Strona Główna > Najlepszy dekoder DVB-T2 w 2024 roku.
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Najlepszy dekoder DVB-T2 w 2024 roku.

Interesuje cię najlepszy dekoder DVB-T2? Sprawdź nasz ranking, w którym oceniliśmy topowe urządzenia tej kategorii. Porównaliśmy je pod względem jakości obrazu oraz dźwięku, bo to w zasadzie jest kluczowe, ale również zwróciliśmy uwagę na nadprogramowe opcje, które oferuje każdy dekoder DVB T2. Im tych użytecznych rozwiązań więcej, tym wyższa pozycja w rankingu.

Najlepszy dekoder DVB-T2 w 2024 roku. – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Dekoder DVB T2 HEVC – Dekoder TV Esperanza EV105 TV H.265 HEVC DVB-T2 2022


Dekoder DVB T2 HEVC Dekoder TV Esperanza EV105 TV H 265 HEVC DVB T2 2022
  • Najwyżej oceniany
Zgodność ze standardami: E-AC3, MPEG-2, MPEG-4 H.264/AVC, H.265/HEVC; Wbudowane złącza: SCART, HDMI v.1.3, Coaxial, Antenowe, RF Loop, Ethernet RJ-45, USB;
Wbudowana funkcja nagrywania (Personal Video Recording) z możliwością opóźnionego odtwarzania (Timeshift); Obsługiwane rozdzielczości: 576i/576p/720p/1080i/1080p – Dźwięk: E-AC3 (Dolby Digital Plus), AC3 (Dolby Digital).

Dekoder DVB T2 HEVC – Dekoder TV Esperanza EV105 TV H.265 HEVC DVB-T2 2022 – krótki opis:

W naszej opinii Esperanza to najlepsze urządzenie tego typu dostępne na rynku. Po pierwsze posiada standard DVB-T2 HEVC, który gwarantuje znacznie lepszy obraz oraz audio, a także pozwoli na odbiór szerszej gamy programów. Co istotne, w momencie, w którym nasz telewizor nie jest w stanie korzystać z tego standardu, nie musimy się o nic martwić. Seria EV105 bezproblemowo współpracuje również z telewizorami, które obsługują jedynie standard DVB-T2.

Przez kwestię danych technicznych przejdziemy jedynie powierzchownie, gdyż pozbawione sensu wydaje nam się wymienianie kolejnych liczb lub wielkości. Dekoder DVB T2 HEVC od Esperanza cechuje się odbiorem obrazu w rozdzielczości do 1080p, czyli możemy oczekiwać wysokiej jakości. Również dźwięk odtwarzany jest w standardzie Dolby Digital Plus, więc w najwyższej dostępnej klasie, jeśli chodzi o tunery.

Dekoder DVB-T2 HEVC ranking ma wyższy, gdy oferuje coś ponad obowiązującą normę. W serii EV105 znajdziemy między innymi nagrywarkę, która uratuje nas, gdy nie będziemy mogli na żywo obejrzeć pożądanego programu. Ponadto dostępne są złącza USB, które umożliwiają odtwarzanie plików z innych nośników, podłączenie Ethernet, które wzbogaca tuner w stałe połączenie internetowe oraz wejście HDMI i SCART, które są kompatybilne z większością telewizorów.

OCENA: 90/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Dekoder DVB-T2 HEVC – KRUGER & MATZ DEKODER DVB-T2 H.265 HEVC KM0550B


Dekoder DVB T2 HEVC Kruger Matz Dekoder DVB T2 H 265HEVC KM0550B
W pełni kompatybilny z DVB-T2/DVB-T; Rozdzielczość wideo: 1920 x 1080 px – Dźwięk: E-AC3 (Dolby Digital Plus), AC3 (Dolby Digital);
Wbudowane wejścia: SCART, COAXIAL, HDMI (576I/P, 720I/P, 1080I/P), USB 2.0, 1x IEC konektor (ANT IN); Funkcje: Timeshift, 7-dniowy przewodnik po programach (EPG), Kontrola rodzicielska.

Dekoder DVB-T2 HEVC – KRUGER & MATZ DEKODER DVB-T2 H.265 HEVC KM0550B – krótki opis:

Kruger&Matz to kolejne dekodery DVB-T2 HEVC, na które warto zwrócić swoją uwagę, dokonując ostatecznego wyboru zakupowego. Jest to urządzenie wytworzone w standardzie HEVC, więc wszystkie odtwarzane treści będą oprawione wyższą jakością wideo oraz audio. Istotne jest również to, że możliwe jest korzystanie z tunera, nawet gdy telewizor nie spełnia standardu DVB-T2, gdyż Kruger&Matz jest w 100% kompatybilny ze standardem DVB-T.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, te prezentują się bliźniaczo względem poprzedniej propozycji marki Esperanza. Dekodery gwarantują odtwarzanie obrazu w 1080p, czyli najwyższej możliwej jakości, jaką jesteśmy w stanie uzyskać w urządzeniach tego typu. To samo jesteśmy w stanie powiedzieć o oprawie audio, gdyż zaimplementowane zostało Dolby Digital Plus.

Dekoder w standardzie DVB-T2 HEVC serii KM0550B prezentuje ciekawe funkcjonalności, które rozszerzają zakres możliwości urządzenia. Po pierwsze udostępniona została technologia Timeshift, dzięki której możemy przewinąć lub rozpocząć oglądanie od początku aktualnego programu. Jest to rozwiązanie utworzone w ramach popularnej nagrywarki, której w opcjach Kruger&Matz nie uświadczymy. Ciekawą opcją jest tzn. kontrola rodzicielska, dzięki czemu jesteśmy w stanie ustawić hasła na poszczególnych kanałach. Dopełnieniem tego wszystkiego są wejścia HDMI oraz SCART, które pozwolą podłączyć tunery do większości telewizorów oraz wejście USB, dzięki któremu odtworzymy na ekranie dowolne treści pochodzące z naszych nośników pamięci. Minusem dla niektórych może okazać się brak możliwości podłączenia kabla ethernet, który odpowiada za stałe łącze internetowe.

OCENA: 88/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

dekoder DVB-T2 HEVC ranking – LINBOX TUNER DEKODER DVB-T2 FULL HD H.265 HEVC HDMI USB


W pełni kompatybilny z DVB-T2/DVB-T; Rozdzielczość wideo: 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p – Dźwięk: E-AC3 (Dolby Digital Plus), AC3 (Dolby Digital);
Wbudowane wejścia: SCART, HDMI (576I/P, 720I/P, 1080I/P), USB 2.0, Port Ethernet LAN RJ45; Funkcje: Obsługa nagrywania z możliwością planowania czasu nagrywania oraz automatycznego wyłączenia po ukończeniu zadania, kontrola rodzicielska.

Dekoder DVB-T2 HEVC ranking – LINBOX TUNER DEKODER DVB-T2 FULL HD H.265 HEVC HDMI USB – krótki opis:

Dekodery Linbox to kolejne urządzenie, które warto zakupić w momencie, gdy nasz telewizor jest w stanie odtwarzać programy w standardzie DVB-T2 HEVC. Wtedy jesteśmy w stanie wykorzystać potencjał urządzenia w stopniu znacznym. Jest jednak możliwe korzystanie z dekodera w innym wypadku, gdyż jest on kompatybilny również ze standardem DVB-T2 oraz DVB-T.

Linbox, tak jak wszystkie dekodery z najwyżej półki, ma możliwość odtwarzania obrazu w rozdzielczości do 1080p. Jest to najwyższa możliwa do uzyskania jakość, jeśli chodzi o sprzęt tego typu. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku oprawy dźwiękowej, gdyż tunery odtwarzają go w technologii Dolby Digital Plus.

Dekodery DVB-T2 HEVC marki Linbox cechuje również szeroka funkcjonalność. W opcjach znajdziemy możliwość nagrywania interesujących nas programów, w tym możliwość ustawienia określonego czasu nagrywania oraz zaplanowanego wyłączenia po ukończeniu zadania. Użyteczna może okazać się również blokada rodzicielska w formie haseł, do treści nieprzeznaczonych dla dzieci. Dopełnieniem funkcjonalności sprzętu są odpowiednie wejścia takie jak: HDMI oraz SCART, które są kompatybilne z większością telewizorów; USB, dzięki czemu możemy odtwarzać treści z nośników pamięci zewnętrznej oraz port Ethernet gwarantujący stały dostęp do internetu.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Dekodery DVB-T2 HEVC DEKODER – TUNER CYFROWY DVB-T2 H.265/HEVC EV108R


Zgodność ze standardami: DVB T2 HEVC Wbudowane złącza: SCART, HDMI v.1.3, Antenowe, USB
Wbudowana funkcja nagrywania (Personal Video Recording) z możliwością opóźnionego odtwarzania (Timeshift). Obsługiwane rozdzielczości: 576i/576p/720p/1080i/1080p – Dźwięk: Dolby Digital

Dekodery DVB-T2 HEVC DEKODER – TUNER CYFROWY DVB-T2 H.265/HEVC EV108R – krótki opis:

Przedstawione w tytule urządzenie, to druga propozycja od producenta Esperanza, który zaprezentował nam już tunery znajdujące się na przedzie klasyfikacji. Tym razem również mamy styczność ze sprzętem obsługującym standard DVB-T2 HEVC, lecz tym razem musimy dokładnie sprawdzić, czy nasz odbiornik obsługuje tę technologię. Seria EV108R bowiem nie jest kompatybilna ze starszymi standardami.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne związane z prezencją sygnału wideo, ta spełnia najwyższe standardy jakościowe i możemy cieszyć się obrazem w rozdzielczości do 1080p. Może być to jednak nie najlepszy wybór dla audiofilów, gdyż audio będzie przesyłane w technologii Dolby Digital. Jest to półka niżej niż powszechnie stosowane Dolby Digital Plus.

Dekoder DVB-T2 HEVC ranking osiąga wyższy, gdy w swoim asortymencie posiada dodatkowe opcje zwiększające funkcjonalność urządzenia. Pierwszą z takich opcji jest nagrywarka oraz popularna technologia Timeshift umożliwiająca cofanie aktualnie oglądanego programu. Jest to interesujące, gdyż z reguły producent umieszcza w swoim sprzęcie jedynie jedno z tych dwóch rozwiązań. Udostępnione zostały nam również 4 różne wejścia takie jak: SCART, HDMI v.1.3, Antenowe oraz USB. Pierwsze dwa odpowiadają za podłączenie dekodera do telewizora, a USB pozwoli nam na odtwarzanie nagrań, zdjęć, plików audio z dowolnego nośnika pamięci zewnętrznej.

OCENA: 85/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Tunery – Savio Dekoder TV Naziemnej DVB-T2 H.265 HEVC (DT-DV01)

119 zł w Ceneo


Funkcja PVR – nagrywaj i odtwarzaj ulubione programy czy filmy, funkcja TIMESHIFT – zatrzymaj oglądany program Zgodność ze standardami: DVB T2 HEVC oraz DVB T
Wbudowane złącza: SCART, HDMI v.1.3, Antenowe, USB Obsługiwane rozdzielczości: 576i/576p/720p/1080i/1080p – Dźwięk: Dolby Digital

Tunery – Savio Dekoder TV Naziemnej DVB-T2 H.265 HEVC (DT-DV01) – krótki opis:

Savio serii DT-DV01 to kolejna propozycja wpisująca się w kanon dekoderów obsługujących standard DVB-T2 HEVC. W przypadku tego urządzenia nie musimy dokładnie sprawdzać, czy nasz telewizor lub inny odbiornik obsługuje najnowszą technologię, gdyż tuner jest kompatybilny również ze starszym standardem DVB-T.

Dekoder DVB T2 od Savio obsługuje obraz wideo w najwyższym możliwym standardzie, jeśli chodzi o urządzenia tego typu. Chodzi oczywiście o rozdzielność FULL HD, czyli popularne 1080p. Tak samo wypowiedzieć można się o sygnale audio, który kompresowany jest w technologii Dolby Digital Plus i przy odpowiednio skomponowanym zestawie głośnikowym, możemy liczyć na wysokiej jakości, bezstratny sygnał dźwiękowy.

Dekodery DVB-T2 HEVC od Savio cechuje również dosyć szeroka funkcjonalność. W opcjach znajdziemy między innymi funkcję PVR, która pozwala na nagrywanie oraz odtwarzanie ulubionych programów, oraz TimeShift, dzięki któremu możemy cofać aktualnie oglądany kanał. Poza tym w tunerze znajdują się wejścia takie jak HDMI oraz SCART, które umożliwiają podłączenie do niego dowolnego telewizora, a także wejście USB, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się treściami pochodzącymi również z nośników zewnętrznych.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Tunery DVB-T2 HEVC – OPTICUM TUNER DEKODER DVB-T2 FULL HD H.265 HEVC HDMI USB


Tunery DVB T2 HEVC Opticum Tuner Dekoder DVB T2 Full HD H 265 HEVC HDMI USB
Rozdzielczość: Full HD 1080p – Dźwięk: Dolby Digital Plus; Wbudowane złącza: 1 x HDMI, 1 x SCART, 1 x USB 2.0, 1 x Coaxial, 1 x miniUSB (wyświetlacz/IR), 1 x Złącze antenowe;
Zgodność ze standardem DVB-T2 HEVC.

Tunery DVB-T2 HEVC – OPTICUM TUNER DEKODER DVB-T2 FULL HD H.265 HEVC HDMI USB – krótki opis:

Opticum to tuner, który jest kompatybilny jedynie z najnowszym dostępnym standardem DVB-T2 HEVC. Oznacza to, że przed zakupem musimy dokładnie sprawdzić, czy docelowe urządzenie odbierające sygnał również posiada zaimplementowaną technologię. Istnieje bowiem szansa, że starsze telewizory będą działały w standardzie DVB-T. Niektóre dekodery zostały stworzone, żeby odbierać również tego typu sygnał, lecz Opticum nie należy do tej grupy sprzętów.

Oczywiście, jako że jest to dekoder DVB-T2 HEVC otrzymujemy pewność pracy w najwyższej możliwej rozdzielczość, jeśli chodzi o urządzenia tego typu. Tunery odtwarzają programy w rozdzielczości Full HD, czyli 1080p. Ponadto sygnał dźwiękowy, jeśli zapewnimy odpowiednią ilość dobrze rozstawionych głośników, będzie bardzo wysokiej jakości. Wszystko przez technologię Dolby Digital Plus, która gwarantuje najmniej stratną kompresję audio.

Oprócz samej specyfikacji technicznej warto, żeby tunery DVB-T2 HEVC posiadały odpowiednie złącza oraz funkcje, które będą przydatne podczas codziennego użytkowania. Jeśli chodzi o serię Opticum, to do dyspozycji mamy oczywiście standardowe HDMI oraz SCART, które pozwolą nam dokonać połączenia praktycznie z każdym telewizorem, nie zależnie od wieku. Poza tym uświadczymy również wejście USB, dzięki któremu będziemy mogli skorzystać z treści umieszczonych na nośnikach pamięci zewnętrznej oraz miniUSB, co jest dla nas nowością. MiniUSB pozwoli na odtworzenie plików prosto z telefonu lub kamery i wydaje się to dosyć ciekawym oraz użytecznym rozwiązaniem.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Dekoder DVB T2 HEVC – DEKODER ESPERANZA – TUNER CYFROWY DVB-T2 H.265/HEVC


Dekoder DVB T2 HEVC Dekoder Esperanza Tuner Cyfrowy DVB T2 H 265 HEVC
Zgodność ze standardami: DVB T2 HEVC; Wbudowane złącza: HDMI v.1.3, Antenowe, USB, AV;
Wbudowana funkcja nagrywania (Personal Video Recording) z możliwością opóźnionego odtwarzania (Timeshift).; Obsługiwane rozdzielczości: 576i/576p/720p/1080i/1080p – Dźwięk: Dolby Digital Plus.

Dekoder DVB T2 HEVC – DEKODER ESPERANZA – TUNER CYFROWY DVB-T2 H.265/HEVC – krótki opis:

Mamy przyjemność przedstawić kolejny dekoder DVB T2 od marki Esperanza. Tym razem działający tylko i wyłącznie w standardzie DVB-T2 HEVC. Oznacza to, że telewizory starsze nie będą kompatybilne z tym tunerem i wtedy warto wybrać urządzenie, które oprócz tego może obsługiwać również standard DVB-T. Nie powinniśmy się jednak martwić, gdy zakupiliśmy jakikolwiek sprzęt po 2020 roku, gdyż wtedy wszedł obowiązek stosowania tej najnowszej technologii.

Tunery DVB-T2 HEVC od Esperanza cechuje standardowo wysoka jakość prezencji audio oraz wideo. Jeśli chodzi o to pierwsze, to mamy zaimplementowaną technologię kompresji dźwięku Dolby Digital Plus, która przy odpowiednio rozstawionych głośnikach, gwarantuje najwyższą jakość. Jeśli chodzi natomiast o obraz, to wszystkie treści mogą być odtwarzane równie w rozdzielczość SD oraz FULL HD, czyli 1080p.

Jeśli chodzi o dostępne złącza, to tunery DVB-T2 posiadają standardowo HDMI oraz USB. Nie uświadczymy tutaj złącza SCART, które pozwala podłączyć nieco starsze telewizory. Jest to jednak według nas całkowicie zasadne, gdyż tuner i tak nie może być używany przez sprzęt wyprodukowany grubo przed 2020 rokiem. Poza tym w dekoder wbudowana została funkcja nagrywania programów oraz tak zwane TimeShift, co pozwala nam cofać aktualnie oglądany program.

OCENA: 80/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Dekoder DVB-T2 HEVC – Tuner dekoder DVBT/T2 HEVC/H.265 4625FHD Blow


Dekoder DVB T2 HEVC Tuner dekoder DVBT T2 H 265 4625FHD Blow
Standard: DVB-T, DVB-T2; Dźwięk: Dolby Digital Plus – Rozdzielczość obrazu: 1080p/1080i/720p/576i/480p/480i;
Gniazda wejścia/wyjścia: HDMI, miniUSB, microUSB, SCART.

Dekoder DVB-T2 HEVC – Tuner dekoder DVBT/T2 HEVC/H.265 4625FHD Blow – krótki opis:

Tunery DVB-T2 HEVC marki Blow to ciekawe rozwiązanie dla praktycznie wszystkich odbiorników sygnału telewizyjnego. Wszystko dzięki zgodności i kompatybilności z wieloma różnymi standardami, od technologii DVB-T2 po nieco starsze DVB-T. Wybierając serię 4625FHD nie musimy konkretnie sprawdzać, co jest obsługiwane przez nasz telewizor.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to dekodery Blow posiadają wszystkie parametry na najwyższym możliwym poziomie. Począwszy od rozdzielczości ekranu, która odpowiada za jakości prezentowanego wideo. Możemy wybierać, w zależności od potrzeb i możliwości telewizora, od 480p aż do jakości Full HD, czyli 1080p. To samo tyczy się możliwości dźwiękowych dekodera. W tym konkretnym modelu zaimplementowana została technologia Dolby Digital Plus, więc przy odpowiednio skomponowanym zestawie audio, otrzymamy wysokiej jakości, praktycznie bezstratny podczas kompresji dźwięk.

Widocznym mankamentem, jeśli wybierzemy tuner Blow może okazać się brak opcji nagrywania lub chociaż cofania aktualnie oglądanego programu. Jeśli natomiast nie koniecznie interesuje nas taka funkcjonalność, prezentowany sprzęt może okazać się dobrym rozwiązaniem. Oprócz tego tuner posiada złącze HDMI oraz SCART, więc bez problemu połączymy się z dowolnym telewizorem, bez patrzenia na datę zakupu. Znajdziemy tam też wejście USB oraz mikroUSB, więc oprócz podłączenia pendrive, możliwe jest również odtworzenie treści bezpośrednio z kamery lub smartfona.

OCENA: 76/100

Najlepszy dekoder DVB-T2 w 2024 roku. – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Sznytcel

Ja bym wybrał coś z firmy Ferguson

Sznytcel
Rated 5,0 out of 5
Sznytcel

Ja bym wybrał coś z firmy Ferguson

Najlepszy dekoder DVB-T2 w 2024 roku. — FAQ


Wybierając standard DVB-T2 możemy odbierać aż 28 kanałów, całkowicie za darmo. W skład tej listy wchodzi: Stopklatka TV, Eska TV, TTV, Polo TV, TV Trwam, TVP ABC, Fokus TV, Antena HD, Polsat, TVN, TV 4, TV 6, TV Puls, TV Puls 2, TVN 7, Super Polsat, Multipleks 3 (MUX 3), TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info HD, TVP 3, TVP Sport HD, TVP Historia, Multipleks 8 (MUX 8), Nowa TV, Metro, Zoom TV, WP, TVP Kobieta, TVP Kultura HD.

Oczywiście chcąc korzystać z oferowanych, darmowych kanałów, musimy zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę, która zwiększy moc sygnału dekodera. Znajdą się osoby, które zaprzeczą tak postawionej tezie, lecz wszystkie sposoby zahaczają o tak zwane „druciarstwo”, którego nie polecamy, gdyż antena kosztuje w granicach 50 złotych. Jednym zdaniem, wydaje się, że nie warto kombinować.

Wszystkie telewizory bez wyjątku, od roku 2020 będą posiadały standard DVB-T2. Istnieje również szansa, że wysokiej klasy telewizory wyprodukowane przez podaną datą, będą obsługiwać zalecany standard, ale to sprawdzić trzeba już indywidualnie dla każdego modelu. Na szczęście dobre dekodery są kompatybilne również ze starszym standardem.

Najlepszy dekoder DVB-T2 w 2024 roku. — Twój pomocnik w wyborze


Nie będziemy wgłębiać się w szczegóły techniczne, bo uważamy, że jest to bezcelowe. Interesuje nas jedynie jaki będzie miało to wpływ na działanie dekodera. Wybór technologii DVB-T2 HEVC pozwoli na większą ofertę programową oraz lepszą jakość obrazu i dźwięku. Musimy jednak sprawdzić, czy telewizor obsługuje taki standard.

Drugi z wymienionych standardów audio jest następcą ówcześnie stosowanej technologii. Dzięki wprowadzeniu w obieg czegoś takiego jak dekoder DVB-T2 HEVC możliwe było użycie nowego, cyfrowego sposobu kompresji dźwięku, co gwarantuje znacznie lepszą jakość. Warto pamiętać jednak, że pełny potencjał Dolby Digital Plus zostanie wykorzystany tylko wtedy, gdy w mieszkaniu mamy odpowiednio rozstawiony zestaw głośnikowy.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl