Strona Główna > Ranking robotów sprzątających – Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking robotów sprzątających – Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2024 roku

Robot sprzątający potrafi być bardzo dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o utrzymywanie porządku. Warto zastanowić się nad jego zakupem, gdyż cena niektórych modeli znacząco nie odbiega od kosztów dobrego, tradycyjnego odkurzacza. Nasz ranking robotów sprzątających wskaże kilka takich modeli i przeanalizuje ich specyfikację techniczną oraz funkcje. Najważniejszym kryterium pozostanie jednak stosunek jakości do ceny, gdyż tak jak większość, nie lubimy przepłacać i marnotrawić domowego budżetu.

Ranking robotów sprzątających – Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking robotów sprzątających – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały


Ranking robotów sprzątających Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały
  • Najwyżej oceniany
Odkurzacz automatyczny Xiaomi z filtrem HEPA; pojemność 0,55 l;
Głośność pracy odkurzacza: od 66 do 70 dB; Funkcje: Planowanie trasy, inteligentne sterowanie zasobami, harmonogram pracy, 3 tryby sprzątania, aplikacja mobilna.

Ranking robotów sprzątających – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Biały – opis:

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro to w naszym zestawieniu najlepsze roboty sprzątające dostępne na rynku. Łączą ze sobą zalety z zakresu technicznego, funkcjonalnego oraz cenowego. Urządzenie możemy zakwalifikować do średniej półki cenowej, a jakościowo jest konkurencyjne z dużo droższymi modelami.

Robot sprzątający ranking oceni na samym wstępie pod względem technicznym. Jest to niewątpliwie bardzo ważne, gdyż tylko przy dobrych parametrach, urządzenie jest wstanie wykorzystać w maksymalnym stopniu swój potencjał. Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to moc ssania, która wynosi 2100 Pa, co pozwoli na skuteczne pochłanianie zabrudzeń i kurzu. Urządzenie pozostaje przy tym stosunkowo ciche, gdyż podczas pracy nie przekracza zakresu decybelowego 66-70. Robot sprzątający opinie zbiera bardzo dobre wśród posiadaczy średniej wielkości mieszkań. W sprzęcie zaimplementowano pojemnik na kurz, który pomieści 0,55l zebranych nieczystości. Niestety w modelu Vacuum Mop Pro nie zastosowano technologii, która automatycznie opróżnia pojemnik po zapełnieniu, więc po przekroczeniu dopuszczalnego maksimum pojemności jesteśmy zmuszeni własnoręcznie wyjąć zawartość.

Jeżeli uważamy, że odkurzacz automatyczny spełnia nasze wymagania pod względem technologicznym, warto pochylić się również nad jego funkcjonalnością. Ranking robotów sprzątających 2023 umieścił model Vacuum Mop Pro tak wysoko między innymi ze względu na dostępne opcje oraz programy. W urządzeniu zastosowano system, który dokładnie zaplanuje najefektywniejszą trasę pracy, żeby odkurzacz samojezdny jak najszybciej wykonał powierzone zadanie. Następnie wybrać możemy jedną z 3 opcji, czyli mopowanie, zamiatanie lub obie te czynności jednocześnie. Kolejno 12 zestawów czujników będzie kontrolowało przestrzeń i pomagało omijać przeszkody ustawione na trasie, a inteligentne sterowanie zasobami sprawia, że czyszczenie jest całkowicie bezpieczne dla domowej podłogi. Podczas pracy odkurzacz automatyczny jest wstanie pokonywać przeszkody nawet do 2cm wysokości. Funkcjonalność sprzętu zdecydowanie rozszerza aplikacja mobilna, na której możemy ustawić harmonogram pracy, tryb namierzania brudnych powierzchni, oznaczyć tylko jedno pomieszczenie do wyczyszczenia lub wykluczyć z następnego zaplanowanego działania. Ponadto w czasie rzeczywistym możemy obserwować trasę odkurzacza i sprawdzić ustawiony plan sprzątania.

OCENA: 90/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Robot sprzątający – Viomi V3 Czarny


Xiaomi V3 Czarny
Odkurzacz automatyczny Viomi z filtrem HEPA, Pojemność 0,55 l
Głośność pracy odkurzacza: od 66 do 70 dB. Funkcje: Planowanie trasy, harmonogram pracy, 3 tryby sprzątania, aplikacja mobilna.

Robot sprzątający – Viomi V3 Czarny – opis:

Viomi V3 to kolejne urządzenie na liście, które wyróżniło się topowymi funkcjami, przyzwoitą specyfikacją techniczną oraz bardzo niską ceną. W przypadku modelu V3 cena oscyluje w granicach 1100 złotych, więc bez większego zastanowienia możemy zakwalifikować go do niskiej półki cenowej.

Robot sprzątający ranking 2023 ocenił naprawdę dobrze, jeśli chodzi o sposób wykonania. Urządzenie posiada moc ssącą 2600 Pa, co pozwala na skuteczne czyszczenie zabrudzeń nawet z ciężkich powierzchni takich jak dywan. Przy tym sprzęt pozostaje stosunkowo cichy, gdyż pracuje w zakresie decybeli 66-70. Odkurzacze automatyczne Viomi V3 będą również idealnym rozwiązaniem do średniej wielkości mieszkań, gdyż pojemnik na zanieczyszczenia wynosi 0,55l. Nie mamy niestety wdrożonego systemu automatycznego pozbywania się zanieczyszczeń po zapełnieniu zbiornika, więc po osiągnięciu szczytowego zakresu, musimy własnoręcznie pozbyć się zawartości pojemnika.

Ranking odkurzaczy automatycznych docenia również urządzenia, gdy są konkurencyjne technologicznie. Viomi V3 posiada wydajny procesor, który skanuje pomieszczenie, tworzy jego mapę oraz najbardziej efektywną trasę. Podczas rozpoczętego działania nad poruszaniem się modelu V3 pełni pieczę zestaw czujników oraz nawigacja LDS, co pozwala na omijanie natrafianych przeszkód. Do wyboru mamy 3 tryby sprzątania: odkurzanie, mycie lub dwie czynności jednocześnie, co pozwoli nam dostosować pracę urządzenia do poziomu zabrudzenia powierzchni. Oczywiście najlepsze roboty sprzątające mają również specjalnie utworzone aplikacje mobilne, które rozszerzają możliwości urządzenia. Za pomocą telefonu ustawić możemy harmonogram pracy, kontrolować siłę ssania oraz tryb sprzątania. Jeżeli dokupimy sprzęt XiaoAi Audio możemy także sterować Viomi V3 głosowo.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Roboty sprzątające – Roborock S7 biały


Roborock S7 biały
Odkurzacz automatyczny Roborock z filtrem E11; O pojemności 0,47;
Głośność pracy odkurzacza: od 66 do 70 dB. 4; Funkcje: Planowanie trasy, harmonogram pracy, 10 trybów sprzątania, wykrywanie dywanów, aplikacja mobilna, automatyczne opróżnianie zbiornika na kurz.

Roboty sprzątające – Roborock S7 biały – opis:

Najlepsze odkurzacze automatyczne produkuje również marka Roborock, która wypuściła serię modeli, które sygnowane są znakiem S7. Jest to robot sprzątający z wyższej półki cenowej, więc oczekiwania proporcjonalnie rosną wraz z kwotą inwestycji. Zobaczymy, czy większa cena przełożyła się w tym przypadku na ciekawe funkcjonalności.

Robot sprzątający ranking 2023 ocenił dobrze między innymi przez parametry techniczne. Urządzenie pracuje w środowisku maksymalnej mocy wynoszącej 2500 Pa, więc poradzi sobie nawet z największymi zabrudzeniami, na najtrudniejszych powierzchniach. Mniejsza jest jednak pojemność zbiornika na kurz i zabrudzenia, która wynosi 0,47 litra. W tym przypadku przychodzi z pomocą funkcjonalność, której nie mieliśmy w dwóch poprzednich modelach. Roborock S7 posiada technologię, która samoczynnie czyści zbiornik przy powrocie do bazy. Oznacza to, że roboty sprzątające tej serii będą idealnym rozwiązaniem nawet do mieszkań o dużej powierzchni. Odkurzacz samojezdny mimo dużej mocy ssania nie jest wcale głośniejszy niż konkurencja. Zakres decybeli, w których usłyszymy wykonywane czynności to 66-70, więc nie będzie to bardziej uciążliwe niż średniej głośności rozmowa.

Uważamy, że Robotock S7 to najlepszy robot sprzątający, jeśli chodzi o programy oraz funkcje. Przed pracą oczywiście tworzy sobie mapę pomieszczeń i planuje jak najbardziej efektywną trasę. My natomiast możemy wybrać jeden z dziesięciu różnych programów, w których znajdziemy między innymi odkurzanie, mopowanie, ale również określić można intensywność sprzątania. Czujniki urządzenia dokładnie analizują przestrzeń i precyzyjnie wykrywają obszary pokryte dywanami. Wszelkie obserwacje notują w aplikacji mobilnej i nanoszą strefę dywanów na mapę pomieszczenia. Dzięki temu mogą dostosować parametry czyszczenia do określonej powierzchni, co sprawia, że minimalizowana jest szansa jakichkolwiek uszkodzeń, a sprzątanie jest jeszcze bardziej dokładne. My możemy czuwać nad pracą sobota sprzątającego z poziomu aplikacji, w której znajdziemy wszystkie popularne opcje, na czele z dokładnym harmonogramem uruchamiania. Możemy określić godziny sprzątania danych pomieszczeń, co może okazać się niezwykle przydatne, gdy w danych godzinach pokój jest nam niezwykle potrzebny.

OCENA: 85/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Najlepsze roboty sprzątające – iRobot Roomba i7 i7158


Roborock S7 biały
Odkurzacz automatyczny iRobot z filtrem AeroForce, O pojemności 0,4 l,
Głośność pracy odkurzacza: od 66 do 70 dB. Funkcje: Planowanie trasy, harmonogram pracy, 12 trybów sprzątania, aplikacja mobilna, możliwość komunikacji głosowej.

Najlepsze roboty sprzątające – iRobot Roomba i7 i7158 – opis:

Ranking robotów sprzątających 2023 postanowił wyróżnić również urządzenie marki iRobot, a dokładniej model Roomba i7. Jest to produkt na granicy średniej oraz wysokiej półki cenowej, więc to może być idealny kompromis dla osób, którym specyfikacja dwóch pierwszych sprzętów nie wystarcza, a Roborock jest zbyt drogi.

Na minus zdecydowanie precyzyjność przedstawienia oferty. Marka iRobot podaje w specyfikacji, że moc ssania modelu i7 jest 10 krotnie większa niż modelu 600. Co zabawne, mocy ssania porównywanego urządzenia również się nie odnajdzie. Oznacza, to że można w ofercie wpisać 100 krotny wzrost mocy, a użytkownik i tak tego nie zweryfikuje. Bronią modelu jednak zadowoleni konsumenci, który wystawiają świadectwo i komentują, że jest to najlepszy robot sprzątający pod tym względem i w zasadzie jedyne co, to możemy uwierzyć wszystkim na słowo. Ranking odkurzaczy automatycznych proponuje również sprzęt raczej do średniej/małej wielkości mieszkań. Wszystko przez to, że pojemnik na kurz ma 0,4l i nie zaimplementowano opcji samodzielnego opóźniania zbiornika. Model Roomba i7 pracuje w standardowym zakresie głośności, który mieści się w skali decybelowej od 66 do 70 jednostek.

Robot sprzątający opinie zbiera dobre również za opcje użyteczne przy czyszczeniu. Roomba i7 za pomocą Imprint Smart Mapping tworzy wirtualną mapę pomieszczenia i używa precyzyjnej nawigacji w celu określania najbardziej optymalnej trasy pracy. Do wyboru mamy aż 12 różnych programów, które różnicuje tryb oraz intensywność sprzątania Oczywiście tak jak w każdym nowoczesnym sprzęcie elektronicznym możemy komunikować się z robotem sprzątającym za pomocą aplikacji, w której określimy dokładny harmonogram sprzątania, wykluczymy z plany dane pomieszczenia lub zalecimy sprzątanie tylko w ściśle określonym obszarze. Interesująca jest również opcja komunikacji głosowej za pomocą Asystenta Google lub Amazon Alexa.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Odkurzacz automatyczny – Roidmi EVE Plus

1 739 zł w Ceneo


Roidmi Eve plus
Odkurzacz automatyczny Roidmi z filtrem HEPA; O pojemności 0,3 l;
Głośność pracy odkurzacza: od 71 do 75 dB; Funkcje: Inteligentna nawigacja, laser LSD, aplikacja mobilna, sterowanie głosowe.

Odkurzacz automatyczny – Roidmi EVE Plus – opis:

Ranking odkurzaczy automatycznych, postanowił wyróżnić również urządzenie Roidmi EVE Plus. Jest to propozycja ze średniej półki cenowej, lecz jakość wykonania jest zdecydowanie topowa. Zobaczymy razem z Wami, czy Roidmi może konkurować bez kompleksów z bardziej znanymi markami.

Po pierwsze, robot sprzątający posiada aż 2700 Pa siły ssania. Pozwala to na czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni okrytych dywanami. W urządzeniu został zaimplementowany zbiornik na kurz o pojemności 0,3 l. Jest to niewiele, lecz przy asyście technologii automatycznego opróżniania zbiornika z zanieczyszczeń zdecydowanie wystarczające. Możemy dzięki temu zakupić odkurzacze automatyczne tej serii nawet do sporej wielkości mieszkań. Niestety duża moc ssania przełożyła się w tym przypadku na nieco większą głośność niż w przypadku standardowego robota sprzątającego. Praca sprzętu odbywa się w głośności od 71 do 75 dB.

Najlepsze odkurzacze automatyczne, to takie, które mają szeroko przemyślaną funkcjonalność. Urządzenie Roidmi EVE Plus zostało wyposażone w inteligentny system nawigacji oraz laser LDS, dzięki czemu zostanie wykonany skan pomieszczeń, zaplanowana najbardziej optymalna trasa oraz na bieżąca analizowane będzie położenie przeszkód na trasie. Oczywiście utworzona została także dedykowana aplikacja, która pozwala na zdalne sterowanie pracą robota sprzątającego. Możemy za jej pomocą: nazywać pomieszczenia, łączyć je lub dzielić, ustawiać ściany nie do przejścia dla urządzenia lub strefy zakazane. Utworzyć możemy kompleksowy harmonogram, w którym ustalimy dni i godziny rozpoczęcia procesu sprzątania. Odkurzacz samojezdny działa również na komendy wydawane za pomocą Amazon Alexa oraz Asystenta Google.

OCENA: 81/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Ranking robotów sprzątających 2023 – Dreame D9 biały


Odkurzacz automatyczny Dreame z filtrem HEPA; O pojemności 0,57 l;
Głośność pracy odkurzacza: od 50 do 65 dB; Funkcje: Algorytm SLAM, laser LDS, aplikacja mobilna, sterowanie głosowe.

Ranking robotów sprzątających 2023 – Dreame D9 biały – opis:

Dreame D9 to kolejna propozycja, która powinna znaleźć swoich fanów, wśród miłośników domowej technologii. Jest to przystępne cenowo, dosyć ciche urządzenie o naprawdę wielkiej mocy. Uważamy, że warto się temu modelowi bliżej przyjrzeć i włączyć do potencjalnej listy zakupowej.

Robot sprzątający opinie ma niezwykle dobre dzięki mocy ssania wynoszącej aż 3000 Pa. Seria D9 poradzi sobie z każdym zabrudzeniem, na dowolnej powierzchni, którą napotka na swojej drodze. Przy tym pozostaje bardzo ciche. Podczas pracy robota sprzątającego wydobywana jest całkowicie minimalna liczba decybeli, która mieści się w zakresie 50-65. Posiada również średniej wielkości zbiornik na kurz o pojemności 0,57l.

Robot sprzątający ranking zawdzięcza również użytej technologii. Dream D9 planuje trasy za pomocą algorytmu SLAM, a podczas pracy nad orientacją w przestrzeni pieczę pełni laser LDS. Optymalizować pracę robota możemy, korzystając z aplikacji mobilnej. Wśród opcji znajdziemy między innymi harmonogram pracy, tworzenie wirtualnych ścian, stref zakazanych lub tych, które wymagają natychmiastowego sprzątania. Oprócz tego robot sprzątający reaguje na komendy głosowe wydawane za pomocą Asystenta Google lub Amazon Alexa.

OCENA: 76/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Odkurzacze automatyczne – Puron PR10


Puron PR10
Odkurzacz automatyczny Puron z filtrem HEPA; O pojemności 0,6 l;
Głośność pracy odkurzacza: do 50 dB; Funkcje: Mapowanie pomieszczenia, harmonogram sprzątania, aplikacja mobilna.

Odkurzacze automatyczne – Puron PR10 -opis:

Najlepsze odkurzacze automatyczne to również urządzenia wypuszczone pod marką Puron. Na świecznik weźmiemy model PR10, który jest przedstawicielem średniej półki cenowej. W naszej opinii jest to zdecydowanie propozycja, która może podbić nie jeden dom lub mieszkanie.

Najlepszy robot sprzątający musi wyróżniać się odpowiednimi parametrami, które będą bezpośrednio wpływać na wykorzystanie pełnego potencjału technologicznego urządzenia. Puron PR10 ma 2500 Pa mocy ssania, co jest zdecydowanie bardzo dobrym wynikiem. Sprzęt poradzi sobie z wymagającymi powierzchniami oraz ciężkimi zabrudzeniami. Zadowalająca wydaje się również pojemność zbiornika na kurz, która wynosi 0,6 l. Pozwoli to na komfortowe sprzątanie nawet dużych powierzchni mieszkalnych. Niestety nie zaimplementowano rozwiązania, które pozwalałoby na automatyczne opróżnianie pojemnika po zapełnieniu. Imponująca wydaje się natomiast głośność urządzenia. Robot sprzątający opinie ma bardzo cichego urządzenia. Maksymalna wartość decybelowa podczas sprzątania nie powinna przekroczyć 50.

Jeśli chodzi o technologię, to prezentowany odkurzacz samojezdny posiada wszystko co powinien mieć dobry sprzęt tej kategorii. Puron PR10 posiada procesor oraz czujniki, które przed sprzątaniem tworzą mapę w celu wyboru najbardziej optymalnej trasy poruszania się. Takie utworzone, maksymalnie 3 mapy zapisywane są w pamięci urządzenia i możemy wykorzystywać je przy następnych włączeniach. Oczywiście roboty sprzątające tej serii posiadają dedykowaną aplikację, która pozwala na zdalne sterowanie pracą odkurzacza. Możemy ustalić harmonogram sprzątania, wybrać tryb czyszczenia, a także na bieżąco monitorować postępy podczas działania robota.

OCENA: 72/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Najlepsze odkurzacze automatyczne – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite


  • Najniższa cena
Odkurzacz automatyczny Xiaomi z filtrem HEPA; O pojemności 0,45 l;
Głośność pracy odkurzacza: od 71 do 75 dB; Funkcje: Mapowanie pomieszczenia, aplikacja mobilna, harmonogram pracy, 2 tryby sprzątania.

Najlepsze odkurzacze automatyczne – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite – opis:

Najlepszy robot sprzątający z najniższej półki cenowej, to według nas Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite. Jest to sprzęt, który możemy otrzymać w cenie 800 złotych. Zobaczymy jednak, czy tak niska cena nie wpłynęła znacząco na przydatność odkurzacza.

Robot sprzątający ranking 2023 przeanalizuje na samym starcie pod względem technicznym. Tutaj nie mamy absolutnie do czego się, kolokwialnie mówiąc, przyczepić. Moc ssania oscyluje w granicach 2200 Pa, więc brud oraz kurz pochłaniany powinien być z przyzwoitą skutecznością. Większym wyzwaniem dla urządzenia mogą okazać się dywany, więc nie będzie to zdecydowanie polecana jednostka do powierzchni, gdzie większy procent zajmują tego typu utrudnienia. Vacuum Mop 2 Lite posiada standardowej wielkości pojemnik na zabrudzenia o pojemności 0,45 l. To co najbardziej rzuca się w oczy to ilość decybeli przy pracy na najwyższych obrotach. Jest to jednostka nieco głośniejsza od topowych konkurentów, gdyż głośność może sięgać nawet 75 dB. Nie powinno być to jednak nic uciążliwego, gdyż tego typu hałasy powstają nawet przy głośnych rozmowach.

Mając zbadane wnętrze sprzętu można przejść do tego co widzimy gołym okiem. Ranking odkurzaczy automatycznych model Xiaomi docenia między innymi za dokładny plan pomieszczeń i precyzyjne czujniki pozwalające na efektywną pracę. Użytkownik musi jedynie wybrać jeden z dostępnych trybów czyszczenia (mopowanie lub odkurzanie), a odkurzacz automatyczny wykona swoją pracę całkowicie samodzielnie. Obserwować lub sterować pracą możemy za pomocą aplikacji, gdzie znajdziemy takie opcje jak: planowanie sprzątania, zmiana trybu czyszczenia lub kontrola stanu wykonanej pracy.

OCENA: 69/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Najlepszy robot sprzątający – iRobot Roomba Combo R111840


iRobot Roomba Combo R111840
Odkurzacz automatyczny iRobot z filtrem HEPA; O pojemności 0,4 l;
Głośność pracy odkurzacza: 68 dB; Funkcje: 3 tryby sprzątania, aplikacja mobilna, harmonogram pracy, inteligentne propozycje sprzątania.

Najlepszy robot sprzątający – iRobot Roomba Combo R111840 – opis:

Ranking odkurzaczy automatycznych postanowił umieścić w zestawieniu drugi już produkt marki iRobot. Tym razem jest to model Roomba Combo, który jest tańszym odpowiednikiem wcześniej przedstawionej serii i7. Jeśli zatem lubisz urządzenia tej marki, lecz szukasz również budżetowego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na tę jednostkę.

Robot sprzątający ranking musi porwać głównie parametrami technicznymi. One warunkują, czy sprzątanie będzie dokładne oraz wydajne. Niestety marka iRobot ma politykę, która zakłada nie informowanie o mocy ssącej urządzenia. W tym przypadku również musimy zaufać opinie publicznej, która chwali sobie dokładność podczas czyszczenia powierzchni. Model Combo będzie idealnym rozwiązaniem do średnich lub małych mieszkań, gdyż posiada zbiornik na kurz i zabrudzenia w stanie stałym o pojemności 0,45 l. Jak to bywa w nieco tańszych urządzeniach, nie została zaimplementowana technologia pozwalająca na automatyczne opróżnianie pojemnika z zabrudzeń. To co warto również podkreślić to fakt, że odkurzacz samojezdny jest stosunkowo cichy, gdyż maksymalna głośność jego pracy nie powinna przekroczyć 68 dB.

Robot sprzątający opinie ma lepsze, gdy interesująco wypada również pod względem technologicznym. W przypadku modelu Combo producenci zadbali o to, żeby sprzęt poruszał się jak najbardziej logicznie. Umieszczono zatem wiele czujników, które dzięki nawigacji sprawiają, że praca sprzętu jest bardzo wydajna. Jako użytkownicy mamy do dyspozycji 3 programy: odkurzanie, mopowanie, ale również możemy poprosić Roombe o wykonanie tych dwóch czynności jednocześnie. Utworzona została także aplikacja mobilna, dzięki której możemy utworzyć harmonogram pracy i zobaczyć raporty odnośnie czyszczenia. Poza tym roboty sprzątające tej serii posiadają możliwość komunikacji głosowej za pomocą Asystenta Google oraz Amazon Alexa, a także proponują od siebie niestandardowe harmonogramy sprzątania. Potrafią np. reagować na sezon pylenia roślin i oferują dodatkowe sprzątanie.

OCENA: 65/100

Ranking robotów sprzątających – Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for karolina

Czy takie przedmioty mogą w zupełności zastąpić zwykłego mopa?

karolina
Rated 5,0 out of 5
karolina

Czy takie przedmioty mogą w zupełności zastąpić zwykłego mopa?

Ranking robotów sprzątających – Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2024 roku — FAQ


Taką główną różnicą jaką moglibyśmy wskazać, to pewnie żywotność. Tańsze urządzenia drogą kompromisu stworzone są z materiałów gorszej jakości. Jeśli szukamy czegoś, co ma nam podziałać bez komplikacji technicznych, wtedy warto pokusić się o inwestycję w nieco droższy model. Droższe roboty sprzątające mają również kilka opcji, których nie uświadczymy w modelach nieco tańszych. Jedną z nich jest np. Automatyczne opróżnianie pojemnika, co pozwala robotowi sprzątającemu na wyczyszczenie bardzo dużych powierzchni bez ingerencji człowieka. Co ciekawe, najmniejsze różnice zaobserwujemy w mocy sania, pojemności zbiornika, czy głośności pracy. Tutaj najczęściej te parametry są najbardziej do siebie zbliżone.

Jeśli zależy nam na opcji mopowania, to zdecydowanie warto wybrać odkurzacz automatyczny z mopem. Bardzo często roboty sprzątające mogą jednocześnie odkurzać i zmywać podłogi, co wydaje się bardzo dużą oszczędnością czasu oraz energii elektrycznej. Nawet jeśli wybrany przez nas model nie może tych dwóch czynności wykonywać jednocześnie, warto aby posiadał mop, gdyż możemy zaplanować wykonanie dwóch procesów po sobie.

Ogólnie efekt końcowy po odkurzaniu automatycznym i tradycyjnym będzie gołym okiem podobny. Różnicą jest jednak proces, gdyż w przypadku robota sprzątającego to nie my musieliśmy wykonać całą pracę. Użycie odkurzacza automatycznego sprawia, że proces czyszczenia może odbywać się, gdy jesteśmy w pracy i możemy wrócić już do wyczyszczonego pomieszczenia.

Ranking robotów sprzątających – Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Odkurzacz, który posiada pojemność 0,18-0,35l będzie idealny do kawalerki. Jeśli chcemy sprzątać bardzo duże powierzchnie warto pomyśleć o odkurzaczu o pojemności nawet 0,8l. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wybrać odkurzacz, który ma system automatycznego opróżniania pojemnika, gdyż wtedy w razie nagłego zapełnienia, robot sprzątający samodzielnie powróci do bazy i zostawi w niej nadmiarowy bagaż.

Jest to parametr, który często jest pomijany, a finalnie warunkuje on komfort użytkowania sprzętu. Roboty sprzątające potrafią, przy dużych powierzchniach, pracować stosunkowo długo, więc istotne jest, aby ich praca nie była dla nas uciążliwa. W celu zobrazowania państwu co oznacza dany stopień hałasu, przygotowaliśmy porównanie zakresu decybeli do codziennych sytuacji. 50-60 dB – generuje spokojna rozmowa, 70 dB – głośna rozmowa, a 80-90 dB – spotkamy podczas wzmożonego ruchu ulicznego.

Ranking odkurzaczy automatycznych nie prezentuje jednostek z mocą ssania niższą od 1800 Pa. Zakłada się, że najlepsze roboty powinny mieć tę wartość oscylującą w granicach 1800-3000. Jeżeli mamy w domu zwierzę zostawiające dużo sierści oraz większe przestrzenie okryte dywanami, wtedy warto wybierać urządzenia bliższe górnej granicy. Jeśli jednak większą powierzchnią pracy odkurzacza będą odkryte powierzchnie, wtedy warto wybrać coś pomiędzy, gdyż będzie się to równało oczywiście z mniejszą głośnością pracy.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl