Strona Główna > Ranking kosiarki spalinowe – Najlepsze kosiarki spalinowe w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Ranking kosiarki spalinowe – Najlepsze kosiarki spalinowe w 2024 roku

Ranking “kosiarki spalinowe” pomoże Tobie w wyborze odpowiedniego sprzętu. Przeanalizujemy razem wszystkie przedstawione przez producenta parametry techniczne w specyfikacji, skupimy się na opiniach zdeklarowanych użytkowników oraz pobieżnie ocenimy wygląd urządzenia, który w przypadku tej kategorii pełni zdecydowanie marginalną rolę. Każda kosiarka spalinowa, którą ranking umieścił w swoich szeregach jest oceniana również za pomocą stosunku jakości do ceny, więc tańszy sprzęt tej samej jakości znajdzie się wyżej niż jego droższy odpowiednik.

Ranking kosiarki spalinowe – Najlepsze kosiarki spalinowe w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Honda HRG 466 SKEP


Honda HRG 466 SKEP
  • Najwyżej oceniany
Szerokość robocza: 46 cm, Z koszem o pojemności: 55 l,
Z regulacją wysokości koszenia, Zakres wysokości koszenia: 20-74 mm,

Ranking kosiarki spalinowe – Honda HRG 466 SKEP – opis:

Kosiarka spalinowa, którą nasz ranking umieścił na pierwszej pozycji to Honda HRG 466. Jest to najwyżej oceniany sprzęt, w tej kategorii przez użytkowników, a po przeanalizowaniu wszystkich parametrów skłaniamy się ku ocenie ludzi. Seria HRG 466 SKEP pracuje na podstawie silnika spalinowego, ale przy tym pozostaje dosyć cichym sprzętem. Obecnie bardzo popularne stają się kosiarki elektryczne, więc sprzęty o tradycyjnym napędzie muszą rozwijać się ku pracy w jak najmniejszym zakresie decybelowym, aby nie odstawać od swoich konkurentów. Polecane kosiarki spalinowe powinny mieć również wiele stopni regulacji, aby można było idealnie ustawić ostrza na potrzebnej aktualnie wysokości. Seria HRG 466 SKEP pozwala na 6 stopniową regulację, co jest całkowicie wystarczające do domowego zastosowania. Poza tym wszystkim kosiarka oczarowała ranking, dzięki podwójnemu nożowi, który jeszcze bardziej rozdrabnia zebraną trawę, zaawansowanej technologii bezpieczeństwa, która pozwala na zatrzymanie noża w trakcie wykonywania obrotu oraz dzięki cyrkulacji, która pomaga wypełniać kosz w jeszcze bardziej efektywny sposób niż w przypadku większości sprzętów z tej kategorii. Najlepsze kosiarki do trawy powinny mieć też jak największy kosz, który pozwoli na długotrwałe koszenie bez konieczności zatrzymywania się co chwilę, aby opróżnić zawartość pojemnika. Honda HRG 466 SKEP ma pojemność 55l, co jest wynikiem dobrym, a nawet bardzo dobrym, ale w rankingu pokażemy kosiarki o jeszcze większej pojemności. Jeśli zatem dla ciebie jest to najbardziej istotny parametr, zachęcamy do sprawdzenia jeszcze innej marki kosiarek.

OCENA: 86/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Makita PLM4628N


Makita PLM4628N
Szerokość robocza: 46 cm, Z napędem,
Z koszem o pojemności: 60 l, Z regulacją wysokości koszenia,

Ranking kosiarki spalinowe – Makita PLM4628N –opis:

Ranking, kosiarki spalinowe Makita umieścił bardzo wysoko w swojej strukturze. Bardzo duże znaczenie miały w tym liczne opinie użytkowników, popularność urządzenia, ale również i bardzo konkretne walory techniczne. Działając chronologicznie, czyli tak samo jak w przypadku Hondy, powinniśmy zwrócić uwagę na głośność pracy sprzętu. Nie jesteśmy jednak wstanie ocenić tego w żaden sposób, gdyż producent nie umieścił żadnej informacji na ten temat w specyfikacji. Jesteśmy jednak wstanie sprawdzić ilość stopni regulacji, która jest jedną z większych zalet serii PLM4628N, gdyż kosiarka spalinowa z napędem, ranking między innymi dzięki temu podbiła. 7 stopni ustawienia noży, na odpowiedniej wysokości sprawia, że jest to bardzo uniwersalne urządzenie pozwalające na przycinanie trawy na różne potrzebne długości. Są to również bardzo polecane kosiarki spalinowe dzięki wielu udogodnieniom, których nie spotkamy w innych sprzętach. Jest to między innymi wskaźnik zapełnienia kosza, który informuje nam, ile jeszcze możemy kosić, zanim nie będziemy musieli zatrzymać się na opróżnienie pojemnika. Nie jest to jednak tak łatwe jakby się mogło wydawać, żeby zapełnić cały kosz, gdyż kosiarka ranking oczarowała również dużym 60l pojemnikiem. Honda oraz Makita to marki kosiarek, które posiadają wiele bardzo rozsądnie zaprojektowanych rozwiązań. W urządzeniu Makita jest to również możliwość regulowania rączki, co pozwala na ustawienie jej na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu praca jest znacznie bardziej komfortowa. Podsumowując wszystko seria PLM4628N to najlepsze kosiarki do trawy pod względem wygody użytkowania, co przy częstym koszeniu może być bardzo istotne i warto zwrócić na to swoją uwagę.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Makita PLM4627N


Szerokość robocza: 46 cm, Bez napędu,
Z koszem o pojemności: 60 l, Z regulacją wysokości koszenia,

Ranking kosiarki spalinowe – Makita PLM4627N –opis:

Ranking, w którym oceniamy kosiarki spalinowe, ma przyjemność zaprezentować kolejne urządzenie marki Makita w formie serii PLM4627N. Wprawne oko wyhaczy, że jest to seria rzędu niższa niż wcześniejsze urządzenie tej samej marki, więc będziemy w recenzji głównie odwoływać się do tego właśnie produktu. Jeśli chodzi o pojemność jaką ma kosz, do którego wpada skoszona przez noże trawa, które ma kosiarka spalinowa, ranking nie zauważył żadnej różnicy. Obie kosiarki mają po 60l pojemności i jest to naprawdę sporo jak na sprzęt tej klasy. Pozwala to na długotrwałe koszenie bez konieczności zatrzymywania się. Aby nasz ranking kosiarek spalinowych umieścił sprzęt jak najwyżej musi on również posiadać odpowiednią ilość stopni regulacji. Makita PLM4627N może pracować aż na 7 różnych wysokościach, co czyni ją jednym z liderów wśród tego typu produktów, jeśli chodzi o ten parametr. Polecane kosiarki spalinowe powinny być również wygodne, więc tak samo jak w poprzednim sprzęcie Makita, możemy liczyć na wiele różnych udogodnień, które sprawiają, że koszenie jest dużo bardziej komfortowe. Kapitalnym rozwiązaniem jest stopień zapełnienia kosza, dzięki czemu możemy planować sobie z dużą dokładnością czas do następnego postoju. Nie znajdziemy się zatem w sytuacji, w której będziemy daleko od miejsca rozładowania skoszonej trawy, w momencie, gdy pojemnik na trawę będzie całkowicie pełny. Czyli wychodzi na to, że te dwie kosiarki są bardzo do siebie podobne i prezentowana aktualnie kosiarka ranking powinna mieć taki sam jak sprzęt wyżej. No nie do końca, gdyż jest zasadnicza różnica między produktami. Makita PLM4627N nie posiada napędu na koła, co sprawia, że operowanie kosiarką jest znacznie cięższe. Sprawia to jednak, że jest ona kilkaset złotych tańsza.

OCENA: 84/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Oleo-Mac Gv 48 Tk Allroad 4


oleo Mac Gv 48 Tk Allroad 4
Szerokość robocza: 48 cm, Z napędem,
Z koszem o pojemności: 60 l, Pojemność silnika: 159 cm3.

Ranking kosiarki spalinowe – Makita PLM4627N – opis:

Ranking kosiarki spalinowe stopniuje również pod względem ceny. Im bardziej korzystny stosunek jakości do ceny, tym wyższą pozycję może osiągnąć dany produkt. Świetnym przykładem na to, jest Oleo-Mac Gv Tk Allroad 4, która mogłaby zajmować miejsce w zestawieniu “ranking kosiarki spalinowe do 1000 zł”, gdyż w promocji cena bardzo mocno zbliża się do tego zakresu. Co jednak z jakością? Żaden sprzęt nawet i za 500 zł, nie będzie wart swojej ceny, jeśli nie będą razem z tym szły chociaż przyzwoite parametry. Jeśli chodzi o serię GV 48 Tk Allroad 4, nie ma co się martwić. Patrząc nawet na samą specyfikację techniczną sprzęt nie odstaje znacząco od czołówki. Po pierwsze jest to kosiarka spalinowa z napędem, więc ranking od razu ocenia ją znacznie wyżej w kategorii komfort. Prowadzenie sprzętu dzięki temu jest znaczenie wygodniejsze, łatwiejsze i nawet 30 kg waga nie stwarza żadnych problemów. Ranking kosiarek spalinowych bierze pod uwagę również pojemność kosza. Ta również imponuje, gdyż mamy do czynienia z urządzeniem, które posiada aż 60l pojemnik. Jest to jeden z najwyższych parametrów, jaki możemy uświadczyć wśród tego typu produktów. Ogólnie są to bardzo polecane kosiarki spalinowe, lecz niższa cena sprawia, że w niektórych aspektach nieco odstają od czołówki. Po pierwsze, możemy ustawiać jedynie 5 różnych poziomów, na których możliwe jest koszenie. Na co dzień nie sprawi, to większych problemów, lecz chcąc dopieścić swój trawnik najlepiej jak to tylko możliwe, może się to okazać czasami zbyt mało. Najlepsze kosiarki do trawy mogą mieć nawet 7,8 różnych możliwych ustawień. Liderujące marki kosiarek spalinowych takie jak Makita znajdują się właśnie w tym gronie. Kosiarka jest również wykonana z nieco gorszych materiałów. Niestety da się to odczuć czytają nawet same opinie. Największym mankamentem jest plastikowe mocowanie kosza oraz mocowanie kół, które mają niższą żywotność niż inne droższe urządzenia. Jak to mówi dosyć popularne porzekadło, zawsze jest coś za coś i najczęściej odbywa się to na rzecz użytych materiałów. Nie oznacza to jednak, że kosiarka rozpadnie się po pierwszym sezonie. Nie będzie to po prostu sprzęt na lata.

OCENA: 84/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Stiga Collector 43 (2L0431048/ST1)

1 259 zł w Ceneo


Szerokość robocza: 41 cm, Bez napędu,
Z koszem o pojemności: 60 l, wysokości

Ranking kosiarki spalinowe – Stiga Collector 43 (2L0431048/ST1) – opis:

Stiga Collector to kolejna propozycja, która równie dobrze mogłaby obsadzić ranking “kosiarki spalinowe do 1000 zł”. Jej wykonanie również prezentuje się bardzo dobrze, co podwyższa stosunek jakości do ceny, aby to udowodnić prześledzimy krok po kroku wszystkie atrybuty w specyfikacji technicznej, które realnie mają wpływ na wydajność i komfort koszenia. Po pierwsze, ranking kosiarki spalinowe bierze pod uwagę pojemność kosza na zebraną trawę. Jest to bardzo istotne, gdyż zbyt mała pojemność realnie wpływa na obniżenie komfortu i wydajności naszej pracy. Stiga Collector 43 ma 60l pojemnik, co jest idealnie dobraną wielkością do sprzętu tego rodzaju. Mało urządzeń w tej kategorii będzie miało kosz o większej pojemności. Po drugie, kosiarka spalinowa ranking i pozycję ma wysoką, gdy ma wiele możliwych ustawień wysokości koszenia. Seria Collector 43 umożliwia 6 różnych ustawień, co jest imponujące jak na sprzęt w tej cenie. Porównując ten konkretny parametr do nawet dwukrotnie droższych urządzeń, Stiga wypada również na takim tle bardzo dobrze. Teraz możemy z czystym sumienie przejść do wad i wyróżnić, dlaczego inne polecane kosiarki spalinowe znalazły się wyżej od tego urządzenia. Po pierwsze i najważniejsze, kosiarka spalinowa z napędem ranking zawsze będzie miała wyższy niż ta bez napędu. Stiga niestety nie posiada w swojej specyfikacji technicznej napędu, co sprawia, że koszenie jest zdecydowanie cięższe. Na obronę serii Collector 43 świadczy niska waga sprzętu, bo 25 kg, więc może to nie być aż tak bardzo odczuwalne. Kosiarka ranking również ma nieco niższy, gdyż ma słabszy silnik niż wyżej przytoczone jednostki. Po raz kolejny, niższa waga może rekompensować mniejszą moc, lecz wolimy o tym wspomnieć w ocenie. To do czego nie można się przyczepić to jakość wykonania, gdyż cała kosiarka zrobiona jest głównie ze stalowych, dobrej klasy elementów.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Nac Lp46-450E-H


Nac Lp46 450E H
Szerokość robocza: 46 cm, Bez napędu,
Z koszem o pojemności: 50 l, Z regulacją wysokości koszenia,

Ranking kosiarki spalinowe – Stiga Collector 43 (2L0431048/ST1) – opis:

Ranking “kosiarki spalinowe” ma przyjemność przedstawić bardzo podobny sprzęt do wyżej opisanego Stiga Collector. Podobna półka cenowa, podobne zalety oraz wady, lecz delikatnie urządzenia różnią się pod względem specyfikacji technicznej. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy pierwsze co ranking kosiarek spalinowych bierze pod uwagę, to pojemność kosza na ściętą trawę. Tutaj mamy do dyspozycji 50l pojemnik, co jest o 10l mniej niż w porównywanym przez nas sprzęcie Stiga. Nie jest to duża różnica, lecz przy koszeniu naprawdę dużej powierzchni będziemy zbierać aż o 1/5 trawy mniej, co w ostatecznym rozrachunku może okazać się istotne. Jest to zatem minus na niekorzyść serii Lp46-450E-H. Polecane kosiarki spalinowe powinny mieć też dużo przełożeń, które pozwolą na koszenie na różnych wysokościach. Tutaj z kolei plus na rzecz firmy Nac, która umożliwia nam wybór aż 7 położeń noży. Kosiarka ranking ma wyższy również, jeśli posiada mocny silnik oraz ma jak najniższą wagę. Moc oraz ciężar prezentowanej przez nas kosiarki prezentują się tożsamo, jak w przypadku Stiga, kolejno: 125 cm3 oraz 25 kg. No i na koniec kosiarka spalinowa z napędem ranking również będzie miała wyższy, ale Nac Lp46-450E-H nie ma wdrożonego tego rozwiązania. Jeśli chodzi o same użyte materiały i trwałość, to również nie mamy nic do zarzucenia producentom, gdyż sprzęt służy konsumentom w większości przypadków przez wiele długich sezonów.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

KANWOD Grassmeister


Kanwod Grassmeister
Szerokość robocza: 51 cm, Z napędem,
Z koszem o pojemności: 62 l, Zakres wysokości koszenia: 25-75 mm,

Ranking kosiarki spalinowe – KANWOD Grassmeister – opis:

Kolejnym produktem, który ranking “kosiarki spalinowe” chciałby przedstawić, to sprzęt wagi ciężkiej od Kanwod. Czemu wagi ciężkiej? Wszystko przez 40kg ciężaru, co na tle 25, 30 kilowych urządzeń przedstawianych nieco wcześniej, wydaje się naprawdę dużo. Większa waga sprawia, że kosiarka z zasady powinna być bardziej toporna oraz wolniejsza. Jednakże w modelu Grassmeister zamontowano silnik o pojemności 170 cm3, co w założeniu ma rekompensować wagę. Jest to oczywiście kosiarka spalinowa z napędem, więc ranking również ocenia ją przez to nieco lepiej. Napęd również ma sprawić, że urządzenie będzie prowadzić się znacznie lepiej oraz bardziej komfortowo. Kosiarka spalinowa ranking swój zawdzięcza również temu, że kosz na ściętą trawę ma aż 62l. Jest to jedna z wyższych wartości na jakie możemy trafić na rynku, więc jak najbardziej warto urządzenie za to pochwalić. Większa pojemność kosza, to dłuższy czas pracy bez konieczności zatrzymywania się na opróżnienie zawartości pojemnika. Polecane kosiarki spalinowe mają również szeroką gamę dostępnych opcji, jeśli chodzi o ustawienie wysokości koszenia. Pod tym względem są to zdecydowanie najlepsze kosiarki do trawy, gdyż możemy ustawić aż 8 różnych wysokości, co jest najlepszym wynikiem w rankingu. A co można powiedzieć o jakości? Są marki kosiarek, które od razu kojarzą nam się z klasą premium samego wykonania, lecz wtedy kosztują one nieco więcej niż sprzęty z tej samej półki. Kanwod, jak na oferowane parametry jest naprawdę tani, więc producent musiał, w którymś miejscu sobie to zrekompensować. Niestety albo stety, jak to często bywa. Taka rekompensacja odbywa się używając do produkcji materiałów gorszego sortu, co odbija się na trwałości urządzenia. Jest to na pierwszy rzut oka nie widoczne, więc takie praktyki nie są rzadkością. Jeśli zatem interesuje nas zakup na długie lata, być może wybór urządzenia o gorszych parametrach lub dołożenie nieco do zakupu, będzie lepszym pomysłem.

OCENA: 79/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Makita B&S 625E


Makita B5 625E
Szerokość robocza: 46 cm, Bez napędu,
Z koszem o pojemności: 60 l, Liczba stopni regulacji: 5,

Ranking kosiarki spalinowe – Makita B&S 625E – opis:

Ranking “kosiarki spalinowe” przedstawia już 3 produkt marki Makita. Tym razem przychodzimy do Państwa z modelem B&S 625E, który również warto rozpatrzyć w sferze kandydata na nasz przyszły sprzęt ogrodowy. Po pierwsze kosiarka spalinowa ranking osiągnęła dzięki pojemności jaką ma kosz na ściętą trawę. Jak już niejednokrotnie wspomnieliśmy, jest to coś na co warto zwracać zawsze uwagę. Po czasie doceni się aż 60l pojemnik i fakt, że nie musimy co chwilę stawać w celu opróżnienia kosza z zawartości. Dla kontrastu ranking kosiarek spalinowych tej serii został obniżony z powodu braku napędu. Stając w obronie urządzenia można przytoczyć niską wagę sprzętu, która wynosi około 27 kg, więc nie powinno być to uciążliwe, lecz zdecydowanie przyjemniej prowadzi się kosiarkę z napędem niż bez. Makita ma również silnik od dużej pojemności, przy tak niskiej wadze 150 cm3 jest dobrym wynikiem i sprawi, że brak napędu będzie jeszcze mnie wyczuwalny. Polecane kosiarki spalinowe to również takie, które gwarantują dużą różnorodność, jeśli chodzi o ustawienie wysokości koszenia. W tej sferze nie są to może najlepsze kosiarki do trawy, gdyż bez przeszkód możemy wybrać tylko jedno z 5 dostępnych ustawień. Jeśli chodzi o wszystkie marki kosiarek spalinowych nie jest to jeden z najwyższych wyników, lecz w większości przypadków jest to jak najbardziej wystarczające. Makita kojarzy się również z jakością i nie inaczej jest w tym wypadku. Rzadko słyszy się, żeby tego typu sprzęty były krytykowane za małą wytrzymałość. Oczywiście możemy trafić na jednostkowe opinie, że dany sprzęt się zepsuł po pierwszym odpaleniu, ale wtedy są to wady produkcyjne związane z jednym konkretnym sprzętem i bez przeszkód skorzystać można z gwarancji.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Nac Ls42-146-Ng 146Cc


  • Najniższa cena
Szerokość robocza: 42 cm, Z napędem,
Z koszem o pojemności: 40 l, Zakres wysokości koszenia: 25-75 mm,

Ranking kosiarki spalinowe – Nac Ls42-146-Ng 146Cc – opis:

Ranking “kosiarki spalinowe” prezentuje już drugi raz Nac, czyli przystępne cenowo marki kosiarek. Nie jest to sprzęt bardzo popularny na rynku, lecz ma wiele zalet, dzięki którym warto zwrócić, na ten i inne modele tego producenta, swoją uwagę. Po pierwsze jest to kosiarka spalinowa z napędem, więc ranking plasuje od razu takie urządzenie wyżej. Ułatwia to prowadzenie i kontrolę nad sprzętem, co jest bardzo istotne, jeśli obszar przez nas koszony, jest dosyć sporych rozmiarów. Gorzej wygląda niestety kwestia kosza na ściętą trawę, gdyż między innymi przez to kosiarka spalinowa ranking ma nieco niższy niż mógłby finalnie być. 40l to w zestawieniu z urządzeniami, które już znalazły się w rankingu dosyć mało. Przez to rekomendujemy zakup urządzenia raczej do małych, ewentualnie średniej wielkości trawników, gdyż częste zatrzymywanie się na opróżnienie pojemnika może okazać się niezbyt komfortowe. Wracając jednak do zalet, są to zdecydowanie polecane kosiarki spalinowe, jeśli chodzi o pojemność silnika i wagę. Oba te parametry idealnie ze sobą współgrają tworząc zgrabne, mocne oraz lekkie urządzenie. Najlepsze kosiarki do trawy cechuje również możliwość dostosowania wysokości koszenia w wielu dogodnych pozycjach. Z reguły najlepsze modele zezwalają nawet na 7 różnych opcji do wyboru. Nac delikatnie odstaje pod tym względem od liderów i możemy regulować wysokość koszenia tylko w zakresie 5 pozycji. Z reguły to wystarcza, lecz zawiedzeni mogą okazać się bardziej wymagający użytkownicy tego rodzaju urządzeń. Na samym końcu warto poruszyć kwestię wykonania i użytych materiałów i w tym zakresie nie mamy zbyt wiele do dodania. Elementy są stalowe oraz trwałe, a większość użytkowników nie skarżyła się na żadne wady konstrukcyjne.

OCENA: 72/100
10 miejsce w rankingu cyberanking.pl

NAX 5000S Briggs Stratton


Nax 500S Briggs Stratton
Szerokość robocza: 56 cm, Z napędem,
Z koszem o pojemności: 75 l, Zakres wysokości koszenia: 25-75 mm,

Ranking kosiarki spalinowe – NAX 5000S Briggs Stratton – opis:

Ostatnim produktem, który ranking “kosiarki spalinowe” przedstawi w zestawieniu, jest urządzenie NAX 5000S Briggs Stratton. Jest to absolutnie najwyższa półka cenowa i postaramy się sprawdzić czy warto inwestować tak duże pieniądze w tego typu sprzęt. Po pierwsze, co oczywiście zrozumiałe, jest to kosiarka spalinowa z napędem, więc ranking postawił przy nazwie NAX dużego plusa. Wygoda oraz komfort prowadzenia jest bardzo ważnym i istotnym elementem ostatecznej oceny. Kosiarka spalinowa ranking i ostateczną ocenę ma również wysoką, gdyż ma bardzo pojemy kosz na trawę. 75l pozwala na długą oraz nieprzerwaną pracę, bez konieczności częstego zatrzymywania się na opróżnienie zawartości pojemnika z trawy. Są to także polecane kosiarki spalinowe, jeśli chodzi o pojemność silnika. 190 cm3 to najwyższy wynik w naszym rankingu, więc są to najlepsze kosiarki do trawy, biorąc pod uwagę samą moc urządzenia. Czyli wszystko na najwyższym poziomie? Niekoniecznie, seria 5000S ma także mankamenty. Bardzo dużo waży, bo aż 42 kg, co przy tak mocnym silniku i napędzie nie będzie odczuwalne oraz według niektórych użytkowników, jakość wykonania noży jest lekko mówiąc kontrowersyjna. Blacha potrafi się wygiąć na nieco bardziej wymagającej powierzchni, więc to podczas zakupu również warto wziąć pod uwagę.

OCENA: 61/100

Ranking kosiarki spalinowe – Najlepsze kosiarki spalinowe w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for King88

Szukam kosiarki spalinowej, najlepiej nowej. Teren do koszenia to około 1200m2.

King88
Rated 5,0 out of 5
King88

Szukam kosiarki spalinowej, najlepiej nowej. Teren do koszenia to około 1200m2.

Ranking kosiarki spalinowe – Najlepsze kosiarki spalinowe w 2024 roku — FAQ


Kosiarki spalinowe ranking ocenia na podstawie specyfikacji technicznej, opinii użytkowników oraz jakości wykonania. Zatem jeśli chcesz wybrać najlepszą kosiarkę spalinową to określ maksymalny budżet jaki chcesz wydać, a następnie zagłęb się w lekturę naszego rankingu, gdzie każda kosiarka ma wyszczególnione wady oraz zalety. Najlepsza kosiarka spalinowa będzie miała pojemny kosz, napęd, jak najniższą wagę oraz mocny silnik.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, która kosiarka spalinowa jest definitywnie najlepsza. Zawsze trzeba ocenić dane urządzenie w spektrum danych kryteriów. U nas najlepszą kosiarką została Honda HRG 466 SKEP, która przy bardzo przyzwoitych, a nawet bardzo dobrych parametrach, zachowała przystępną cenę oraz bardzo solidne, bez większych zarzutów wykonanie. Znajdą się na rynku oczywiście lepsze urządzenia pod względem parametrów technicznych, ale nie zawsze większa inwestycja nam się zwróci w postaci diametralnie lepszych odczuć związanych z koszeniem.

Kosiarki spalinowe najlepiej jest oceniać za pomocą parametrów technicznych oraz warto poczytać sobie rankingi oraz opinie zdeklarowanych użytkowników danych sprzętów. Są jednak marki, które są jakością samą w sobie i większość sprzętów wychodzących spod jej skrzydeł będzie trafionym zakupem. Takimi markami kosiarek spalinowych jest np. Makita, Honda lub Nac.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl