Strona Główna > Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze piekarniki do zabudowy w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze piekarniki do zabudowy w 2024 roku

Każda kuchnia musi w swoim asortymencie posiadać AGD takie jak piekarnik. Sprawdź nasz ranking piekarników i wybierz najlepszy model do Twojego domu. Sprawdziliśmy wszystkie urządzenia pod kątem energooszczędności oraz możliwości technologicznych. Wyłoniliśmy 10 sprzętów, które należą do różnych półek cenowych, więc każdy powinien znaleźć w naszym zestawieniu coś dla siebie.

Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze piekarniki do zabudowy w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Najlepsze piekarniki – Piekarnik Beko BIE24301B


Piekarnik Beko IE24301B
  • Najwyżej oceniany
  • Najniższa cena
Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A;
Pojemność: 71 l; Funkcje: Booster, Grill, Blokada przed dziećmi, Funkcje pary.

Najlepsze piekarniki – Piekarnik Beko BIE24301B – opis:

Piekarniki do zabudowy ranking klasyfikuje również na podstawie stosunku jakości do ceny. W przypadku modelu Beko możemy powiedzieć, że jest on w zasadzie definicją takiego podejścia, gdyż cena zakupu urządzenia jest jedną z niższych, jeśli chodzi o nasze zestawienie. Przy tym nie można odmówić modelowi BIE24301B wywołanej wcześniej jakości, gdyż zdecydowana większość konsumentów chwali sobie urządzenie pod tym względem.

Piekarniki do zabudowy opinie mają energooszczędnych. Wszystko przez przypisaną klasę energetyczną „A”, którą mogą pochwalić się tylko najbardziej ekologiczne urządzenia. Posiada 2400 W mocy maksymalnej oraz funkcje Booster, która jeszcze bardziej przyspiesza czas nagrzewania. Ostatnią techniczną rzeczą jest pojemność, która w specyfikacji określana jest wartością 71 litrów, więc będzie to zdecydowanie najlepszy piekarnik dla dużych rodzin, gdzie musimy jednocześnie wykorzystać dwie blachy lub wstawić jednocześnie dwa dania.

Jeśli chodzi o dostępne opcje, to uważamy, że model BIE24301B jest urządzeniem bardzo przemyślanym. Piekarnik do zabudowy ranking pod tym względem zaskoczył i między innymi dzięki temu znalazł się na szczycie notowania. Funkcjami wartymi podkreślenia jest opcja Grill, która pozwala przygotować posiłek bez utraty wartości odżywczych oraz blokada przed dziećmi, która po wciśnięciu określonych przycisków blokuje możliwość przypadkowych zmian procesu pieczenia. Są to także polecane piekarniki, jeśli zwracamy uwagę na łatwość utrzymania czystości wewnątrz sprzętu. Możemy w opcjach uruchomić czyszczenie parowe, które zmiękczy zabrudzenia i tłuste plamy, dzięki czemu będzie łatwiej je usunąć.

OCENA: 88/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Ranking piekarników – Piekarnik Bosch EcoClean Direct HBG633NB1


Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A+;
Pojemność: 71 l; Funkcje: Technologia EcoClean Direct, Zabezpieczenie przed dziećmi, Technologia TelescopeStop, Funkcja Booster.

Ranking piekarników – Piekarnik Bosch EcoClean Direct HBG633NB1 – opis:

Piekarnik Bosch EcoClean jest odpowiedzią na pytanie, jaki piekarnik jest najwyższej jakości. Jest to odpowiedź na najwyższe oczekiwania konsumenckie, więc nawet najbardziej wybredny klient powinien być zadowolony z zakupu. Oczywiście jest to także przedstawiciel najwyższej półki cenowej, gdyż jest ponad dwukrotnie droższy niż wyżej przedstawiony sprzęt od Beko.

Model EcoClean jest sygnowany klasą energetyczną „A+”. Jest to zatem jedno z najbardziej energooszczędnych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Piekarnik do zabudowy opinie zbiera pozytywne także ze względu na wysoką moc maksymalną. Jej wartość wynosi 3600 W i pozwala to na ekspresowe nagrzewanie wnętrza piekarnika oraz bardzo szybkie przygotowywanie dań. Ekspresowe grzanie można jeszcze bardziej przyspieszyć funkcją Booster, która jeszcze do minimum skraca czas potrzebny na nagrzanie urządzenia. Jeśli chodzi o pojemność, to ta określana jest wartością 71 litrów, więc będzie to odpowiedni wybór nawet dla dużych rodzin.

Jeśli zastanawiasz się jaki piekarnik kupić, żeby utrzymywanie go w czystości było wręcz przyjemnością, to urządzenie marki Bosch może być idealnym wyborem dla Ciebie. Po pierwsze zastosowano technologię EcoClean Direct, która za pomocą specjalnej ceramicznej powłoki, rozbija cząsteczki tłuszczu, które mogłyby osiąść we wnętrzu piekarnika. Jeśli to nam nie wystarczy, możemy wstawić 400 ml wody i kroplę detergentu myjącego i włączyć funkcję grzania. Później wystarczy zmiękczony osad wytrzeć ściereczką. Oczywiście w opcjach znajdziemy także zabezpieczenie przed dziećmi, które uruchamia się i wyłącza określoną kombinacją przycisków. Według nas jest to najlepszy piekarnik do zabudowy, jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Wiele elementów zostało bardzo dobrze przemyślanych i poprawiają one standardowy komfort użytkowania. Chociażby zastosowano prowadnice teleskopowe, które pozwalają bezpiecznie wysunąć potrawę bez ryzyka poparzenia oraz technologię TelescopeStop, która zatrzyma możliwość wysunięcia prowadnic, gdy wystąpi ryzyko wypadnięcia z szyn.

OCENA: 87/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Dobry piekarnik – Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS


Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS
Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A+;
Pojemność: 75 l; Funkcje: Technologia Dual Cook, Technologia Flex, Ceramiczna powłoka, Czyszczenie parą, Blokada rodzicielska.

Dobry piekarnik – Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS – opis:

O miano „Najlepszy piekarnik elektryczny do zabudowy” walczy również model Dual Cook Flex od Samsunga, który również jest przedstawicielem najwyższej półki cenowej. Wyróżniliśmy go głównie za ciekawe, niedostępne w innych modelach funkcje, więc zdecydowanie polecamy dokładnie prześledzić tę pozycję.

Wszystkie najnowsze piekarniki do zabudowy w tej cenie posiadają wysoką klasę energooszczędną. W przypadku Dual Cook Flex jest to „A+”, więc absolutna topka, jeśli chodzi o jak najmniejsze zużycie energii elektrycznej. Piekarnik opinie ma dobre również pod względem szybkości nagrzewania oraz pieczenia. Nic w tym dziwnego skoro moc maksymalna wynosi 3800 W. Będą to również polecane piekarniki do zabudowy dla dużych rodzin, gdyż pojemność maksymalna określona przez producenta w specyfikacji to 75 litrów.

Samsung Dual Cook zbiera pochlebne recenzje głównie ze względu na bardzo przemyślaną konstrukcję oraz funkcje. Piekarnik pod zabudowę posiada, chociażby możliwość otworzenia tylko górnej części drzwiczek. Możemy zatem wstawić jednocześnie dwa dania, a wyjmowanie czy kontrolowanie pierwszego z nich, nie wpływa na temperaturę pieczenia drugiego. Oczywiście blachy wyjmowane są na specjalnych prowadnicach, więc wygoda operowania naczyniami jest również na najwyższym poziomie. Model Dual Cook Flex czyści się w zasadzie sam. Po pierwsze, posiada ceramiczną powłokę, która utrudnia tłuszczowi osadzanie się we wnętrzu urządzenia. Po drugie, podczas pieczenia tłuszcz osadza się głównie w tylnej części komory, gdzie wkłady katalityczne, a tłuszcz jest rozpuszczany. Jeżeli to nam nie wystarczy, możemy włączyć program czyszczenie parą i pozostałości zostaną zmiękczone i będą możliwe do wyczyszczenia zwykłą ściereczką. Poza tym zaimplementowano rozwiązanie blokujące przyciski sprzętu oraz drzwiczki, żeby uniemożliwić dzieciom manipulacje w ustawieniach oraz otwarcie piekarnika.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Najlepszy piekarnik – Piekarnik Bosch EcoClean Direct HBA534EB0


Piekarnik Bosch EcoClean Direct HBA534EB0
Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A;
Pojemność: 71 l; Funkcje: Technologia TelescopeStop, Ceramiczna powłoka, Blokada rodzicielska.

Najlepszy piekarnik – Piekarnik Bosch EcoClean Direct HBA534EB0 – opis:

Bosch EcoClean Direct to urządzenie z niższej półki cenowej, więc wracamy do standardów, które wyznaczyło Beko znajdujące się na pierwszym miejscu. Piekarniki do zabudowy ranking docenił za korzystny kompromis pomiędzy jakością oraz ceną. Urządzenie posiada nieco ograniczone funkcje, lecz zaimplementowano w nim w zasadzie wszystko, co potrzebne.

Piekarniki do zabudowy opinie ma energooszczędnego. Wszystko przez przyzwoitą klasę energetyczną, która wynosi „A”. Jest to również bardzo mocne urządzenie, jak na swoją półkę cenową, gdyż maksymalna wartość tego parametru wynosi 3400 W. Tym samym nagrzewanie oraz pieczenie jest niemal ekspresowe. Jest to także sprzęt o bardzo dużej pojemności wynoszącej 71 litów, więc będzie to wybór niemal idealny dla średnich lub dużych rodzin.

Bosch EcoClean Direct nie posiada tyle opcji co powyższe dwa modele, lecz znajdziemy w nim wszystko, co potrzebne, żeby użytkowanie było wydajne i komfortowe. Znajdziemy w nim takie funkcjonalności jak teleskopowe szyny, które umożliwiają bezpieczne oraz wygodne wyciągnięcie upieczonego dania, oraz technologię TelescopeStop, która uniemożliwia całkowite wysunięcie szyn z prowadnic. Piekarnik do zabudowy ranking docenił również za opcje ułatwiające czyszczenie. Producent zadbał o ceramiczną powłokę, która rozbija większość cząsteczek tłuszczu, zanim osiądą na stale we wnętrzu piekarnika. Oczywiście jak każde urządzenie tego typu Bosch posiada opcje blokujące operowanie piekarnikiem przez dzieci.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Polecane piekarniki – Piekarnik Electrolux EOE5C71Z SenseCook

2 166 zł w Allegro


Piekarnik Bosch AutoPilot HBG625BB1
Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A;
Pojemność: 72 l; Funkcje: Termosonda, Czyszczenie Katalityczne, Szyny teleskopowe.

Polecane piekarniki – Piekarnik Electrolux EOE5C71Z SenseCook – opis:

Electrolux EOE5C71Z to również dosyć wysoka półka cenowa, jeżeli bierzemy pod uwagę średni koszt zakupu wyciągnięty po zsumowaniu cen wszystkich dostępnych w zestawieniu urządzeń. Oczekujemy zatem, że nie będzie to tylko dobry piekarnik, lecz coś, co wyróżnia się ponad normę.

Pierwsze co weźmiemy pod uwagę to energooszczędność. Producent w specyfikacji określił klasę energetyczną modelu SenseCook na „A”, więc w zestawieniu wystąpiły już nieco bardziej ekologiczne sprzęty. Wybitnie prezentuje się natomiast moc urządzenia, gdyż oscyluje ona w granicach 3450 W. Jest to więc idealna propozycja, jeśli zastanawiamy się jaki piekarnik kupić, żeby czas nagrzewania był minimalnie krótki. Czas ten możemy maksymalnie skrócić trybem szybkie nagrzewanie, który redukuje go o około 40%. Jest to również najlepszy piekarnik dla wielodzietnych rodzin lub osób, które chcą jednocześnie przygotowywać co najmniej dwa posiłki, gdyż pojemność urządzenia wynosi 72 litry.

Piekarnik do zabudowy opinie zbiera jednak głównie za opcje oraz technologie ułatwiające codzienne użytkowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest, chociażby Termosonda, która pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym temperatury środka potrawy. Poza tym Electrolux posiada opcje, która pozwala w łatwy sposób utrzymać piekarnik w czystości. Do dyspozycji mamy czyszczenie katalityczne, które pochłania tłuszcz, który mógłby osiąść na ściankach. Producent zadbał również o to, żeby wyciąganie potrawy było maksymalnie proste, więc zaimplementowano szyny teleskopowe, które ułatwiają ten proces.

OCENA: 82/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Piekarniki do zabudowy ranking – Piekarnik Bosch AutoPilot HBG635BB1


Piekarnik Electrolux EOE5C71Z SenseCook
Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A+;
Pojemność: 71 l; Funkcje: Tryb AutoPilot, Technologia EcoClean Direct, Demontaż drzwiczek, Blokada rodzicielska, Technologia chłodny front.

Piekarniki do zabudowy ranking – Piekarnik Bosch AutoPilot HBG635BB1 – opis:

Bosch AutoPilot to jedno z najdroższych urządzeń dostępnych w naszym zestawieniu. Mamy zatem słuszne, dosyć wysokie oczekiwania względem tego modelu. Jeżeli rośnie cena, wykładniczo powinna rosnąć również jakość piekarnika. Nie zawsze ma to jednak miejsce, a my postaramy się sprawdzić jak sytuacja wygląda z jednostką od Bosch.

Dobry piekarnik do zabudowy powinna cechować energooszczędność. Pod tym względem, jak można się spodziewać model HBG635BB1 prezentuje się znakomicie, gdyż klasa energetyczna określona przez producenta została na „A+”. Są to także najlepsze piekarniki do zabudowy pod względem szybkości nagrzewania. Za czas, który potrzebny jest do doprowadzenia urządzenia do nastawionej temperatury, odpowiada w głównej mierze moc maksymalna. W przypadku sprzętu Bosch moc ta wynosi 3600 W, więc nagrzewanie jest wręcz ekspresowe. Jest to również bardzo pojemna jednostka, gdyż do dyspozycji mamy 71 litrów objętości wewnątrz piekarnika.

Najlepszy piekarnik do zabudowy to również taki, który posiada funkcjonalności odpowiadające za wygodę. Pod tym względem prezentowane urządzenie jest jednym z liderów. Mamy do dyspozycji, chociażby tryb AutoPilot, który sprawia, że po podaniu wagi oraz trybu pieczenia urządzenie samo dobiera odpowiednie parametry. Zaimplementowana została również technologia EcoClean Direct, która odpowiada za utrzymanie urządzenia w czystości. Powłoka ceramiczna rozbija tłuszcz i sprawia, że nie osadza się on we wnętrzu piekarnika. Poza tym piekarnik ma możliwość demontażu drzwiczek, które można potem w łatwy sposób wyczyścić, systemy ochrony przed dziećmi oraz technologię chłodny front, która sprawia, że szyba piekarnika od zewnątrz nie osiąga temperatury wyższej niż 40 stopni.

OCENA: 80/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Piekarnik do zabudowy ranking – Piekarnik GOTIE GPP-400


Piekarnik Gotie GPP 400
Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A;
Pojemność: 40 l; Funkcje: Tryb pieczenia parą, Tryb rozmrażania, Tryb automatycznego czyszczenia.

Piekarnik do zabudowy ranking – Piekarnik GOTIE GPP-400 – opis:

Gotie GPP-400 to piekarniki nieco innej kategorii niż wszystkie dotychczas przedstawiane. Ten model jest nieco bardziej kompaktowy i z niżej półki cenowej. Koszt takiego urządzenia powinien oscylować w granicach 1500 złotych.

Piekarniki do zabudowy ranking ocenia między innymi na podstawie zużycia prądu. Im mniejsze zużycie energii elektrycznej, tym lepsza ocena i wyższe miejsce w zestawieniu. Jeśli chodzi o model GPP-400 to klasa energetyczna została opisana literką „A”, więc jest to naprawdę ekologiczny sprzęt. Nieco gorzej prezentuje się moc urządzenia, która wynosi 2100 W. Proces nagrzewania będzie przez to nieco dłuższy. Są to najlepsze piekarniki, ale dla mniejszych rodzin, gdyż pojemność wynosi jedynie 40 litrów. Jeżeli mamy do zagospodarowania mniejszą powierzchnię w kuchni, to może okazać się, że Gotie jest rozwiązaniem idealnym.

Piekarniki do zabudowy opinie pozytywne zbierają w momencie ponad standardowych funkcjonalności. W przypadku modelu GPP-400 nie możemy oczekiwać niecodziennych rozwiązań. Jest to w gruncie rzeczy budżetowe rozwiązanie, które posiada wszystko, czego wymaga standard. To co nieco wyróżnia urządzenie, to funkcja pieczenia na parze, rozmrażania oraz funkcja łatwego czyszczenia. Dzięki ostatniej funkcjonalności możemy wstawić 400 ml wody i trochę detergentu i włączyć tryb czyszczenia. Potem usuwanie pozostałych zabrudzeń będzie wymagało jedynie przetarcia ściereczką.

OCENA: 78/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Piekarnik do zabudowy ranking – Piekarnik Solgaz EKO SP-67P


Piekarnik Solgaz EKO SP 67P
Rodzaj: Elektryczny; Klasa energetyczna: A;
Pojemność: 67 l; Funkcje: Opcja Pyrolizy, Chłodne drzwi frontowe.

Piekarnik do zabudowy ranking – Piekarnik Solgaz EKO SP-67P –opis:

Solgaz EKO SP-67P to propozycja, która jest kompromisem pomiędzy wielkimi 75 litrowymi jednostkami a kompaktową propozycją od GOTIE. Uważamy, że są to najlepsze piekarniki, jeśli szukamy czegoś dosyć pojemnego, lecz o rozsądnych wymiarach.

Solgaz to dosyć energooszczędna pozycja. Piekarniki do zabudowy ranking klasyfikuje wyżej, gdy praca urządzenia gwarantuje minimalnie niskie zużycie prądu. W przypadku modelu EKO SP-67P mamy do czynienia z klasą energetyczną „A”. Mimo swoich niepozornych wymiarów są to jedne z najmocniejszych piekarników. Maksymalna moc sprzętu oscyluje w okolicach 3570 W, więc są to zdecydowanie polecane piekarniki, jeśli zależy nam na szybkim nagrzewaniu. Jeśli chodzi natomiast o pojemność urządzenia, została ona określona przez producenta wartością 67 litrów.

Piekarnik do zabudowy opinie bardzo pozytywne zbiera za unikalny tryb czyszczenia. Możemy skorzystać z funkcji Pyrolizy, która nagrzewa piekarnik do 500 stopni, spala wszystkie plamy tłuszczu lub zabrudzenia i możemy potem jedynie zebrać z dolnej podstawy pozostały popiół. Jest to dobry piekarnik również, gdy mamy w domu małe dzieci. 4-warstwowe, chłodzone drzwi sprawiają, że front piekarnika nie jest gorący i nie można się nim poparzyć.

OCENA: 75/100

Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze piekarniki do zabudowy w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Aneta

podobają mi sie wizualnie elektroluxy, ale nie mam pojęcia czy ta firma jest godna polecenia?

Aneta
Rated 5,0 out of 5
Aneta

podobają mi sie wizualnie elektroluxy, ale nie mam pojęcia czy ta firma jest godna polecenia?

Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze piekarniki do zabudowy w 2024 roku — FAQ


Podczas wyboru piekarnika do zabudowy warto zwrócić uwagę na jego pojemność oraz moc maksymalną. Drugi z parametrów będzie odpowiadał temu, jak szybko urządzenie nagrzeje się do danej temperatury. Istotne jest również to, żeby wybrać sprzęt o klasie energetycznej A lub A+. Jeśli chodzi o funkcje, to warto zadbać o blokadę rodzicielską oraz technologie ułatwiające utrzymanie piekarnika do zabudowy w nienagannej czystości.

Najlepsze piekarniki do zabudowy mogą kosztować nawet 2500 złotych. Takie urządzenia są bardzo przemyślane pod kątem wygody użytkowania. Posiadają wiele technologii, które ułatwiają utrzymywanie sprzętu w czystości. Piekarniki z najwyższej półki cenowej mają szyny teleskopowe, drzwiczki otwierane dwustopniowo oraz Termosondę. W tańszych modelach nie znajdziemy tego typu udogodnień. Uważamy jednak, że dobrzy piekarnik do zabudowy można zakupić również w cenie 1500 złotych. Mamy tego typu propozycje między innymi w naszym rankingu.

Najlepsze piekarniki według nas produkuje Beko, które wraz ze swoim modelem zajęło pierwszą lokatę w naszym zestawieniu. Bardzo dobre jednostki pochodzą także od firmy Electrolux, Samsung oraz Bosch i ich modele również mają swoich wybitnych przedstawicieli w rankingu piekarników do zabudowy. Kupując produkty tych marek, mamy pewność, że zostały przetestowane przez dużą rzeszę konsumentów i możemy posiłkować się ich głosami przed decyzją zakupową.

Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze piekarniki do zabudowy w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Klasy energetyczne bardzo często są jednym z elementów skutecznego marketingu. Marki prześcigają się w dodawaniu plusów do literki „A”, obiecując jeszcze większą energooszczędność. Konsument w zasadzie nie rozumie, co oznacza „A” w kwestii energooszczędności, lecz zdaje sobie sprawę, że im więcej plusów tym urządzenie jest lepsze pod tym kątem. Pytanie, ile faktycznie energii można oszczędzić, wybierając piekarnik bardziej ekologiczny. Urządzenie z klasą energetyczną „A” załóżmy, że średnio na jedno użycie przeznacza 1,1 kWh, a konkurent „A+” 1 kWh. Oznacza to, że używając piekarnika codziennie, roczna różnica w koszcie energii wyniesie około 20 złotych.

Moc wpływa bezpośrednio na szybkość nagrzewania oraz pieczenia. Dobry piekarnik do zabudowy będzie miał moc maksymalną o wartości 2500 W. Im więcej mocy tym proces nagrzewania i pieczenia będzie oczywiście szybszy. Mniejsza moc nie wpłynie na jakość jedzenia lub pieczenia, więc można ograniczyć się do jednostki o nieco mniejszej mocy na rzecz innych bardziej potrzebnych funkcjonalności.

Żeby móc jednocześnie przyrządzać dwie potrawy, piekarnik musi mieć przynajmniej 50 litrów. Przyjęło się, że piekarnik 60 litrów będzie odpowiedni dla średnich rodzin, a piekarniki powyżej 70 litrów będą idealnym rozwiązaniem przy dużej rodzinie. Im piekarnik ma więcej litrów, tym większą blachę zmieścimy do jego wnętrza.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl