Strona główna / Blog / Piekarnik Beko BIE24301B - Opinia o produkcie
Aktualizacja: 21.04.2023

Piekarnik Beko BIE24301B - Opinia o produkcie

Ranking piekarników do zabudowy
Piekarnik Beko BIE24301B to propozycja, która wygrała nasz ranking piekarników do zabudowy. Postanowiliśmy zatem bardziej szczegółowo zrecenzować produkt, który zyskał już bardzo dużą aprobatę konsumentów. Pod lupę weźmiemy specyfikację techniczną, zastosowane technologie, opinie klientów, a na sam koniec wypowiemy się na temat naszych wrażeń podczas korzystania z piekarnika Beko.
Ocena redakcji: 88
Partnerzy serwisu:

Piekarnik Beko BIE24301B - Specyfikacja techniczna

Piekarniki do zabudowy już w swoim założeniu nie są sprzętami o bardzo dużej pojemności. Jednakże i w tej kategorii można spotkać mniejsze i większe urządzenia. Jeśli chodzi o Beko BIE24301B to jest to reprezentant raczej tych większych piekarników, gdyż pojemność wynosi aż 71 litrów. Dzięki temu jesteśmy w stanie skorzystać ze stosunkowo dużych blach oraz talerzy do piekarnika.

Model BIE24301B posiada również tak zwane prowadnice drabinkowe, czyli blachy trzymają się na pewnego rodzaju rusztowaniu. Jest to dosyć klasyczne rozwiązanie, a najnowsze modele często posiadają prowadnice teleskopowe, które w odczuciu naszym i konsumentów są nieco bardziej wygodne. Jest to jeden z niewielu minusów, jeśli chodzi o prezentowaną jednostkę. W tym samym akapicie warto wspomnieć, że produkt Beko posiada także sterowanie pokrętłami. Dla miłośników najnowszych rozwiązań będzie to pewnego rodzaju minus, lecz w naszym mniemaniu nie powinniśmy tego w ten sposób traktować. Gdy ktoś się nas pyta np. jaki piekarnik do zabudowy wybrać, aby był jak najmniej awaryjny? Odpowiadamy wtedy, że im rozwiązanie prostsze, tym żywotniejsze. Więc w tym przypadku jedna rzecz elektroniczna mniej, która może ulec awarii, na pewno nie pogorszy żywotności piekarnika.

Pojemność 71 litrów
Prowadnice Drabinkowe
Sterowanie Pokrętła
Wnętrze piekarnika Emalia
Czyszczenie Hydroliza
Zastosowane technologie Funkcja Booster, Blokada przed dziećmi
Moc 2400 W
Klasa energetyczna A
Funkcje: Termoobieg, Grill

Wybierając piekarnik do zabudowy często w pierwszym rzędzie nie myśli się o czyszczeniu. Na szczęście każda marka nas pod tym względem wyręcza i implementuje różne rozwiązania, które mają w założeniu ułatwić nam ten proces. Jeśli chodzi o Beko BIE24301B mamy do dyspozycji wnętrze piekarnika pokryte emalią, czyli śliską powierzchnią bez zagłębień, więc brud nie osiada w ciężko dostępnych miejscach. Ponad to można skorzystać z czyszczenia hydrolizą, czyli parą wodną. Wystarczy w odpowiednie miejsce nalać odrobinę wody i ustawić odpowiedni program. Zabrudzenia zostają zmiękczone i łatwo jest je usunąć zwykłą ściereczką.

Oczywiście warto zwrócić uwagę także na moc urządzenia. Beko BIE24301B posiada moc na poziomie 2400W. Sama wartość nie wiele nam mówi, lecz eksperci z branży podpowiadają, że dobry piekarnik do zabudowy powinien posiadać moc o takiej właśnie wartości lub większą. Dzięki czemu u nas nagrzanie piekarnika do 200 stopni trwało około 7 minut.
Ciężko w obecnych czasach nie wspomnieć również o klasie energetycznej. Piekarnik Beko BIE24301B jest oznaczony literką A, która oznacza naprawdę bardzo ekologiczne urządzenia. Nieco bardziej dociekliwi zadadzą sobie trud, żeby wybrać koniecznie sprzęt, który posiadać będzie klasę energetyczną co najmniej A+. Nie jest to jednak konieczne, gdyż oszczędności mogą okazać się nie warte zachodu. Różnica między tymi urządzeniami to około 0,1 kWh na jedno użycie. Korzystając z piekarnika raz dziennie wygenerujemy różnicę w granicach 36,5 kWh, co przekłada się na oszczędność 36,5 złotego rocznie, zgodnie ze stawką na rok 2023.

Piekarnik Beko BIE24301B - Technologia

Piekarnik Beko BIE24301B posiada funkcje takie jak: termoobieg oraz Grill. Pierwsza z wyróżnionych pozwala na wytworzenie we wnętrzu komory odpowiedniej cyrkulacji powietrza, które sprawia, że potrawy przyrządzane są szybciej, są bardziej wilgotne i równomiernie przypieczone. Natomiast funkcja grill będzie użyteczna w przypadku grillowania cieńszych i delikatniejszych potraw, które wymagają lekkiego zapieczenia.

Ponadto warto zwrócić uwagę, że jednostka BIE24301B posiada technologię Booster, która sprawia, że nagrzewanie piekarnika jest jeszcze szybsze. U nas zaobserwowaliśmy różnicę o około 2 minut, co może być przydatne, gdy naprawdę nam się spieszy lub wcześniej zapomnieliśmy rozpocząć proces nagrzewania.


Oczywiście jak we wszystkich tego typu urządzeniach istnieje możliwość zablokowania pokręteł oraz przycisków przed przypadkowym kliknięciem. Jest to także zabezpieczenie przed zdecydowanie intencjonalnym manewrowaniem pokrętłami przez dzieci, co przede wszystkim jest niebezpieczne dla nich, lecz także destrukcyjne dla naszej potrawy.

Piekarnik Beko BIE24301B - Cena i podsumowanie

Beko BIE24301B to urządzenie, które zaliczamy do niskiej półki cenowej. Między innymi dzięki temu jednostka zyskała naszą dużą sympatię. Nic tak bardzo nie cieszy, jak jakościowy sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Za wybrany model musimy zapłacić około 1150 złotych, co w zestawieniu z jednostkami za około 2000 złotych, wydaje się naprawdę niewiele.

Jeśli chodzi o naszą przygodę z piekarnikiem, nie możemy na temat Beko powiedzieć złego słowa. Szybko się nagrzewa, posiada termoobieg, szybko piecze, łatwo utrzymuje się komorę w czystości oraz nie generuje nadmiernego zużycia prądu. To, czego może nieco brakuje to teleskopowych prowadnic. Dla bardzo wygodnych ciekawym rozwiązaniem byłoby również kupienie piekarnika z czyszczenie pyrolitycznym lub katalitycznym, lecz to z oczywistych względów równoznaczne jest z wyższym kosztem całej jednostki.

Piekarnik Beko BIE24301B - Nagrody

Piekarnik Beko BIE24301B wyróźniliśmy nagrodą przyznawaną przez naszą redakcję za wygranie przez produkt rankingu w swojej kategorii. Zestawienie, o którym wspominamy można zobaczyć tutaj: "ranking piekarników do zabudowy"