Strona Główna > Ranking odkurzaczy pionowych – Najlepszy odkurzacz pionowy w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking odkurzaczy pionowych – Najlepszy odkurzacz pionowy w 2024 roku

Sprawdź, jaki według nas jest najlepszy odkurzacz pionowy w 2024 roku. Przeczytaj ranking odkurzaczy pionowych i wybierz model idealny do Twojego domu. W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę wiele parametrów, cenę, ale także i opinie posprzedażowe, żeby jak najbardziej obiektywnie ocenić każdą dostępną jednostkę.

Ranking odkurzaczy pionowych – Najlepszy odkurzacz pionowy w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking odkurzaczy pionowych – Dreame V11


Dreame V11 1.6 kg
  • Najwyżej oceniany
Maksymalna głośność pracy: 75 dB; Akumulator: 90 minut pracy;
Pojemnik: 0,5 l; waga: 1,6 kg;

Ranking odkurzaczy pionowych – Dreame V11 – opis:

Ranking odkurzaczy pionowych postanowił wyróżnić model Dreame V11. Prezentowane urządzenie jest przedstawicielem niskiej półki cenowej, a zarazem cechuje się wysoką jakością oraz dobrymi parametrami technicznymi. Właśnie tego oczekujemy od sprzętów w naszym rankingu – korzystnego stosunku jakości do ceny.

Najlepszy odkurzacz pionowy przede wszystkim musi wyróżniać się parametrami. Model V11 ma bardzo dużą moc ssania i zwraca na nią uwagę wielu konsumentów w swoich opiniach po sprzedażowych. Najczęściej słyszy się, że moc jest większa niż pierwotne oczekiwania klienta. Test odkurzaczy pionowych bierze pod uwagę również maksymalny czas pracy, pojemność zbiornika oraz wagę produktów. Jednostka od Dreame pozwala nawet na 90-minutowe sprzątanie na jednym cyklu ładowania. Urządzenia konkurencyjne średnio na jednym akumulatorze działają do 70 minut, więc jest to wynik zdecydowanie powyżej średniej. Pojemność określana jest przez zbiornik na zabrudzenia, który pomieści około 0,5 l. Jest to standardowa wielkość, jeśli chodzi o tego typu urządzenia i powinna być wystarczająca w przypadku większości domów. Odkurzacz pionowy opinie ma bardzo lekkiego i to zgadza się ze specyfikacją techniczną. Dobre modele średnio ważą około 3 kg, a w przypadku jednostki od Dreame jest to jedynie 1,6 kg.

Odkurzacz pionowy ranking ocenia również na podstawie funkcji i dołączonego wyposażenia. Jeśli chodzi o funkcje, możemy skorzystać, chociażby z opcji turbo, która będzie przydatna przy bardzo mocnych zabrudzeniach. Odkurzacz rozpoczyna wtedy pracę na najwyższych obrotach w celu uzyskania najwyższej jakości efektów. Dreame V11 można rozdzielić na dwie części, uzyskując tym samym poręczne urządzenie stosowane do wysprzątania tapicerek samochodowych. Oprócz tego w zestawie otrzymamy 4 różne szczotki, które pomogą dotrzeć odkurzaczowi do ciężko dostępnych miejsc. Pionowy odkurzacz jest także dosyć cichy, w szczytowym momencie generuje hałas nie większy niż 75 dB.

OCENA: 89/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Odkurzacz pionowy – Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10


Xiaomi Mi Vaccum Cleaner G10
Maksymalna głośność pracy: 80 dB; Akumulator: 65 minut pracy;
Pojemnik: 0,6 l; waga: 4 kg;

Odkurzacz pionowy – Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 – opis:

Jeśli zastanawiasz się, jaki odkurzacz pionowy wybrać do Twojego mieszkania, być może dobrą odpowiedzią będzie Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10. Jest to jedno z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych urządzeń tego typu przez konsumentów. Nasz test odkurzaczy pionowych postara się sprawdzić, czy jest to słuszny trend.

Najlepsze odkurzacze pionowe przede wszystkim muszą mieć dużą moc ssania. W przypadku modelu G10 większość konsumentów nie ma zarzutów do tego parametru. Zdarzają się jedynie sporadyczne głosy, mówiące o zbyt niskiej mocy przy czyszczeniu niektórych powierzchni, takich jak dywany. Jednostka od Xiaomi posiada duży zbiornik, który pomieści aż 0,6 litra różnych zabrudzeń. Jest to wynik wykraczający ponad standard w tej branży. Dobrze wygląda również maksymalny czas pracy, który wynosi 65 minut i także prezentuje się lepiej niż większość konkurencyjnych marek. Delikatnym mankamentem może być ciężar wynoszący aż 4 kg, który może utrudniać komfortowe oraz płynne manewrowanie urządzeniem.

Odkurzacz pionowy test zdał celująco również pod względem funkcji oraz dodatkowych elementów wyposażenia. Konstrukcja jednostki składa się z dwóch części – rury oraz głowicy. Do głowicy doczepić możemy jedną z końcówek i wyczyścić tapicerki samochodowe, ściany lub blaty kuchenne. Mamy możliwość regulacji mocy ssania, a do zestawu dołączone są 3 różne końcówki, które pomogą dotrzeć do wszystkich możliwych zabrudzeń. Odkurzacz pionowy jest jednak dosyć głośny, gdyż przy maksymalnych obrotach generuje hałas o wartości 80 dB.

OCENA: 85/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Pionowy odkurzacz – Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1


Tefal X Force Flex 15.60 Animal TY99F1 3.2 kg
Maksymalna głośność pracy: 85 dB; Akumulator: 80 minut pracy;
Pojemnik: 0,9 l; waga: 3,2 kg;

Pionowy odkurzacz – Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1 – opis:

Odkurzacz pionowy opinie zbiera od niedawna, gdyż model X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1 jest jednym z nowszych sprzętów dostępnych na rynku. Nie przeszkodziło to jednak w uzyskaniu dziesiątek pozytywnych recenzji sprzedażowych, które w bardzo dużej większości chwalą urządzenie.

Odkurzacze bezprzewodowe pionowe ranking klasyfikuje między innymi pod względem mocy ssania. Jest to jeden z najbardziej kluczowych parametrów, gdyż wpływa on bezpośrednio na efekty sprzątania. Po przeanalizowaniu kilkunastu z tych opinii można wysnuć wnioski, że moc ssania stoi na bardzo wysokim poziomie i odkurzacz radzi sobie bezproblemowo z każdą powierzchnią. Odkurzacz pionowy ma również bardzo duży pojemnik na zabrudzenia, który legitymuje się pojemnością 0,9 l oraz bardzo długi maksymalny czas pracy, który może wynieść aż 80 minut. Oczywiście przy użyciu trybu najwyższej mocy czas drastycznie spada, lecz to samo zjawisko występuje w każdym sprzęcie tego typu. Prezentowany odkurzacz pionowy jest jednak dosyć ciężki, gdyż jego waga wynosi około 3,2 kg i może to utrudniać sprawne operowanie sprzętem na przestrzeni dłuższego czasu.

Odkurzacze pionowe opinie, tak jak mówiliśmy już wcześniej, zbierają bardzo pozytywne. Również za funkcje ułatwiające sprzątanie oraz dodatkowe wyposażenie. Model od Tefal możemy używać jako odkurzacz ręczny, do dyspozycji mamy różne tryby mocy, a szczotka szorująca po podłodze podświetla przestrzeń bezpośrednio przed odkurzaczem. Model X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1 jest jednak stosunkowo głośny, gdyż może generować hałas o wartości 85 dB.

OCENA: 80/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Odkurzacz pionowy ranking – Dyson Cyclone V10 Absolute


Dyson Cyclone V10 Absolute
Maksymalna głośność pracy: 90 dB; Akumulator: 60 minut pracy;
Pojemnik: 0,76 l; waga: 2,68 kg;

Odkurzacz pionowy ranking – Dyson Cyclone V10 Absolute – opis:

Dyson Cyclone V10 Absolute to odpowiedź na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jeśli zastanawiasz się, jaki odkurzacz pionowy wybrać, żeby miał jak największą moc, wtedy prezentowana jednostka będzie wyborem idealnie skrojonym pod Ciebie.

Najlepsze odkurzacze pionowe muszą cechować się dużą mocą ssania, żeby móc pochłonąć najcięższe zabrudzenia ze wszystkich powierzchni. Jeśli chodzi o model V10 Absolute nie znajdziemy na ten temat negatywnej opinii. Bardzo duże grono zadowolonych posiadaczy jednostki wymienia aspekt mocy po stronie zdecydowanych zalet sprzętu. Dyson jest również stosunkowo lekki, gdyż całkowita waga wynosi 2,68 kg. Jest zatem lżejszy niż większość odkurzaczy pionowych dostępnych na rynku. Posiada też naprawdę duży pojemnik na zabrudzenia (0,76 l), który pozwoli na wysprzątanie naprawdę dużych powierzchni, bez konieczności przerywania pracy na opróżnienie zawartości zbiornika. Dopełnieniem zalet jest maksymalny czas pracy wynoszący aż 60 minut, co na tle innych odkurzaczy dostępnych w zestawieniu wygląda naprawdę dobrze.

Odkurzacz pionowy test zdał celująco również pod względem funkcji. Model V10 Absolute możemy używać jako odkurzacz ręczny po odłączeniu głowicy sprzętu od rury oraz mamy do dyspozycji trzy różne tryby mocy. To, co odróżnia sprzęt Dysona od konkurencji to wiele różnych końcówek dołączonych do zestawu. Do dyspozycji mamy aż 6 różnych szczotek, w tym: elektroszczotka Fluffy, elektroszczotka Motorbar, końcówka Combi, końcówka Low Reach, końcówka szczelinowa oraz mini elektroszczotka.

OCENA: 80/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Odkurzacz pionowy opinie – Łucznik OP–2018

394 zł w Allegro


Łucznik OP 2018
  • Najniższa cena
Maksymalna głośność pracy: 80 dB; Akumulator: 36 minut pracy;
Pojemnik: 0,5 l; waga: 2,3 kg;

Ranking żelazek parowych – BRAUN TexStyle 9 SI 9281BK – opis:

Ranking żelazek parowych ma przyjemność przedstawić model bardzo popularnej marki Braun, którym jest TexStyle 9 SI. Jest to jedna z propozycji z najwyższej półki cenowej, więc w stosunku do przedstawianej jednostki oczekiwania są proporcjonalnie wyższe.

Żelazko najlepsze opinie zgarnia wtedy, gdy ma odpowiednio dużą moc. Zakłada się, że dobre żelazko powinno działać z mocą co najmniej 2400 W, a model od Braun z nawiązką ten standard przebija, gdyż posiada 3100 W. Będzie to wystarczające, żeby radzić sobie z każdym zagnieceniem na prasowanej tkaninie. Nie bez znaczenia jest również gęstość pary. Ten parametr również ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność prasowania. TexStyle 9 SI wytwarza parę o gęstości 50 g/min, co jest wynikiem bardzo dobrym i również pozwala skutecznie prostować pogięte ubrania. Żelazko parowe opinie zbiera również za materiał wykonania newralgicznego elementu każdego sprzętu tego typu, czyli stopy. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia ze stopą Eloxal, która jest dwukrotnie twardsza od standardowej stali nierdzewnej.

Żelazko parowe ranking ocenia za funkcje, które wpływają na funkcjonalność oraz możliwości urządzenia. Sprzęt od Braun może być przez nas wykorzystany do prasowania pionowego samą parą, co pozwoli na odświeżanie, chociażby żakietów. Strumień ten jest w pełni regulowany, więc możemy go dostosowywać do konkretnie traktowanej tkaniny. Poza tym do dyspozycji mamy spryskiwacz oraz systemy blokujące kapanie i uniemożliwiające osadzania się w kanalikach kamienia. Braun to najlepsze żelazka, jeśli chodzi o automatyzację. Nie musimy się martwić o szkody wyrządzone, gdy zapomnimy wyłączyć urządzenia, gdyż wbudowany został system autowyłączenia, do dyspozycji mamy system samoczyszczenia oraz skorzystać możemy z funkcjonalności, która sama dobiera temperaturę do potrzeb aktualnego prasowania.

OCENA: 80/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Jaki odkurzacz bezprzewodowy – Dyson V15 Detect Absolute


Dyson V15 Detect Absolute
Maksymalna głośność pracy: 75 dB; Akumulator: 60 minut pracy;
Pojemnik: 0,76 l; waga: 3 kg;

Jaki odkurzacz bezprzewodowy? – Dyson V15 Detect Absolute – opis:

Ranking odkurzaczy pionowych postanowił wyróżnić drugi ze sprzętów od Dyson. Tym razem jest to model V15 Detect Absolute i jest to znacznie młodsza seria niż wcześniej prezentowana V 10. Jest to również zdecydowanie droższy sprzęt, więc oczekujemy po nim czegoś ekstra.

Najlepsze odkurzacze pionowe charakteryzują się mocą ssania, która pozwala bezproblemowo wyczyścić każdą powierzchnię. Pod tym względem Dyson V15 nie ma sobie równych. Konsumenci wskazują, że jednostka zbiera najmniejsze kurze, okruszki, śmieci, włosy oraz sierść. Poza tym prezentowany model ma bardzo pojemny zbiornik, który może zebrać do 0,76 l różnego typu zabrudzeń z naszych podłóg oraz pozwala na 60-minutową pracę bez konieczności ładowania sprzętu. Są to wyniki zdecydowanie lepsze niż średnie osiągi konkurencyjnych odkurzaczy pionowych w tej kategorii. Dla niektórych model V15 Detect Absolute może okazać się jednak nieco za ciężki, gdyż jego waga wynosi równe 3 kilogramy. Oczywiście na rynku znajdziemy zdecydowanie cięższe jednostki, lecz występują także modele o znacznie lżejszej konstrukcji.

Jeśli zastanawiasz się, jaki odkurzacz pionowy wybrać do swojego domu, warto zwrócić uwagę również na wyposażenie dołączone do zestawu. Producent zaoferował nam 6 różnych szczotek, które pozwolą nam wyczyścić każdą powierzchnię oraz pomogą dotrzeć do nawet najciężej dostępnych miejsc. Model od Dyson może posłużyć nam także jako odkurzacz ręczny oraz możemy regulować moc ssania, żeby wydłużyć czas pracy baterii lub wyczyścić nieco bardziej problematyczne zabrudzenia. Ponadto w celu bardziej precyzyjnego sprzątania, szczotka podświetla nam przestrzeń bezpośrednio przed odkurzaczem.

OCENA: 79/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Test odkurzaczy pionowych – Bosch Serie 2 Readyy’y BBHF214G


Bosch Serie 2 Readyy_y BBHF214G
Maksymalna głośność pracy: 65 dB; Akumulator: 35 minut pracy;
Pojemnik: 0,5 l; waga: 2,6 kg;

Test odkurzaczy pionowych – Bosch Serie 2 Readyy’y BBHF214G – opis:

Ranking „Najlepszy odkurzacz pionowy” kontynuuje propozycja od Bosch w formie modelu Serie 2 Readyy’y. Jest to urządzenie z najniższej półki cenowej, więc możemy prezentowany sprzęt nazwać bezpośrednią konkurencją naszego polskiego Łucznika.

Pionowy odkurzacz od Bosch, według opinii konsumentów, ma zdecydowanie wystarczającą moc. Dzięki obracającej się szczotce bez problemu zbiera włosy, kurz i inne nieczystości. Na pewno ma moc ssania mniejszą niż Dreame V11 lub Vacum Cleaner G10, lecz jest to zdecydowanie inna kategoria cenowa. Model Serie 2 Readyy’y jest bardzo lekki, gdyż cała konstrukcja waży około 2,6 kg oraz posiada dosyć duży zbiornik o pojemności 0,5 litra. Jeśli zastanawiamy się, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać do mieszkania lub małego domu, to Bosch może być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Na jednym cyklu ładowania producent zakłada, że możemy odkurzać przez maksymalnie 35 minut.

Odkurzacz pionowy ranking ocenia również na podstawie funkcji i dodatkowego wyposażenia. Model Serie 2 Readyy’y możemy rozdzielić na dwie części i głowicy używać jako odkurzacza ręcznego. Możliwa jest również regulacja mocy, dzięki czemu możemy wejść na wyższe obroty, gdy zabrudzenia tego wymagają. Na plus również głośność pracy, która przy maksymalnych obrotach nie przekracza 65 dB, więc jest to bardzo ciche urządzenie. Pionowy odkurzacz niestety nie posiada innych końcówek, co niestety działa już na zdecydowany minus.

OCENA: 79/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Jaki odkurzacz pionowy? – PHILIPS Aqua FC6729/01


Philips Aqua FC672901
Maksymalna głośność pracy: 80 dB; Akumulator: 50 minut pracy;
Pojemnik: 0,4 l; waga: 2,45 kg;

Jaki odkurzacz pionowy? – PHILIPS Aqua FC6729/01 – krótki opis:

Kolejnym odkurzaczem, który ma duże grono zwolenników jest Philips Aqua FC6729/01. Odkurzacz pionowy opinie pozytywne zbiera głównie za atrakcyjną cenę zakupu w porównaniu do jakości oraz za dosyć szeroką gamę dodatków do standardowego wyposażenia.

Jeśli chodzi o tego typu urządzenia, jednym z najważniejszych parametrów jest moc ssania, która determinuje to, czy urządzenie będzie dokładnie zbierało zabrudzenia z powierzchni. Odkurzacz pionowy test zdał dosyć dobrze, gdyż konsumenci moc wyróżniają jako jedną z zalet sprzętu. Pojawiają się jednak recenzje, w których klienci odradzają zakup, jeśli posiadamy w domu zwierzątko i chcemy usuwać sierść z kanapy lub dywanu. Odkurzacz średnio radzi sobie również z tapicerkami samochodowymi. Odkurzacze bezprzewodowe pionowe ranking klasyfikuje także pod względem czasu pracy, pojemności zbiornika oraz wagi całkowitej podstawowego wyposażenia. Philips Aqua FC6729/01 pozwoli na 50 minut nieprzerwanej pracy na niskich obrotach oraz waży jedynie 2,45 kg, co czyni go naprawdę lekkim odkurzaczem. Model ma jednak średniej wielkości zbiornik o pojemności 0,4 litra, co może być zbyt mało, jeśli bez przerw chcemy odkurzyć naprawdę spore powierzchnie. Idealnie sprawdzi się jednak w mieszkaniach lub małych domach.

Odkurzacze pionowe opinie gromadzą również za wyposażenie, które zwiększa funkcjonalność sprzętu. Producent tej jednostki zestaw wzbogacił o nakładkę Aqua, Szczotka 180° oraz zintegrowaną ssawkę szczelinową. Poza tym Philips posiada konstrukcję 2w1, więc w łatwy sposób możemy rozczłonkować model i używać go jako odkurzacz ręczny. Możliwa jest także regulacja mocy ssania oraz podświetlenie szczotki. Odkurzacz pionowy jest również dosyć głośny, gdyż maksymalna głośność pracy na maksymalnych obrotach wynosi aż 80 dB.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Najlepsze odkurzacze pionowe – Karcher FC 5 1.055-400.0


Karcher FC 5 1.055 400
Akumulator: zasilanie sieciowe Pojemnik: 0,2 l;
waga: 4,4 kg;

Najlepsze odkurzacze pionowe – Karcher FC 5 1.055-400.0 – opis:

Karcher FC 5 to dobra propozycja dla osób, które poszukują urządzenia ze wbudowaną opcją mopowania. Jednostka kwalifikuje się do niskiej półki cenowej, a my postaramy się sprawdzić, czy warto wybrać prezentowany model, czy może lepiej doinwestować nieco więcej do innego urządzenia.

Odkurzacz pionowy test mocy ssania zdał u bardzo wielu konsumentów. Pod tym względem ciężko narzekać na model FC 5, gdyż swoją rolę zdecydowanie spełnia. Nieco gorzej Karcher wygląda pod względem pojemności zbiorników oraz wagi. Pojemnik jest w stanie zebrać około 0,2 litra zabrudzeń, a potem zmuszeni jesteśmy przerwać pracę i opróżnić zawartość. Jest to na tyle niewiele, że w naszej opinii urządzenie jest warte zakupu jedynie jako dodatek do tradycyjnego odkurzacza. Waga również może przytłoczyć, gdyż jednostka jedynie z podstawowym wyposażeniem waży 4,4 kg. O lekkim odkurzaczy mówimy, gdy ciężar sprzętu nie przekracza 2,5 kg.

Odkurzacze pionowe opinie zbierają także za dodatkowe wyposażenie. Tutaj niestety Karcher również odstaje od konkurencji, gdyż dodatkowych szczotek lub innych elementów wymiennych nie ma. Sprawia to, że ciężko dostępne miejsca będą nieosiągalne dla sporych rozmiarów szczotki.

OCENA: 67/100

Ranking odkurzaczy pionowych – Najlepszy odkurzacz pionowy w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Adam

Karcher do bardziej chyba do stosowania zewnętrznego by się nadawał

Adam
Rated 5,0 out of 5
Adam

Karcher do bardziej chyba do stosowania zewnętrznego by się nadawał

Ranking odkurzaczy pionowych – Najlepszy odkurzacz pionowy w 2024 roku — FAQ


Odkurzacz bezprzewodowy pionowy jest dobrym rozwiązaniem, gdy do wysprzątania mamy więcej niż jeden pokój. Nie musimy wtedy z każdym przejściem do innego pomieszczenia odłączać i podłączać urządzenia do sieci. Najnowsze modele mają również konstrukcję 2w1. Oznacza to, że głowicę możemy odłączyć od rury i korzystać ze sprzętu jak z odkurzacza ręcznego. Dzięki temu możliwe jest wysprzątanie tapicerki samochodowej lub mebli i kanap.

Najlepszy odkurzacz pionowy będzie cechował się dużą mocą ssania. Ten parametr determinuje, czy warto kupić dane urządzenie, czy nie. Będzie to bezpośrednio wpływało na efekty sprzątania. Poza tym istotna jest waga urządzenia, pojemność zbiornika oraz maksymalny czas pracy bez konieczności powtórnego ładowania. Warto również zwrócić uwagę na wyposażenie dołączone do zestawu oraz dodatkowe funkcje. Fajnie, jeśli wybrany przez nas model będzie miał opcję podświetlenia szczotki.

Najlepsze odkurzacze pionowe pod tym względem ważą nawet 1,6 kilograma. Jest to naprawdę niewiele i pozwala na sprawne, bez użycia nadmiernej siły manewrowanie urządzeniem. Przyjęło się jednak, że o lekkim odkurzaczu mówimy, gdy jego waga w standardowej konfiguracji wyposażenia nie przekracza 2,5 kg. Gdy waga odkurzacza pionowego przekracza 3 lub 4 kg, wtedy trzeba mieć świadomość, że sprzątanie może szybko męczyć mięśnie rąk.

Ranking odkurzaczy pionowych – Najlepszy odkurzacz pionowy w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Jest to jeden z najcięższych parametrów do porównania. Niektórzy producenci nie podają w ogóle tej wartości, a drudzy raczą nas liczbą z enigmatyczną jednostką AW, która może posłużyć do porównywania produktów z zakresu tylko jednej marki. Są marki, które podają moc urządzenia, ale każda firma w innych jednostkach. Jedna w Watach, kolejna w Pascalach, a następna w obrotach na minutę. Zrezygnowaliśmy zatem z podawania tego parametru w wartości liczbowej i zobaczyliśmy co o mocy ssania, sądzą konsumenci, którzy własnoręcznie to sprawdzili. Wydaje nam się, że dzięki temu będzie można do oceny podejść najbardziej obiektywnie.

Odkurzacze pionowe mają zdecydowanie mniejszy pojemnik niż odkurzacze tradycyjne. Ich pojemność średnio wynosi około 0,5 litra, więc co sprzątanie jesteśmy zmuszeni do opróżnienia zebranej zawartości. Taki pojemnik powinien wystarczyć w przypadku większości mieszkań i domów, jednakże w przypadku powierzchni naprawdę dużych, warto pomyśleć nad modelem z jeszcze większym zbiornikiem.

Każdy model pod swoją nazwą ma przypisaną liczbę z zakresu od 0 do 100. Jest to ocena naszego autorskiego algorytmu, który pod uwagę bierze oceny posprzedażowe, popularność modelu, cenę, głośność oraz czas pracy, wagę, ilość dodatkowych akcesoriów oraz dodatkowe funkcje.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl