Strona główna / Najlepsze podkłady: Najlepszy podkład do twarzy w 2024 roku
Aktualizacja: 22.01.2023

Najczęściej wybierane podkłady z naszego polecenia:

1. Revlon ColorStay (27)

2. Catrice HD Liquid (11)

3. Bourjois 123 (9)

4. Estee Lauder Double Wear (3)

Najlepsze podkłady: Najlepszy podkład do twarzy w 2024 roku

W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze podkłady dostępne obecnie na rynku. Każdy z produktów ma na swoim koncie wiele opinii zarówno ekspertów jak i zwykłych użytkowników, więc nie ma możliwości, że zaprezentujemy tobie produkt nie przetestowany w boju. Według nas dobry podkład do twarzy cechuje się opinią co najmniej 4,5/5 wśród różnych platform służących do magazynowania opinii oraz korzystnym stosunkiem jakości do ceny. W naszym rankingu wszystkie z 10 dostępnych produktów z czystym sumieniem możemy polecić, gdyż obiektywnie każdy z nich to dobry podkład, a różnice w pozycjach są jedynie subiektywną opinią naszego portalu. Sprawdź nasz ranking i wybierz dla siebie najlepszy podkład do twarzy.

Najlepsze podkłady: Najlepszy podkład do twarzy w 2024 roku

1. Revlon ColorStay Podkład Cera Sucha i Normalna

cena: 40 zł
Zestawienie z cyklu najlepsze podkłady otwiera Revlon ColorStay, który zbiera w internecie z reguły pozytywne opinie. Jeżeli prześledzimy wszelkie witryny magazynujące oceny użytkowniczek, zauważymy, że punktacja w skali 5 stopniowej oscyluje stosunkowo blisko maksymalnego wyniku. Sprawia to, że jesteśmy wstanie kupić naprawdę dobry podkład w całkiem niezłej cenie. Według producenta Revlon ColorStay to podkład, który idealnie nadaje się do cery suchej oraz normalnej, lecz opinie niektórych pań z tą pierwszą cerą rzucają na tę sprawę nieco inne światło. Okazuje się, że przy cerze suchej występuje efekt podkreślania suchych skórek co psuje wizualny efekt, dlatego też w tym wypadku warto byłoby zastanowić się nad wersją normal/dry produktu. Poza tym, dla wielu użytkowniczek jest to najlepszy podkład z jakim miały do czynienia. Cenią go za wyjątkowo dobre oraz trwałe krycie, naturalny wygląd oraz za konsystencję, która łatwo rozprowadza się po powierzchni twarzy. W naszym odczuciu jest to również dobry podkład do twarzy, gdyż gwarantuje skórze ochronę przeciwsłoneczną (SPF 20), jest hipoalergiczny i bezzapachowy, więc jest dobrą opcją nawet dla twarzy z problemami skórnymi.

Najlepszy podkład - Revlon colorstay - działanie:

 • Kryje,
 • Matuje,
 • Nawilża,
 • Chroni,
 • Odmładza,
 • Poprawia koloryt,
 • Wygładza,
 • Posiadają SPF 11-20.
2. ESTEE LAUDER Double Wear Stay-in-Place Podkład SPF 10 2N1

cena: 148 zł
Drugi najlepszy podkład według naszej redakcji to Estee lauder Double Wear Stay-in-place. Jest to propozycja z dosyć wysokiej półki cenowej, więc użytkowniczki kupując ten produkt z reguły mają bardzo wysokie oczekiwania. W naszej opinii oczekiwania te są w dużej większości spełniane i czystym sumieniem możemy powiedzieć, że jest to najlepszy fluid, jeśli chodzi o samą jakość, jaki znajduje się w zestawieniu. Na drugie miejsce spycha go jednak cena, która kilkukrotnie przewyższa propozycję firmy Revlon, co ma istotne znaczenie przy stosunku jakości do ceny. W ocenie użytkowniczek propozycja Estee lauder to dobry podkład głównie z uwagi na bardzo dobre krycie, większość pań jednoznacznie stwierdza, że 10 godzin w pracy poza domem nie jest wyzwaniem dla produktu. Nie tworzy to jednak efektu maski, który często psuje ostateczne wizualne wrażenie. Linia podkładów posiada również stosunkowo szeroką gamę kolorystyczną, więc każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Oczywiście nie każdy będzie zadowolony, bo może okazać się, że dany produkt nie pasuje akurat do naszej cery, lecz sytuacja ma się podobnie dla każdej linii podkładów. Jedynym mankamentem może być SPF jedynie o wartości 10, lecz i tak z reguły pod podkład nakłada się własną ochronę słoneczną, więc nie powinno być to dużym problemem.

Podkłady najlepsze - ESTEE LAUDER Double Wear Stay-in-Place - działanie:

 • Kryjące,
 • Matujące,
 • Posiadają SPF 10,
 • Wysoki poziom krycia,
 • Są beztłuszczowe,
 • Przeciwsłoneczne.
3. Estee Lauder, Double Wear Nude Water Fresh Makeup Foundation SPF 30

cena: 170 zł
Jeśli wyróżniamy najlepsze podkłady do twarzy, ciężko nie wspomnieć o produkcie Estee lauder Double Wear Nude Water Fresh, który gwarantuje trwałość krycia nawet w wilgotnych warunkach. Oznacza to, że jest to dobry fluid, który nie spłynie z naszej twarzy nawet w letnie, ekstremalne upały. Tak sprawa ma się w założeniu producenta, lecz co sądzą o jego właściwościach rzeczywiste konsumentki? Co najważniejsze, z grubsza opinie potwierdzają te obietnice. Użytkowniczki twierdzą, że podkład na spokojnie utrzymuje się na powierzchni twarzy 10/12 godzin, nie zmywa się, szybko zastyga i bardzo dobrze kryje. Spełnia swoje zadanie w 100% i w tym kontekście nie można jemu absolutnie nic zarzucić. Są to również polecane fluidy, jeśli interesuje nas dosyć konkretna ochrona przeciwsłoneczna. Estee lauder serii Nude Water Fresh posiada SPF na poziomie 30, więc przy dokładnej aplikacji zwiększa bezpieczną ekspozycję słoneczną aż 30 krotnie. Czy produkt posiada jakieś wady? Mimo że jest to naprawdę dobry podkład najlepsi z najlepszych chcieliby gwarantować swoim użytkowniczkom podobną jakość, to mankamenty istnieją. Niektóre konsumentki komunikują, że tak dokładne i grube krycie odbywa się kosztem dosyć mocnego zapychania porów. Jest to prawda, podkład raczej nie jest dobrą propozycją dla osób z problemami skórnymi, wtedy warto wybierać nieco lżejsze fluidy. Ewentualnie będą to polecane podkłady na wieczorne wyjście.

Najlepszy fluid – Estee Lauder Double Wear Nude Water Fresh Makeup Foundation SPF 30 - działanie:

 • Nawilżające,
 • Poprawiające koloryt,
 • Posiadają SPF 21-30,
 • Przeciwsłoneczne,
 • Wysoki poziom krycia,
4. Estee Lauder Futurist Hydra Rescue podkład nawilżający SPF 45

cena: 143 zł
Jeśli zadamy pytanie o to jaki podkład jest najlepszy, wtedy najlepiej odpowiedzieć, zależy. Dla nas podkłady najlepsze są wtedy, gdy polaryzują, są odstępstwem od normy, od pewnych standardów. Takim produktem jest również Estee Lauder Futurist Hydra Rescue. Nie jest to propozycja dla każdego, więc w internecie spotkamy opinie zarówno skrajnie negatywnie jak i wybitnie pozytywne, niewiele będzie tych neutralnych. Dla kogo zatem będzie to dobry podkład? Na samym wstępie, dla posiadaczek cery normalnej oraz suchej. Osoby z cerą tłustą raczej nie będą zadowolone z tej propozycji, gdyż Este Lauder serii Futurist Hydra Rescue stosunkowo silnie nawilża. Podobno fluid jest również dosyć kapryśny, jeśli chodzi o pielęgnację. Kilka pań stwierdziło, że aby w pełni korzystać z zalet produktu musiały odrobinę przemodelować codzienną rutynę pod ten właśnie produkt. W zamian otrzymujemy jednak bardzo dobrze kryjący podkład, który utrzyma się na naszej skórze przez wiele godzin oraz silnie nawilża. Są to polecane podkłady również pod kątem ochrony przeciwsłonecznej. SPF na poziomie 45 gwarantuje naszej skórze ochronę przed czynnikami zewnętrznymi praktycznie na cały dzień.

Najlepszy fluid – Estee lauder Futurist Hydra Rescue - działanie:

 • Ochronne,
 • Posiadają SPF 41-50,
 • Wysoki poziom krycia,
 • Przeciwsłoneczne.
5. Rimmel Lasting Radiance Podkład Rozświetlający

cena: 22 zł
Po serii wysokobudżetowych produktów wracamy na ziemię i prezentujemy najlepszy podkład do twarzy w najniższej półce cenowej. Jest to budżetowa propozycja, która łączy w sobie jakość oraz korzystny stosunek tego parametru w zestawieniu z ceną. Produkt jest w internecie bardzo dobrze oceniany, na około 400 recenzji na różnych portalach magazynujących opinie osiągnął zaskakująco wysoki wyniki 4,8 w skali 5 stopniowej. Jednakże czy jest aż tak dobrze jak mówią nam o tym oceny? Według nas jest to naprawdę dobry podkład, najlepsi z najlepszych posiadają oczywiście lepsze produkty pod kątem jakości, lecz nie ma wielu rzeczy, do których moglibyśmy się przyczepić. Produkt ma wygodny aplikator, jest stosunkowo trwały, wydajny i łatwo dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Konsumentki zwracają jednak uwagę, że może to nie być dobry wybór dla cery tłustej, gdyż jest to również podkład rozświetlający. Przejdźmy jednak do mankamentów, które występują. Niestety, aby uzyskać niższą cenę, producent musiał pójść na pewnego rodzaju ustępstwa, co jest w pełni zrozumiałe. Jest to dobry podkład, ale konsumentki zwracają uwagę, że dosyć ciężko pracuje się z tą propozycją przez trudności w rozprowadzaniu zawartości buteleczki po powierzchni twarzy. Ponad to, zaobserwowano efekt ciemnienia na buzi, co może utrudnić dobór odpowiedniego koloru do odcienia naszej cery.

Podkłady najlepsze – Rimmel Lasting Radiance - działanie:

 • Rozświetlające,
 • Posiadają SPF 21-30,
 • Średni poziom krycia,
 • Przeciwsłoneczne.
6. Catrice HD Liquid Coverage Płynny Podkład do Twarzy

cena: 27 zł
Catrice HD Liquid Coverage to jeden z najbardziej popularnych podkładów drogeryjnych w niskiej półce cenowej. Używa go bardzo dużo kobiet, więc zmagazynował w internecie tysiące różnych opinii, od tych pozytywnych przez neutralne, aż po negatywne. Czy jest to najlepszy podkład do twarzy jaki można wybrać? Zdecydowanie nie, jednak w tej półce cenowej to propozycja, na którą zdecydowanie warto zwrócić szczególną uwagę. Jednym z największych atutów Catrice HD Liquid Coverage jest trwałość krycia. Kilka konsumentek, które miały styczność zarówno z tym produktem, jak i podkładami za 200 złotych, stwierdza, że ten parametr znacząco nie odbiega od droższych odpowiedników. Są to również polecane podkłady dla osób z cerą tłustą. Matowy efekt po nałożeniu zawartości opakowania świetnie przeciwdziała świeceniu się skóry. Kolejnymi zaletami tej serii podkładów jest dosyć bogata gama kolorystyczna, wygodny aplikator oraz wydajność. Mankamentem według konsumentek, tak samo jak w przypadku podkładu z pozycji wyżej jest efekt ciemnienia na skórze, co utrudnia wybór konkretnego odcienia.

Podkłady najlepsze – Catrice HD Liquid Coverage - działanie:

 • Brązujące,
 • Matujące,
 • Nawilżające,
 • Poprawiające koloryt,
 • Rozświetlające,
 • Wygładzające.
7. Bourjois 123 Perfect Foundation 16h Podkład

cena: 25 zł
Zestawienie pod tytułem najlepsze podkłady uzupełnia na 7 miejscu Bourjois 123 Perfect Foundation. Jest to kolejna ciekawa propozycja jako dobry fluid w niskiej półce cenowej. Co sądzą o produkcie konsumentki? Według nich jest to produkt, który ze względu na swoją cenę ma kilka istotnych zalet oraz wad. Przechodząc do superlatywów, jest to dosyć lekki podkład, który nie zapycha aż tak bardzo skóry, więc można go bez problemu używać na co dzień. Ponad to użytkowniczki są zadowolone z efektu matowienia skóry, więc są to jak najbardziej najlepsze fluidy do cery tłustej. Raczej gorzej sprawdza się produkt przy cerze mieszanej oraz suchej, gdyż może wystąpić efekt wysuszenia skóry. Konsumentki chwalą również serię Bourjois za dosyć wysoką wydajność oraz wygodną aplikację. Niestety nie są to najlepsze podkłady do twarzy, jeśli bierzemy pod uwagę parametr trwałości krycia. W tej materii znajdziemy na rynku na pewno ciekawsze opcje, ale być może będzie się to wiązało z większymi kosztami, więc zawsze kierując się korzystnym stosunkiem jakości do ceny, będziemy musieli brać pod uwagę ustępstwa. Drugą wadą, którą mają wszystkie najlepsze fluidy w tej półce cenowej jest efekt ciemnienia podkładu, przez co, jak radzi jedna z konsumentek, warto wybierać odcień o jeden niższy niż zazwyczaj.

Najlepszy fluid – Bourjois 123 Perftect Foundation - działanie:

 • Matujące,
 • Nawilżające,
 • Posiadają SPF do 10,
 • Średni poziom krycia,
 • Przeciwsłoneczne.
8. Max Factor Face Finity All Day Flawless Foundation 3in1 Podkład

cena: 30 zł
Pierwszą propozycją, w kategorii podkład najlepsi z najlepszych z marki Max Factor, jest seria Face Finity All Day Flawless Foundation. Co kryje się pod tą stosunkowo długą i skomplikowaną nazwą? Dobry fluid, praktycznie do każdej cery. Jak jednak oceniają go konsumentki? Nie jest to na pewno najlepszy fluid pod kątem trwałości krycia, te według przybliżonych szacunków pozwalają na 8/9 godzin krycia, lecz w wielu przypadkach okaże się to zdecydowanie wystarczające. Kolejnymi drobnymi mankamentami jakie mają przez nas polecane podkłady Max factor to buteleczka, która nie pozwala wydobyć kosmetyku do samego końca, przez co na samym dnie zostawiamy zawsze klika mililitrów produktu. Przejdźmy jednak do powodów, dla których w ogóle seria Face Finity od Max Factor znalazła się w zestawieniu pod tytułem “najlepszy fluid”. Jest to bardzo popularny podkład, więc gama kolorów została rozbudowana do bardzo dużych rozmiarów, więc praktycznie każdy znajdzie odcień specjalnie dla siebie. Krycie prezentuje się również na dosyć wysokim poziomie, więc będziemy mogli zakryć wiele niedoskonałości bez efektu maski. Konsumentki zwracają również uwagę, że są to najlepsze podkłady pod względem nakładania, gdyż płynna konsystencja łatwo rozprowadza się po powierzchni twarzy.

Najlepszy fluid - Max Factor Face Finity All Day Flawless Foundation - działanie:

 • Nawilżające,
 • Posiadają SPF 11-20,
 • Średni poziom krycia,
 • Przeciwsłoneczne.
9. Bourjois Healthy Mix Foundation Podkład Rozświetlający

cena: 24 zł
Kolejną propozycją w zestawieniu “podkład najlepsi z najlepszych” jest klasyk, który jest znany przez dużą część konsumentek. Produkt mimo upływu wielu lat dalej jest konkurencją dla wielu różnych, nawet droższych podkładów. Jest to na pewno dobry podkład do twarzy suchej oraz normalnej, raczej osoby o cerze tłustej nie będą zadowolone z efektu wizualnego, gdyż występuje efekt wyświecania. Najlepszy fluid mimo wszystkich innych zalet musi cechować się dobrym kryciem. W tym aspekcie konsumentki jednoznacznie twierdzą, że produkt spełnia swoje zadanie w zupełności. Nasza propozycja z 8 miejsca jest również chwalona za ładne kolory, lecz niektóre z użytkowniczek stwierdzają, że brakuje bogactwa odcieni wśród jasnych wariantach kolorystycznych. Jeśli chodzi jednak o wady, to nie są to najlepsze podkłady do twarzy, jeśli mówimy o wydajności, gdyż według większości oceniających buteleczka opróżnia się w zastraszającym tempie.

najlepsze fluidy - Bourjois Healthy Mix Foundation - działanie:

 • Rozświetlające,
 • Nawilżające,
 • Posiadają SPF 11-20,
 • Średni poziom krycia,
 • Hypoalergiczne.
10. Revlon Colorstay 24H Podkład kryjąco-matujący cera mieszana i tłusta

cena: 34 zł
Obecnie w zestawieniu najlepszy fluid marka Revlon miała swoją propozycję dla cery suchej i normalnej. Teraz prezentujemy podkład, który będzie odpowiedni dla cery mieszanej oraz tłustej. Dlaczego pojawiła się tak duża rozbieżność w pozycjach, mimo że jest to praktycznie ta sama propozycja. Dlatego, że konsumentki oceniły tę wersję nieco gorzej. W dalszym ciągu jest to dobry podkład do twarzy, posiada szeroką gamę kolorystyczną, dobrą cenę, łatwo rozprowadzającą się zawartość, dzięki płynnej konsystencji. Najwięcej wątpliwości wzbudza jednak poziom krycia, który konsumentki oceniły trochę gorzej. Nie będzie to zatem najlepszy fluid na wieczorne wyjścia, lecz raczej na co dzień, gdy zależy nam bardziej na lekkości podkładu niż na perfekcyjnym zamaskowaniu wszelkich niedoskonałości. Mimo że propozycję Revlon do skóry tłustej i mieszanej umiejscowiliśmy na miejscu 10, uważamy, że w dalszym ciągu jest to naprawdę dobry fluid ze stosunkowo dużym poziomem zaufania wśród konsumentek.

najlepsze fluidy - Revlon Colorstay 24H Podkład kryjąco-matujący cera mieszana i tłusta - działanie:

 • Kryjące,
 • Matujące,
 • Poprawiające koloryt,
 • Posiadają SPF 11-20,
 • Przeciwsłoneczne.

Najlepsze podkłady: Najlepszy podkład do twarzy w 2024 roku

Jakie mamy rodzaje podkładów i czym się różnią?

Podkłady dzielą się na wiele różnych kategorii, ale ogólnie wyszczególnić możemy kilka głównych podgrup. Na samym początku fluidy różnicą się od siebie zastosowaniem do określonych cer. Każda skóra ma różne potrzeby, więc musimy zadbać, żeby wybrać podkład kompatybilny z potrzebami naszej skóry. Możemy mieć cerę suchą, tłustą lub normalną. Następnie producenci klasyfikują produkty pod kątem użycia. Czasami będziemy chcieli wybrać dobry fluid na wieczorne wyjście, więc będzie zależało nam na mocnym kryciu. Z drugiej strony na co dzień raczej wybierzemy podkład, który będzie miał średnie krycie, żeby nie zapychać bez sensu porów. Do skóry suchej, dobry podkład będzie cechował się natomiast wysokim stopniem nawilżenia. Natomiast cera zmęczona doceni fluid, który będzie mógł ją nieco rozświetlić.

jaki podkład jest najlepszy – jak wybrać dobry podkład?

Ciężko jednoznacznie ocenić, który podkład jest najlepszy. Dlatego też nasz ranking mimo pozycji, przedstawia same najlepsze podkłady według ocen konsumentek. Różnią się one jednak parametrami, które sprawiają, że ich użycie oraz zadowolenie klienta będzie warunkowane poprzez subiektywne specyfikacje naszej cery. Na samym początku musimy zdecydować na jakie okazje będziemy używać krycia. Jeśli będzie to potrzeba wieczornych wyjść, gdzie zależy nam na ukryciu niedoskonałości, wtedy musimy wybrać podkład o wysokim stopniu krycia. Później musimy wybrać swój kolor, który jak najbardziej będzie pasował do odcienia naszej skóry. Kolejne rzeczy na jakie warto zwrócić uwagę to SPF, czy chcemy podkład matowy czy rozświetlający oraz budżet.

Jaki skład powinien mieć dobry podkład?

Pierwszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest to, aby wybrany przez nas najlepszy podkład miał w swoim składzie ochronę przeciwsłoneczną. Ta zaczyna się od wartości 10 nawet do 50 SPF. Reszta składników to Witamina C i E, retinol czy kwas hialuronowy, które odżywiają naszą skórę, nawilżają oraz dbają o jej jędrność, to od tych dodatkowych składników będzie zależało czy będzie to dobry fluid do cery suchej, tłustej czy normalnej, gdyż do każdej z tych cer powinniśmy dobrać inny rodzaj nawilżenia.

Aniela Wysocka

Autor

Dział: zabawki, uroda

Cześć, jestem Aniela i zajmuję się tworzeniem wszelkiego rodzaju rankingów oraz artykułów z zakresu urody. Okazjonalnie piszę również o zabawkach dla najmłodszych dzieci, gdyż nie jeden tego typu produkt było mi dane przetestować w domowym zaciszu. Mam nadzieję, że prezentowane przeze mnie treści okazały się pomocne i pomogły w dokonaniu zakupu lub odwiodły Cię od zakupowej wtopy.