Strona Główna > Ranking szatkownica elektryczna – Najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking szatkownica elektryczna – Najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw w 2024 roku

Ranking szatkownica do warzyw przedstawi topowe urządzenia do krojenia produktów konsumpcyjnych. Zobacz, jaka jest najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw w 2024 roku i wybierz model idealnie dobrany do Twojej preferencji. W zestawieniu kluczową rolę odgrywają parametry techniczne, opinie po sprzedażowe oraz koszt zakupu.

Ranking szatkownica elektryczna – Najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Szatkownice do warzyw – CONCEPT ES1010


Szatkownica Kohersen VC05S
  • Najwyżej oceniany
Moc: 200 W; Wyposażenie: 6 nakładek, w tym jedna do frytek;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna.

Szatkownice do warzyw – CONCEPT ES1010 – opis:

Ranking szatkownica elektryczna postanowił wyróżnić sprzęt Concept ES1010, który jest jednym z przedstawicieli wyższej półki cenowej. Mimo wysokiej kwoty zakupu jednostka utrzymuje bardzo wysoki stosunek jakości do ceny, jaką musimy zapłacić za urządzenie.

Elektryczna tarka do warzyw musi cechować się przede wszystkim mocą, która będzie nam gwarantowała skuteczną pracę i bezproblemowe działanie. Model ES1010 w specyfikacji ma wpisaną moc na poziomie 200 W, co w przypadku tego typu urządzeń jest wartością topową i nie znajdziemy na rynku mocniejszego pod tym względem sprzętu. Potwierdzają to również konsumenci, którzy opiniują, że maszynka do krojenia warzyw wykonuje swoje zadanie perfekcyjnie bez znaczenia, czy są to miękkie, czy twarde produkty. Elektryczna szatkownica do warzyw musi posiadać w zestawie także różne rozwiązania w formie nakładek, które będą pozwalały nam na manipulowanie wielkością krojonych kawałków. Urządzenie od Concept posiada 6 różnych nakładek, w tym jedną, która pomoże nam uzyskać równej wielkości frytki. Co istotne nakładki są wykonane ze stali nierdzewnej, które powinna być maksymalnie odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie obciążenia związane z krojeniem twardych warzyw.

Elektryczna tarka do warzyw opinie zbiera dobre również za łatwy proces czyszczenia. Wystarczy urządzenie w kilku łatwych krokach rozebrać, oczyścić miejsca stykowe z krojonymi produktami, a nakładki wrzucić do zmywarki. Krajalnica do warzyw jest również bezpieczna nawet dla najmłodszego użytkownika. Posiada antypoślizgowe nakładki na nóżki, a cały proces cięcia odbywa się bez punktów stycznych naszego ciała z powierzchnią ostrzy.

OCENA: 89/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Szatkownica do warzyw – Szatkownica KOHERSEN VC05S


Szatkownica LUND 67961
Moc: 150 W; Wyposażenie: 6 nakładek;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna + plastik.

Szatkownica do warzyw – Szatkownica KOHERSEN VC05S – opis:

Ranking szatkownica do warzyw przedstawia produkt marki Kohersen w formie modelu VC05S, który można zakupić za około 260 złotych. Jest to jedno z częściej wybieranych urządzeń przez kupujących, co jest jedną z najpewniejszych rekomendacji do zakupu.

Krajalnica do warzyw elektryczna powinna cechować się dużą mocą, aby móc poradzić sobie nawet z najtwardszymi warzywami. Model VC05S został wyposażony w silniczek generujący 150 W, co powinno wystarczyć do komfortowego, domowego użytku. Przeszkodą dla urządzenia nie powinny okazać się żadne produkty konsumpcyjne. Maszynka do krojenia warzyw elektryczna jest lepiej oceniana, gdy posiada bogaty wybór różnych nakładek. W Kohersen mamy do dyspozycji 6 różnych nakładek, które pozwolą nam uzyskać satysfakcjonujące nas wymiary pokrojonych produktów. Ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej, lecz reszta obudowy wokół elementów tnących jest już z plastiku. Oznacza to, że przy nadmiernym przeciążeniu, może być to jeden z pierwszych elementów, który ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu.

Szatkownice do warzyw są dosyć łatwe w czyszczeniu. W prosty sposób można zdemontować głowicę odpowiedzialną za krojenie i poddać myciu elementy, które miały jakąkolwiek styczność z żywnością. Niestety z powodu obecności plastiku w budowie nakładek, nie możemy ostrzy wrzucić do zmywarki i zmuszeni jesteśmy oczyszczać je ręcznie.

OCENA: 87/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Szatkownica elektryczna do warzyw – Szatkownica LUND 67961


Concept ES1010
Moc: 150 W; Wyposażenie: 5 nakładek;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna + plastik.

Szatkownica elektryczna do warzyw – Szatkownica LUND 67961 – opis:

Ranking najlepsza szatkownica do warzyw umieścił w swojej zawartości sprzęt o nazwie Lund 67961, który jest jednym z przedstawicieli najniższej półki cenowej. Sprawdzimy, czy w tej cenie można kupić solidny sprzęt, który będzie spełniał powierzonej jemu zadanie.

Szatkownica elektryczna do warzy ma moc wpisaną w specyfikację techniczną o wartości 150 W. Jest to dosyć standardowa wielkość, która powinna nam pozwolić na bezproblemową obróbkę większości produktów konsumpcyjnych. Większość sprzętów w tej kategorii ma moc o podobnej wartości, więc sprzęt jest zdecydowanie konkurencyjny nawet względem urządzeń z wyższych półek cenowych. Maszynka do szatkowania warzyw posiada 5 różnych nakładek, które pozwalają nam na uzyskanie różnych rozmiarów pociętych elementów. Ostrza są wykonane ze stali nierdzewnej, lecz reszta obudowy nakładki jest już z tworzywa plastikowego. Nie powinno to obniżać skuteczności pracy urządzenia, lecz w przypadku przeciążeń może być to pierwszy element, który ulegnie zniszczeniu.

Szatkownica elektryczna posiada specjalne nóżki antypoślizgowe, które sprawią, że podczas procesu krojenia urządzenie nie będzie nam się ruszało po blacie. Jest to ważne również z punktu widzenia komfortu, lecz także ze względu na bezpieczeństwo pracy. Elektryczna szatkownica do warzyw powinna być także dosyć łatwa w czyszczeniu, gdyż demontaż głowicy, która ma styczność z jedzeniem, jest niezwykle prosta. Oczywiście żadnego z tych elementów nie powinniśmy wkładać do zmywarki, gdyż elementy plastikowe mogą nie najlepiej znieść wysoką temperaturę mycia.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Elektryczna szatkownica do warzyw – Esperanza Panzanella EKM027


Esperanza Panzanella EKM027
Moc: 150 W; Wyposażenie: 5 nakładek;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna + plastik.

Elektryczna szatkownica do warzyw – Esperanza Panzanella EKM027 – opis:

Szatkownica elektryczna do warzyw, która również przykuła naszą uwagę, to Esperanza Panzanella EKM027. Jest to sprzęt z niskiej półki cenowej, którego koszt zakupu powinien oscylować w granicach 130 złotych.

Maszynka do tarcia warzyw ma moc 150 W. Jest to jeden z najważniejszych parametrów w urządzeniach tego typu, który determinuje łatwość, z jaką sprzęt radzi sobie z twardymi warzywami. Moc modelu EKM027 pozwoli nam na dosyć komfortowe cięcie w zasadzie większości produktów konsumpcyjnych używanych w kuchni. Elektryczna szatkownica do warzyw posiada w zestawie 5 różnych, wymiennych nakładek, które różnią się rodzajem ostrza. Pozwala to na wybór, jak chcemy mieć pokrojone warzywa. Ostrza w tych nakładkach są oczywiście wykonane ze stali nierdzewnej, lecz reszta obudowy tych ostrzy jest już z plastiku. Może mieć to znaczenie w kontekście żywotności urządzenia, gdyż plastikowe elementy mogą gorzej znosić eksploatacje przy dużych obciążeniach.

Szatkownica do warzyw opinie pozytywne zbiera także za łatwy w demontażu moduł tnący. Po zakończonej pracy wystarczy kilka prostych ruchów, żeby rozłożyć elementy styczne z pożywieniem. Następnie wystarczy przepłukać powierzchnię ostrzy oraz wsad. Niestety z uwagi na plastikowe elementy w nakładkach nie możemy umyć ich w zmywarce, co dla niektórych może mieć stosunkowo duże znaczenie.

OCENA: 86/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Szatkownica do warzyw elektryczna – Sencor SSG 3504RD

229,00 zł w Allegro


Szatkownica Sencor SSG 3504RD
Moc: 150 W; Wyposażenie: 5 nakładek;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna + plastik.

Szatkownica do warzyw elektryczna – Sencor SSG 3504RD – opis:

Ranking szatkownica elektryczna do warzyw w swoim zestawieniu umieścić sprzęt Sencor SSG 3504RD, którego koszt zakupu przekracza 200 złotych. Sprawia to, że możemy prezentowany model zaliczyć do średniej półki cenowej.

Tarka elektryczna musi mieć przede wszystkim odpowiednią moc. Zbyt słabe urządzenie będzie miało widoczne trudności z cięciem marchewek lub innych twardych warzyw. Dodatkowo praca ponad możliwości przyspieszy proces eksploatacji i wybrana jednostka szybciej będzie do wymiany. Model SSG ma moc na poziomie 150 W, co jest standardową wartością wśród sprzętów w tej kategorii i powinno być wystarczające do domowego użytku. Szatkownica elektryczna do warzyw marki Sencor posiada także 5 różnych wymiennych nakładek z tarkami o różnych profilach. Pozwoli to na wybór odpowiedniego kształtu cięcia w zależności od warzyw lub indywidualnych potrzeb. Budowa nakładek jest dosyć standardowa, gdyż są one hybrydą stali nierdzewnej z plastikiem. Ostrza są metalowe, natomiast reszta obudowy zrobiona została z tworzywa sztucznego.

Elektryczna tarka do warzyw opinie zbiera dobre oczywiście za łatwość demontażu. Jest to cenne, gdy codziennie chcemy korzystać z możliwości sprzętu. Gdyby proces ten był bardziej skomplikowany, po kilku próbach sprzęt najprawdopodobniej zostałby odłożony w kąt. Szatkownica do warzyw elektryczna posiada także antypoślizgowe nóżki, co sprawia, że całość nie rusza nam się na boki podczas pracy.

OCENA: 85/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Elektryczna tarka do warzyw – Szatkownica ESPERANZA EKM026


Szatkownica Esperanza EKM026
  • Najniższa cena
Moc: 150 W; Wyposażenie: 5 nakładek;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna + plastik.

Elektryczna tarka do warzyw – Szatkownica ESPERANZA EKM026 – opis:

Szatkownica elektryczna do warzyw Esperanza EKM026 to jeden z najtańszych sprzętów z tej kategorii, co powinno korzystnie wpłynąć na stosunek jakości do ceny. Zdarza się jednak często tak, że z powodu niskich kosztów produkcji producent poszedł na zbyt daleko idące kompromisy jakościowe i sprzęt finalnie odbiega od utartych standardów. Zobaczymy, jak sytuacja wygląda w przypadku tej konkretnej jednostki.

Maszynka do krojenia warzyw ma moc o wartości 150 W. Jest to zdecydowanie dobry wynik, który pozwoli nam komfortowo ciąć nawet dosyć twarde warzywa takie jak marchewka. Większość sprzętów w tej kategorii posiada ten parametr na bardzo podobnym pułapie. Szatkownica elektryczna do warzyw posiada 5 różnych, wymiennych nakładek, które pozwalają nam na manipulacje kształtem ciętych elementów. Dzięki czemu możemy dostosowywać nakładki do konkretnego produktu lub naszych preferencji. Oczywiście w tej kwocie nie otrzymujemy całkowicie metalowych elementów tnących. Ostrza nakładki są wykonane standardowo ze stali nierdzewnej, natomiast reszta obudowy stworzona została z tworzywa sztucznego.

Krajalnica do warzyw elektryczna jest oceniana dosyć dobrze ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo pracy, które jest gwarantowane przez antypoślizgowe nakładki oraz brak punktu stykowego ręki z ostrzami. Oczywiście konstrukcja jest na tyle mało skomplikowana, że łatwo urządzenie rozmontować i ręczenie umyć konkretne elementy.

OCENA: 84/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Elektryczna tarka do warzyw opinie – Caso Germany Szatkownica Cr4 Grander


Szatkownica CASo Germany CR4 Grander
Moc: 200 W; Wyposażenie: 4 nakładki;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna.

Elektryczna tarka do warzyw opinie – Caso Germany Szatkownica Cr4 Grander – opis:

Ranking szatkownica elektryczna do warzyw ma przyjemność przedstawić urządzenie Caso Germany Cr4 Grander, które jest jednym z najdroższych sprzętów w tej kategorii. Wpływa to bezpośrednio na stosunek jakości do ceny i postaramy się ocenić, czy w parze z większą kwotą zakupu idzie również większa jakość.

Maszynka do krojenia warzyw elektryczna marki Caso jest naprawdę mocna. 200 W mocy powinno sprawić, że krojenie wszelkich produktów konsumpcyjnych dla maszynki będzie łatwym zadaniem. Będzie miało to również przełożenie na żywotność sprzętu. Urządzenie, które nie będzie z każdym użyciem musiało pracować na najwyższych obrotach, zdecydowanie dłużej pożyje w naszej kuchni. W modelu Cr4 Grander mamy 4 wymienne tarki, które są wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Ma to również bezpośrednie przełożenie na trwałość elementu, ale także pozwala nam na bezpieczne mycie w zmywarce.

Szatkownica elektryczna do warzyw jest bardzo stabilna z uwagi na konkretne nóżki antypoślizgowe. Popychacz umieszczony w zestawie sprawia, że ręką nie musimy manipulować w otoczeniu ostrzy, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Utrzymywanie w czystości jednostki nie powinno również być problematyczne. Elementy styczne z pożywieniem łatwo możemy zdemontować, a wiele z nich nadaje się do mycia w zmywarce.

OCENA: 80/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Krajalnica do warzyw elektryczna – Wmf Electro Kult X Krajalnica Spiralna (416480011)


WMF Electro Kult X Krajalnica Spiralna
Moc: 80 W; Wyposażenie: 3 nakładki;
Materiał wykonania nakładek: stal nierdzewna + plastik.

Krajalnica do warzyw elektryczna – Wmf Electro Kult X Krajalnica Spiralna (416480011) – opis:

Szatkownica elektryczna do warzyw Electro Kult X to kolejny przedstawiciel wyższej półki cenowej. Urządzenie działa na nieco innych zasadach niż wszystkie inne przedstawione wcześniej w rankingu. W tym przypadku model Kult X nie tnie warzyw w określone kształty, lecz obiera je w długie spirale idealne do sałatek.

Nie jest to maszynka do szatkowania warzyw, więc nie musi mieć mocy najlepiej na poziomie 200 W. Zaimplementowane 80 W idealnie sprawdza się w przypadku obierania produktów konsumpcyjnych w długie spirale. Jeżeli szukamy sprzętu, który będzie ciął warzywa na mniejsze elementy, wtedy musimy zdecydować się na inny model. Szatkownica elektryczna do warzyw wyposażona została w 3 różne nakładki, które pozwalają na uzyskanie różnych kształtów oraz szerokości spirali. Nakładki są stworzone z połączenia stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego, co sprawia, że nie możemy tego typu elementu czyścić w zmywarce.

Maszynka do tarcia warzyw jest dosyć solidna i nie powinna nam się przesuwać na boki nawet podczas bardzo intensywnej pracy. Stylistyka sprzętu również powinna być dosyć dużym atutem, gdyż nowoczesne wykonanie wpadnie w oko większości kupujących.

OCENA: 64/100

Ranking szatkownica elektryczna – Najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Julis

Jaka polecacie szatkownicę do starcia warzyw na sałatkę dla 5 osobowej rodziny?

Julis
Rated 5,0 out of 5
Julis

Jaka polecacie szatkownicę do starcia warzyw na sałatkę dla 5 osobowej rodziny?

Odpowiedź od Cyberanking

Jeżeli zależy Pani jedynie na urządzeniu do przygotowywania sałatek, to dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie dedykowane do tego zadania urządzenie Wmf Electro Kult X Krajalnica Spiralna (416480011)

Ranking szatkownica elektryczna – Najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw w 2024 roku — FAQ


Szatkownica elektryczna do warzyw powinna cechować się mocą co najmniej 150 W. Najlepiej by było, gdyby tego typu urządzenie miało moc w granicach 200 W. Wtedy możemy być pewni, że poradzi sobie z trudami pracy nawet z najtwardszymi produktami. Nie bez znaczenia jest również materiał wykonania. Najbardziej żywotna jest oczywiście stal nierdzewna bez domieszki materiału sztucznego, która dodatkowo może być czyszczona w zmywarkach.

Jeżeli chcemy pokroić warzywa na sałatkę, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie szatkownica elektryczna do warzyw Wmf Electro Kult X. Pozwala ona na wycinanie z produktów długich, spiralnych kształtów, które idealnie nadają się do sałatek. Wtedy w prosty oraz szybki sposób otrzymamy świetnie prezentujące się danie.

Nasz ranking najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw wygrał sprzęt CONCEPT ES1010. Jest on połączeniem korzystnej ceny zakupu z wysoka jakością. Urządzenie ma dużą moc, elementy tnące wykonane są w 100% ze stali nierdzewnej, bez plastikowych elementów. Cała konstrukcja jest bardzo stabilna oraz bezpieczna, gdyż nasza ręka podczas całego procesu nie ma absolutnie żadnego punktu stycznego z okolicą ostrzy nakładki.

Ranking szatkownica elektryczna – Najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Szatkownica do warzyw elektryczna powinna cechować się mocą na odpowiednim poziomie. Najczęściej modele posiadają ten parametr na pułapie 150 W, co jest zdecydowanie wystarczające do domowego zastosowania. Znajdziemy również szatkownice do warzyw, które mają moc 200 W i te jednostki powinny sobie najlepiej radzić nawet z twardymi warzywami.

elektryczna tarka do warzy wykonuje swoje zadanie dzięki ostrzom, przez które przechodzi wybrane przez nas warzywo. Kształt oraz wielkość otworów ostrza determinuje jak drobno i w jakiej formie zostanie pokrojone wrzucone przez nas jedzenie. Istotne jest zatem, żeby w zestawie dostępne były różne rozwiązanie w formie nakładek, które będziemy mogli dowolnie wymieniać w zależności od konkretnej potrzeby.

Ranking szatkownica elektryczna w swojej ocenie pod uwagę bierze cenę, opinie po sprzedażowe, popularność modelu, moc, funkcje oraz wyposażenie. Dane te wrzucone do naszego autorskiego algorytmu pozwalają uzyskać obiektywną ocenę sprzętu w postaci liczbowej.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl