Strona Główna > Ranking odkurzaczy – Najlepszy odkurzacz w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Ranking odkurzaczy – Najlepszy odkurzacz w 2024 roku

Jak wybrać najlepszy odkurzacz? Nie jest to prostą sprawą, gdyż z reguły większość parametrów jest dla nas mało oczywista. Nasz ranking odkurzaczy pomoże Tobie w wyborze, przybliżając nieco niektóre skomplikowane zagadnienia. Razem z nami wybierzesz najlepszy odkurzacz, w preferowanej przez ciebie półce cenowej. Przeczytaj nasz ranking, gdzie umieściliśmy subiektywne top 10 odkurzaczy z 2022 roku.

Ranking odkurzaczy – Najlepszy odkurzacz w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Roborock S5 Max Biały


Roborock s5 max biały
  • Najwyżej oceniany
Pojemność: 0,46 l, Filtr: HEPA.
Głośność: od 50 do 65 dB. Czas pracy: 180 min.

top 10 odkurzaczy – Roborock S5 Max Biały – specyfikacja:

Ranking odkurzaczy zaczniemy od propozycji producenta Roborock w formie urządzenia całkowicie automatycznego. Jest to konstrukcja bardzo ceniona przez konsumentów, gdyż jego ocena na większości portalach oscyluje blisko maksymalnego wyniku w skali 5 stopniowej. Konsumenci chwalą odkurzacz za stosunkowo niski poziom hałasu. Taki stan rzeczy ma oczywiście uzasadnienie w specyfikacji sprzętu, gdyż podczas pracy w najmocniejszym trybie, hałas osiąga jedynie 60 dB. Jest to jeden z niższych wyników w całym zestawieniu, wśród urządzeń automatycznych. Jest to najlepszy odkurzacz również pod kątem zbiornika z wodą, który ma objętość 290 ml. Pozwala to na odkurzenie co najmniej 200 metrów kwadratowych mieszkania. Warto wspomnieć również o długiej pracy na jednym ładowaniu baterii, gdyż odkurzacz może pracować bez przerwy przez ponad 3 godziny. Konsumenci doceniają również fakt, że sprzęt mówi po polsku, zmienia tryb na najwyższy podczas odkurzania dywanu oraz potrafi wspinać się na niewielkie podwyższenia. Wszystkie odkurzacze, ranking ocenia również pod kątem ceny. Niestety jest to parametr, w którym urządzenie ustępuje konkurencji. W ramach niezwykle dużej jakości musimy pogodzić się z większym wydatkiem.

OCENA: 89/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C Biały


Xiaomi mi robot vacuum mop
Odkurzacz automatyczny, Pojemność: 0,6 l. Filtr: HEPA.
Głośność: od 71 do 75 dB. Czas pracy: 90 min.

Top 10 odkurzaczy – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C Biały – specyfikacja:

Drugą pozycją uzupełniającą nasz ranking odkurzaczy jest urządzenie marki Xiaomi, która z roku na rok pełni coraz większą rolę wśród urządzeń elektronicznych. Co cechuje produkcje Xiaomi? Oczywiście niska cena, która sprawa, że większość drogich gadżetów staje się osiągalna dla coraz większej grupy odbiorców. Oczywiście w ramach tak niskiej ceny nie otrzymamy jakości urządzenia za kilka tysięcy złotych, lecz konsumenci są zgodni, że jest to najlepszy odkurzacz w tej półce cenowej. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że odkurzacz jest naprawdę mocny. Siła ssania na poziomie 2500 Pa sprawia, że jest to urządzenie konkurencyjne pod tym względem nawet z propozycją z pierwszego miejsca. Nie powinno być zatem problemu z niedokładnym czyszczeniem powierzchni, co potwierdzają z resztą konsumenci prawie w 100%. Jednakże nie zawsze odkurzacze o dużej mocy to dobre urządzenia, tym bardziej w przypadku inteligentnych sprzętów domowych. Te muszą cechować się odpowiednio dobrym oprogramowaniem i długim czasem pracy na jednym cyklu ładowania. Jak to wygląda w przypadku robota sprzątającego Xiaomi? Już nieco mniej imponująco. Najlepsze odkurzacze mogą pracować bez przerwy nawet przez 3 godziny, tutaj odkurzacz jest wstanie działać jedynie przez 45 minut. Później musi odwiedzić już stację ładowania. Jeśli chodzi o oprogramowanie jest to naprawdę dobry odkurzacz i posiada większość opcji nawet dużo droższych urządzeń. Konsumenci zwracają jednak uwagę, że robot czasami nie widzi wąskich przeszkód typu nogi krzeseł, więc przed procesem odkurzania wypadałoby je usunąć z trasy pracy sprzętu domowego.

OCENA: 85/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Dreame V11


Dreame V11
Silnik o mocy 125.000 rpm Bateria o pojemności 3000 mAh
10 opcji sprzątania do różnych powierzchni Wbudowany odkurzacz ręczny, który można odłączyć za pomocą jednego guzika 12 stożków pozwala usunąć elementy o rozmiarze 0.3 mikronów

jaki odkurzacz polecacie? Dreame V11 – specyfikacja:

W naszym zestawieniu nie znajdują się tylko automatyczne odkurzacze, ranking uwzględnia również te, które wymagają do sprzątania operatora. Jednym z takich sprzętów jest seria Dreame V11. Jest to nowoczesny, dobry odkurzacz, który pracuje na zasadzie akumulatora. Po naładowaniu do pełna jesteśmy wstanie wykonywać prace porządkowe przez 90 minut, a następnie musimy podłączyć odkurzacz do stacji ładującej. Czy jest to dużo, czy mało, to już każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć stricte indywidualnie. Dla większości użytkowników jest to wystarczający czas pracy, lecz pojawiają się głosy, że akumulator mógłby pracować nieco dłużej. Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest ilość obrotów na minutę. Polecane odkurzacze pionowe powinny cechować się wartością na poziomie 100 000 do 120 000. W przypadku urządzenia Dreame V11 wartość ta wynosi 125 000, więc można powiedzieć, że są to odkurzacze o dużej mocy. Urządzenie cechuje się również bardzo dużą dokładnością. Producent zakłada, że podczas odkurzania jesteśmy wstanie usunąć cząsteczki o wielkości 0,3 mikroma, czyli o wielkości rzędu 0.0003 milimetra. Czy jest to prawdą? Zakładamy, że żaden z konsumentów tego nie sprawdzał, lecz zdecydowanie są to polecane odkurzacze cechujące się dużym stopniem dokładności.

OCENA: 80/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10


Xiaomi mi vacum Cleaner g10
Odkurzacz pionowy, pojemność: 0,6 l,
Filtr: HEPA, Głośność: od 76 do 80 dB.

odkurzacz ranking – Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 – specyfikacja:

Xiaomi Mi Robot to nie był ostatni tej marki odkurzacz, ranking uwzględnił również urządzenie w postaci odkurzacza pionowego. Jest to propozycja z podobnej półki cenowej jak w przypadku Dreame V11 jednak po przeanalizowaniu parametrów stwierdziliśmy, że należy się produkcji Xiaomi miejsce o jedną lokatę niższe. Powodem jest mniejsza ilość obrotów na minutę, co w naszej opinii jest jednym z najważniejszych parametrów, które cechuje dobry odkurzacz. Na ogólną jakość sprzątania wpływa jednak więcej parametrów, więc konsumenci w zdecydowanej większości twierdzą, że nie można przyczepić się absolutnie do dokładności oraz mocy ssania. Jest to również odkurzacz, który ma opinie idealnego do mniejszych mieszkań lub domów jednopiętrowych. Wszystko przez większą wagę sprzętu oraz krótszy czas pracy niż w przypadku Dreame V11, który wynosi maksymalnie 45 minut. Producenci zadbali jednak, żeby nie było to problemem i zaimplementowali w urządzeniu rozwiązanie, które pozwala wymienić baterię i momentalnie móc zacząć pracę zaraz po rozładowaniu pierwszego akumulatora. Sprawia to, że po zakupieniu odpowiedniego dodatku, mogą być to również najlepsze odkurzacze do nieco większych powierzchni.

OCENA: 80/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały

1 221 zł w Ceneo


Xiaomi mi robot vacuum mop pro biały
pojemność: 0,55 l, Filtr: HEPA, Głośność: od 66 do 70 dB,
Czas pracy: 150 min, Opcje czyszczenia: Mopowanie, Odkurzanie.

Odkurzacz ranking – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały – specyfikacja:

Oceniając odkurzacze, ranking nie mógł pominąć wersji pro odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C. Jest to nieco udoskonalona wersja propozycji z pierwszego miejsca. Czemu znajdziemy ją dopiero kilka pozycji niżej? Dlatego, że jest to wariant 200 złotych droższy, co obniża korzystność stosunku jakości do ceny. Bonifikaty w naszym przekonaniu nie są aż tak bardzo wymierne, lecz jeżeli dla kogoś poprzednia wersja nie była wystarczająca, być może skusi się na to urządzenie. Przechodząc jednak do konkretów, jeśli zapytacie nas jaki odkurzacz polecacie do pracy, na powierzchni około 200 metrowej, wtedy polecimy oczywiście wariant pro. Odkurzacz ten, w porównaniu ze swoim poprzednikiem, ma dwukrotnie dłuższy czas pracy na jednym cyklu ładowania. Dzięki temu sprzęt jest wstanie szybciej uporać się ze znacznie większą powierzchnią. Drugą istotną zmianą jest bardziej bogate oprogramowanie, które udostępnia nam nowe, nieosiągalne dla wersji basic opcje. Z kronikarskiego obowiązku można wspomnieć o cichszej pracy o średnio 4/5 dB, co dla ludzkiego ucha jest raczej zakresem pomijalnym lub ledwie słyszalnym.

OCENA: 80/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Karcher WD 3 1.629-801.0


Karcher wd 3 1.629-801.0
  • Najniższa cena
Odkurzacz tradycyjny, Moc: 1000 W,
Pojemność: 17 l, Filtr: Cartridge,

Tani dobry odkurzacz – Karcher WD 3 1.629-801.0 – specyfikacja:

Każdy ranking odkurzaczy powinien posiadać w swojej zawartości tani dobry odkurzacz, czyli propozycję w niższej półce cenowej. Urządzenie karcher jest właśnie tego typu przykładem, jest to standardowy, tradycyjny odkurzacz na kablu służący do prac ogrodowo-garażowych. Czy można używać go w warunkach domowych? Jest taka możliwość, lecz kilka parametrów urządzenia sprawia, że prace porządkowe w domu mogą być z nim dosyć trudne. Odkurzacz jest stosunkowo duży i nieporęczny, na dworze nie sprawia to problemu i są to polecane odkurzacze. W domu większe gabaryty mogą sprawić, że poruszanie się ze sprzętem będzie mocno utrudnione. Urządzenia Karcher to również odkurzacze o dużej mocy, bez możliwości regulacji siły ssania. Standardowy odkurzacz, mocny w warunkach domowych, ma około 350 W. W przypadku serii wd 3.1629-801.0 moc wynosi aż 1000 W. Jednakże wszystkie tego typu parametry nieprzydatne w domu, sprawiają, że jest to naprawdę dobry odkurzacz do pracy na zewnątrz i marka Karcher od lat jest najpopularniejszym odkurzaczem znajdującym się w polskich oraz światowych garażach.

OCENA: 79/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

PHILIPS PowerPro Compact FC9333/09


Philips PowerPro Compact FC9333-09
Moc: 650 W, Pojemność: 1,5 l,
Filtr: Zmywalny filtr, Głośność: od 76 do 80 dB,

Tani dobry odkurzacz – PHILIPS PowerPro Compact FC9333/09 – specyfikacja:

Ranking odkurzaczy uzupełnia propozycja, którą jest dobry odkurzacz o zasilaniu kablowym do użycia w gospodarstwie domowym. W odróżnieniu od urządzenia marki karcher, seria PowerPro jest znacznie bardziej kompaktowa i dużo łatwiej przychodzi nam manewrowanie sprzętem po mniejszych powierzchniach. Są to również odkurzacze o dużej mocy, gdyż parametr ten oscyluje około 650 Watów. W odróżnieniu od propozycji z miejsca wyżej, marka Philips zaimplementowała w odkurzaczu możliwość regulacji mocy, więc możemy ją dostosowywać zgodnie z naszymi preferencjami lub wymaganiami aktualnie odkurzanej powierzchni. Dodatkowymi zaletami, które wyróżniają konsumenci na różnych portalach agregujących oceny, są: długość kabla (6 metrów), stosunkowo cichy tryb pracy, poręczność oraz wystarczające wyposażenie. Można jednak w niektórych opiniach wyczytać, że nie są to polecane odkurzacze, jeśli chodzi o jakość wykonania. Stosunkowo wiele elementów odkurzacza jest wykonana z plastiku, więc oczywiście może dochodzić do pewnych uszkodzeń mechanicznych. Nie powinno to jednak stanowić problemu w warunkach domowych, jeżeli nie będziemy ekstremalnie eksploatować odkurzacza w ciężkich warunkach. Wtedy odkurzacz powinien nam posłużyć przez długi czas.

OCENA: 79/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Dyson Cyclone V10 Absolute


Dyson Cyclone V10 Absolute
Pojemność: 0,76 l, Filtr: HEPA.
Głośność: od 86 do 90 dB, Moc: 125 000 obrotów na minutę.

Najlepszy fluid – Max Factor Face Finity All Day Flawless Foundation – działanie:

Ceny odkurzaczy są bardzo zróżnicowane. Zaczynają się od kilkuset złotych, a sięgają nawet kilku tysięcy. Dyson Cyclone to urządzenie z wyżej półki cenowej, więc nie jest to na pewno coś co możemy nazwać jako tani dobry odkurzacz. Jest to także druga w rankingu propozycja odkurzacza pionowego, zaraz po Xiaomi, więc będziemy to urządzenie zestawiać głównie z propozycją tej właśnie firmy. Postaramy się zatem odpowiedzieć na pytanie jaki odkurzacz polecacie i czy warto doinwestować drugie tyle, aby zakupić sprzęt serii V10 Absolute. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest ilość obrotów na minutę. W tej materii widać największą różnicę pomiędzy odkurzaczami. Pierwszy przez nas zaproponowany oferował do 25 000, natomiast Dyson Cyclone posiada silnik generujący aż 125 000 obrotów na minutę. Jest to duży przeskok, który na pewno wpłynie na dokładność czyszczenia powierzchni i na szybkość sprzątania. Reszta parametrów urządzenia nie tworzy już aż takiego efektu “wow”, gdyż różnice między sprzętami są, lecz nie tak duże. Serio V10 Absolute posiada na pewno nieco większy pojemnik na zabrudzenia i trochę bogatsze wyposażenie. Na plus propozycji od Xiaomi jest głośność pracy, Vacum Cleaner G10 jest cichszy o około 10 dB w tym samym trybie pracy oraz to, że ceny odkurzaczy tej serii są naprawdę bardzo atrakcyjne.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Karcher SE 4001 1.081-130.0


Moc: 1400 W, Pojemność: 4 l,
Filtr: Cartridge.

najlepsze odkurzacze – Karcher SE 4001 1.081-130.0 – specyfikacja:

Gdy głównym tematem są odkurzacze, ranking musi posiadać chociaż jedno urządzenie marki Karcher. Jest to jedna z najbardziej popularnych marek w tej branży i każdy odkurzacz opinie wśród konsumentów ma z reguły naprawdę dobre. Nie inaczej jest ze sprzętem serii SE 4001 1.081-130.00, który jest bogatszą wersją wcześniej zaproponowanego Karchera WD 3 1.629-801.0. Jeżeli jakimś cudem przy poprzednim modelu brakowało tobie mocy, to propozycja z 9 miejsca przychodzi na ratunek. Producenci wyposażyli tę serię w moc ssania na poziomie 1400 W, więc odkurzacz jest naprawdę mocny i poradzi sobie niemal z każdym zabrudzeniem. Konsumenci właśnie tym głównie chwalą się w opiniach. Używają go do prac garażowo-remontowych, myją nim podłogę, odkurzają powierzchnie płaskie w domu, a nawet piorą dywan. Jednakże, duża moc to także duży hałas i na to w przypadku tego odkurzacza musimy się przygotować. Odpada zatem odkurzanie wieczorno-nocną porą o ile interesują nas odpowiednie relacje z sąsiadami. Drobnym mankamentem jest również stosunkowo niewielki pojemnik na wodę, więc odkurzacz opinie negatywne jedynie zbiera w tym właśnie zakresie.

OCENA: 67/100
10 miejsce w rankingu cyberanking.pl

THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus


Moc: 1700 W, Pojemność: 1,8 l,
Filtr: Wylotowy.

dobry odkurzacz o dużej mocy – THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus – specyfikacja:

Jeśli ktoś zapyta jaki odkurzacz polecacie, aby cieszyć się największą mocą ssania, wtedy jednoznacznie wskażemy propozycję firmy Thomas. Są to najlepsze odkurzacze na rynku, jeśli chodzi o wysokość tego parametru, gdyż jego moc w najwyższym trybie osiąga nawet 1700 W. Jest to nawet więcej niż proponowało nam urządzenie Karcher, służące do prac garażowo-remontowych. Duża moc sprawia, że ceny odkurzaczy serii Aqua+ Pet&Family Plus nie są zbyt niskie, jak na tradycyjny kablowy odkurzacz. Konsumenci chwalą sobie również fakt, że odkurzacz ma długi kabel, nie wydziela zapachu podczas odkurzania oraz łatwo czyści się w nim pojemnik. Odkurzacz ma również opinie negatywne. Nie jest ich wiele, ale jeżeli chcemy uczciwie postawić sprawę, należałoby o nich również wspomnieć. Urządzenie według niektórych konsumentów jest stosunkowo ciężkie oraz nieporęcznie i to jest w zasadzie jedyny zarzut, który przetacza się w większości opiniach.

OCENA: 62/100

Ranking odkurzaczy – Najlepszy odkurzacz w 2024 roku – Komentarze do rankingu


0,0
Rated 0,0 out of 5
ilość ocen: 0

Ranking odkurzaczy – Najlepszy odkurzacz w 2024 roku — FAQ


Na rynku znajdziemy różne propozycje odkurzaczy, które oprócz samych parametrów różnią się od siebie również rodzajem. Na rynku znajdziemy odkurzacze automatyczne, które działają bez udziału człowieka. Wystarczy, że podłączy się stację, do której odkurzacz będzie wracał się po skończonej pracy oraz w zależności od zaimplementowanej technologii ustali pracę urządzenia. Drugim rodzajem jest odkurzacz pionowy, który tak samo jak odkurzacz automatyczny działa na zasadzie akumulatora. Ostatnim rodzajem są odkurzacze tradycyjne, kablowe, które od lat są propozycją odkurzacza o dużej mocy, często nieosiągalnej dla pozostałych dwóch propozycji.

Ceny odkurzaczy zależą od bardzo szerokiej gamy parametrów. Najlepszy odkurzacz pod względem mocy będzie kosztował więcej niż propozycja, która cechuje się mniejszymi obrotami na minutę lub wartością parametru ssania określoną w pascalach. Istotny jest także czas pracy na jednym cyklu ładowania, pojemność pojemnika na zanieczyszczenia, jakość wykonania oraz oczywiście popularność danej marki. Rodzaj odkurzacza również ma duże znaczenie, gdyż z reguły urządzenia automatyczne są najdroższe z całej stawki.

Moc odkurzacza może być określona w zasadzie na 3 różne sposoby i bardzo ciężko jest porównać urządzenia, które ten parametr mają określony w różny sposób. Aby określić moc odkurzacza producenci używają skali Pascala, gdzie wartość na poziomie 25000 Pa cechuje naprawdę mocne odkurzacze. Drugim sposobem jest użycie ilości obrotów na minutę, gdzie najlepsze urządzenia charakteryzują się wartością nawet powyżej 100 000. Ostatnim sposobem jest użycie tradycyjnych watów. Zwykłe odkurzacze tradycyjne mają z reguły 500/600 W, a odkurzacze o naprawdę dużej mocy potrafią mieć ten parametr wywindowany nawet do 1500 W.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl