Strona Główna > Ranking kamer samochodowych – Najlepszy wideorejestrator samochodowy w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Ranking kamer samochodowych – Najlepszy wideorejestrator samochodowy w 2024 roku

Nasz ranking kamer samochodowych pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu rejestrującego wydarzenia na drodze. Jeśli zastanawiasz się, jaka kamera samochodowa będzie najlepsza, zapraszamy do lektury dalszej części zestawienia, w którym przedstawimy kilka propozycji z różnych widełek cenowych. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie i mamy nadzieję, że przyczynimy się do udanego zakupu.

Ranking kamer samochodowych – Najlepszy wideorejestrator samochodowy w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking wideorejestratorów samochodowych – TrueCam A7S


TruCam A7S
  • Najwyżej oceniany
Rozdzielczość wideo: 2560 x 1080 @ 30FPS, 2304 x 1296 @ 30FPS; Kąt widzenia w 1080p: 130°;
Funkcja: Lokalizator GPS, Detekcja radarów, Funkcja PRĘDKOŚCIOMIERZ, Wymienne filtry, G-Sensor, Nagrywanie w pętli, Zabezpieczanie plików wideo przez zastąpieniem, Funkcja automatycznego uruchamiania, Detekcja ruchu.

Ranking wideorejestratorów samochodowych – TrueCam A7S – krótki opis:

Liderem naszego rankingu została marka TrueCam z modelem A7S. Są to najbardziej popularne oraz najlepsze wideorejestratory według większości kupujących. Cena jaką musimy zapłacić, żeby nabyć dla siebie przedstawiony sprzęt to około 550 złotych, więc możemy rejestrator jazdy sklasyfikować zdecydowanie jako przedstawiciel wyższej półki cenowej.

Jeśli chodzi o kamery samochodowe to bardzo ważne są parametry techniczne. Musimy zwrócić uwagę na jakość nagrywania, gdyż niektóre urządzenia mogą nie spełnić naszych oczekiwań i nagrywać nieczytelny obraz. Oczywiście problem ten nie dotyczy urządzenia serii A7S, gdyż nagrania tworzone są w rozdzielczość nawet do 2560×1080 lub 2304×1296 oraz aż w 45 FPS. Istotny jest również kąt widzenia kamery, który odpowiada za ilość powierzchni, która znajdzie się w obiektywie sprzętu. W TrueCam jest to 130 stopni, co jest dosyć często stosowanym standardem, który zdecydowanie wystarcza do codziennego użytku.

Najlepsze kamery samochodowe posiadają również pełen zakres funkcji, które starają się w pełni wykorzystać walory techniczne urządzenia. W serii A7S mamy łącze GPS, które pozwala na odtworzenie przejechanej trasy w mapach google, ale także ostrzega przed radarami oraz skrzyżowaniami, które rejestrują przejazd na czerwonym świetle. Na nagraniu oraz wyświetlaczu prezentowana jest również aktualna prędkość. Świetnym rozwiązaniem, które zostało zaimplementowane i sprawia, że jest to najlepsza kamera samochodowa, jest nagrywanie w pętli oraz G-sensor. Pierwsze sprawia, że w momencie zapełnienia pamięci, najstarsze nagranie jest automatycznie nadpisywane nowym, a G-sensor sprawia, że wykryty przez urządzenie wypadek zostanie zabezpieczony przed automatycznym usunięciem. Ostatnim udogodnieniem, które posiada rejestrator jazdy jest detektor ruchu, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Począwszy od informowania przed zagrożeniem typu zmieniający tor ruchu samochód oraz fakt nagłego zbliżania się do obiektu przed nami, aż po użyteczne informowanie, że na światłach samochody przed nami ruszyły.

OCENA: 91/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Najlepsze wideorejestratory – Mio MiVue 733 Wi-Fi


Nagrywanie w Full HD (1080p); Kąt widzenia 130°;
Funkcje: Wbudowany moduł WIFI, Pozycjonowanie GPS, 3-osiowy sensor przeciążeń, ADAS, Tryb parkingowy, Obrotowy uchwyt, Funkcja ostrzegania o przekroczeniu ustalonej prędkości.

Najlepsze wideorejestratory – Mio MiVue 733 Wi-Fi – krótki opis:

Zdecydowanie dobra kamera samochodowa została wytworzona przez markę Mio w postaci modelu MiVue 733. Jest to propozycja ze średniej/wyższej półki cenowej, gdyż za produkt zapłacić możemy około 450 złotych. Model posiada wiele ciekawych funkcji oraz wysoki standard nagrywania, przez co jest jednym z liderów swojej kategorii.

Zaczniemy najpierw od specyfikacji technicznej. Kamera samochodowa ranking ma wyższy im wyższą jakość nagrania jesteśmy za jej pomocą wstanie uzyskać. W przypadku modelu MiVue 733 jest to rozdzielczość 1080p oraz 30 klatek na sekundę. Jest to zdecydowanie wystarczające do codziennego użytku, gdyż wyższa jakość to również większa waga pliku końcowego. Istotny jest również kąt widzenia, który odpowiada za obszar, jaki jesteśmy wstanie objąć kamerą. Prezentowane urządzenie posiada standardowe 130 stopni, co jest często stosowanym standardem.

Rejestrator jazdy ranking ocenia również pod względem opcji, które znajdują się w asortymencie urządzenia. O nich najczęściej mamy najwięcej do powiedzenia i można opowiadać o różnych funkcjonalnościach w zasadzie bez końca. Jedną z ważniejszych opcji jest technologia ADAS, która informuje kierowcę o opuszczeniu pasa ruchu przez samochód oraz monitoruje sytuację przed przednią maską, w celu analizy potencjalnej kolizji. W razie gdyby doszło to uderzenia rejestrator idealnie wychwyci, z której strony doszło do zdarzenia i zapisze jak do niego doszło. Bardzo użyteczny jest również tryb parkingu, który działa w momencie, w którym nie ma nas aktualnie w samochodzie. Urządzenie wykrywa ruch w polu widzenia kamery i zaczyna wtedy nagrywanie. Do tego jednak musimy zakupić oddzielny zasilacz Smartbox, który kosztuje około 170 złotych. Z istotnych, lecz już nie kluczowych opcji można wyróżnić połączenie GPS, WiFi, możliwość obracania kamery oraz funkcję informującą o przekroczonej prędkości.

OCENA: 88/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Rejestrator jazdy – Mio Mivue C380 Dual


Nagrywanie w Full HD (1080p); Kąt widzenia 130° – przednia kamera, kąt widzenia 140° – tylna kamera;
Funkcje: Wbudowany moduł WIFI, Pozycjonowanie GPS, 3-osiowy sensor przeciążeń, ADAS, Tryb parkingowy, Obrotowy uchwyt, Funkcja ostrzegania o przekroczeniu ustalonej prędkości.

Rejestrator jazdy – Mio Mivue C380 Dual – krótki opis:

Jeśli poprzednie urządzenie marki Mio nie było wystarczające, być może model Mivue C380 Dual będzie odpowiednią na pytanie, jaką kamerę samochodową wybrać. Jest to produkt zdecydowanie z najwyższej półki cenowej. Próżno szukać urządzenia o wyżej cenie w naszym zestawieniu. Za sprzęt zapłacić możemy aż 900 złotych, czyli dwukrotnie więcej niż za wyżej przedstawiany model MiVue 733. Jest to jednak uzasadnione, gdyż w zestawie mamy dodatkowy sensor, który umożliwia nagrywanie również z tyłu pojazdu.

Ranking rejestratorów jazdy pod lupę bierze najpierw możliwości techniczne urządzenia. Te, jeśli chodzi o przednią kamerkę prezentują się bliźniaczo względem modelu MiVue 733. Nagrywanie odbywa się zatem w rozdzielczości 1080p oraz 30 klatkach na sekundę. Ponad to kąt widzenia wynosi 130 stopni. Jeśli chodzi o sensor tylni, ten nagrywa w tej samej rozdzielczości, lecz szerokość widzenia obiektywu jest wyższa o 10 i wynosi 140 stopni.

Wideorejestrator ranking ocenił tak samo jak model MiVue 733, gdyż oferowane funkcje również wyglądają identycznie. Wbudowana została technologia ADAS, która informuje kierującego o zmianie pasa przez samochód oraz analizuje możliwość zderzenia z przeszkodami znajdującymi się w polu widzenia przedniej kamerki. Po kolizji kamera zapisuje również informacje na temat zajścia, czyli kierunek, z którego wykonane zostało uderzenia oraz jak do niego doszło. Oczywiście w opcjach jest również tryb parkingowy, możliwość skorzystania z GPS oraz podłączenia sprzęty do WiFi w celu szybszego transportu plików. Jeśli jesteśmy zainteresowani możemy również włączyć opcję monitoringu prędkości i ograniczeń, co w efekcie będzie nas informować o przekroczeniu dopuszczalnych przepisów.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Najlepsze kamery samochodowe – 70Mai Dash Cam Pro Plus+ A500S


Nagrywanie w 2,7K ; Kąt widzenia 140°;
Funkcje: Wbudowany moduł WIFI, ADAS, Odtwarzanie nagrań w czasie rzeczywistym, Statystyki jazdy w aplikacji.

Najlepsze kamery samochodowe – 70Mai Dash Cam Pro Plus+ A500S – krótki opis:

Kolejny rejestrator jazdy, który mamy przyjemność przedstawić to 70Mai Dash Cam Pro Plus+ A500S. Obiecujemy, że tę długą i skomplikowaną nazwę czyta się krócej niż listę zalet. Jest to sprzęt ze średniej półki cenowej, za który musimy zapłacić około 400 złotych, w zależności od obecnie obowiązującej promocji.

Wideorejestrator samochodowy ranking w pierwszym momencie ocenia na podstawie specyfikacji technicznej podanej przez producenta. Jeśli chodzi o model A500 Dash Cam Pro Plus+ ten nagrywa w rozdzielczości 2,7K, czyli 2592×1944 oraz osiąga standardowe 30 klatek na sekundę. Imponujący jest jednak kąt widzenia kamery, który odchodzi od często używanej wielkości 130 i oferuje kąt 140 stopni.

Wideorejestrator ranking oczarował również swoimi funkcjami, które mocno rozszerzają funkcjonalność urządzenia. W pierwszej mierze warto zwrócić uwagę na dobrze znaną technologię ADAS, która poinformuje cię w momencie, gdy zmienisz nagle pas ruchu lub gwałtownie zbliżysz się do uczestnika ruchu znajdującego się z przodu. Poza tym urządzenie marki 70Mai ma opcję podłączenia do wifi i wtedy możemy na bieżąco obserwować nagrania z kamery lub odczytywać zapisane statystyki jazdy. Jednakże jednym z braków, które użytkownicy odczuwają najbardziej jest brak opcji nagrywanie po wykryciu ruchu na parkingu. Wtedy byłyby to najlepsze wideorejestratory w zestawieniu.

OCENA: 85/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Kamera samochodowa full hd – Navitel R600 Fill HD

299 zł w Ceneo


Navitel R600 Fill HD
Nagrywanie w Full HD, czyli 1920×1080 ; Kąt widzenia 170°;
Funkcje: Technologia ADAS, G-Sensor.

Kamera samochodowa full hd – Navitel R600 Fill HD – krótki opis:

Navitel R600 Full HD to kolejne urządzenie tego typu, które zdecydowanie jest warte uwagi. Wszystko przez swój niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Jeśli szuka ktoś sprzętu, który po mimo interesującej jakości, nie kosztuje zbyt dużo, wtedy wybór modelu R600 może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to zatem dobra odpowiedź na pytanie, jaka kamera samochodowa do 300 złotych.

Rejestrator jazdy ranking zaskoczył głównie parametrami technicznymi, które są na absolutnie topowym poziomie. Po pierwsze, kamera nagrywa w rozdzielczości Full HD, czyli 1920×1080 oraz gwarantuje 30 klatek na sekundę. Jest to tak zwany standard, używany nawet w droższych urządzeniach. Natomiast pole widzenia sprzętu jest już zdecydowanie odstępem od normy. Rejestrator samochodowy posiada kąt widzenia 170 stopni, co pozwala nagrywać i odtwarzać panoramiczne obrazy.

Jeśli chodzi o funkcje można powiedzieć, że jest to dobry wideorejestrator samochodowy. Topowe urządzenia posiadają nieco więcej przydatnych opcji, więc producent największe oszczędności odnalazł w zastosowanej technologii. Niemniej jednak najważniejsze rzeczy oczywiście znajdują się w asortymencie sprzętu. Po pierwsze opcja nagrywania po wyłączeniu zapłonu, na parkingu. Kamera sama rozpocznie rejestrowanie obrazu po wychwyceniu ruchu. Musimy jednak dokupić specjalny zasilacz, który nie znajduje się w zestawie. Poza tym wideorejestratory marki Navitel zostały wzbogacone w tak zwany G-sensor, który potrafi dokładnie odtworzyć kolizję ze wskazaniem dokładnego kierunku uderzenia.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Kamera samochodowa ranking – Viofo A119 V3


Nagrywanie w QUAD HD+, czyli 2560x1600P ; Kąt widzenia 140°;
Funkcje: Nagrywanie na parkingu.

Kamera samochodowa ranking – Viofo A119 V3 – krótki opis:

Viofo A119 V3 to jedna z najlepszych propozycji, jeśli chodzi o wideorejestratory ze średniej półki cenowej. Za sam produkt, bez zasilacza, który pozwoliłby działać nawet po wyłączeniu zapłonu, trzeba zapłacić około 400 złotych. Jest to świetna opcja, jeśli oczekujesz, żeby wideorejestrator cechował się głównie najwyższą jakością nagrania i nie interesuje cię zbytnio szeroki wachlarz różnych programów.

Jeśli zastanawiasz się, jaką kamerę samochodową wybrać, uważamy że warto zwrócić uwagę na Viofo A119 V3. Jest to jedna z niewielu kamerek, która jest wstanie nagrywać aż w 60 klatkach na sekundę. Może być to niezwykle użyteczne, gdy wydarzenie na drodze będzie dynamiczne i potrzebne będzie spowolnienie obrazu. Poza tym za pomocą modelu A119 możemy nagrywać w naprawdę wysokiej rozdzielczości. Możliwe do uzyskania jest, aż QUAD HD+, czyli 2560x1600P. Dopełnieniem bardzo wysokiej klasy specyfikacji, jest szeroki punkt widzenia kamery wynoszący aż 140 stopni.

Wideorejestrator samochodowy ranking ma wyższy również w momencie, gdy posiada dużą ilość użytecznych funkcji. W produkcie marki Viofo niestety zbyt dużo opcji nie uświadczymy. Posiada jedynie, to co każda dobra kamera samochodowa posiadać powinna, nic ponad to. Ważne, że skorzystać możemy z opcji „parking”, która gwarantuje rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu w obrębie pola widzenia kamery.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Najlepsza kamera samochodowa – MBG Line HS900 PRO


MBG Line HS900 pRO
Nagrywanie – przednia kamera – 2K, czyli 2048×1080, tylna kamera – FULL HD, czyli 1920×1080; Kąt widzenia – przednia kamera – 170°, tylna kamera – 120°;
Funkcje: Nagrywanie na parkingu, G-Sensor.

Najlepsza kamera samochodowa – MBG Line HS900 PRO – krótki opis:

Produkt marki MBG Line HS900 PRO to interesująca opcja, jeśli chcemy kupić zestaw zarówno do nagrywania zdarzeń z przodu jak i z tyłu samochodu. Jest to tańsza alternatywa dla dwuelementowego zestawu od marki Miu, który kosztował w okolicach 900 złotych. W tym przypadku inwestycja zamyka się w granicach 650 złotych, a my postaramy się udowodnić, że mimo niższej ceny, model HD900 PRO ma również sporo do zaoferowania.

Ranking rejestratorów jazdy w pierwszej mierze skupia się na przeanalizowaniu parametrów technicznych, które odpowiadają za końcową jakość nagrania. Jeśli chodzi o produkt marki MBG, to kwestia jakości wygląda naprawdę przyzwoicie. Przednia kamera ma zdolność nagrywania w rozdzielczości 2K, czyli 2048×1080 oraz uzyskuje 30 klatek na sekundę. Natomiast tylna kamera oferuje jakość FULL HD, czyli popularne 1920×1080. Jeszcze lepiej jest, gdy spojrzymy na kąt widzenia przedniej kamery, który wynosi aż 170 stopni, co pozwala na w pełni panoramiczne objęcie otoczenia. Tylny element wyposażenia obejmuje już obraz jedynie w 120 stopniach, co powinno być wystarczające do codziennego użytku.

Dobry wideorejestrator to taki, który oprócz wysokiej jakości nagrania oferuje nadprogramowe opcje, które jeszcze bardziej poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo podróży. W przypadku modelu HD900 PRO mamy do dyspozycji w pełni funkcjonalny tryb parkingowy, jeśli dokupimy specjalny zasilacz. Ponad to na karcie pamięci naszej kamery nigdy nie zabraknie miejsca, gdyż najstarsze nagrania są nadpisywane nowymi. Wiele osób wtedy boi się, że usunięte zostaną nagrania z kolizji. Producent na szczęście znalazł rozwiązanie i technologia G-Sensor, gdy na nagraniu widoczna jest kolizja, zabezpiecza klip przed usunięciem.

OCENA: 78/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Dobra kamera samochodowa – Navitel MSR700


Navitel MSR700
Nagrywanie – 1920×1080, czyli FULL HD Kąt widzenia – 170°
Funkcje: Nagrywanie na parkingu, G-Sensor.

Dobra kamera samochodowa – Navitel MSR700 – krótki opis:

Jeśli zastanawiasz się, jaka kamera samochodowa będzie najlepsza w niskiej półce cenowej, to Navitel MSR700 może być odpowiedzią na Twoje rozważania. W zależności od aktualnej promocji szacuje się, że koszt takiego urządzenia powinien wynieść nie więcej niż 300 złotych.

Wideorejestrator ranking podbił głównie ceną, lecz w kwestii specyfikacji technicznej również nie jest wcale najgorzej. Sama rozdzielczość nagrywania wynosi 1920×1080, czyli Full HD. Nagrywanie odbywa się oczywiście w standardowych 30 klatkach na sekundę. Imponujący wydaje się obszar możliwy do nagrywania przez model MSR700. Kąt widzenia kamery wynosi aż 170 stopni, więc końcowe nagranie jest w pełni panoramiczne.

Rejestrator jazdy ranking ocenia także za rozmaite opcje. Im więcej poprawiających komfort oraz bezpieczeństwo funkcjonalności, tym lepsza końcowa ocena. W modelu MSR700 znajdziemy między innymi zaawansowany tryb parkingowy, który przy dostarczeniu dodatkowego zasilania, jest wstanie nagrywać przy wyłączonym zapłonie. Takie zasilanie musimy jednak dodatkowo dokupić. Marka Navitel wzbogaciła wideorejestrator również o technologię G-Sensor, która jest wstanie dokładnie odtworzyć kolizję i wskazać miejsce uderzenia, w strukturę blachy samochodowej.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Wideorejestrator samochodowy – 70mai 1s D06 Night Vision


Xiaomi 70mai xiaomi 70mai 1s dashcam
  • Najniższa cena
Nagrywanie – 1920×1080, czyli FULL HD Kąt widzenia – 130°
Funkcje: Zabezpieczenie nagrania podczas wstrząsu.

Wideorejestrator samochodowy – 70mai 1s D06 Night Vision – krótki opis:

Ranking kamer samochodowych ma przyjemność przedstawić najtańszy produkt z całej stawki. Za urządzenie marki 70mai 1s D06 Night Vision trzeba zapłacić jedynie 250 złotych. Oczywiście cena będzie się wahać w zależności od obecnie obowiązującej promocji. Sprawdzimy, czy mimo niskiej ceny możemy oczekiwać pewnych koniecznych standardów, żeby sprzęt mógł być używany podczas codziennych tras.

Wideorejestrator samochodowy ranking po pierwsze ocenia na podstawie jakości nagrania. Jest to kluczowe, gdyż nieczytelne nagranie nie będzie pomocą w żadnej sprawie. Model 1s D06 nagrywa w rozdzielczości Full HD oraz 30 klatkach na sekundę, więc podstawowe standardy są jak najbardziej spełnione. Poza tym kąt widzenia obiektywu wynosi 130 stopni, co wydaje się również w pełni wystarczające.

Niestety nie są to najlepsze wideorejestratory, jeśli chodzi o ilość funkcji. W zasadzie model 1s D06 Night Vision ma spełniać swoje pierwotne zadanie i nic więcej. Oznacza, to że nagranie zostanie automatycznie zabezpieczone w momencie wykrycia wstrząsu związanego z gwałtownym zatrzymaniem się lub uderzeniem w przeszkodę. Nie mamy tutaj na przykład opcji nagrywania na parkingu.

OCENA: 69/100
10 miejsce w rankingu cyberanking.pl

Rejestrator samochodowy – 70mai Dash Cam Lite Midriver D08


Nagrywanie – 1920×1080, czyli FULL HD; Kąt widzenia – 130°;
Funkcje: Połączeni z wifi, Rejestrowanie nagrań na parkingu, Nagrywanie w pętli.

Rejestrator samochodowy – 70mai Dash Cam Lite Midriver D08:

Jeśli jesteś fanem produktów marki 70mai, mamy do zaoferowania również rejestrator jazdy w formie modelu Dash CamLite Midriver D08. Być może to będzie odpowiedzią na pytanie, jaką kamerę samochodową wybrać. Jest to urządzenie z niskiej/średniej półki cenowej. Za sprzęt zapłacimy nieco ponad 300 złotych, lecz może być to uzależnione od aktualnej promocji.

Najlepsze kamery samochodowe cechują się wybitnymi parametrami technicznymi, które pozwalają na nagrywanie wręcz kinowego obrazu. Model Dash Cam Lite Midriver D08 rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920×1080 oraz 30 klatkach na sekundę. Jest to bardzo często stosowany standard, który jest na ogół wystarczający do codziennego użytku. Dopełnieniem całej specyfikacji jest kąt widzenia obiektywu wynoszący 130 stopni, więc 70 mai zbytnio nie odróżnia się od większości urządzeń w tej klasie.

Aktualnie przedstawiane kamery samochodowe mają znacznie więcej do zaoferowania niż 1s D06 Night Vision, jeśli chodzi o konkretne opcje. Za pomocą modelu Dash Cam Lite Midriver D08 jesteśmy wstanie nagrywać wydarzenia na parkingu, gdy mamy wyłączony silnik i nie jest dokonywana podaż prądu. Rejestrowanie odbywa się w postaci tak zwanej pętli, czyli najstarsze nagrania są nadpisywane. Urządzenie posiada też możliwość połączenia z wifi, więc mamy bieżący dostęp do nagranych treści.

OCENA: 61/100

Ranking kamer samochodowych – Najlepszy wideorejestrator samochodowy w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Karol

Która kamera będzie dobrze nagrywać- także w nocy?

Karol
Rated 5,0 out of 5
Karol

Która kamera będzie dobrze nagrywać- także w nocy?

Ranking kamer samochodowych – Najlepszy wideorejestrator samochodowy w 2024 roku — FAQ


Każda osoba, która kiedykolwiek była świadkiem, uczestnikiem lub widziała filmik, w którym sprawca kolizji uniknąłby kary, gdyby nie dobrej jakości nagranie, nie musi być dodatkowo przekonywany o konieczności zakupu wideorejestratora. Każda inna osoba powinna nauczyć się na błędach innych, który zdali sobie z tego sprawę dopiero po fakcie.

Najlepsza kamera samochodowa to taka, która nagrywa w bardzo dobrej jakości. Full HD to aktualnie absolutne minimum, lecz znajdą się kamerki, który dokonują rejestracji nawet w rozdzielczości 4K. Istotny jest również kąt widzenia, który powinien wynosić od 130 stopni w górę. Warto zwrócić swoją uwagę również na ilość klatek na sekundę, gdzie fajnie byłoby posiadać więcej niż standardowe 30. Poza tym każda kamera samochodowa posiada inne funkcje. Najistotniejszą jest opcja nagrywanie na parkingu i nagrywanie w pętli żeby miejsce na kamerze nigdy się nie kończyło.

W naszym rankingu pierwsze 3 miejsca to kolejno urządzenia: TrueCam A7S, Mio MiVue 733 Wi-Fi, Mio Mivue C380 Dual. Każde z rejestratorów jazdy nagrywa w rozdzielczości Full HD, posiada co najmniej 30 klatek na sekundkę i kąt widzenia obiektywu od 130 stopni w górę. Ponad to zastosowane technologie pozwalają na nagrywanie na parkingu, w pętli, połączenie wifi oraz gps.

Ranking kamer samochodowych – Najlepszy wideorejestrator samochodowy w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Im więcej FPS ma wideorejestrator samochodowy tym obraz jest płynniejszy i ma finalnie większą jakość. Gdyby kamera nagrywała w formacie 1 FPS, wtedy obraz byłby rejestrowany jako 1 klatka na sekundę. Przy 30 FPS jest to już 30 następujących po sobie obrazów odtwarzanych w ciągu jednej sekundy. Jest to istotne również przy spowalnianiu filmu, gdyż nagranie w niskiej ilości klatek nie będzie mogło zostać mocno spowolnione.

Kolejnym ważnym parametrem jest rozdzielczość nagrywania. Kamery samochodowe mogą nagrywać nawet w jakości 4K. Oczywiście im większa rozdzielczość tym lepsza jakość nagrania. Nie powinniśmy jednak zakręcić się jedynie na punkcie tego jednego parametru, gdyż finalnie i tak zdecydujemy się na pośrednią rozdzielczość. Czemu? A to dlatego, że 10 sekundowe nagranie w 4K zajmuje 1 GB. Przy tak dużych plikach pamięć urządzenia szybko się zapełni, a operowanie plikiem będzie uciążliwe. Warto również podkreślić, że różnice pomiędzy Full HD, a 4K nie będą dla nas w tym wypadku istotne.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl