Strona Główna > Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki w 2024 roku

Sprawdź ranking suszarek do prania i sprawdź, jaka suszarka będzie najlepsza do Twojego domu. W naszym zestawieniu porównaliśmy najbardziej popularne modele pod względem parametrów technicznych oraz ceny. Uzyskaliśmy dzięki temu stosunek jakości do ceny i pod tym względem klasyfikowaliśmy poszczególne urządzenia. Istotną składową są także opinie posprzedażowe konsumentów, które także mają wpływ na pozycję w rankingu.

Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking suszarek do prania – Whirlpool Fft M22 8X2B Pl


Whirlpool Fft M22 8X2B PI
  • Najwyżej oceniany
  • Najniższa cena
Klasa energetyczna: A++; prognozowane roczne zużycie energii – 234 kWh; Technologie: 6 zmysł, FreshCare;
15 programów; Ładowność: 8 kg, poziom hałasu: 64 dB.

Ranking suszarek do prania – Whirlpool Fft M22 8X2B Pl – opis:

W rankingu suszarek nie mogło zabraknąć oczywiście urządzenia od marki Whirlpool, która jest jedną z bardziej popularnych firm w tej branży. Prezentowana jednostka Fft M22 8x2B to świetne rozwiązanie, jeśli szukamy budżetowego oraz jakościowego sprzętu.

Whirlpool ma klasę energetyczną A++, więc nie trzeba się martwić o to, że urządzenie będzie zużywać energię elektryczną ponad normę. Suszarka bębnowa ranking zawdzięcza także warstwie technologicznej, która sprawia, że efekty suszenia są wysokiej jakości. Mamy do dyspozycji, chociażby bardzo popularny system 6 zmysł, który samodzielnie dostosowuje temperaturę oraz parametry suszenia do wilgotności wkładu. Po całym procesie za świeżość ubrań odpowiada technologia FreshCare, która sprawia, że co jakiś czas bęben wprawiany jest w ruch. Dopiero jak wyjmiemy pranie, Whirlpool przestanie pełnić pieczę nad naszymi ubraniami. Suszarka do prania opinie ma także urządzenia bardzo żywotnego. Wszystko przez łatwo dostępny oraz prosty w czyszczeniu filtr, który warunkuje skuteczne działanie procesu suszenia.

Suszarka na pranie ranking zawdzięcza ilości programów, których naliczyliśmy aż 15, w tym: suszenie szybkie, bardzo delikatne, w bardzo dużej temperaturze oraz przyspieszone. Poza tym możemy ustawić opóźnienie startu lub czas, w jakim ma zostać zakończony cały proces. Dzięki temu łatwo jest zaplanować sobie w harmonogramie dnia włożenie i wyjęcie prania z suszarki. Rekomendacją do zakupu mogą okazać się także opinie konsumentów, którzy chwalą model Fft M22 8X2B za funkcjonalność, wysokiej jakości efekty oraz wygląd zewnętrzny.

OCENA: 90/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Suszarka opinie – Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence


Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence
Klasa energetyczna: A+++; prognozowane roczne zużycie energii – 194 kWh; Technologie: 6 zmysł, FreshCare;
21 programów; Ładowność: 9 kg, poziom hałasu: 59 dB.

Suszarka opinie – Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence – opis:

W rankingu suszarek swoje miejsce znalazł model Whirlpool W7 D94WB, który jest opcją, którą zdecydowanie warto rozważyć. Jest to niesamowicie ciche urządzenie ze średniej półki cenowej, które w wielu rankingach ma 100% zadowolenie konsumentów po zakupie.

Suszarka do ubrań opinie zbiera za bardzo zróżnicowane rzeczy. Najważniejsze dla konsumenta jest jednak to, żeby urządzenie efektywnie wykonywało swoje pierwotne zadanie i zużywało możliwie jak najmniej prądu. Jeśli chodzi o ten drugi aspekt, to Whirlpool posiada klasę energetyczną „A+++”. Jest to zatem możliwie najlepsza suszarka pod względem oszczędności energii elektrycznej. Za skuteczne suszenie odpowiada warstwa technologiczna, w której skład wchodzi 6 zmysł oraz funkcja FreshCare. Pierwsza wymieniona nazwa opisuje technologię, która automatycznie dostosowuje parametry suszenia i temperaturę do wagi oraz poziomu wilgotności wkładu. Druga pozwala na utrzymanie świeżości suszonych ubrań nawet do 6 godzin. Bęben co jakiś czas jest wprawiany w ruch aż do momentu wyjęcia prania z suszarki. Jeśli zastanawiasz się, jaka suszarka do prania będzie cechowała się wybitnie długą żywotnością, to model W7 D94WB może być odpowiedzią na twoje rozważania. Producent daje 10 lat gwarancji na silnik indukcyjny oraz zaimplementowano samoczyszczący się filtr kondensatora, który odpowiada za cyrkulację powietrza.

Suszarki na pranie opinie mają w zasadzie tylko dobre. Ciężko znaleźć złe słowo na temat prezentowanego obecnie modelu, a w opiniach posprzedażowych możemy przeczytać, że użytkownicy są zadowoleni z efektów suszenia w formie świeżego, pachnącego zestawu ubrań. Bardzo doceniana jest również mnogość różnych programów (mamy ich aż 21), co sprawia, że wysuszymy ubrania z każdego możliwego materiału.

OCENA: 88/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Najlepsze suszarki – Electrolux EW8H458BP PerfectCare


Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence
Klasa energetyczna: A++; Technologie: DelicateCare, SensiCare;
12 programów czasowych, w tym Outdoor Programme; Ładowność: 8 kg, poziom hałasu: 66 dB.

Najlepsze suszarki – Electrolux EW8H458BP PerfectCare – opis:

Ranking suszarek do prania umieścił na kolejnej pozycji urządzenie marki Electrolux. Model EW8H458BP PerfectCare jest również bardzo popularny. Ilość ocen po zakupowych jest liczona w setkach, więc zdecydowanie jest to sprzęt niejednokrotnie sprawdzony.

Suszarki do prania opinie mają dość energooszczędnych. Klasa energetyczna „A++” jest zdecydowanie dobrym wyborem, jeśli zależy nam na oszczędnościach oraz dbaniu o jak najmniejsze wykorzystywanie zasobów naturalnych. Jednakże nie to w tego typu urządzeniach jest kluczowe. Suszarki do prania opinie pozytywne powinny mieć między innymi za efekty działania. Za nie odpowiada między innymi bardzo popularna technologia DelicateCare, która dostosowuje temperaturę i ruchy bębna do konkretnej tkaniny. Podczas procesu suszenia za nasze ubrania odpowiada technologia SensiCare wykorzystująca sensory SmartSense, które mierzą poziom wilgotności umieszczonego ładunku. Dzięki czemu czas dostosowywany jest do konkretnej, rzeczywistej sytuacji.

Suszarka do prania opinie ma bardzo dobre także za różnorodne opcje programowe. Do wyboru mamy 12 różnych rozwiązań, w tym jedno bardzo ciekawe pod nazwą Outdoor Programme. Dzięki temu programowi możemy w łatwy sposób przywrócić wodoodporność, chociażby w kurtkach zimowych. Poza tym mamy do dyspozycji funkcję opóźnienia startu, która pozwala na odpalenie konkretnego programu po ustawionym czasie.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

4. Suszarki do prania opinie – Samsung DV80TA020AE


Samsung DV80TA02AE
Klasa energetyczna: A++; prognozowane roczne zużycie energii – 235 kWh; Technologie: OptimalDry;
14 programów; Ładowność: 8 kg, poziom hałasu: 65 dB.

Suszarki do prania opinie – Samsung DV80TA020AE – opis:

W rankingu suszarek nie mogło zabraknąć modelu DV80TA02AE od Samsunga. Jest to urządzenie cechujące się nowoczesnym designem i bardzo przemyślaną konstrukcją. W połączeniu z atrakcyjną ceną zakupu otrzymujemy sprzęt, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Suszarka Samsung posiada klasę energetyczną A++, więc jest to bardzo energooszczędne urządzenia, które nie będzie marnotrawić naszych pieniędzy oraz zasobów naturalnych ziemi. To, co jednak sprawia, że suszarka do prania opinie zbiera pozytywne, to jej działanie. Za efekty suszenia odpowiada technologia Optimal Dry, która na podstawie zebranych informacji o wilgotności oraz temperaturze, dostosowuje odpowiednie parametry suszenia, aby było ono jak najbardziej efektowne. Ponadto suszarkę możemy podłączyć przez internet do pralki tej samej marki, dzięki czemu parametry suszenia będą dostosowane od razu do skończonego prania. Dodatkowe funkcjonalności takie jak: możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi oraz podświetlenie bębna, jeszcze bardziej ułatwiają nam codzienne korzystanie ze sprzętu.

Jeśli zastanawiasz się, jaka suszarka do prania będzie dla Ciebie odpowiednia, zdecydowanie warto pomyśleć o modelu DV80TA020AE. Posiada on 14 różnych programów, w tym: szybki program oraz ustawienie redukujące możliwość zagnieceń do minimum. Konsumenci chwalą urządzenie za solidne wykonanie, cichą pracę oraz skuteczne, oszczędne działanie.

OCENA: 85/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Ranking suszarek – Bosch Seria 6 z Pompą Ciepła WTR87TW0PL

2 849 zł w Ceneo


Bosch Seria 6 z Pompa ciepła W&R87TW0PL
Klasa energetyczna: A+++, prognozowane roczne zużycie energii – 176 kWh; Technologie: SensitiveDrying, AutoDry;
9 programów czasowych; Ładowność: 8 kg, poziom hałasu: 64 dB.

Ranking suszarek – Bosch Seria 6 z Pompą Ciepła WTR87TW0PL – opis:

Ranking suszarek do prania ma przyjemność przedstawić urządzenie Bosch Seria 6 WTR87TW0PL. Jest to jedna z najbardziej popularnych suszarek dostępnych na rynku. Postaramy się sprawdzić, czy renoma tego modelu jest zasłużona, czy ocena mija się z rzeczywistością.

Pierwsze co rzuca nam się w oczy, to klasa energetyczna oznaczona symbolem „A+++”. Suszarka opinie ma zatem urządzenia nastawionego na oszczędność energetyczną. Jest to najwyższa możliwa klasa energetyczna i bardziej oszczędnego sprzętu już nie znajdziemy. Suszarki do prania ranking analizuje przede wszystkim pod kątem efektów suszenia. W modelu Seria 6 WTR87TW0PL zaimplementowano technologię SensitiveDrying, która dopasowuje parametry działania do materiału umieszczonego w bębnie. W założeniu ma to sprawić, że możliwe będzie automatyczne wysuszenie nawet wełnianych materiałów. W trakcie suszenia systemy AutoDry monitorują temperaturę i stan wilgotności, aby proces został w odpowiednim momencie zakończony. Po zakończonym suszeniu bęben obraca się od czasu do czasu aż do wyjęcia zawartości, żeby ubrania się nie gniotły.

Suszarka do ubrań opinie ma również bardzo dobre za mnogość programów. Znajdziemy tam 9 programów czasowych oraz automatycznych, w tym opcję szybkiego suszenia, która może zakończyć proces już w 40 minut. Bardzo łatwe jest także monitorowanie stanu filtra, który co jakiś czas musi zostać wymieniony. Po pierwsze urządzenie od Bosch samo informuje nas o konieczności takowej wymiany, lecz filtr znajduje się we frontowej części suszarki i własnoręcznie możemy otworzyć klapkę i sprawdzić jego stan. Jest to najlepsza suszarka również w oczach konsumentów. Ten konkretny model był recenzowany setki razy, a w dalszym ciągu ilość pozytywnych ocen wynosi ponad 97%.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Suszarki do prania ranking – Bosch Seria 6 SelfCleaning Condenser WTW876S0PL


Bosh Seria 6 SelfCleaning Condenser WTW876S0PL
Klasa energetyczna: A+++; prognozowane roczne zużycie energii – 177 kWh; Technologie: SensitiveDrying, AutoDry;
Ładowność: 8 kg, poziom hałasu: 64 dB.

Suszarki do prania ranking – Bosch Seria 6 SelfCleaning Condenser WTW876S0PL – krótki opis:

Bosch Seria 6 SelfCleaning Condenser to kolejne urządzenie, które uznaliśmy za wartościowe i godne wyróżnienia przez ranking suszarek. Jest to jednak urządzenie z najwyższej półki cenowej i mamy nadzieję, że znajdziemy w nim coś, czego nie posiada w asortymencie konkurencja.

Są to oczywiście najlepsze suszarki, jeśli chodzi o zużycie energetyczne. Jest ono bardzo niewielkie, jak na urządzenie tego typu, co potwierdza między innymi klasa energetyczna A+++. Suszarki do prania ranking zawdzięczają jednak głównie temu, co oferują z zakresu efektów suszenia. W Bosch za cały ten proces odpowiada technologia SensitiveDrying, która dobiera parametry suszenia do rodzaju materiału. Podczas pracy sprzętu za jakość suszenia odpowiada system AutoDry, który na bieżąco monitoruje temperaturę oraz poziom wilgotności, dzięki czemu efekty zawsze są na najwyższym poziomie. To, co wyróżnia model Seria 6 SelfCleaning Condenser od konkurencji, to technologia SelfCleaning Condenser, która automatycznie czyści kondensator. W konkurencyjnych modelach cyklicznie wymagane jest oczyszczanie tego elementu, który odpowiada za cyrkulację powietrza.

Suszarka opinie ma bardzo dobre, choć nie jest ich tak dużo, jak w przypadku innych modeli, które znajdują się w rankingu. Konsumenci, którzy zdecydowani się na prezentowaną jednostkę bardzo sobie chwalą codziennie korzystanie z atutów urządzenia. Wyróżniania jest jakość wykonania, bardzo niskie zużycie energii oraz wybitne efekty suszenia.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

7. Suszarka Samsung – Samsung Optimal Dry DV90T5240AE


Samsung Optimal DRy DV90T5240AE
Klasa energetyczna: A++; prognozowane roczne zużycie energii – 194 kWh; Technologie: Optimal Dry, Auto Cycle
16 programów; Ładowność: 8 kg, poziom hałasu: 63 dB.

Suszarka Samsung – Samsung Optimal Dry DV90T5240AE – krótki opis:

Dobre suszarki do prania znajdują się oczywiście w asortymencie Samsunga, który swoją popularność zawdzięcza głównie urządzeniom RTV. Postaramy się sprawdzić jak model Optimal Dry DV90T5240AE wygląda na tle konkurencji. Oczekiwania są niemałe, gdyż sprzęt jest zdecydowanie z wysokiej półki cenowej.

W rankingu suszarek umieściliśmy prezentowany sprzęt głównie ze względu na możliwości oraz zaimplementowane technologie. Za jakość suszenia odpowiada Funkcja Optimal Dry, która mierzy za pomocą czujników temperaturę oraz wilgotność i dostosuje parametry, aby proces być jak najbardziej skuteczny oraz wydajny. Furorę jednak robi opcja Auto Cycle link, która jest dostępna, gdy mamy pralkę Samsung połączoną z internetem. Wtedy możliwe jest sparowanie sprzętu z suszarką, a ona dobierze parametry suszenia bezpośrednio do zakończonego cyklu prania. Suszarki na pranie ranking docenił również za szczegóły, których nie spotkamy w konkurencyjnych modelach. Możemy sterować urządzeniem zdalnie, przekładać drzwiczki z lewej na prawą i odwrotnie, a także podświetlić bęben, żeby nie zniknęła nam żadna skarpetka. Warto również wspomnieć, że sprzęt od Samsunga jest klasy energetycznej A+++, więc świetne efekty suszenia wymagają jedynie minimalnego zużycia energii.

Suszarki ranking klasyfikuje również pod względem ilości programów. W modelu Optimal Dry DV90T5240AE mamy aż 16 różnych ustawień, w tym opcję szybkiego suszenia oraz program bez zagnieceń. Bardzo chwalony jest również piękny, elektroniczny panel przedni, w nowoczesnych kolorach. Konsumenci w opiniach zwracają jednak uwagę również na dużą ładowność, cichą pracę oraz ogólne bardzo jakościowe wykonanie.

OCENA: 80/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

8. Najlepsza suszarka – Electrolux EW9HM1478P PerfectCare


Electrolux EW9HM1478P PerfectCare
Klasa energetyczna: A+++; Technologie: DelicateCare, GentleCare, Outdoor Programme;
Ładowność: 8 kg, poziom hałasu: 65 dB.

Najlepsza suszarka – Electrolux EW9HM1478P PerfectCare – opis:

Ranking „Najlepsze suszarki” kontynuuje drugi z rzędu produkt od Electrolux. Tym razem jest to model EW9HM1478P PerfectCare, który również warto sprawdzić, decydując się na zakup suszarki. Prezentowana jednostka ma nieco mniej opinii w internecie niż dwa poprzednie produkty, gdyż jest w sprzedaży zdecydowanie krócej.

W rankingu suszarek nie przykładamy aż tak dużej wagi do klasy energetycznej, ale z poczucia rzetelności warto podkreślić, że w przypadku sprzętu od Electrolux mamy do czynienia ze sprzętem klasy A+++. Będzie to zatem możliwie najbardziej energooszczędne urządzenie. Jeśli zastanawiasz się, jaka suszarka do prania będzie najlepsza do Twojego domu, warto większą uwagę przykuć do programów i technologii. Za efekt procesu suszenia odpowiada między innymi technologia DelicateCare oraz GentleCare. Pierwsza dostosowuje ruchy bębna oraz temperaturę do konkretnej tkaniny, a druga pozwala suszyć odzież w dwukrotnie niższej temperaturze niż w konwencjonalnej suszarce.

Suszarka bębnowa opinie ma dobre również ze względu na flagowy program Electrolux, którym jest Outdoor Programme. Dzięki niemu możemy przywrócić wodoodporność membrany w ubraniach. Ponadto do zakupu zdecydowanie zachęcają opinie po sprzedażowe, które są w ogromnej większości bardzo pozytywne. Klienci mówią, że jest to ich pierwsza suszarka, ale nie wyobrażają sobie od tego momentu funkcjonowania bez niej.

OCENA: 77/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Suszarka do ubrań opinie – Beko DF7312GXW


BEKO DF312GXW
Klasa energetyczna: A+; prognozowane roczne zużycie energii – 277 kWh; 15 programów;
Ładowność: 7 kg, poziom hałasu: 65 dB.

Suszarka do ubrań opinie – Beko DF7312GXW – opis:

Ranking suszarek do prania zawiera model DF7312GXW, który jest przedstawicielem marki Beko. Będzie to zdecydowanie dobry wybór dla osób, które poszukują urządzenia nieco mniejszych rozmiarów ze względu na ograniczenia powierzchniowe mieszkania/domu.

Suszarka bębnowa opinie pozytywne zbiera głównie za efektywność działania. Należycie spełnia swoje pierwotne zadanie mimo braku niektórych automatyzmów, które występują w nieco droższych modelach. Ubrania po suszeniu nie wymagają w zasadzie prasowania, gdyż bęben urządzenia obracając się w dwóch różnych kierunkach, nie gniecie wkładu. Model DF7312GXW nadaje się także do suszenia delikatnych tkanin oraz ubranek dla dzieci, dzięki możliwości ustawienia programu nastawionego na pracę w niskiej temperaturze oraz zmniejszonych obrotach bębna. Suszarki na pranie opinie otrzymują także za energooszczędność. W przypadku urządzenia od Beko mamy do czynienia z klasą energetyczną A+.

Suszarka bębnowa ranking zawdzięcza także rekomendacji konsumentów. Klienci, którzy korzystali z urządzenia od kilku dni do miesiąca, zwracają uwagę, że sprzęt perfekcyjnie suszy wszystkie ubrania i spełnia w zasadzie wszystkie oczekiwania powstałe przy zakupie. Recenzje podkreślają fakt, że jest to również wąskie urządzenie, które ludzie kupili głównie ze względu na ograniczenia powierzchniowe.

OCENA: 77/100

Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for alss1

Whirlpool z pierwszego miejsca jest moim wyborem

alss1
Rated 5,0 out of 5
alss1

Whirlpool z pierwszego miejsca jest moim wyborem

Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki w 2024 roku — FAQ


Przy zakupie suszarki do prania powinniśmy zwrócić na pewno uwagę na rozmiary. W sklepach do dyspozycji mamy bardzo wiele różnych modelów i nie każdy wymiarami będzie pasował do przeznaczonej przez nas powierzchni. Ponadto reszta powinna zależeć od parametrów technicznych oraz wyglądu zewnętrznego. Warto celować w suszarki do prania, które posiadają technologię 6 zmysł lub Optimal Dry. Dobra suszarka będzie posiadała również delikatne programy do najdelikatniejszych materiałów.

Informacja czy dany element można poddawać suszeniu, jest zawsze udostępniona na metce produktu. Aczkolwiek są rzeczy, które kategorycznie nie powinny znaleźć się w bębnie suszarki. Trzeba uważać na bluzki z cekinami lub kryształkami, gumowe elementy, rajstopy oraz kożuchy.

Jeżeli mamy taką możliwość, warto przejść na nowoczesne suszenie ubrań. Najlepsze suszarki do prania są w stanie wysuszyć praktycznie każde ubranie, więc nie ma ryzyka zniszczenia naszej ulubionej odzieży. Ponadto taka metoda jest szybsza i niezwykle użyteczna przy małych przestrzeniach. W ciasnych pokojach suszeniem tradycyjnym powodujemy duży oraz nagły wzrost wilgotności, co nie jest najlepsze dla naszych mebli oraz ścian.

Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Dokonując zakupu suszarki do prania, mamy świadomość istnienia klas energetycznych i tego, że im więcej plusów przy A, tym urządzenie jest bardziej energooszczędne. Jednakże rzadko kiedy zastanawiamy się jakiego rzędu są to oszczędności i czy warto dopłacić specjalnie do modelu z wyższą klasą energetyczną. Ranking suszarek do prania od Cyberanking postarał się oszacować roczne różnice pomiędzy kosztami energii elektrycznej. Klasa „A+” generuje średnio 270 kWh; Klasa „A++” – 235 kWh; Klasa „A+++” – 180 kWh. W 2023 roku cena 1 kWh wynosi średnio 1 zł. W takim razie różnice pomiędzy sprzętami z różnych klas energetycznych to kolejno: 35 i 55 złotych w skali roku. Nie stawiamy tezy odnośnie do tego, czy warto dopłacać do klasy energetycznej „A+++”. Przedstawiamy jedynie fakty, na których można poprzeć swoją własną opinię.

Jeśli chodzi o poziom hałasu suszarek do prania, to wszystkie urządzenia w naszym rankingu mają bardzo podobny maksymalny poziom głośności pracy. Najcichsze modele mają około 58 dB, a najgłośniejsze 66 dB. Nie powinniśmy jednak przykładać dużej wagi do tak marginalnych różnic, gdyż mogą okazać się one dla nas całkowicie niezauważalne.

W naszym rankingu suszarek do prania znajdziesz modele o różnej pojemności 7, 8 lub 9 kg. Jak jednak podjąć decyzję, jakiej pojemności potrzebujemy w swoim domu? Najlepiej sprawdzić jaką pojemność ma nasza pralka i wybrać co najmniej tę samą pojemność. Polecamy wybór nawet nieco bardziej pojemnej suszarki, gdyż pranie po wizycie w pralce wskutek wilgoci i wody zwiększa swoją objętość.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl