Strona Główna > Ranking ekspresów do kawy – Najlepsze ekspresy do kawy w 2024 roku.
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Ranking ekspresów do kawy – Najlepsze ekspresy do kawy w 2024 roku.

Jeśli marzy Ci się poranna kawa rodem z popularnych kawiarni lub jadłodajni szybkiej obsługi, to ekspres do kawy powinien znajdować się w górnej części planowanych zakupów. Jeśli jesteś jednak już zdecydowany, że to idealna pora na zakup, polecamy lekturę rankingu, gdzie postaraliśmy się wyłonić najlepszy ekspres do kawy w różnych półkach cenowych. Oceniliśmy urządzenia na podstawie opinii konsumentów, specyfikacji technicznej oraz funkcjach, z których można skorzystać podczas eksploatacji sprzętu.

Ranking ekspresów do kawy – Najlepsze ekspresy do kawy w 2024 roku. – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ekspresy do kawy ranking – Ekspres Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW.


Ekspres Siemens EQ 6 Plus s100 TE651209RW
  • Najwyżej oceniany
Ekspres ciśnieniowy Siemens 1500 W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: Automatyczne czyszczenie, Spienianie mleka, SensoFlow, CreamDrive, Możliwość przygotowywania dwóch kaw jednocześnie, Ceramiczny młynek.

Ekspresy do kawy ranking – Ekspres Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW – krótki opis:

Ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus został wyróżniony w naszym rankingu na pierwszym miejscu. Jest to pierwszy przedstawiciel wyższej półki cenowej, więc i oczekiwania w związku z nim są absolutnie topowe. Dobry ekspres to połączenie odpowiedniej wartości specyfikacji technicznej oraz przydatnych funkcji z atrakcyjną ceną zakupu.

Jeśli chodzi o ten ekspres do kawy, ranking docenia przedstawione przez producenta dane techniczne. Posiada on 15 barów maksymalnego uzyskiwanego ciśnienia, więc jesteśmy w stanie uzyskać kawę o pełnym aromacie oraz smaku. Najwyższe standardy spełnia również moc ekspresu, która została podana jako wartość 1500 W. Możemy być zatem pewni, że proces twórczy napoju z podanych ziaren będzie możliwie jak najkrótszy.

Ekspres do kawy opinie zbiera tym lepsze, im prezentuje ciekawsze funkcje. Po pierwsze producenci zadbali, żeby parzona kawa była jak najwyższej jakości. Odpowiadają za to głównie dwie technologie, czyli SensoFlow oraz CreamDrive. Pierwsza z nich odpowiada za utrzymywanie odpowiedniej temperatury podczas procesu parzenia kawy. Okazuje się, że ciepło dla każdego napoju kawowego powinno być inne, w zależności od rodzaju. Natomiast druga technologia to nic innego jak użycie ceramicznego młynka, który w odróżnieniu od stalowych, mieli ziarna równo oraz ma znacznie większą trwałość. Poza tym ekspres ciśnieniowy Siemens zbiera dobre oceny za wygodę użytkowania oraz trafione pomysły. Posiada samoczyszczący się proces układu spieniania mleka, możemy dostosowywać standardowo ustawione wielkości kubków, proces wyboru kawy odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. To, co jednak dodało modelowi EQ.6 Plus bardzo dużo i sprawiło, że ranking ekspresów do kawy ocenił go niezwykle wysoko, jest również możliwość przygotowywania jednocześnie dwóch kaw.

OCENA: 91/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Najlepsze ekspresy do kawy – Ekspres De’Longhi DINAMICA PLUS ECAM 370.70.B.


Ekspres ciśnieniowy De’Longhi 1450 W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 19 Barów;
Posiada funkcje: Automatyczne czyszczenie, Zapamiętywanie ustawień, 11 wbudowanych przepisów, technologia LatteCrema, Możliwość przygotowywania dwóch kaw jednocześnie.

Najlepsze ekspresy do kawy – Ekspres De’Longhi DINAMICA PLUS ECAM 370.70.B – krótki opis:

Ranking ekspresów do kawy ma przyjemność przedstawić urządzenie marki De’Longhi w formie modelu Dinamica Plus. Jest to drugi z rzędu przedstawiciel wyższej półki cenowej, lecz jego koszt w zestawieniu do modelu z pierwszego miejsca, wynosi o kilkaset złotych więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że stosunek jakości do ceny, w tym przypadku również, jest niezwykle wysoki.

Tak jak to było w przypadku poprzedniego urządzenia, ranking ekspresów ciśnieniowych oceni wpierw suchą specyfikację techniczną. Zawsze trzeba sprawdzić, zanim przejdzie się do funkcji, czy dana jednostka spełnia, chociaż podstawowe standardy. Możemy w tym przypadku kiwnąć potwierdzająco głową, gdyż te podstawowe założenia zostały spełnione z nadwyżką. Jeśli chodzi o maksymalne ciśnienie, ono oscyluje w granicach 19 barów, a moc urządzenia została podana jako wartość 1500 W.

Ranking najlepszych ekspresów, po sprawdzeniu danych technicznych, może ze spokojem przejść do oceny funkcjonalności. Ta wywarła na zespole niemałe wrażenie, gdyż projekt modelu został bardzo dobrze przemyślany pod kątem potencjalnego użytkownika. Po pierwsze użyta została technologia LatteCrema, która dostosowuje temperaturę procesu tworzenia kawy, do rodzaju wybranego napoju. Ponadto do wyboru mamy 11 różnych wbudowanych przepisów, wybór następuje za pomocą jednego kliknięcia oraz mamy opcję dostosowania standardowo ustawionych wielkości kubków. To, co sprawiło jednak, że ekspresy ciśnieniowe znalazły się tak wysoko, to innowacyjne funkcje. Jedną z nich jest możliwość produkcji dwóch kaw jednocześnie, natomiast druga to możliwość wciśnięcia przycisku moja kawa, do którego przypisywana jest najczęściej wybierana receptura. Idealne rozwiązanie na zaspany poranek, gdzie interesuje nas jedynie to, żeby jak najszybciej otrzymać ulubiony napój.

OCENA: 88/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Ranking ekspresów – Ekspres PHILIPS 5400 LatteGo EP5441/50 czarny.


Ekspres ciśnieniowy Philips 1500 W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: Automatyczne czyszczenie, Automatyczne odkamienianie, Spienianie mleka, Regulacja mocy, Technologie LatteGo, Aroma Extract, 12 wbudowanych przepisów na kawę.

Ranking ekspresów – Ekspres PHILIPS 5400 LatteGo EP5441/50 czarny – krótki opis:

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne Philips 5400 LatteGo to urządzenia o najwyższej cenie, biorąc pod uwagę średnią kwotę, jaką trzeba zapłacić za ekspres w naszym rankingu . Można zatem bez cienia wątpliwości model ten zaliczyć do najwyższej półki cenowej. Zbadamy zatem, czy tego typu inwestycja jest opłacalna i czy urządzenie jest konkurencyjne względem liderów rankingów, których cena była nieco niższa.

Jeśli zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy wybrać do swojego domu, wtedy warto zacząć weryfikację sprzętu od specyfikacji technicznej. Powinna ona spełniać, chociaż podstawowe standardy, bo dopiero wtedy wagi nabierają programy, technologie oraz wbudowane funkcje. Automatyczny ekspres ciśnieniowy Philips zdecydowanie spełnia podstawowe kryteria, gdyż posiada maksymalne ciśnienie o wartości 15 barów oraz moc 1500 W.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny byłby niczym, gdyby nie wbudowane funkcje, z których na co dzień korzystamy. W modelu 5400 LatteGo odnajdziemy bardzo dużo użytecznych rozwiązań, które nie są powszechnie stosowane we wszystkich markach. Sprzęt posiada dwie cenne technologie: LatteGo oraz Aroma Extract. Pierwsza odpowiada za komfortowe czyszczenie podajnika mleka, natomiast druga monitoruje temperaturę wody podczas procesu tworzenia kawy, aby miała odpowiednią do wybranego napoju temperaturę. Poza tym do dyspozycji mamy 12 różnych przepisów na kawę, które możemy wybrać na panelu urządzenia, ciśnieniowy ekspres posiada ceramiczny młynek, który jest zdecydowanie trwalszy niż stalowy oraz możemy zapisywać ustawienia kawy aż dla 4 użytkowników. Cenne jest również rozwiązanie w formie filtra AquaClean, co sprawia, że pierwsze czyszczenie z kamienia nastąpi dopiero po około 5000 filiżankach kawy.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Ekspres ciśnieniowy – Ekspres De’Longhi ECAM 350.55.B.


Ekspress De Longhi ECAM 350 55 B
Ekspres ciśnieniowy De’Longhi 1450 W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: Automatyczne czyszczenie, Spienianie mleka, 3 programy pienienia mleka, 6 wbudowanych przepisów na kawę, Możliwość przygotowywania dwóch kaw jednocześnie.

Ekspres ciśnieniowy – Ekspres De’Longhi ECAM 350.55.B – krótki opis:

Ekspres ciśnieniowy automatyczny De’Longhi ECAM możemy zakupić w cenach podobnych względem poprzednich prezentowanych modeli. Zalicza się zatem przedstawiony model do wyższej półki cenowej. Postaramy się sprawdzić na podstawie danych technicznych oraz funkcji, czy tego typu inwestycja jest opłacalna, czy może warto szukać dalej w celu odpowiedzi na pytanie, jaki ekspres do kawy wybrać.

Biorąc pod uwagę jedynie parametry techniczne, nie mamy, do czego, kolokwialnie mówiąc się przyczepić. Ekspres ciśnieniowy automatyczny De’Longhi ECAM posiada 15 barów ciśnienia maksymalnego oraz pracuje w 1450 W. Spełnione są zatem podstawowe standardy, które kwalifikują, w naszym mniemaniu, urządzenie do uczestnictwa w zestawieniu pod tytułem „ranking najlepszych ekspresów 2024”.

Jeśli chodzi o funkcje urządzenia, ekspres automatyczny serii ECAM posiada, chociażby bardzo mocno rozbudowaną technologię LatteCrema, która nie odpowiada jedynie za automatyczne czyszczenie podajnika mleka. Poza pierwotną funkcją zezwala także na wybór jednego z trzech programów pienienia, który stopniuje pianki na mniej i bardziej puszyste. Ponadto w asortymencie technologicznym sprzętu znajdziemy 6 wbudowanych przepisów na kawę, stalowy młynek, możliwość przygotowywania dwóch kaw jednocześnie oraz automatyczny system czyszczenia, oraz odkamieniania, co sprawia, że ekspres do kawy jest długowieczny.

OCENA: 85/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Ekspresy ciśnieniowe – Ekspres DE’LONGHI EC 685.M.

659 zł w Ceneo


Ekspres De Longhi EC 685 M
  • Najniższa cena
Ekspres ciśnieniowy De’Longhi 1350W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: Spienianie mleka, Dwie kawy jednocześnie, Podgrzewanie kubka.

Ekspresy ciśnieniowe – Ekspres DE’LONGHI EC 685.M – krótki opis:

W naszym rankingu wybieramy ciśnieniowy ekspres, który wśród naszego zespołu wzbudzić największe emocje, odznacza się wysoką jakością oraz atrakcyjną ceną końcową. W przypadku urządzenia De’Longhi EC 685.M ostatni parametr, czyli koszt wydaje się najbardziej skłaniający do zakupu, gdyż za sprzęt zapłacimy około 650 złotych. Przedstawiamy zatem propozycję z najniższej półki cenowej.

Jeśli chodzi o samą specyfikację techniczną, ekspres do kawy opinie zbiera dobre. Trudno się dziwić skoro mimo swojej ceny ma naprawdę konkurencyjne parametry. Po pierwsze maksymalne ciśnienie, jakiego możemy użyć podczas procesu tworzenia kawy to 15 barów. Spełnione są zatem wymagane przez nas standardy, kwalifikujące urządzenie do zestawienia. Nieco lepiej mogłaby jednak wyglądać kwestia mocy sprzętu, gdyż ta wynosi 1350 W.

Najlepsze ekspresy do kawy posiadają w swojej konstrukcji specjalny młynek do mielenia ziaren. W przypadku modelu EC 685.M oszczędności związane z niską ceną sprawiają, że takowego mechanizmu nie odnajdziemy wewnątrz sprzętu. Musimy więc zaopatrzyć się w opakowania ziaren zmielonych lub kupić specjalny młynek do manualnego mielenia. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Kawa mielona na miejscu odznaczać się będzie lepszą jakością oraz silniejszym aromatem, lecz cały procesu tworzenia napoju zostanie sporo wydłużony, a nie zawsze jest na to czas i chęci. Poza tym ekspresy do kawy ranking zaciekawiły opcjami, które znacznie częściej widujemy w znacznie droższych sprzętach. W modelu De’Longhi EC 685 znajdziemy technologię System Termoblock, która sprawia, że espresso przygotowywane jest w idealnej temperaturze. Dostępna jest opcja przygotowywania dwóch kaw jednocześnie oraz rzadko spotykana możliwość podgrzewania kubka przed wykonaniem całego procesu.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Najlepsze ekspresy do kawy – Ekspres PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10 czarny.


Ekspres PHILIPS 2200 LatteGo EP2230 10 Czarny
Ekspres ciśnieniowy Philips 1500 W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: Automatyczne czyszczenie, Automatyczne odkamienianie, Moja kawa, 3 wbudowane przepisy.

Najlepsze ekspresy do kawy – Ekspres PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10 czarny – krótki opis:

Ekspres do kawy ranking ocenia, balansując na linii cena – jakość. Przedstawialiśmy już produkty z najwyższej półki cenowej, nieco wyżej zaprezentowany został model za kilka set złotych. Natomiast Ekspres Philips 2200 LatteGo ma być wyważeniem pomiędzy obiema opcjami. Przedstawiamy zatem urządzenia, które idealnie wpasowuje się w kryteria średniej półki cenowej.

Ranking ekspresów ciśnieniowych oczywiście na tapetę zawsze bierze w pierwszej kolejności parametry przedstawione przez producenta. Te muszą być na odpowiednim poziomie, żeby zagościć w naszym zestawieniu. Model 2200 LatteGo spełnia zakreślone wcześniej standardy co do linijki, oferując moc 1500 W oraz ciśnienie maksymalne o wartości 15 barów.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne swoje prawdziwe oblicze przedstawiają, gdy mowa o wbudowanych opcjach oraz funkcjach. W modelu od Philipsa znajdziemy technologię LatteGo, która odpowiada za idealną piankę i automatyczne czyszczenie podajnika mleka oraz technologię System Aroma Extract, która monitoruje i kontroluje temperaturę parzenia kawy. Odnajdziemy, na w pełni interaktywnym panelu, opcje moja kawa, dzięki czemu zawsze pod ręką mamy idealne dla nas ustawienie oraz 3 inne rodzaje kaw, które tworzone są za pomocą wbudowanych przepisów. Poza tym zaletami, jakie prezentuje ekspres automatyczny, są również ceramiczny młynek oraz filtr AquaClean, który zapobiega osadzaniu się kamienia w ekspresie.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Ekspresy do kawy ranking – Ekspres PHILIPS 1200 EP1220/00 czarny.


Ekspres Ehilips 1200 EP1220 00 czarny
Ekspres ciśnieniowy Philips; 1500W wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: System Aroma Extract, Filtr AquaClean, 2 przepisy na kawę, System Moja Kawa.

Ekspresy do kawy ranking – Ekspres PHILIPS 1200 EP1220/00 czarny – krótki opis:

Ekspres Philips 1200 to kolejne urządzenie, które zdecydowanie można w kategorii ekspres ciśnieniowy, nazwać budżetowym rozwiązaniem. W zależności od aktualnej promocji czy oferty jesteśmy w stanie nabyć sprzęt w cenie około 1500 złotych. W naszym rankingu zbadamy oczywiście, co udało się producentowi dostarczyć przy nieco ograniczonym budżecie.

Automatyczny ekspres ciśnieniowy marki Philips, aby znaleźć się w naszym rankingu, musiał spełnić podstawowe wymagania, które są egzekwowane od każdego urządzenia. Istotne na samym początku powinno być dla nas sprawdzenie parametrów technicznych, które bezpośrednio będą wpływały na jakość produktu końcowego w formie kawy. W przypadku modelu sygnowanego liczbą 1200 maksymalne ciśnienie wynosi 15 barów, a urządzenie pracuje w 1500 W.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny oprócz suchych liczb musi gwarantować użyteczne programy oraz funkcjonalności. Pierwszą rzeczą godną wyróżnienia jest popularna technologia System Aroma Extract, która monitoruje i kontroluje temperaturę przez cały proces tworzenia napoju oraz filtr AquaClean, który zapobiega osadzaniu się kamienia w konstrukcji ekspresu. Ranking najlepszych ekspresów 2024 ocenia również opcje znajdujące się bezpośrednio na interaktywnym panelu urządzenia. Znajdziemy tam między innymi 2 gotowe przepisy na kawę oraz opcję „moja kawa” dzięki czemu jednym dotknięciem będziemy mogli wybrać najbardziej dopasowane pod nas ustawienie. Dopełnieniem dzieła jest ceramiczny młynek, który jest znacznie trwalszy niż klasycznie stosowany z tworzywa stalowego.

OCENA: 78/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Najlepsze ekspresy – Ekspres KRUPS Evidence EA8901.


Ekspres Krups Evidence EA8901
  • Najniższa cena
Ekspres ciśnieniowy KRUPS 1450 W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: Automatyczne czyszczenie, 15 przepisów na kawę, Dwie kawy jednocześnie.

Najlepsze ekspresy – Ekspres KRUPS Evidence EA8901 – krótki opis:

Jeśli wybieramy ciśnieniowy ekspres, nie możemy ominąć urządzeń marki Krups, które stanowią dosyć pokaźną część rynku. W naszym zestawieniu mamy przyjemność przedstawić model Evidence EA8901, który jest rozwiązaniem kompromisowym pomiędzy budżetowymi sprzętami a najwyższą półką cenową.

Ciśnieniowy ekspres musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami technicznymi. Nawet najlepsze programy oraz funkcjonalne pomysły nie zostaną optymalnie wykorzystane, gdy z ziaren nie uda nam się wyciągnąć wszystkiego to, co najlepsze. To właśnie specyfikacja techniczna będzie warunkować jakość kawy i w istocie warto poważnie podejść do analizy tej kwestii. W przypadku modelu Evidence EA8901 mamy maksymalne ciśnienie 15 barów oraz 1450 W, co spełnia podstawowe standardy oczekiwane od tej klasy sprzętu.

Po technicznym wprowadzeniu można bez strachu przejść do programów oraz funkcji urządzenia. Ekspres automatyczny Krups posiada aż 15 różnych przepisów na kawę, z których możemy skorzystać za pomocą jednego dotknięcia. Poza tym możliwe jest uruchomienie dwóch procesów tworzenia kawy jednocześnie, dzięki czemu sprawie jesteśmy w stanie obsłużyć większą ilość gości. Producenci zadbali również o komfort, więc wdrożona została również technologia odpowiadająca za automatyczne czyszczenie podajnika na mleko. Ekspres posiada również stalowy młynek, który dokładnie przygotowuje ziarna, zanim zostaną zamienione w kawę.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Ekspresy do kawy ranking – Ekspres Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01


Ekspres ciśnieniowy Saeco 1800 W; Wytwarzający ciśnienie o mocy 15 Barów;
Posiada funkcje: Ceramiczny młynek, Dwie kawy jednocześnie.

Ekspresy do kawy ranking – Ekspres Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01 – krótki opis:

Mamy przyjemność przedstawić ekspres do kawy, który jest dosyć popularnym urządzeniem w przestrzeniach biurowych oraz w małych lokalach gastronomicznych. Cechuje się atrakcyjną ceną, która plasuje go w średniej/niskiej półce cenowej oraz wytwarza bardzo szybko wybrany napój dzięki swoim walorom technicznym.

Najlepsze ekspresy do kawy charakteryzuje wysoka wartość maksymalnego ciśnienia oraz duża moc. Jeśli chodzi o Saeco Lirika są to najlepsze ekspresy do kawy pod tym względem, gdyż wyżej wywołane ciśnienie wynosi 15 barów, co gwarantuje nam wydobycie z ziaren kawy wszystkiego, co najlepsze. Natomiast moc urządzenia wynosi aż 1800 W, więc proces tworzenia wybranego napoju jest niemal ekspresowy. Właśnie to sprawia, że jest to chętnie wybierany sprzęt do miejsc, gdzie kaw robi się naprawdę dużo.

Dobrym pytaniem, jest jednak to, czy oprócz szybkości, ekspresy do kawy ranking potrafią zaskoczyć czymś jeszcze? I tutaj mamy mieszane uczucia, gdyż funkcje jeszcze bardziej uwydatniają sprzęt jako jednostkę do wręcz fabrycznej pracy. Saeco Lirika posiada ceramiczny młynek, dzięki czemu trwałość i żywotność jednostki jest znacznie większa niż w przypadku stalowego młynka. Ekspres do kawy może wytwarzać na raz aż dwa napoje oraz wybór odpowiedniej kawy następuje po wciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Będą to zatem najlepsze ekspresy do kawy dla osób, które nie lubią czekać i z samego rana chcą mieć kawę w jak najkrótszym czasie.

OCENA: 69/100

Ranking ekspresów do kawy – Najlepsze ekspresy do kawy w 2024 roku. – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Jul81

Jaki polecacie? Musi mieć funkcję cappuccino

Jul81
Rated 5,0 out of 5
Jul81

Jaki polecacie? Musi mieć funkcję cappuccino

Ranking ekspresów do kawy – Najlepsze ekspresy do kawy w 2024 roku. — FAQ


Najmniej awaryjny ekspres to taki, w którym części najbardziej narażone na awarię lub zużycie są wykonane z odpowiednią pieczołowitością. Warto zatem w swoim ekspresie szukać np. ceramicznego młynka, który odznacza się większą wytrzymałością niż stalowy odpowiednik. Istotne będzie również, żeby ekspres do kawy posiadał filtry zapobiegające osadzaniu się kamienia.

Odpowiedź na pytanie, jaki tani ekspres do kawy kupić nigdy nie będzie odpowiednio precyzyjna. Wszystko przez to, że nikt nigdy nie ustalił jeszcze obiektywnego kryterium taniości. Możemy jednak wyróżnić dwa przykłady. Jeśli nie zależy Ci na młynku w ekspresie, najtańszą dobrą opcją będzie DE’LONGHI EC 685.M. Natomiast urządzenie wyposażone w młynek, które polecamy to PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10.

Każdy dobry ekspres do kawy musi posiadać co najmniej 15 barów maksymalnego ciśnienia, żeby kawa była odpowiedniej jakości oraz 1500 W mocy, żeby jej tworzenie nie trwało wieki. Poza tym wszystko zależy już od naszego uznania. Warto sprawdzić, czy ekspres ma ceramiczny młynek i obadać funkcje. Droższe ekspresy będą miały mocno rozbudowaną funkcjonalność, natomiast tańsze odpowiedniki w tym zakresie będą nieco ustępowały technologicznie.

Ranking ekspresów do kawy – Najlepsze ekspresy do kawy w 2024 roku. — Twój pomocnik w wyborze


Ekspres do kawy powinien mieć co najmniej 9 barów maksymalnego ciśnienia. Najlepiej jest jednak wybrać urządzenie, które w specyfikacji technicznej wpisane ma od 15 do 19 barów. Wtedy proces przygotowania energetycznego napoju będzie zdecydowanie szybszy, a kawa będzie miała lepszy smak oraz aromat.

Jeśli chodzi o ten parametr, to jest on ściśle skorelowany z szybkością przeprowadzenia procesu tworzenia napoju. Im wyższa moc, tym krócej będziemy musieli czekać na naszą kawę. W najlepszych ekspresach moc wynosi około 1500 W lub więcej.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl