele nawet najnowszych telefonów pozostaje przy standardowych 12,16 czy 20 Mpix, a powstające zdjęcia stoją na najwyższym poziomie. Procesor również posiada 4 GB ramu, co jest wystarczające i pozwoli na komfortowe użytkowanie. Nasz ranking telefonów do 600 zł uwzględnia w ocenie również baterie urządzenia, co dla wielu również może być istotną sprawą. Nie każdy lubi być non stop przykutym do powerbanka. W Huawei bateria ma niestety jedynie 3000mAh, lecz wielu użytkowników chwali telefon mimo wszystko za wydajność. Iphony znane z szybkiego rozładowywania się, mają ponad 300 mAH, a w testach wypadają znacznie gorzej niż telefony serii P20 Lite.

OCENA: 87/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Redmi 9C NFC 2/32GB Szary


Redmi 9C NFC 2 32GB Szary
ekran 6,53 cala, wyświetlacz IPS TFT,
aparat 13 Mpix, pamięć 2 GB RAM,

Jaki telefon do 600 zł – Redmi 9C NFC 2/32GB Szary – specyfikacja techniczna:

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem przedmiotu jakim jest telefon do 600 zł, dobrym rozwiązaniem również może być wybór Redmi 9C NFC. Telefon posiada przyzwoity aparat, który wykonuje poprawne, dobre zdjęcia o zadowalającej jakości. O znaczeniu Mpix’eli pisaliśmy wyżej, w przypadku produktu Huawei P20 Lite, więc warto wrócić do tego fragmentu, żeby nabyć szerszy pogląd na temat tego parametru. Najlepsze telefony do 600 zł mają około 4 GB pamięci ram, tak było w przypadku Motoroli czy Huawei, lecz seria 9C NFC posiada jedynie 2 GB. Jest to mankament tego telefonu głównie dla osób, które oczekują płynności przy obsłudze wymagających aplikacji czy gier. Messenger, Facebook, Youtube i wszystkie społecznościowe aplikacje będą bez przeszkód chodzić płynnie na telefonie, więc o to zdecydowanie nie ma się co martwić, lecz zdecydowanie nie jest to telefon gamingowy. Dobre telefony do 600 złotych, to również takie, które będą długo działały na jednym cyklu ładowania. Redmi 9C NFC posiada baterię o pojemności 500 mAH, co jest dużą wartością jak na obecne mobilne standardy. Telefon zatem powinien służyć nam sporo czasu, zanim zużyje całe nagromadzone zasilanie. Oprócz tego, ranking telefonów do 600 złotych, bierze pod uwagę wizualne aspekty w końcowej ocenie. Model 9C NFC w szarej wersji kolorystycznej jest zgrabny oraz nowoczesny, a wyróżnia się zagiętymi paskami na tylnej obudowie, które przełamują jednokolorową monotonię. Jednym słowem, telefon godny polecenia.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Redmi 9A 2/32GB Szary


Redmi 9A 2 32GB Szary
ekran 6,53 cala, wyświetlacz IPS TFT,
aparat 13 Mpix, pamięć 2 GB RAM,

Dobre telefony do 600 zł – Redmi 9A 2/32GB Szary – specyfikacja techniczna:

W naszym rankingu telefon Xiaomi do 600 zł zagości ponownie, lecz pod postacią modelu Redmi 9A, czyli wersji rzędu niższej niż propozycja z pozycji wyżej. Jest to telefon do 600 zł, który posiada takie same parametry techniczne jak w przypadku 9C NFC. Aparat o rozdzielczości sensora matrycy 13 Mpix, który pozwala na zadowalającej jakości fotografie. Procesor 2 GB, który sprawia, że nie jest to telefon do gier, ale wszystkie najczęściej używane aplikacje będą działały całkowicie płynnie. Bateria o pojemności 5000 mAH, która pozwala na długotrwałe działanie na jednym cyklu ładowania, co istotne będzie w przypadku podróży komunikacją, gdzie standardem wyposażenia nie jest stacja ładująca lub kontakt. Czym zatem różnią się te urządzenia, skoro trafiły oddzielnie do rankingu, który zrzesza najlepsze telefony do 600 zł? Tym, że seria wyżej posiada w standardzie technologię NFC, która pozwala na płatności telefonem, a przedstawiany obecnie Redmi 9A nie posiada tego w swoich zasobach. Jest to praktyka bardzo często wykorzystywana przez markę, więc telefon Xiaomi do 600 zł, nie mógł być od tego wyjątkiem. Firma na początku wypuszcza pierwszą wersję bez technologii NFC i po czasie kilku miesięcy otrzymujemy odnowioną wersję już z zawartą technologią. Czasami Xiaomi wypuszcza jednocześnie dwa telefony, gdzie pierwszy, tańszy nie posiada NFC, a drugi, droższy już tak. Taka oto polityka firmy.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Nokia 3.4 3/64GB Niebieski

569 zł w Ceneo


Nokia 3.4 3 64 GB Niebieski
ekran 6,39 cala, wyświetlacz IPS TFT,
aparat 13 Mpix, pamięć 3 GB RAM,

Jaki telefon do 600 zł – Nokia 3.4 3/64GB Niebieski – specyfikacja techniczna:

Nokia również posiada w swoim asortymencie telefon do 600 zł, który kwalifikuje się do rankingu. Seria 3.4 mieści się w widełkach cenowych, prezentując przy tym naprawdę przyzwoitą jakość. Obecnie najlepsze telefony do 600 zł, ale również te z najwyżej półki muszą prezentować jak najwyższą jakość aparatu. Dla wielu jest to kluczowy parametr, który może zdecydować o decyzji zakupowej, ale również odstraszyć i sprawić, że już na starcie zdyskwalifikujemy urządzenie i wyrzucimy je z naszej listy zakupowej. Nie powinniśmy jednak dać się zwieść samym liczbom, gdyż nie zawsze większa ilość Mpix, to lepsze zdjęcia. O tym więcej powiedzieliśmy przy okazji prezentacji telefonu z pozycji 2, więc warto wrócić do tego fragmentu, żeby mieć całkowity pogląd na ten parametr. Dobre telefony do 600 zł, to również takie, który mają wydajny procesor o jak najwyżej wartości pamięci RAM. W przypadku prezentowanej Noki, wartość ta wynosi 3 GB, co jest przyzwoitym wynikiem jak na telefony w tej klasie. Nie będzie to na pewno telefon do gier, bo takie do 600 zł w zasadzie nie istnieją, lecz wszystkie aplikacje i mniej wymagające gry będą działać bez przeszkód. Nasz ranking telefonów do 600 zł zawsze na samym końcu bierze pod uwagę wydajność baterii oraz wygląd. Jeśli chodzi o to pierwsze, to 4000 mAH to wartość stosunkowo wysoka i nie powinniśmy narzekać na szybkie rozładowywanie się urządzenia. Jeśli natomiast chodzi o aspekt wizualny, ten ocenić w tym przypadku jest niezwykle ciężko, gdyż nie jest to uniwersalny telefon. Jedni go polubią, drudzy zdecydowanie odrzucą. To co natomiast można z pewnością powiedzieć, Nokia 3.4 polaryzuje i nie da się przejść obok niej obojętnie.

OCENA: 82/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Motorola Moto E20 2/32GB


Motorola Moto E20 32 GB Niebieski
  • Najniższa cena
ekran 6,5 cala, wyświetlacz IPS TFT,
Aparat 13 Mpix, pamięć 2 GB RAM,

Jaki telefon do 600 zł – Motorola Moto E20 2/32GB – specyfikacja techniczna:

Ciekawym designem, jak na telefon do 600 zł, wyróżnia się również Motorola Moto E20, która zaskakuje wyglądem w niebieskiej wersji kolorystycznej. Wydaje nam się, że jest to mniej kontrowersyjny projekt niż w przypadku wyżej przedstawionej Noki, ale zdecydowanie nie jest to to telefon dla każdego. Jeśli jednak design przypadł tobie do gustu, warto sprawdzić co powinny posiadać w specyfikacji technicznej najlepsze telefony do 600 zł. Po pierwsze bardzo istotny jest dobry aparat, a odpowiadają za to między innymi słynne Mpix, które w przypadku modelu Moto E20, wynoszą 13. Pozwala to na zadowalającej jakości fotografie, a 13 Mpix, to jeden ze standardów nawet w przypadku urządzeń z wyższych półek cenowych. Więcej o rozdzielczościach aparatów wbudowanych w telefon rozpisaliśmy się w przypadku prezentacji telefonu na drugim miejscu, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zalecamy powrót do tej pozycji. Dobre telefony do 600 zł, to również takie, które gwarantują płynne działanie. W przypadku telefonu Motoroli, procesor ma jedynie 2 GB ramu. Nie powinniśmy martwić się o działanie większości aplikacji, ale zdecydowanie granie w gry przy takim podzespole, raczej odpada. Nie jest to zatem telefon do gier do 600 zł. Warto wziąć pod uwagę również pojemność baterii, gdyż nawet najlepszy telefon, który będzie trzeba ładować 3 razy dziennie, może nie okazać się najlepszym wyborem. Nie każdy ma przecież okazję, aby non stop być podłączonym do kontaktu lub powerbanka. W przypadku serii Moto E20, pojemność baterii wynosi 4000 MAh, co nasz ranking telefonów do 600 zł uznaje za przyzwoity wynik.

OCENA: 80/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

CUBOT Pocket 4/64GB Czerwony


ekran 4 cale, Aparat 16 Mpix,
pamięć 4 GB RAM, Obsługuje sieć: 3G.

Ranking telefonów do 600 zł – CUBOT Pocket 4/64GB Czerwony – specyfikacja techniczna:

Jeżeli nie zależy tobie na tym, żeby telefon był popularnej marki, wtedy ciekawym rozwiązaniem może okazać się Cubot Pocket, który prezentuje naprawdę wysokie parametry, jak na telefon do 600 zł. Po pierwsze posiada wbudowany aparat o rozdzielczości sensora matrycy 16 Mpix. Wartość, która jest standardem wśród dużo droższych telefonów. Sprawę Mpix rozwinęliśmy w przypadku przedstawianie telefonu z 2 miejsca. W skrócie, taki aparat pozwoli na dobrej jakości fotografie. Najlepsze telefony do 600 zł, to również takie, które mają jak najwięcej pamięci ram, która pokazuje nam jak mocnym procesorem dysponujemy. W przypadku urządzenia mobilnego Cubot, możemy liczyć na 4 GB ramu, co jak na telefon w tej klasie jest maksymalną wartością na jaką możemy liczyć. Ważna jest również bateria telefonu, dobre telefony do 600 zł, mogą poszczycić się baterią o pojemności nawet 5000 Mah. Jeśli chodzi o urządzenie Cubot Pocket, możemy liczyć na jedynie 3000 Mah, co może nie być w pełni wystarczające dla osób, które chciałyby, żeby telefon działał bez ładowania przynajmniej jeden dzień. Podobną pojemność baterii mają niektóre Iphony. Wszyscy wybierają jakiekolwiek urządzenie, w tym zastanawiają się, jaki telefon do 600 zł wybrać, również na podstawie wyglądu. Cubot Pocket, to także ten rodzaj urządzenia, które jednym podpasuje, drugim zdecydowanie nie. Nie jest to uniwersalny design, który każdy mógłby chociażby zaakceptować.

OCENA: 78/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Nokia C21 Plus 2/32GB Niebieski


Nokia C21 2 32 GB Niebieski
ekran 6,5 cala, aparat 5 Mpix,
pamięć 2 GB RAM, bateria 4000mAh,

Jaki telefon do 600 zł – Nokia C21 Plus 2/32GB Niebieski – specyfikacja techniczna:

Ciekawy telefon do 600 zł, to również Nokia C21 Plus. Nie dysponuje on być może tak dobrymi parametrami jak wyżej przedstawione modele, ale przy tym można wyłapać go w promocji nawet za 400 zł. Niestety nie będzie to optymalny wybór, dla osób, które robią dużo zdjęć wbudowanym w urządzenie aparatem. Najlepsze telefony do 600 zł, mogą mieć nawet 48 Mpix, chodź standardem jest raczej wartość na poziomie 12 do 16 Mpix. W przypadku modelu C21 Plus możemy liczyć jedynie na 5 Mpix, co przełoży się na gorszą jakość fotografii. Dobre telefony do 600 zł, to także takie, które mają wydajny procesor. 2 GB ramu w przypadku Noki, pozwoli na wydajne korzystanie z większości aplikacji, ale raczej nie powinniśmy liczyć, że będzie to telefon do gier do 600 zł. Ale w ramach obrony urządzenia warto wspomnieć, że 4 GB ramu, które mają urządzenia z najbardziej wydajnym procesorem również nie sprawia, że jest to optymalny wybór na sprzęt gamingowy. No i na końcu, dobre telefony do 600 zł powinny mieć wydajną baterię, która będzie pozwalała na jak najdłuższą pracę przy jednym cyklu ładowania. 4000 Mah w ramach Noki C21 Plus pozwoli na stosunkowo długie korzystanie z walorów urządzenia bez konieczności ładowania. Najbardziej wydajne urządzenia mobilne mają nawet 5000 maH. Nasz ranking telefonów do 600 zł, bogaty jest w telefony w niebieskiej wersji kolorystycznej, a Nokia chlubnie dołącza do tego grona. Nie ma co się dziwić, gdyż niebieskie telefony wybierane są rzadziej niż czarne, szare czy białe, co sprawia, że często są również tańsze.

OCENA: 75/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Motorola Moto E22 4/64GB Crystal Blue


aparat 5 Mpix, wyświetlacz ips,
aparat 5 Mpix, pamięć 4 GB RAM,

Telefon do 600 zł – Motorola Moto E22 4/64GB Crystal Blue – specyfikacja techniczna:

Ostatni telefon do 600 zł, który chcemy przedstawić w naszym zestawieniu, to Motorola Moto E22, również w niebieskiej wersji kolorystycznej. Jeśli chodzi o aparat, to ten prezentuje się bliźniaczo jak w przypadku Noki C21, czyli rozdzielczość matrycy wynosi 5 Mpix. Nie pozwala to zatem na doskonałej jakości zdjęcia, więc osoby, które wykonują zdjęć sporo, raczej nie będą zadowoleni z tego urządzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie Mpix na fotografię, zajrzyj do opisu telefonu z miejsca 2. Najlepsze telefony do 600 zł mają również dosyć wydajne procesory. W tej półce cenowej max na jaki możemy liczyć to 4 GB ramu i to otrzymujemy również w serii Moto E22. Nie jest to oczywiście telefon do gier do 600 zł, lecz bez problemu będą nam chodzić te mniej wymagające oraz wszystkie możliwe aplikacje. Dobre telefony do 600 zł, to według nas również takie, których nie trzeba kilka razy dziennie ładować. Motorola zapewni nam stosunkowo długie działanie na jednym cyklu ładowania, gdyż pojemność baterii wynosi 4020 mAh. Najlepsze urządzenia, jakie przedstawił ranking telefonów do 600 zł, miały nawet 5000 mAh i to już pozwalało na bardzo długą pracę telefonu bez konieczności ładowania, ale parametry Motoroli również gwarantują dosyć wydajną baterię. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki telefon do 600 zł wybrać, pewnie spojrzysz na wygląd urządzenia. Nie jest to nic złego, każdy z nas robi tak samo i wcale nie jest to mniej ważny parametr od tych znajdujących się w specyfikacji technicznej. Seria E22 posiada dosyć prosty design, więc telefon powinien wpisać się w gusta większości użytkowników. O ile lubi się sprzęt w niebieskiej wersji kolorystycznej.

OCENA: 72/100

Najlepsze telefony do 600 złotych w 2024 roku – Komentarze do rankingu


0,0
Rated 0,0 out of 5
ilość ocen: 0

Najlepsze telefony do 600 złotych w 2024 roku — FAQ


Telefon do 600 zł powinien mieć przede wszystkim jak najmocniejszy procesor, żeby oprogramowanie, aplikacje lub niektóre gry mogły płynnie działać. Drugim parametrem, na który również warto w dzisiejszych czasach zwrócić uwagę, to rozdzielczość matrycy sensora aparatu. Dobre telefony do 600 zł, to takie, które mają około 13 do 16/18 Mpix. Warto zwrócić uwagę również na baterię. Najlepsze telefony do 600 zł, mają nawet 5000 maH, co jest niespełna dwa razy więcej, jak w przypadku niektórych Iphonów.

Telefon do 600 zł z dobrym aparatem to taki, który posiada jedną ze standardowych wartości rozdzielczości matrycy sensora, czyli 13, 16 lub 18 Mpix. Motorola Moto E40 posiada tę wartość nawet na poziomie 48 Mpix, lecz w badaniach wyszło, że nie koniecznie przekłada się to na dużo wyższą jakość zdjęć. Wszystko przez to, że dużo większa liczba pixeli, a także ich dużo mniejszy rozmiar, powoduje większą ilość szumów, co pogarsza jakość fotografii. Dlatego też nawet najnowsze telefony starają się nie odchodzić od tych standardów.

W naszym rankingu telefonów do 600 zł, najwyższą pozycję przejęła Motorola E40, która w naszej opinii daleko za sobą zostawiła resztę stawki. Poza tym wysokie pozycje mają również urządzenia marki Huawei, Xiaomi, Nokia, a także Cubot. Próżno szukać tutaj Iphona czy Samsunga, gdyż z reguły ich telefony są droższe od wyżej wymienionych marek i w zakresie do 600 zł, ciężko znaleźć od nich coś atrakcyjnego.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl