Strona Główna > Ranking bieżni – Najlepsza bieżnia elektryczna w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Ranking bieżni – Najlepsza bieżnia elektryczna w 2024 roku

Sprawdź ranking bieżni do domu. Zobacz, jaka jest najlepsza bieżnia elektryczna w 2024 roku i wybierz produkt idealny do Twoich indywidualnych preferencji. Wszystkie produkty zostały ocenione według autorskiego algorytmu, żeby ocena była możliwie jak najbardziej obiektywna.

Ranking bieżni – Najlepsza bieżnia elektryczna w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking bieżni – Finnlo Alpine BT


Finnlo Alpine BT
  • Najwyżej oceniany
Waga: 84 kg; Prędkość maksymalna: 20 km/h, kąt nachylenia: 0 – 15 stopni;
Wymiary: 140 x 52 cm.

Ranking bieżni – Finnlo Alpine BT – opis:

Finnlo Alpine BT to bieżnia elektryczna, która cechuje się bardzo wysoką ceną zakupu. Jednakże w zamian otrzymujemy bardzo popularne urządzenie, które gwarantuje nam jakość oraz parametry techniczne na absolutnie najwyższym poziomie. Model Alpino BT posiada wszystko, co powinna posiadać bieznia domowa z prawdziwego zdarzenia.

Bieżnie opinie magazynują między innymi ze względu na solidność oraz stabilność konstrukcji. Możemy określić to między innymi za pomocą zweryfikowania wagi urządzenia. Prezentowana bieżnia elektryczna waży aż 84 kg, więc podczas nawet szybkiego biegu nic nie powinno się ruszać, a urządzenie w perspektywie czasu powinno okazać się bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Finnlo Alpine BT to bieżnia treningowa, która posiada maksymalną prędkość 20 km/h oraz kąt nachylenia, który możemy zmieniać od 0 do 15 stopni. Są to jedne z najwyższych parametrów na rynku, więc możemy mieć pewność, że wybieramy sprzęt absolutnie topowy. Jeśli chodzi o wymiary taśmy te określone zostały przez producenta na 140 x 52 cm. Oznacza to, że bieżni używać może w zasadzie każdy, nawet osoby o bardzo dużym wzroście oraz długi kroku.

Najlepsze bieżnie muszą posiadać również bogatą listę programów treningowych. W Finnlo Alpine zaimplementowano 11 różnych programów biegowych, więc każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Możemy również połączyć bieżnię przez bluetooth z aplikacją mobilną i skorzystać z połączenia z mapami Google. Wtedy prędkość oraz kąt nachylenia jest odpowiednio dostosowywany do warunków rzeczywistych na trasie, dzięki czemu możemy jak najdokładniej odwzorować wrażenia z rzeczywistego biegu. Bieżnia elektryczna opinie pozytywne zebrała również za mechanizm składania urządzenia oraz bogatą listę czujników. Wśród parametrów możliwych do bieżącej obserwacji wyróżnić możemy: czas, prędkość, przebyty dystans, puls oraz spalone kalorie.

OCENA: 89/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Najlepsza bieżnia do domu – Horizon Fitness Omega Z 100945


Horizon Fitness Omega Z 100945
Waga: 93 kg; Prędkość maksymalna: 20 km/h, kąt nachylenia: 0 – 12 stopni;
Wymiary: 140 x 53 cm.

Najlepsza bieżnia do domu – Horizon Fitness Omega Z 100945 – opis:

Ranking bieżni postanowił wyróżnić urządzenie Horizon Fitness Omega Z 100945, które możemy z pewnością zakwalifikować do najwyższej półki cenowej. Jest to jednak urządzenie, które posiada wszystko, co najlepsza bieżnia do domu powinna posiadać – ma wysokiej klasy parametry oraz szeroką funkcjonalność.

Bieżnie opinie zbierają między innymi za solidność oraz stabilność konstrukcji. Dużo na ten temat może nam powiedzieć waga całkowita sprzętu, która w przypadku prezentowanej jednostki wynosi aż 93 kg. Oznacza to, że nawet podczas szybkiego biegu nie będziemy odczuwać, że bieżnia wykonuje niekontrolowane ruchy w różne strony. Dodatkowo solidna konstrukcja zagwarantuje, że urządzenie w dobrej kondycji posłuży nam wiele lat. Bieżnie elektryczne serii Horizon Fitness mają prędkość maksymalną o wartości 20 km/h oraz możliwość zmiany kąta nachylenia od 0 do 12 stopni. To również ma znaczenie w kwestii żywotności, ale także rozszerza wachlarz możliwych do przeprowadzenia treningów. Jeśli chodzi o wymiary taśmy, jakie ma fitness bieżnia w tym modelu, to producent określił je na 140 x 53. Rozmiar taśmy pozwoli na komfortowe ćwiczenie w zasadzie każdej osobie nie zależnie od wzrostu.

Bieżnia do biegania ranking zachwyciła szerokimi możliwościami treningowymi. Do wykorzystania mamy aż 28 różnych programów, wśród których na pewno znajdzie się coś idealnie dostosowanego do Twoich potrzeb. Urządzenie możemy również bez przeszkód zsynchronizować z mapami Google, dzięki czemu wygenerowana zostanie przez bieżnię trasa, na której zmienna będzie prędkość oraz poziom nachylenia. Jest to także bieżnia domowa składana, co pozwoli nam na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Warto zwrócić także uwagę na sporą ilość czujników, które dostarczą nam dane takie jak: czas, odległość, prędkość, zużycie energii, poziom tętna oraz tętno w fazie spoczynkowej.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Bieżnia elektryczna – Hms Be8510i Premium


Hms Be8510i Premium
Prędkość maksymalna: 22 km/h, kąt nachylenia: 0 – 22 stopnie; Prędkość maksymalna: 22 km/h, kąt nachylenia: 0 – 22 stopnie;
Wymiary: 138 x 52 cm.

Bieżnia elektryczna – Hms Be8510i Premium – krótki opis:

Ranking bieżni umieścił w zestawieniu również produkt HMS Be8510i Premium, który jest przedstawicielem średniej półki cenowej. Jest to produkt, który nie odstaje parametrami od czołówki z wyższej półki cenowej, więc może być to z pewnością ciekawa alternatywa.

Bieżnia domowa HMS Be8510i, mimo że nie wygląda, waży aż 97 kg. Oznacza to, że konstrukcja jest maksymalnie solidna i pozwala na wieloletnią eksploatację nawet przez naprawdę intensywnie biegające osoby. Urządzenie nie powinno podczas wysiłku bujać się na boki, co zdecydowanie zwiększa komfort aktywności fizycznej. Prezentowana jednostka może osiągać prędkość do 22 km/h oraz zmieniać kąt nachylenia od 0 do 22 stopni. Ma to również bezpośrednie przełożenie na żywotność sprzętu, ale także pozwala na użycie bardzo zróżnicowanych opcji treningowych. Bieznia domowa musi mieć także pas odpowiedniej długości oraz szerokości, żeby każdy użytkownik niezależnie od wzrostu mógł komfortowo wykonywać wybraną aktywność. Model Be8510i ma 138 x 52 cm, co oznacza, że w zasadzie każdy będzie dobrze czuł podczas biegania. 2 cm różnicy względem standardowego pasa 140 cm nie powinny zrobić znaczącej różnicy pod tym względem.

Bieżnia elektryczna opinie zbiera dobre za mnogość możliwych do wyboru treningów. Producent obiecuje, że jest ich aż 99, więc zdecydowanie każdy odnajdzie opcję idealnie dopasowaną do jego potrzeb. Trening możemy wykonać również przy wykorzystaniu map Google, które pomogą w wygenerowaniu trasy, na której zmiennymi parametrami będzie prędkość oraz kąt nachylenia. Pozwoli to odtworzyć możliwie najdokładniej warunki podczas prawdziwego biegu terenowego. Bieżnia składana opinie pochlebne zebrała również za parametry, które możemy odczytać w panelu urządzenia. Kontrolować na bieżąco możemy: czas, dystans, prędkość oraz ilość spalonych kalorii.

OCENA: 86/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Najlepsze bieżnie – Insportline Incondi T50I


Insportline Incondi T50I
Prędkość maksymalna: 20 km/h, kąt nachylenia: 0 – 15 stopni; Prędkość maksymalna: 20 km/h, kąt nachylenia: 0 – 15 stopni;
Wymiary: 140 x 51 cm.

Najlepsze bieżnie – Insportline Incondi T50I – opis:

Ranking najlepsza bieżnia treningowa wyróżnił także produkt Insportline w postaci modelu Incondi T50I. Jest to urządzenie z najwyższej półki cenowej i jest przeznaczone dla osób, które chcą regularnie kilka razy w tygodniu wykonywać trening biegowy.

Bieżnia do domu opinie zbiera bardzo pozytywne ze względu na bardzo stabilną konstrukcję. Oprócz recenzji klientów potwierdza to także specyfikacja techniczna, w której możemy doczytać, że waga całkowita sprzętu to około 81 kg. Wpływ na żywotność ma także maksymalna prędkość, która w modelu Incondi T50I wynosi 20 km/h. W połączeniu z kątem nachylenia, który możemy zmieniać dowolnie od 0 do 15 stopni, otrzymujemy sprzęt, który pozwala na bardzo różne rozwiązania treningowe. Osoby, które cechuje ponad przeciętny wzrost, powinny przy wyborze zwracać również uwagę na rozmiary pasa. Jeżeli bieznia domowa będzie zbyt krótka lub wąska bieganie może okazać się stosunkowo mało komfortowe. Bieżnia treningowa od Insportline ma wymiary pasa 140 x 51 cm, więc powinna być odpowiednia w zasadzie dla każdej osoby niezależnie od wzrostu.

Bieżnie opinie mają dobre również za bogatą listę programów treningowych. 26 różnych opcji biegowych pozwoli na wybór aktywności idealnie dostosowanej do Twoich potrzeb. Bieżnie elektryczne tej serii mają oczywiście połączenie bluetooth, co pozwala na wygenerowanie profilu trasy w połączeniu z mapami Google. Dzięki czemu jak najdokładniej zostaną odwzorowane warunki prawdziwego terenowego biegu. Bieżnia domowa opinie otrzymuje również za serię czujników, które prezentują na wyświetlaczu dane takie jak: czas, dystans, prędkość, spalone kalorie oraz puls.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Bieżnie elektryczne – Urbogym V680MS

7 499,00 zł w Ceneo


Urbogym V680MS
Waga: 71 kg; Prędkość maksymalna: 16 km/h, kąt nachylenia: 0 – 15 stopni;
Wymiary: 126 x 45 cm.

Bieżnie elektryczne – Urbogym V680MS – krótki opis:

Ranking bieżni postanowił umieścić w zestawieniu również urządzenie, które kwotowo okupuje niską półkę cenową. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, dla których jest to pierwsza inwestycja tego typu i nie chcą od razu wydawać dwu lub trzy krotności kwoty, za którą mogą dostać model V680MS.

Mimo niskiej ceny bieżnia do biegania ranking oraz klientów zaskoczyła dosyć solidną konstrukcją. Potwierdzają to głosy klientów po zakupie oraz waga wpisana w specyfikację techniczną, która wynosi 71 kg. Dzięki temu urządzenie będzie mogło nam w dobrym stanie służyć przez długi czas, a sam trening będzie zdecydowanie bardziej komfortowy. Zarzutów nie mamy również co do maksymalnej prędkości, która wynosi 16 km/h oraz kąta nachylenia, który możemy zmieniać od 0 do 15 stopni. Oba te parametry pozwalają na solidny trening, a silnik bieżni będzie dobrze znosił trudy związane z częstym użytkowaniem. Jedną z nielicznych wad produktu jest dosyć krótki pas biegowy, który ma wymiary 126 x 45 cm. Jeśli zatem nasz wzrost przekracza 170 cm, powinniśmy raczej zdecydować się na inne rozwiązanie z nieco dłuższą powierzchnią treningową.

Bieżnia domowa ranking zainteresowała bogatą funkcjonalnością, która pozwala na skorzystanie z 24 wbudowanych programów treningowych. Poza tym na bieżni zamontowane zostały specjalne uchwyty, które mogą nam posłużyć w wykonywaniu brzuszków, co dla niektórych może być bardzo ciekawą opcją. Urbogym V680MS mierzy wszystkie standardowe parametry takie jak: czas, dystans, prędkość, spalone kalorie oraz puls.

OCENA: 82/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Bieżnie domowe – Zipro Notus


Zipro Notus
Waga: 65 kg; Prędkość maksymalna: 18 km/h, kąt nachylenia: -3 – 15 stopni;
Wymiary: 127 x 48 cm.

Bieżnie domowe – Zipro Notus – krótki opis:

Ranking bieżni w swojej zawartości posiada produkt od Zipro, którym jestem model Notus. Jest to propozycja z niskiej półki cenowej i postaramy się sprawdzić, czy warto zainwestować pieniądze w sprzęt tego typu.

Bieżnia do chodzenia opinie ma uwarunkowane bardzo często od stabilności i solidności konstrukcji. Żeby nie testować tego na własnej skórze, można sięgnąć po specyfikację techniczną, w której skupić uwagę powinniśmy na wadze całkowitej sprzętu. W przypadku modelu Notus ciężar urządzenia wynosi 65 kg i jest to całkiem przyzwoity wynik. Bieżnia w domu powinna nam służyć dosyć długi czas, a podczas biegania nie powinna niepotrzebnie ruszać się w różnych kierunkach. Prędkość maksymalna wynosi 18 km/h, a kąt nachylenia możemy ustawić od -3 do 15 stopni. Dzięki temu bieżnie domowe ranking ocenił bardzo wysoko, gdyż są to wartości zdecydowanie konkurencyjne względem droższych jednostek. Taka specyfikacja pozwoli na mocno zróżnicowany trening oraz sprawi, że silnik sprzętu będzie możliwie jak najbardziej żywotny. Minusem niestety są wymiary pasa do biegania 127 x 48 cm. Jeśli zastanawiasz się, jaka bieżnia do domu będzie najlepsza dla osoby powyżej 170 cm wzrostu, to niestety Notus może nie okazać się dobrym wyborem. Komfortowe bieganie dla wyższych osób gwarantuje jednostka o długości co najmniej 140 cm.

Bieżnia elektryczna ranking osiągnęła również dzięki przyzwoitej licznie programów treningowych. Producent zaimplementował 12 domyślnych rozwiązań, z których możemy skorzystać, jeśli sami nie chcemy sobie ustalać planu treningowego. Model ma funkcję bluetooth, więc możemy bieżnię podłączyć do map Google i wygenerować sobie dowolną trasę. Poza tym mierzone są wszystkie standardowe parametry takie jak: czas, dystans, prędkość, spalone kalorie oraz puls.

OCENA: 81/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Bieżnie opinie – Urbogym V520


Urbogym V520
Waga: 54 kg; Prędkość maksymalna: 18 km/h, kąt nachylenia: 0 do 15 stopni;
Wymiary: 115 x 42 cm.

Bieżnie opinie – Urbogym V520 – krótki opis:

Ranking bieżni elektrycznych docenia markę Urbogym, więc drugi raz przedstawia jej produkt w swojej zawartości. Tym razem jest to model V520, który jako jeden z nielicznych kosztuje poniżej 2000 złotych. Postaramy się rzeczowo ocenić, czy warto dokonać takiego zakupu, czy lepiej dołożyć nieco do droższego rozwiązania.

Bieżnia składana ranking zaskoczyła wagą całkowitą sprzętu. Wynosi ona 54 kg, dzięki czemu jednostka wyróżnia się na tle konkurencji w swojej półce cenowej. Oczywiście może to być nieco za mało dla wytrawnych biegaczy, którzy będą korzystać z bieżni codziennie, lecz nie można modelowi V520 odmówić przyzwoitej stabilności. Nie najgorzej wygląda również maksymalna prędkość wynosząca 15 km/h oraz zakres nachylenia, który można ustawiać od 0 do 15 stopni. Bieżnie do biegania dzięki temu pozwalają na dosyć spore zróżnicowanie treningu i urządzenie powinno być stosunkowo trwałe. Jednak jeśli zastanawiasz się, jaką bieżnię kupić do domu, gdy biegasz często stałym tempem oscylującym blisko maksymalnych możliwości sprzętowych, wtedy warto zakupić jednostkę o wyższej wartości maksymalnej prędkości. Trzeba pilnować, żeby nasza aktywność nie była dla silnika ciągłym sprintem, gdyż wtedy stosunkowo szybko komponenty ulegną jakieś awarii lub zużyciu. Bieżnie treningowe ranking ocenia także pod względem wymiarów pasów do biegania. W przypadku modelu V520 wynoszą one 115 x 42 cm, więc profesjonalny biegacz z marszu odrzuciłby tę propozycję. Jednak do amatorskiego treningu, drobniejszym osobom powinny to wystarczyć.

Bieżnie elektryczne ranking ocenia także ze względu na ilość wgranych opcji treningowych. Urbogym V520 posiada 12 różnych opcji biegowych, więc jest to w swojej klasie przyzwoity wynik. Model nie ma niestety wbudowanego modułu bluetooth, więc nie połączymy urządzenia, chociażby z mapami Google. Poza tym sensory mierzą wszystkie potrzebne parametry takie jak: czas, dystans, prędkość, spalone kalorie oraz puls.

OCENA: 78/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Bieznia domowa – Zipro Pacto Iconsole+ Bluetooth 5221


Zipro Pacto Iconsole Bluetooth 5221
  • Najniższa cena
Waga: 44 kg; Prędkość maksymalna: 12 km/h, kąt nachylenia: 0 do 10 stopni;
Wymiary: 124,5 x 44,5 cm.

Bieznia domowa – Zipro Pacto Iconsole+ Bluetooth 5221 – krótki opis:

Ranking fitness bieżnia wyróżnił również urządzenie Zipro Pacto Iconsole, które od razu w tytule produktu chwali się połączeniem bluetooth. Jest to także jednostka z niskiej półki cenowej, więc zapłacimy za nią nie więcej niż 2000 złotych.

Bieżnia elektryczna opinie zbiera różne, jeśli podejmuje się kwestie stabilności. Według opinii profesjonalnych biegaczy o stabilnej jednostce możemy mówić, gdy całkowita masa całego urządzenia wynosi co najmniej 60 kg. Model Pacto Iconsole waży jedynie 44 kg, więc jak łatwo można policzyć, nieco odbiega od standardów. Jednak opinie po sprzedażowe klientów są zgoła inne i w większości recenzji nie pojawia się wzmianka o słabej stabilności. Bieżnia do domu opinie zbiera także za maksymalną prędkość oraz kąt nachylenia. Wartości te kolejno wynoszą 12 km/h oraz od 0 do 10 stopni. Dla większości osób będzie to wystarczające, lecz użytkownicy, którzy często przez długi czas mają zamiar biegać blisko maksymalnych osiągów urządzenia, muszą liczyć się z tym, że żywotność jednostki będzie znacząco mniejsza ze względu na zużycie silnika. Pas biegowy ma dosyć małe wymiary 124,5 x 44,5 cm, lecz jest to standard, jeśli bierzemy pod uwagę bieżnie elektryczne z tej półki cenowej.

Bieżnia domowa ranking osiągnęła między innymi za przyzwoitą liczbę programów treningowych. Do wyboru mamy 12 domyślnych opcji biegowych, które zróżnicowane są pod względem prędkości, kąta nachylenia lub rodzaju wysiłku. Model Pacto Iconsole posiada połączenie bluetooth, więc jednostkę możemy podłączyć do aplikacji oraz map Google i wygenerować rzeczywiste warunki trasy terenowej.

OCENA: 72/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Bieżnia elektryczna opinie – Kingsmith Walkingpad X21


Kingsmith Walkingpad X21
Waga: 38 kg; Prędkość maksymalna: 12 km/h;
Wymiary: 121 x 46 cm.

Bieżnia elektryczna opinie – Kingsmith Walkingpad X21 – krótki opis:

Ranking najlepsza bieżnia do domu przedstawia propozycję od Kingsmith w formie modelu Walkingpad X21. Jest to urządzenie, które ze względu na cenę kwalifikujemy do średniej półki cenowej. Na pierwszy rzut oka sprzęt wygląda mało stabilnie, lecz zaraz postaramy się wszystko ocenić na podstawie rzetelnych posłanek.

Bieżnia domowa opinie zbiera właśnie ze względu na wyżej wspomnianą stabilność. Odpowiada za nią między innymi ciężar całkowity sprzętu, gdyż to on dociąża jednostkę do ziemi podczas biegu. Nasze przypuszczenia ze wstępu okazały się trafne i po odczycie specyfikacji technicznej sprawdziliśmy, że waga wynosi około 38 kg. Oczywiście większość osób może nie dostrzec tego po zakupie, co potwierdzają opinie konsumentów, w których próżno doszukiwać się zwrócenia uwagi na ten istotny element. Po prostu większość klientów nie ma porównania z cięższym modelem + przy wolnym biegu nie jest to aż tak odczuwalne. Dla okazjonalnego biegacza odpowiednia powinna być również maksymalna prędkość wynosząca 12 km/h. Jeśli planujemy często biegać blisko maksymalnych możliwości sprzętowych jednostki, musimy liczyć się z tym, że znacznie szybciej niż jest to zakładane, ulegnie ona zużyciu ze względu na usterkę silnika. Jeśli chodzi o pas biegowy ma on wymiary 121 x 46 cm, co jest pewnym odstępstwem od standardów w tej półce cenowej. Na spokojnie znajdziemy modele w podobnej cenie, które będą miały zdecydowanie dłuższą powierzchnię treningową.

Bieżnia domowa składana niestety nie ma wbudowanych opcji treningowych. Wszystko ze względu na to, że w tej jednostce możemy jedynie manipulować prędkością biegu, a kąt nachylenia jest stały. To, co na plus to połączenie bluetooth, które pozwala na połączenie z aplikacją i monitorowanie swoich osiągów po wykonanym treningu. Niestety model Walkingpad X21 nie mierzy nam pulsu i będziemy do tego potrzebowali zewnętrznego urządzenia, chociażby w formie zegarka typu smartwatch.

OCENA: 67/100

Ranking bieżni – Najlepsza bieżnia elektryczna w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 3
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Lupo

Witam. Jaka jest optymalna długość pasa dla osoby 173 cm? Dzięki

Lupo
Rated 5,0 out of 5
Lupo

Witam. Jaka jest optymalna długość pasa dla osoby 173 cm? Dzięki

Rated 5,0 out of 5
Avatar for mrs.solis

Postanowiłam kupić bieżnię. Nie mam za dużego pokoju, więc musi być na pewno składana. Zależy mi na dobrej jakości i żeby można było symulować wchodzenie na wzniesienie.

mrs.solis
Rated 5,0 out of 5
mrs.solis

Postanowiłam kupić bieżnię. Nie mam za dużego pokoju, więc musi być na pewno składana. Zależy mi na dobrej jakości i żeby można było symulować wchodzenie na wzniesienie.

Odpowiedź od Cyberanking

Wszystko zależy od budżetu. Rozwiązaniem, które nie jest z tej najwyższej półki cenowej, a jakościowo znacząco od tych sprzętów nie odbiega jest Hms Be8510i Premium. Bardzo stabilna, wysoka prędkość maksymalna, możliwość imitowania wzniesień do 15 stopni i co najważniejsze bardzo długi pas, który sprawi, że bieganie będzie maksymalnie komfortowe.

Rated 5,0 out of 5
Avatar for jestmian

Poszukuję bieżni, gdzieś za 2500 złotych. Może być nawet nieco więcej. Czy w tym zakresie można znaleźć coś dobrego?

jestmian
Rated 5,0 out of 5
jestmian

Poszukuję bieżni, gdzieś za 2500 złotych. Może być nawet nieco więcej. Czy w tym zakresie można znaleźć coś dobrego?

Odpowiedź od Cyberanking

Nie głupim rozwiązaniem jest na pewno Zipro Notus. Ma wysoką prędkość maksymalną, fajny zakres pochylenia, jest dosyć stabilna i oczywiście składana. Jedyny mankamentem jest ta długość pasa, która mogłaby być nieco większa, ale poza tym jest to sprzęt zdecydowanie warty polecenia.

Ranking bieżni – Najlepsza bieżnia elektryczna w 2024 roku — FAQ


Bieżnia domowa zdecydowanie mniej obciąża stawy w porównaniu do standardowego biegania terenowego. Wszystko ze względu na to, że podczas treningu po płaskiej, równej powierzchni nie występuje element stąpania po nieregularnej trasie. Na bieżni również występuje pewnego typu amortyzacja, która również jest zdecydowanie bardziej bezpieczna dla naszego organizmu.

Bieżnia elektryczna musi cechować się odpowiednią stabilnością. Najlepsze są modele, które ważą co najmniej 60 kg, wtedy urządzenie gwarantuje komfortowy bieg oraz jest wytrzymałe. Poza tym warto zwracać uwagę na maksymalną prędkość urządzenia i możliwość regulacji kąta nachylenia. Im wyższa prędkość maksymalna, tym żywotniejszy silnik oraz większe możliwości progresji. Warto sprawdzić także, czy bieżnia elektryczna ma połączenie bluetooth oraz możliwość składania.

Bieżnia elektryczna przy biegu o stałej prędkości 10 km/h przez godzinę może pobrać od 400 do 700 W. Oznacza to, że w przypadku takiego wysiłku maksymalny koszt treningu wyniesie 70 groszy, biorąc pod uwagę ceny na rok 2023. Nie wydaje się to zatem wydatek, który znacząco powinien wpłynąć na nasz domowy budżet.

Ranking bieżni – Najlepsza bieżnia elektryczna w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Jeśli zapytalibyśmy, na co należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę przy wyborze bieżni elektrycznej, mało kto wskazałby wagę. Bieżnia elektryczna im cięższa, tym bardziej stabilna i w efekcie bardziej komfortowo się biega. Jeśli chcemy zakupić wytrzymały sprzęt, który będzie nam służył długie lata, zdecydowanie lepiej wybrać droższy model z ciężarem co najmniej 60 kg.

Najlepsza bieżnia do domu to taka, która ma jak najwyższą możliwą maksymalną prędkość. Nawet jeśli nie jesteśmy w stanie biegać z prędkością np. 20 km/h, warto wybrać taką bieżnię zamiast drugiej, która pozwala na bieganie np. 10 km/h. Jest prosta zależność – dla bieżni „A” 10 km/h to trucht, a dla bieżni „B” najszybszy możliwy sprint. Bieżnia „B” zdecydowanie szybciej odczuje skutki eksploatacji i szybciej ulegnie zniszczeniu lub awarii.

Bieżnia domowa musi mieć również odpowiednią długość pasa, żeby bieganie było komfortowe. Dla osób poniżej 170 cm wystarczy bieżnia o długości pasa 130 cm. Większe osoby powinny wybierać urządzenia o długości co najmniej 140 cm. Istotna jest także szerokość pasa – dla mężczyzny standardowego (180 cm i wadze 80 kg) szerokość powinna wynosić 45 cm i więcej, a dla osób drobnych wystarczy urządzenie o szerokości 40 cm.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl