Strona Główna > Ranking smartwatch damski – Najlepszy damski smartwatch w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking smartwatch damski – Najlepszy damski smartwatch w 2024 roku

Każdy smartwatch damski ranking ocenił na podstawie 3 filarów – specyfikacja techniczna, funkcje oraz cena. Jeśli szukasz tego typu produktów, być może znajdziemy propozycję idealnie dla Ciebie. Sprawdź nasz artykuł i zobacz produkty z różnych półek cenowych. Mamy nadzieję, że razem z nami ostateczna decyzja zakupowa będzie chociaż trochę łatwiejsza.

Ranking smartwatch damski – Najlepszy damski smartwatch w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

HUAWEI Watch GT 2 Classic 42mm Biały


HUAWEi Watch GT 2 Classic 42 mm biały
  • Najwyżej oceniany
Przekątna ekranu 1,39 cali, 390×390 rozdzielczości ekranu, technologia AMOLED; Pojemność baterii 420 mAh;
Połączenie GPS, Bluetooth, wodoodporny, 100 różnych aktywności, monitorowanie snu i stresu.

Ranking smartwatch damski – HUAWEI Watch GT 2 Classic 42mm Biały – krótki opis:

Huawei Watch GT2 Classic w kolorze białym, to pierwszy smartwatch damski, który znalazł się w naszym rankingu. Model łączy w sobie świetny wygląd, imponujące parametry techniczne z całkiem atrakcyjną ceną zakupu. Dzięki temu, jest to jeden z najczęściej wybieranych urządzeń tego typu.

Zegarek smartwatch damski musi przede wszystkim posiadać odpowiednie parametry, żebyśmy mogli zacząć analizować funkcje i programy. Pierwsze na co warto zwrócić uwagę jest jakość obrazu. W modelu GT2 wygląda to naprawdę dobrze, gdyż przy 1,39 calach zaimplementowano rozdzielczość 390×390. Ponad to skorzystano z technologii AMOLED, która sprawia, że kolory są żywsze przy mniejszym zużyciu baterii. Jak już wspomnieliśmy o żywotności urządzenia, to zegarki damskie smartwatch marki Huawei mają pojemność akumulatora na poziomie 420 mAh. Oznacza to, że maksymalnie bez ładowania mogą działać nawet do 14 dni. Oczywiście przy włączonym GPS itd. czas działania diametralnie się obniża.

Mając za sobą podróż przez parametry techniczne, możemy przejść do funkcji, których bezpośrednio będziemy na co dzień używać. Zegarki smartwatch damskie model GT2 posiadają łączność GPS, Bluetooth, pracują w systemie Android i są kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Jeśli chodzi o walory czysto sportowe lub zdrowotne, to jednostka od Huawei mierzy puls, przebyty dystans, ilość kroków, spalone kalorie, czas aktywności i wydolność tlenową. Z tych danych możemy skorzystać monitorując aż 100 różnych aktywności wbudowanych w system zegarka. Jest tam również pływanie, gdyż konstrukcja jest w pełni wodoodporna. Poza tym możemy monitorować swój poziom stresu oraz jakość snu, żeby wpłynąć pozytywnie na komfort swojego życia.

OCENA: 90/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Smartwatch damski ranking – Huawei Watch Fit Różowy


Huawei Watch Fit Różowy
Przekątna ekranu 1,64 cali, 280 x 456 rozdzielczości ekranu, technologia AMOLED; Pojemność baterii 180 mAh;
Połączenie GPS, Bluetooth, 85 planów treningowych, monitorowanie snu i stresu.

Smartwatch damski ranking – Huawei Watch Fit Różowy – krótki opis:

Bardzo popularnym modelem Huawei jest również Watch Fit w różowym wariancie kolorystycznym. Smartwatch damski ranking docenił głównie za bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, gdyż urządzenie zdecydowanie możemy przypisać do niskiej półki cenowej. Będzie to zatem idealne rozwiązanie, jeśli ktoś oczekuje od sprzętu podstawowych funkcji i nie chce na smartwatche damskie wydawać fortuny.

Zegarek damski smartwatch Huawei Watch Fit ocenimy na samym początku pod względem parametrów technicznych. Atrakcyjnie wygląda w tym przypadku ekran zegarka o przekątnej aż 1,64 cala. Ucierpi na tym niestety jakość obrazu, w porównaniu do modelu Watch GT 2 , gdyż rozdzielczość wynosi jedynie 280 x 456. Nie oznacza to jednak, że inteligentny zegarek treści wyświetlać będzie w złej jakości. W dalszym ciągu jest to wielkość, która powinna zadowolić większość konsumentów. Otrzeć łzy bardziej wymagających klientów powinna również technologia Amoled, która została zaimplementowana w urządzeniu i sprawia, że przy mniejszym zużyciu energii treści otrzymują żywsze kolory. Jeśli chodzi natomiast o pojemność akumulatora, to smartwatch kobiecy Huawei posiada jedynie 180 mAh. Przy minimalnie obciążonym urządzeniu powinno wystarczyć to na 5-6 dni bez konieczności powtórnego ładowania.

Zegarki sportowe Watch Fit posiadają wbudowanych 11 różnych sportów, które pozwalają na rozpoczęcie 85 niestandardowych planów treningowych. Podczas takiej aktywności monitorowane jest tętno, poziom natlenienia krwi oraz wszystkie parametry związane z długością oraz ilością kroków. Poza tym ranking smartwatch damski docenia urządzenie za możliwość monitorowania snu i stresu, co w tańszych urządzeniach nie koniecznie jest standardem. Wszystkie programy sportowe są oczywiście wspierane przez stałe połączenie GPS oraz Bluetooth. Urządzenie działa w systemie Android, lecz jest również kompatybilne z konkurencyjnym IOS.

OCENA: 88/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Smartwatche damskie ranking – Maxcom FW42 Złoty


Maxcom FW42 Złoty
Przekątna ekranu 1,09 cali, 260 x 260 rozdzielczości ekranu; Pojemność baterii 180 mAh;
Połączenie Bluetooth, 6 planów treningowych, monitorowanie snu, wodoodporny.

Smartwatche damskie ranking – Maxcom FW42 Złoty – krótki opis:

Ciekawą propozycją jest również Maxcom FW42 w złotym wariancie kolorystycznym. Jeśli potrzebujesz urządzenia zawierającego różne programy monitorujące aktywność, a zarazem nie koniecznie potrzebujesz sportowego wyglądu zegarka, może to się okazać strzałem w 10tkę. Na pierwszy rzut oka model FW42 w ogóle nie wygląda na zegarek typu smartwatch. Ranking smartwatch damski docenił również za bardzo atrakcyjną cenę, która jest niższa nawet od poprzednio prezentowanego modelu Huawei.

Warto sprawdzić na samym początku jak Maxcom prezentuje się pod względem technicznym. W przypadku tego modelu do dyspozycji mamy stosunkowo niewielki ekran o przekątnej 1,09 cala. Wpłynie to oczywiście bezpośrednio na wygodę użytkowania, gdyż sterowanie na interaktywnym ekranie do najwygodniejszych należeć nie będzie. Wystarczająca wydaje się jednak rozdzielczość 240×240. Przy tak niewielkiej przekątnej jest to wielkość sprawiająca, że elementy na tarczy będą miały odpowiednią szczegółowość. Warto zwrócić uwagę również na baterię, którą zegarek smartwatch damski posiada o pojemności 180 mAh, więc przy minimalnej ilości włączonych jednocześnie programów, zegarek powinien pracować bez konieczności ładowania przez 5-6 dni.

Smartwatch damski ranking oczywiście ocenia także za funkcjonalność oraz opcje. W przypadku modelu FW42 do dyspozycji mamy 6 podstawowych sportów związanych z bieganiem, wspinaczką oraz rowerem. Korzystać możemy z pomiarów ciśnienia krwi, tętna oraz licznika kalorii. Ponad to mamy opcję monitorowania oraz analizy swojego snu. Zegarek smartwatch damski jest także wodoodporny, łączy się z naszym telefonem za pomocą Bluetooth oraz jest kompatybilny z systemem Android, oraz IOS. Minus na pewno za brak połączenia GPS, gdyż przez to wszelkie dokonywane pomiary związane z długością trasy mogą nie być maksymalnie precyzyjne.

OCENA: 86/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Zegarek smartwatch damski – Garmin Vivoactive 4S


Przekątna ekranu 1,1 cala, 218 x 218 rozdzielczości ekranu; Pojemność baterii pozwala na 7 dni pracy przy minimalnym obciążeniu baterii;
Połączenie Bluetooth, GPS, WiFi, NFC.

Zegarek smartwatch damski – Garmin Vivoactive 4S – krótki opis:

Ranking ” Najlepszy smartwatch damski” nie mógł w swoim zestawieniu nie umieścić chociażby jednego produktu od marki Garmin. W tym przypadku jest to model Vivoactive 4S i jest to propozycja typowo sportowa, gdyż producent kładzie nacisk głównie na tę funkcjonalność. Jest to oczywiście również jeden z najdroższych produktów znajdujących się u nas w rankingu, więc oczekiwania są wprost proporcjonalnie wyższe.

Smartwatch damski ranking, jak to już z reguły bywa, sprawdzimy najpierw pod względem technicznym. Tutaj według nas Garmin wypada przeciętnie, lecz nie to jest istotą tego inteligentnego zegarka, co postaramy się udowodnić. Przekątna ekranu wynosie jedynie 1,1 cala przy rozdzielczości 218×218, co sprawia, że powierzchnia użytkowa nie jest zbyt duża, a obraz również nie posiada zbyt wielkiej szczegółowości. Producent zakłada również, że zegarek pod minimalnym obciążeniem powinien bez ładowania wytrzymać nawet do 7 dni.

Zegarek damski smartwatch marki Garmin prawdziwą siłę ukazuje, gdy sprawdzamy programy oraz możliwości. Poza standardowymi pomiarami typu: ciśnienie, tętno, pomiar jakości snu oraz stresu, mamy do dyspozycji pomiar energii organizmu, co podpowie nam kiedy jest najlepszy czas na pracę i trening oraz osobisty trener zadba o nasze zdrowie i samopoczucie. Podczas treningu czujniki mogą pomóc nam wytworzyć odpowiednie wzorce oddychania oraz przypominają o konieczności nawadniania organizmu. Smartwatch kobiecy Vivoactive 4S posiada również połączenie GPS, Bluetooth, WiFi, a także możliwość zaimplementowania płatności zbliżeniowej. Produkt przeznaczony jest również dla regularnie pływających, gdyż wodoodporność pozwala na nurkowanie nawet do 50 metrów.

OCENA: 81/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Zegarki smartwatch damskie – Huawei Watch GT 2 Elegant 42mm Złoty

1 199 zł w Allegro


Huawei Watch GT 2 Elegant 42 mm Złoty
Przekątna ekranu 1,39 cali, 390×390 rozdzielczości ekranu, technologia AMOLED; Pojemność baterii 420 mAh;
Połączenie GPS, Bluetooth, wodoodporny, 100 różnych aktywności, monitorowanie snu i stresu.

Zegarki smartwatch damskie – Huawei Watch GT 2 Elegant 42mm Złoty – krótki opis:

Ranking smartwatch damski posiada już w swoich szeregach konkretny model Watch GT 2. Różnicą w tym przypadku jest wersja kolorystyczna, która diametralnie zmienia design sprzętu. Okazuje się również, że w raz z aspektem wizualnym zmienia się również cena i za posiadanie złotego zegarka w tym modelu musimy zapłacić o 500 złotych więcej. Skutecznie obniżyło to stosunek jakości do ceny, dlatego oba te zegarki dzieli kilka miejsc w zestawieniu.

Nad specyfikacją techniczną nie będziemy zbyt długo medytować, gdyż musielibyśmy bezpośrednio przepisać to co znajduje się we wierszu, który opisuje biały wariant kolorystyczny. Model Watch GT2 posiada 1,39 cala przekątnej zegarka, 390×390 rozdzielczości oraz wbudowaną technologię AMOLED. Akumulator ma pojemność 420mAh, co pozwala na 2 tygodnie stałej pracy bez konieczności ładowania, gdy obciążymy zegarek tylko minimalną ilością programów.

Zegarki damskie smartwatch GT 2 dokładniej, pod względem funkcji, zostały również opisane kilka wierszy wyżej. Przypomnimy jedynie najważniejsze kwestie. Huawei pozwala na połączenie GPS, Bluetooth oraz jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Do dyspozycji mamy 100 różnych treningów, gdzie mierzone jest tętno, puls, przebyty dystans, ilość kroków, spalone kalorie, czas aktywności i wydolność tlenowa. Można zegarka używać do pływania, gdyż jest wodoodporny.

OCENA: 80/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Zegarek damski smartwatch – Huawei Watch GT 3 42 mm Active Biały


Huawei Watch GT3 42 mm Active Biały
Przekątna ekranu 1,32 cali, 466×466 rozdzielczości ekranu, technologia AMOLED; Pojemność baterii 292 mAh;
5 systemów GPS, Bluetooth, NFC, wodoodporny, 100+ różnych aktywności, monitorowanie snu i stresu.

Zegarek damski smartwatch – Huawei Watch GT 3 42 mm Active Biały – krótki opis:

Obiecujemy, że to już ostatni raz ranking smartwatch damski przedstawia produkt wypuszczony spod szyldu Huawei. Tym razem do zaprezentowania mamy model GT 3, który jest następcą propozycji, która aktualnie piastuje miejsce pierwsze. Jest to zdecydowanie zegarek z górnej półki cenowej, więc i najwyższe względem niego mamy oczekiwania.

Zegarki damskie smartwatch w modelu GT 3 wyróżniają się zdecydowanie parametrami technicznymi. Tarcza zegarka jest stosunkowo duża, gdyż przekątna wynosi aż 1,32 cala. Pozwala to na komfortowe używanie interaktywnej powierzchni tarczy. Idealną szczegółowość oraz jakość gwarantuje rozdzielczość 466×466 oraz wbudowana technologia żywych kolorów AMOLED. Stosunkowo długie działanie z kolei gwarantuje nam akumulator o pojemności 292 mAh, który sprawia, że zegarek przy minimalnym obciążeniu będzie wstanie działać do 10 dni.

Inteligentny zegarek musi mieć również spory asortyment odpowiadający za funkcjonalność. W modelu GT2 znajdziemy oczywiście klasycznie wszystkie potrzebne mierniki. Pod kontrolą mamy ciśnienie, puls, natlenienie krwi, jakość snu, poziom stresu oraz nawodnienia. Huawei jest również kompatybilny z Androidem i system IOS, oraz zapewnia połączenie Bluetooth i płatności NFC. Wraz z nim możemy udać się na 100 różnych treningów i skorzystać z innowacyjnego systemu nawigacji. Jako jeden z nielicznych ma wbudowanych 5 systemów, którymi są GPS, GLONASS, Galileo, Beidou i QZSS. Dzięki temu dokładność pomiarów trasy jest niemożliwie dokładna.

OCENA: 78/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Zegarki damskie smartwatch – Forever ForeVive SB-320 Czarny


Forever ForeVive SB 320 Czarny
Przekątna ekranu 1,3 cala, 240×240 rozdzielczości ekranu; Pojemność baterii 180 mAh;
Połączenie Bluetooth, wodoodporny, monitorowanie snu i stresu.

Zegarki damskie smartwatch – Forever ForeVive SB-320 Czarny – krótki opis:

Wraz z serią modeli Huawei wznieśliśmy się zdecydowanie pod sufit cenowy, gdyż prezentowane urządzenia pochodziły z górnej półki, jeśli chodzi o kwoty. Wraz z marką Forever mamy przyjemność przedstawić model ForeVive SV-320, który w naszej metaforze będzie cenową podłogą. Sprawdzimy zatem, czy w niskiej cenie odnajdziemy zegarki sportowe, które mogą prezentować przyzwoite parametry.

Smartwatch damski rankingi na pierwszy ogień sprawdzi pod względem walorów technicznych. Te z jasnych względów będą zdecydowanie odstawać od tego co widzieliśmy w przypadku modelu Watch GT3. W tym przypadku mamy do dyspozycji interaktywną tarczę zegarka o powierzchni 1,3 cala. Jest to stosunkowo dużo jak na rozdzielczość 240×240, więc jakość obrazu oraz jego szczegółowość będzie odstawać od topowych modeli. Odstawać na pewno nie będzie bateria, która może wytrzymać bez konieczność powtórnego ładowania nawet do 7 dni.

To co jednak najważniejsze, jeśli chodzi o inteligentny zegarek to jego „klikalna” zawartość. Model ForeVire SB-320 ma wbudowany pulsometr, krokomierz, mierzy dystans, poziom stresu oraz jakość snu. Poza tym możemy łączyć się z jego pomocą z urządzeniami mobilnymi Android oraz IOS za pomocą Bluetooth. Z atutów jakie ma ten smartwatch kobiecy skorzystamy podczas biegania, jazdy na rowerze i wspinaczki. Jest on także wodoodporny, lecz nie zalecamy wraz z jego użyciem podejmować się przesadnie głębokiego nurkowania.

OCENA: 76/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Smartwatch kobiecy – Maxcom Fit FW35 AURUM Różowy


Maxcom Fit FW35 Aurum Różowy
  • Najniższa cena
Przekątna ekranu 1,4 cala, 240×240 rozdzielczości ekranu; Pojemność baterii 170 mAh;
Połączenie Bluetooth, monitorowanie snu, mierzenie ciśnienia, pulsu i saturacji krwi.

Smartwatch kobiecy – Maxcom Fit FW35 AURUM Różowy – krótki opis:

Smartwatch damski ranking lubi wyróżniać również za atrakcyjną cenę. W przypadku urządzenia Maxcom jest to jego największy atut. Sprawdzimy, przeglądając specyfikację techniczną oraz zawartość zegarka, czy tego typu inwestycja ma w ogóle sens, czy warto dopłacić nieco więcej za bardziej konkretny sprzęt.

Inteligentny zegarek Fit FW25 AURUM ma przekątną ekranu 1,4 cala oraz rozdzielczość 240×240. Nie są to wartości wybitne, lecz w tej cenie zdecydowanie akceptowalne. Obraz będzie czytelny, lecz nie tak szczegółowy jak w droższych modelach. Solidnie wygląda również akumulator, który jest wstanie bez konieczności posiłkowania się ładowarką, działać aż do 5-6 dni.

Zegarki sportowe nasz ranking ocenia również pod względem ilości programów i funkcji. Jeśli chodzi o Maxcom, posiada on większość najbardziej popularnych rozwiązań. Jesteśmy wstanie za jego pomocą zmierzyć saturację krwi, ciśnienie, puls oraz jakość snu. Ma również podstawowe tryby sportowe, łączność z urządzeniem mobilnym przez Bluetooth oraz jest kompatybilny z systemem operacyjnym IOS, oraz Android.

OCENA: 74/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Zegarki smartwatch damskie – Garett Women Laura złoty-róż


Garett Women Laura złoty róż
Przekątna ekranu 1,3 cala, 240×240 rozdzielczości ekranu; Pojemność baterii 140 mAh;
Posiada krokomierz, pulsometr, ciśnieniomierz oraz pulsoksymetr, monitoring snu.

Zegarki smartwatch damskie – Garett Women Laura złoty-róż – krótki opis:

Ciekawą, również stosunkowo tanią propozycją, może okazać się smartwatch damski Garett Women. Kupimy go za nieco ponad 150 złotych, więc z całą pewnością można zaliczyć go do niskiej półki cenowej. Sprawdzimy posiłkując się danym producenta oraz opiniami konsumentów, czy jest to dobry kandydat na sportową ozdobę przedramienia.

Ranking smartwatch damski ocenia zegarki dobrze, gdy oferują dobrą jakość obrazu oraz mogą długo działać bez ładowania. Garett posiada 1,3 przekątnej ekranu oraz 240×240 rozdzielczości, więc jakoś obrazu jest bardzo podobna do tej, którą można uzyskać w zegarku Maxcom. Nieco gorzej jednak prezentuje się bateria, która przy małej ilości dobowego użytku starczy na maksymalnie 3-5 dni bez ładowania.

Bardzo istotne jest również, aby zegarki smartwatch damskie miały użyteczne funkcje. Dlatego w arsenale urządzenia odnajdziemy krokomierz, pulsometr, ciśnieniomierz oraz Pulsoksymetr. Oprócz tego zegarki sportowe Garett posiadają różne tryby sportowe, monitoring snu oraz, co rzadko się w tej półce cenowej zdarza, są wodoodporne. Można zatem korzystać z nich pod prysznicem, w basenie oraz w morzu i jeziorze.

OCENA: 71/100

Ranking smartwatch damski – Najlepszy damski smartwatch w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Ewa

Ten garret różowy mega ładny

Ewa
Rated 5,0 out of 5
Ewa

Ten garret różowy mega ładny

Ranking smartwatch damski – Najlepszy damski smartwatch w 2024 roku — FAQ


Uważamy, że warta uwagi jest cała seria smartwatchy Huawei GT. Zarówno modele sygnowane liczbą 2 jak i 3 prezentują się bardzo dobrze na tle nawet droższej konkurencji. Znajdziemy tam wszelkie potrzebne opcje dla sportowca, przy bardzo dobrze wykonanej kopercie i trwałym akumulatorze. Jeśli zależy Tobie na świetnym wyglądzie urządzenia, polecamy wybór złotego wariantu kolorystycznego.

Najlepszy smartwatch damski cechuje stosunkowo duża przekątna ekranu. Im większa, tym wygodniej operuje się na powierzchni interaktywnego ekranu. Jeśli już zegarek ma dużą powierzchnię, musi mieć wysoką rozdzielczość. Inaczej elementy na tarczy będą posiadać mało szczegółów i będą odznaczały się niską jakością. Poza tym istotne jest aby posiadał zegarek odpowiednie mierniki i jak najwięcej programów treningowych. W naszym rankingu prym wiedzie HUAWEI Watch GT 2 oraz Garmin Vivoactive 4S.

Każdy dobry smartwatch jest kompatybilny zarówno z systemem operacyjnym Android jak i IOS. Jeśli posiadasz na swojej komórce system windows, wtedy trzeba zwrócić większa uwagę na specyfikację techniczną, gdyż nie każdy zegarek jest kompatybilny z tym systemem. Wtedy problemem może okazać się zarówno połączenie z mobilnym urządzeniem za pomocą Bluetooth oraz pobranie potrzebnej aplikacji.

Ranking smartwatch damski – Najlepszy damski smartwatch w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Zdarza się, że producent poda szacowany maksymalny czas pracy smartwatcha. Nie jest to jednak reguła, więc często zdarzy się, że do dyspozycji będziemy mieli jedynie wartość „pojemność akumulatora”. Zakłada się w przybliżeniu, że akumulator 140 mAh będzie w stanie działać około 3-5 dni bez ładowania. Natomiast akumulator około 200 mAh nawet tydzień. Oczywiście wszystko zależy od tego ile funkcji na raz wykorzystujemy.

Najlepsze smartwatche damskie powinny charakteryzować się dużą rozdzielczością. W przypadku tego typu sprzętów, to od 360×360 w górę. W tańszych zegarkach stosowane są mniejsze rozdzielczości, co bezpośrednio wpływa na jakość obrazu. Istotna jest również przekątna ekranu. Im większa, tym większa rozdzielczość potrzebna jest do uzyskania dobrej jakości.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl