Strona Główna > Ranking pralek 2023 – Najlepsze pralki automatyczne
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Ranking pralek 2023 – Najlepsze pralki automatyczne

Sprawdź nasz ranking pralek 2023 i zobacz najlepsze pralki automatyczne w swojej kategorii. Dzięki temu wybierzesz urządzenie idealne do Twojego domu oraz dobrze dopasowane do Twoich potrzeb.

Ranking pralek 2023 – Najlepsze pralki automatyczne – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking Pralek – Pralka Whirlpool FFB 8258 BV PL


Pralka Whirlpool FFB 8258 BV PL
  • Najwyżej oceniany
Klasa energetyczna: B; Prędkość: 1200 obr./min.
Ładowność: 8 kg; Programy: Bawełna, Delikatne, Kołdry, Sport, Syntetyki, Program szybki, Płukanie, Wirowanie, Mieszane, Odświeżanie parowe;

Ranking pralek – Pralka Whirlpool FFB 8258 BV PL – specyfikacja techniczna:

Najlepsze pralki opinie zbierają jednakowo za jakość oraz za atrakcyjną cenę zakupu. W naszym przekonaniu oba warunki spełnia między innymi urządzenie Whirlpool FFB 8258, dlatego też znalazło się ono na samym szczycie zestawienia. Jeśli chodzi o nasz ranking pralek, jest to jedno z tańszych urządzeń, na które będziesz mógł natrafić, więc zdecydowanie przypisujemy je do niskiej półki cenowej.

Wracając jednak do konkretów, możemy powiedzieć, że jest to naprawdę dobra pralka, jeśli chodzi o same parametry techniczne. Maksymalna prędkość sprzętu wynosi 1200 obr/min, posiada 8 kg szczytowego załadunku oraz klasę energetyczną typu „B”. Oczywiście tego typu liczby nie znaczą nic bez odpowiedniego pryzmatu. Najlepsze pralki automatyczne posiadają bardzo porównywalną pojemność, a ilość obrotów na minutę może wynosić ponad 1400.

Oprócz samych suchych liczb, ranking pralek 2023 ocenia również, jakie dodatkowe funkcje urządzenie jest w stanie nam zagwarantować, a w tym przypadku marka Whirlpool dominuje i pokazuje, dlaczego jest to najlepsza pralka, jaką możemy wybrać. Imponująca wydaje się technologia 6. zmysł, która w założeniu rozpoznaje rodzaj oraz wielkość załadunku i po analizie sama ustawia odpowiednie parametry prania. Nie musimy również martwić się o mokre rzeczy pozostawione w pralce, gdyż za pomocą pary wodnej oraz delikatnych ruchów bębna urządzenie może utrzymać świeżość ubrań nawet do 6 godzin. Poza tym pralka oferuje nam aż 8 różnych ustawień biorących pod uwagę rodzaj tkaniny, posiada cichy oraz wydajny silnik indukcyjny, oraz technologię softmove, która sprawia, że bęben rusza się inaczej przy różnych materiałach.

OCENA: 91/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Pralki ranking – Pralka Samsung EcoBubble WW90T534DAE


Klasa energetyczna: A; Prędkość: 1400 obr./min.;
Ładowność: 9 kg; Funkcje: Program szybki, Opóźnienie startu pracy, Czas do końca prania, Zabezpieczenie przed zalaniem, Wyświetlacz, Timer, Wskaźnik czasu do końca programu, Czyszczenie bębna, Zabezpieczenie przed otwarciem;

Pralki ranking – Pralka Samsung EcoBubble WW90T534DAE – specyfikacja techniczna:

Drogie pralki ranking również odwiedzą na całkiem wysokich pozycjach. Uważamy, że tego typu sprzęt, gdy jest solidnie wykonany oraz posiada dobrze przemyślane funkcjonalności, jest wart większej inwestycji. Jest to jednak urządzenie, które kupujemy domyślnie na lata i warto, żeby użytkowanie go było jak najbardziej komfortowe.

Po pierwsze Samsung EcoBubble posiada aż 1400 obr./min., co sprawia, że możliwe jest pełne wysuszenie podczas wirowania koców, narzut czy pościeli. Przy mniejszej wartości obrotowej tego typu materiał może ociekać wodą po wykonanym cyklu prania. Zatem, jeśli zależy Ci na absolutnie suchym praniu przy wyjmowaniu go z bębna, Samsung jest odpowiedzią na pytanie, jaka pralka najlepsza. Drugim atutem jest niewątpliwie ładowność, która oscyluje w granicach 9 kg, a dopełnieniem tego wszystkiego klasa energetyczna typu A.

Oczywiście same dane techniczne nie są odpowiedzią na pytanie, jaką pralkę wybrać. Istotne są również funkcje, które tak naprawdę odpowiadają w głównej mierze za przydatność urządzenia na co dzień. Jedną z ciekawszych opcji, która sprawia, że pralka opinie ma w internecie bardzo dobre, jest tak zwane „auto dozowanie”. Dzięki czemu urządzenie samo wylicza ilość potrzebnych detergentów i dozuje je w odpowiednich proporcjach. Ponadto Samsung EcoBubble oferuje bardzo skuteczne pranie w niskich temperaturach, rekomendacje programu w zależności od wykrytego ciężaru oraz materiału, a także dezynfekowanie prania parą. Są to także najlepsze pralki pod względem głośności, gdyż producent gwarantuje, że pralka powinna pracować w zakresie do 54 dB.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Ranking pralek 2023 – Pralka Bosch Serie 4 WAN2427GPL


Pralka bosch Serie 4 WAN2427GPL
Klasa energetyczna: C; Prędkość: 1200 obr./min.;
Ładowność: 8 kg; Funkcje: Program szybki, Opóźnienie startu pracy, Zabezpieczenie przed zalaniem, Wyświetlacz;

Ranking pralek 2023 – Pralka Samsung EcoBubble WW90T534DAE – specyfikacja techniczna:

Ranking pralek nie mógł zostać skomponowany bez obecności w nim marki Bosch, która jest jednym z liderów wśród tego typu urządzeń. Serie 4 to propozycja ze średniej półki cenowej, więc jest to swojego rodzaju pomost pomiędzy budżetowymi rozwiązaniami a najwyższą możliwą do uzyskania jakością produktu.

Najlepsze pralki opinie w internecie zyskują bardzo dobre głównie, gdy posiadają odpowiednio dobrane parametry techniczne. W tym przypadku można pochwalić serie 4 za wirowanie na poziomie 1200 obr./min. oraz ładowność, która wynosi 8 kg. Tego typu prędkość wirowania gwarantuje, że standardowe pranie po wyjęciu nie będzie ociekać wodą. Jednak, jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka pralka sprawi, że grubsze materiały typu poszewki, czy kołdry zostaną odpowiednio odwirowane, to niestety 1200 obr./min. może okazać się odrobinę za mało.

Pralki opinie zbierają również za programy oraz wdrożone technologię. Dwie pralki o tej samej ładowności oraz prędkości wirowania nie będą sobie równe z uwagi właśnie na odmienne funkcjonalności. Serie 4 głównie zaintrygowało nas opcją „gotowe za…”, która pozwala ustawić czas zakończenia prania. Wstawiając pranie na noc lub rano przed pracą możemy ustawić, żeby cykl zakończył się za 8 godzin, wtedy świeże ubrania będą gotowe do rozwieszenia stricte przed naszym powrotem. Ranking pralek docenia również głośność pracy. W Boschu jest możliwość ustawienia opcji cichego prania, która sprawdza się idealnie na noc oraz świetnie pasuje do wcześniej przytoczonej funkcjonalności. Właśnie dzięki tego typu ustawieniom uważamy, że urządzenia serie 4 zdecydowanie należą do kategorii najlepsze pralki automatyczne.

OCENA: 86/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Najlepsze pralki automatyczne – Pralka Beko WUE7636AWE


Pralka beko WUE7636AWE
Klasa energetyczna: D; Prędkość: 1200 obr./min.;
Ładowność: 7 kg; Funkcje: Program szybki, Opóźnienie startu pracy, Blokada rodzicielska, Zabezpieczenie przed zalaniem, Wskaźnik czasu do końca programu, Czyszczenie bębna, Sterowanie smartfonem, Parowe, Kontrola zrównoważenia wsadu;

Najlepsze pralki automatyczne – Pralka Beko WUE7636AWE – specyfikacja techniczna:

Najlepsze pralki to również Beko, czyli jeden z przodujących producentów tego typu sprzętów na rynku. Przedstawiany przez nas model jest jednym z najbardziej popularnych, więc również jest przetestowany pod każdym kątem przez najbardziej rzetelnych testerów, czyli prawdziwych konsumentów.

Jest to zdecydowanie dobra pralka dla małej rodziny. Wszystko przez 7 kg ładowność, która dla dużej ilości osób może okazać się niewystarczająca. Jednakże fakt ten rekompensują mniejsze rozmiary, które będą adekwatne do ciaśniejszych przestrzeni. Jeśli chodzi o wirowanie, ono oscyluje w granicach 1200 obr./min., co jest standardem wśród pralek w średniej półce cenowej. Jeśli zależy nam na tym, żeby narzuty, czy pościele nie ociekały wodą, lepiej zdecydować się na model, który będzie miał co najmniej 1400 obr./min.

Odpowiedzią na pytanie, jaka pralka najlepsza, nie zawsze są parametry techniczne. One stanowią podstawę, od której wychodzimy, oceniając sprzęt. Później warto swoją uwagę zwrócić na programy oraz technologię zawartą w urządzeniu. Pralka opinie otrzymuje niezwykle dobre dzięki funkcjonalności „homewhiz”, która pozwala połączyć urządzenie z telefonem i sterować nim z jego poziomu. Poza tym niezwykle ciekawą opcją jest tak zwane „fresh therapy”, dzięki czemu bęben pralki, gdy wyczuje, że pranie nie zostało wyjęte, wykonuje cykliczne obroty, utrzymując świeżość ubrań do 8 godzin. Poza tym w opcjach znajdziemy technologię: dodaj pranie, baby protect, czyli cykl prania eliminujący bakterie oraz aquafusion, co pozwala na oszczędność do 20%, jeśli chodzi o detergenty.

OCENA: 81/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Najlepsza pralka – Pralka Indesit MTWSC 51051 W PL

1 057 zł w Ceneo


Klasa energetyczna: F; Prędkość: 1000 obr./min., Ładowność: 5 kg;
Programy: Bawełna, Delikatne, Syntetyki, Wełna, Jedwab, Program szybki, 20 stopni.

Najlepsza pralka – Pralka Indesit MTWSC 51051 W PL – specyfikacja techniczna:

Najlepsze pralki nie muszą wcale kosztować bardzo dużo. Uważamy, że można zakupić sprzęt naprawdę dobrej jakości w korzystnej oraz atrakcyjnej cenie. Dowodem tego niech będzie Indesit MTWSC, który kosztuje około 1000 złotych w zależności od obecnie obowiązujących promocji. Jest to zdecydowanie jedno z tańszych urządzeń, jakie można znaleźć w naszym zestawieniu.

Jeśli chodzi o małe rodziny do 2 – 3 osób, pralka opinie posiada naprawdę dobre. Jest kompaktowa, mała, ale przy tym niekoniecznie bardzo pojemna. W jednym cyklu prania możemy załadować jedynie 5 kg, więc dla większych rodzin będzie to zdecydowanie za mało. Ranking pralek 2023 ocenia również klasę wirowania, która w przypadku urządzenia Indesit wynosi 1000 obr./min. Jest to jedna ze standardowych wielkości, więc powinno wystarczyć to w przypadku codziennego użytku. Niestety grubsze, cięższe materiały po praniu będą bardziej wilgotne, gdyż wymagają one wirowania ponad 1400 obr./min, więc seria MTWSC nie jest zdecydowanie odpowiedzią na pytanie, jaka pralka będzie skuteczna do częstego prania poszewek, czy zimowych kurtek.

Pralki opinie mają lepsze, gdy oferują różnorodne funkcjonalności. W Indesit nie odnajdziemy zbyt wielu zaskakujących opcji. Będzie to po prostu znany standard, który wynika z atrakcyjnej ceny urządzenia. Znajdziemy na pulpicie pralki 3 szybkie programy poniżej godziny przy pełnym załadunku pralki, możliwość opóźnienia prania o określony czas oraz dwa cenne programy do prania sportowych i białych rzeczy. Jednym słowem są to najlepsze pralki w najniższej dostępnej w rankingu półce cenowej.

OCENA: 80/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Jaka pralka? Pralko-suszarka Haier I-Pro 7 HWD80-B14979


Prędkość: 1400 obr/min; Ładowność pralki: 8 kg;
Funkcje: Funkcja pary, Wyświetlacz, Wybór czasu suszenia, Easy Iron.

Jaka pralka? Pralko-suszarka Haier I-Pro 7 HWD80-B14979 – specyfikacja techniczna:

Zestawienie „najlepsze pralki automatyczne” odwiedziła również propozycja marki Haier w serii I-Pro 7. Jest to jedno z droższych urządzeń w prezentowanym rankingu, co wpłynęło oczywiście na stosunek jakości do ceny i sprawiło, że sprzęt znalazł się niżej, niż wynikałoby to z jego klasy.

Jest to najlepsza pralka pod względem parametrów. Posiada aż 8 kg ładowności, więc będzie idealna nawet dla większej ilości osób mieszkających w jednym domu. Posiada prędkość obrotową na poziomie 1400 obr./min, więc większość materiałów każdej grubości zostanie odpowiednio odwirowana i nie będzie ociekać wodą podczas wyjmowania z pralki.

Pralki ranking mają wyższy również, gdy oferują coś ponad znany wszechobecny standard. Seria I-Pro 7 posiada liczne technologie oraz programy, które sprawiają, że jest to bardzo wszechstronne urządzenie. Razem z pralką Haier możliwe jest odświeżenie delikatnych tkanin takich jak koszule, czy garnitury. Sprzęt posiada technologię ABT, która podczas prania usuwa większość bakterii, możliwe jest ustawienie dowolnego czasu prania, nawet po rozpoczęciu cyklu oraz funkcję easy iron, która za pomocą pary redukuje nawet 80% ewentualnych zagnieceń.

OCENA: 78/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Pralka Indesit TBTWL50300PLN


Pralka Indesit TBTQL50300PLN
Klasa energetyczna: D; Prędkość: 1000 obr./min.;
Ładowność: 5 kg; Funkcje: Opóźnienie startu pracy, Kontrola ilości piany;

Dobra pralka – Pralka Indesit TBTWL50300PLN – specyfikacja techniczna:

Ranking najlepszych pralek nie mógł odbyć się również bez obecności urządzenia otwieranego od góry. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdy mamy mało miejsca lub w wybranej przez nas lokacji drzwiczki frontowe nie miałyby pełnego zakresu otwarcia. Jest to jeden z następców dobrze znanej Frani, lecz w nowoczesnym wydaniu jakościowym.

Indesit tej serii to najlepsze pralki otwierane od góry w tej półce cenowej, przeznaczone dla mniejszych rodzin. Wszystko przez ładowność, która wynosi około 5 kg. Rodziny wielodzietne raczej powinny zaopatrzyć się w urządzenie, której pojemność bębna wynosi co najmniej 8 kg. Jest to również dobra pralka pod względem wirowania, które wynosi 1000 obr./min., co jest jedną ze standardowych wielkości obecnie produkowanych urządzeń tego typu. Oczywiście dla nieco bardziej wymagających użytkowników może okazać się to za mało, lecz najlepsze pralki o prędkości wirowania 1400, 1600, potrafią kosztować dwukrotność kwoty modelu Indesit.

Pralka ranking zawdzięcza głównie funkcjom oraz programom, które zostały wdrożone w jej system. To, że sam koncept urządzenia otwieranego od góry ma wiele lat, nie oznacza to, że funkcjonalność pralki również nie pasuje do naszych czasów. W Indesit znajdziemy te same opcje jak w przypadku pralek otwieranych od frontu, w tej półce cenowej. Ciekawą opcją jest np. opóźnienie startu o dowolną ilość czasu do 12 godzin, 5 cykli szybkiego prania, a także, co rzadko się zdarza, możliwość zmiany prędkości obrotowej w zależności od pranego materiału.

OCENA: 76/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Ranking najlepszych pralek – Pralka Whirlpool TDLR 6040L


Pralka Whirlpool TDLR 6040L PLN
Klasa energetyczna: C; Prędkość: 1000 obr./min.;
Ładowność: 6 kg; Funkcje: Opóźnienie startu pracy, Kontrola ilości piany , Kontrola zrównoważenia wsadu;

ranking najlepszych pralek – Pralka Whirlpool TDLR 6040L PL/N – specyfikacja techniczna:

Jeśli poprzednia propozycja urządzenia ładowanego od góry nie przypadła Ci do gustu i w dalszym ciągu zastanawiasz się, jaka najlepsza pralka w tym trybie ładowania jest dostępna na rynku, mamy przyjemność przedstawić kolejnego kandydata. Jest nim Whirlpool TDLR 6040L, który znajduje się w tej samej półce cenowej, co wyżej omawiany Indesit.

Próżno szukać różnic również w samej specyfikacji technicznej. Pralka ranking pod tym względem ma taki sam jak Indesit, gdyż ładowność wynosi 6 kg, więc jest to również zbyt mało dla wielodzietnej rodziny. Prędkość obrotowa także nie odchodzi od standardu i wynosi 1000 obr./min.

Najwyraźniej zakrojone różnice można zaobserwować w funkcjach oraz opcjach prania. Bardzo często te detale odpowiadają na pytanie, jaka pralka najlepsza do naszych potrzeb, gdyż to z nich będziemy na co dzień korzystać. WhirlPool często zaskakuje innowacyjnymi funkcjonalnościami takimi jak: 6 zmysł, który sprawia, że pralka sama wybiera program na podstawie ciężaru oraz rodzaju materiału, opcja odkażania, która usuwa znaczny procent bakterii, czy opóźnienie startu. Wszystko to znajdziemy w modelu TDLR 6040L, który dzięki temu zagospodarował ranking pralek 2023.

OCENA: 74/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Jaka najlepsza pralka – Pralka Indesit MTWSA 61051 W PL


  • Najniższa cena
Klasa energetyczna: F; Prędkość: 1000 obr./min.;
Ładowność: 6 kg; Funkcje: Opóźnienie startu pracy, Blokada rodzicielska, Zabezpieczenie przed otwarciem.

Jaka najlepsza pralka – Pralka Indesit MTWSA 61051 W PL

Ranking najlepszych pralek zamyka Indesit wraz z modelem MTWSA 61051, czyli jest to nowszy model wcześniej przedstawianego urządzenia tej samej marki. Pralka otwiera się od frontu i należy raczej do niskiej półki cenowej, oczywiście patrząc przez pryzmat średniej ceny urządzeń umieszczonych w rankingu.

Ranking pralek 2023 postanowił umieścić Indesit w swojej zawartości głównie przez funkcje oraz programy, które oferuje. Nie oznacza to jednak, że kwestia parametrów wygląda źle. W naszej opinii prezentowany model spełnia podstawowe standardy, dla małych rodzin. Posiada 6 kg ładowności oraz wirowanie na poziomie 1000 obr./min. Jeśli zastanawiasz się jednak, jaką pralkę wybrać, żeby wszystkie możliwe materiały nie ociekały wodą, wtedy trzeba zdecydować się na urządzenie o większej prędkości bębna.

Teraz płynnie możemy przejść do funkcjonalności, która sprawia, że jest to naprawdę dobra pralka. Znajdziemy na pulpicie urządzenia możliwość opóźnienia startu, 3 szybkie programy poniżej godziny oraz możliwość regulowania prędkości obrotowej, gdy chcemy wyprać coś naprawdę delikatnego. Ponadto Indesit posiada, tak samo, jak najlepsze pralki automatyczne, możliwość skutecznego prania w niskich temperaturach, opcje odplamiania, czy możliwość zdecydowania się na specjalny program do rzeczy białych lub sportowych.

OCENA: 71/100

Ranking pralek 2023 – Najlepsze pralki automatyczne – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Julia

Szukam pralki z autodozowaniem

Julia
Rated 5,0 out of 5
Julia

Szukam pralki z autodozowaniem

Ranking pralek 2023 – Najlepsze pralki automatyczne — FAQ


Obecnie jest bardzo ciężko wybrać urządzenie bezawaryjne. Nawet najlepsze pralki mają znacznie krótszą żywotność niż kiedyś. Wszystko przez bardzo dużą ilość elektroniki, która jest głównym powodem większość współczesnych awarii. Rozwiązaniem może być zatem wybór pralki, która posiada jak najmniej elektroniki, co jest bezpośrednim zdecydowaniem się na urządzenie o gorszej funkcjonalności oraz parametrach. Przy wyborze warto skupić się również na marce urządzenia. Pralka „markowa” Whirlpool, Samsung czy Bosch będzie droższa, ale wykonana z komponentów wyższej klasy niż konkurencja.

Najlepsze pralki automatyczne z reguły wychodzą spod ręki marki Bosch, Samsung, Whirlpool lub Beko. Ciężko jednak wyróżnić tę jedną najlepszą. Jeśli jednak mielibyśmy konkretnie wybierać, zdecydowalibyśmy się chyba na Whirlpool, który potrafi nawet do tańszych modeli zaimplementować rozwiązania stosowane u konkurencji w topowych modelach.

Dobra pralka, a zarazem tania, to idealne połączenie, które uzyskać chciałby w zasadzie każdy. Oczywiście biorąc pod uwagę oba te parametry, podczas wyboru będziemy musieli iść na pewne ustępstwa. Stopień kompromisu będzie ściśle zależny od kwoty, którą chcemy zapłacić za urządzenie. Dobra pralka to taka, która posiada co najmniej 1000 obr./min prędkości wirowania, odpowiednią do ilości osób w domu pojemność oraz jak najwięcej użytecznych programów.

Ranking pralek 2023 – Najlepsze pralki automatyczne — Twój pomocnik w wyborze


  • Wirowanie 600 – 800 obr./min. Idealne do tkanin delikatnych
  • Wirowanie 800 – 1000 obr./min. Świetne w przypadku prania tkanin syntetycznych
  • Wirowanie 900 – 1400 obr./min. Będzie zasadne do prania codziennego
  • Wirowanie powyżej 1400 obr./min. Użyteczne będzie w przypadku koccy, ręczników, poszewek i innych grubych, ciężkich tkanin.
  • Ładowność 5/6 kg. Będzie idealna dla rodzin maksymalnie 3-osobowych
  • Ładowność 7/8 kg. Spisze się w rodzinach 4-osobowych
  • Ładowność powyżej 8 kg. Jest optymalnym wyborem w przypadku rodzin wielodzietnych.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl