Strona Główna > Ranking żelazek parowych – Najlepsze żelazka w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking żelazek parowych – Najlepsze żelazka w 2024 roku

Sprawdź nasz ranking żelazek parowych i wybierz model idealny dla siebie. W zestawieniu umieściliśmy najlepsze żelazka w 2024 roku, więc gwarantujemy, że co najmniej jeden zaprezentowany sprzęt wpadnie w Twoje gusta. Urządzenia do prasowania oceniliśmy na podstawie specyfikacji technicznej, recenzji po sprzedażowych od klientów oraz wzięliśmy pod uwagę również cenę.

Ranking żelazek parowych – Najlepsze żelazka w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Najlepsze żelazka – Russell Hobbs Copper Express


Russell Hobbs Copper Express
  • Najwyżej oceniany
Moc i wyrzut pary: 2600 W, 40 g/min; Stopa: ceramiczna;
Funkcje: prasowanie pionowe, spryskiwacz, system antywapienny, automatyczna temperatura, automatyczne wyłączanie, samoczyszczenie;

Russell Hobbs Copper Express – opis:

Ranking żelazek parowych postanowił wyróżnić sprzęt Russell Hobbs Copper Express, który prezentuje świetną jakość oraz funkcjonalność, i zarazem możemy go nabyć w dosyć atrakcyjnej cenie. Jest to sprzęt, który trafił do sprzedaży w połowie 2020 roku, więc miał już czas na to, żeby przetestowali jednostkę liczni klienci, co stanowi najlepszą rekomendację.

Dobre żelazko opinie pozytywne otrzymuje głównie ze względu na moc. Zakłada się, że skuteczny sprzęt powinien mieć moc co najmniej 2400 W. Model Copper Express ma 2600 W, więc z pewną nadwyżką spełnia opisane wcześniej kryterium. Polecane żelazka powinny wytwarzać również gęstą parę, która będzie mogła w łatwy sposób wniknąć w prasowane przez nas tkaniny, dzięki czemu możliwe będzie zlikwidowanie nawet najbardziej pogiętych obszarów. Gęstość na poziomie 40 g/min, jaką oferuję urządzenie od Russell Hobbs, to zdecydowanie wystarczający wynik. Ostatnim z parametrów, na które w w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, jest materiał wykonania stopy. Prezentowane urządzenie posiada stopę ceramiczną, która jest odporna na zarysowania, wytrzymała oraz świetnie ślizga się zarówno po chropowatych, jak i gładkich powierzchniach.

Żelaka ranking ocenia również pod względem funkcji, które podnoszą komfort użytkowania oraz rozszerzają możliwości sprzętu. Pod tym względem model Copper Express jest jednym z liderów. Żelazko do prasowania posiada między innymi możliwość prasowania pionowego, czyli z wykorzystaniem jedynie gorącej pary, co jest pomocne przy odświeżaniu żakietów lub marynarek. Poza tym model posiada wbudowany spryskiwacz oraz system antywapienny, który przeciwdziała osadzaniu się kamienia w kanalikach parowych. Najlepsze żelazko parowe musi być też mocno zautomatyzowane. W prezentowanym modelu mamy do dyspozycji prasowanie w automatycznie dobranej temperaturze, żelazko posiada automatyczny wyłącznik oraz opcję samoczyszczenia

OCENA: 86/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Najlepsze żelazko – Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56


Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630
Moc i wyrzut pary: 3100 W, 45 g/min; Stopa: ceramiczna;
Funkcje: prasowanie pionowe, blokada kapania, spryskiwacz, system antywapienny, automatyczne wyłączanie, samoczyszczenie;

Najlepsze żelazko – Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56 – opis:

Ranking najlepsze żelazka w 2024 roku przedstawia kolejne urządzenie Russell Hobbs, lecz tym razem jest to model Power Steam Ultra. Jest to urządzenie z najniższej półki cenowej, więc mamy styczność z urządzeniem o wyjątkowo korzystnym stosunku jakości do ceny.

Jeśli się zastanawiasz, jakie żelazko wybrać do swojego domu, spójrz w pierwszym rzędzie na moc. Model Steam Ultra posiada 3100 W, co znacząco przekracza minimum, jakie powinno mieć dobre żelazko. Dzięki temu prasowanie jest bardzo efektywne, skuteczne, a sam sprzęt bardzo szybko jest gotowy do pracy. Nie mniej istotna jest gęstość wyrzucanej pary. Ma ona bezpośrednie przełożenie na możliwości wniknięcia w głąb danej tkaniny – im większa gęstość, tym lepiej. Nowoczesne żelazko od Russell Hobbs ten parametr mają na poziomie 45 g/min, co jest dosyć dobrym wynikiem, który pozwala na dosyć szybkie oraz skuteczne pozbywanie się zagnieceń. Dobre żelazka mają również trwałą oraz wytrzymałą stopę, czyli powierzchnię, która styka się bezpośrednio z ubraniami. Prezentowany model ma ceramiczną stopę, która jest bardzo żywotna, wytrzymała i świetnie ślizga się po każdej możliwej teksturze, gwarantując komfort pracy.

Żelazko ranking ocenił również pod względem funkcji, które poprawiają komfort prasowania oraz rozszerzają pierwotne możliwości urządzenia. Russell Hobbs może być wykorzystany do prasowania pionowego samą gorącą parą, co jest przydatne, gdy chcemy odświeżyć ubrania nienadające się do mechanicznego prasowania domowym sprzętem. Przy tym nie musimy się martwić o niekontrolowany wyciek z kanalików parowych, gdyż wbudowane w żelazko mamy rozwiązanie blokujące kapanie. Poza tym do dyspozycji mamy spryskiwacz oraz system antywapienny, który zapobiega powstawaniu kamienia w wyżej wspomnianych kanalikach. Power Steam to tanie żelazko, lecz mimo wszystko posiada elementy w pełni automatyczne. Skorzystać możemy z opcji samooczyszczenia oraz autowyłączenia, więc nie musimy martwić się o szkody powstałe w wyniku niewyłączenia sprzętu.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Dobre żelazko – PHILIPS GC4908/80


Philips GC4908-80
Moc i wyrzut pary: 3000 W, 55 g/min; Stopa: SteamGlide;
Funkcje: prasowanie pionowe, blokada kapania, spryskiwacz, system antywapienny, automatyczne wyłączanie, samoczyszczenie;

Dobre żelazko – PHILIPS GC4908/80 – opis:

Ranking żelazek parowych musi zawierać również propozycje od jednego z najbardziej popularnych producentów w tej kategorii. Przedstawiamy urządzenie Philips GC4908/80, które zdecydowanie należy do najwyższej półki cenowej. Zobaczymy, czy sprzęt jest wart swojej ceny, czy płacimy głównie za renomę marki.

Nowoczesne żelazka muszą być mocne, aby radzić sobie szybko i skutecznie ze wszelkimi zagięciami. W przypadku prezentowanego modelu mamy do czynienia z mocą 3000 W, co jest bardzo dobrym wynikiem i pod tym względem sprzęt powinien radzić sobie bardzo dobrze. Nie mniej ważna jest gęstość pary – im gęstsza para, tym łatwiej jest wniknąć w głąb tkanin, co bezpośrednio wpływa na skuteczność redukcji zagnieceń. Philips pod tym względem prezentuje się ponadprzeciętnie, gdyż wyrzucana para ma gęstość 55 g/min. Najwięcej dobrego można powiedzieć o stopie urządzenia. Jeśli zapytasz nas, jakie żelazko polecacie pod tym względem, to uważamy, że zdecydowanie warto zdecydować się na stopę SteamGlide. Jest to stal szlachetna, czyli stal nierdzewna o najwyżej próbie z 6-warstwową powłoką tytanową. Między innymi przez to jest to naprawdę dobre żelazko parowe gwarantujące długą żywotność oraz komfortowe prasowanie.

Dobre żelazko parowe to takie, które oprócz świetnych parametrów posiada wachlarz użytecznych funkcji. Prezentowany model Philips może być wykorzystany do pionowego prasowania, które jest niezwykle przydatne, gdy naszym celem jest odświeżenie żakietu lub marynarki. Zaimplementowana została również blokada kapania z kanalików parowych, spryskiwacz oraz wbudowany system wapienny, który chroni nasze urządzenie przed kamieniem. Dobre zelazko parowe musi być również trochę zautomatyzowane. Takimi funkcjami jest między innymi opcja samoczyszczenia oraz automatycznego wyłączania, które pośrednio chroni nasz dom lub mieszkanie przed następstwami niewyłączenia urządzenia.

OCENA: 83/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Ranking żelazek – TEFAL Ultimate Pure FV9845


Tefal Ultimate Pure FV9845
Moc i wyrzut pary: 3200 W, 60 g/min; Stopa: Ceramiczna;
Funkcje: prasowanie pionowe, blokada kapania, spryskiwacz, system antywapienny, automatyczne wyłączanie, samoczyszczenie, regulacja strumienia pary;

Ranking żelazek – TEFAL Ultimate Pure FV9845 – opis:

Tefal Ultimate Pure FV9845 to propozycja z najwyższej półki cenowej. Nasz ranking najlepsze żelazka postara się przeanalizować, czy tego typu zakup jest faktycznie opłacalny, czy podobną jakość mogą zaoferować nam dużo tańsze jednostki.

Jeśli zapytasz się nas, jakie żelazko parowe polecacie, my z przekonaniem powiemy, że takie, które między innymi ma dużą moc. Model Ultimate Pure FV9845 jest jednym z najmocniejszych urządzeń w zestawieniu, gdyż ma aż 3200 W. Pozwala to z pełnym przekonaniem stwierdzić, że z łatwością radzić sobie będzie z wszelkimi zagięciami. Żelazka opinie zbierają również za parametr nazwany gęstością pary. Im wyższa jego wartość, tym para znacznie głębiej i szybciej wnikać będzie w strukturę tkaniny. Tutaj możliwości urządzenia Tefal również są topowe, gdyż mamy do czynienia z gęstością pary na poziomie 60 g/min. Żelazka parowe ranking ocenia także na podstawie materiału wykonania stopy. W prezentowanym modelu zaimplementowano stopę ceramiczną, która jest bardzo trwała oraz wygodna w manewrowaniu po każdej możliwej teksturze bez znaczenia, czy jest to powierzchnia szorstka, czy maksymalnie gładka.

Oprócz tego, żelazko dobre jest wtedy, gdy posiada określone funkcje, które stały się już pewnym standardem. Tefal umożliwia prasowanie pionowe, co jest niezwykle użyteczne, gdy mamy do czynienia z materiałami, które przy bezpośrednim kontakcie z domowym sprzętem, mogłyby ulec zniszczeniu. Oczywiście wdrożona została również blokada kapania z kanalików parowych, spryskiwacz oraz system antywapienny, który przeciwdziała tworzeniu się kamienia. Jedną z mniej spotykanych funkcjonalności jest możliwość regulowania strumienia pary, co będzie przydatne w momencie, gdy prasować będziemy bardziej delikatne tkaniny i chcielibyśmy strumień obniżyć. Żelazka parowe opinie zbierają także za pewną automatyzację. W urządzeniu Pure FV9845 takimi funkcjami jest między innymi automatyczne wyłączanie oraz możliwość ustawienia autoczyszczenia.

OCENA: 83/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Ranking żelazek parowych – BRAUN TexStyle 9 SI 9281BK

449,00 zł w Media Markt


Braun TexStyle 9 SI 9281BK
Moc i wyrzut pary: 3100 W, 50 g/min; Stopa: Eloxal;
Funkcje: prasowanie pionowe, blokada kapania, spryskiwacz, system antywapienny, automatyczne wyłączanie, samoczyszczenie, regulacja strumienia pary, automatyczne ustawianie temperatury;

Ranking żelazek parowych – BRAUN TexStyle 9 SI 9281BK – opis:

Ranking żelazek parowych ma przyjemność przedstawić model bardzo popularnej marki Braun, którym jest TexStyle 9 SI. Jest to jedna z propozycji z najwyższej półki cenowej, więc w stosunku do przedstawianej jednostki oczekiwania są proporcjonalnie wyższe.

Żelazko najlepsze opinie zgarnia wtedy, gdy ma odpowiednio dużą moc. Zakłada się, że dobre żelazko powinno działać z mocą co najmniej 2400 W, a model od Braun z nawiązką ten standard przebija, gdyż posiada 3100 W. Będzie to wystarczające, żeby radzić sobie z każdym zagnieceniem na prasowanej tkaninie. Nie bez znaczenia jest również gęstość pary. Ten parametr również ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność prasowania. TexStyle 9 SI wytwarza parę o gęstości 50 g/min, co jest wynikiem bardzo dobrym i również pozwala skutecznie prostować pogięte ubrania. Żelazko parowe opinie zbiera również za materiał wykonania newralgicznego elementu każdego sprzętu tego typu, czyli stopy. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia ze stopą Eloxal, która jest dwukrotnie twardsza od standardowej stali nierdzewnej.

Żelazko parowe ranking ocenia za funkcje, które wpływają na funkcjonalność oraz możliwości urządzenia. Sprzęt od Braun może być przez nas wykorzystany do prasowania pionowego samą parą, co pozwoli na odświeżanie, chociażby żakietów. Strumień ten jest w pełni regulowany, więc możemy go dostosowywać do konkretnie traktowanej tkaniny. Poza tym do dyspozycji mamy spryskiwacz oraz systemy blokujące kapanie i uniemożliwiające osadzania się w kanalikach kamienia. Braun to najlepsze żelazka, jeśli chodzi o automatyzację. Nie musimy się martwić o szkody wyrządzone, gdy zapomnimy wyłączyć urządzenia, gdyż wbudowany został system autowyłączenia, do dyspozycji mamy system samoczyszczenia oraz skorzystać możemy z funkcjonalności, która sama dobiera temperaturę do potrzeb aktualnego prasowania.

OCENA: 82/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Polecane żelazka – MPM MZE-04/C


MPM MZE 04 C
  • Najniższa cena
Moc i wyrzut pary: 2800 W, 20 g/min; Stopa: Ceramiczna;
Funkcje: prasowanie pionowe, blokada kapania, spryskiwacz, system antywapienny, automatyczne wyłączanie, samoczyszczenie, regulacja strumienia pary;

Polecane żelazka – MPM MZE-04/C – opis:

Żelazka ranking ocenia często na podstawie stosunku jakości do ceny. Na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że pierwszy element tej zależności, czyli cena jest bardzo atrakcyjna. Zobaczymy jednak, jak kwestia wygląda w przypadku jakości sprzętu.

Najlepsze żelazko parowe powinno cechować się dużą mocą. W przypadku urządzeń tego typu o mocnym sprzęcie mówimy wtedy, gdy ma ono ponad 2400 W. Model MPM MZE-04/C ma 2800 W, więc ten warunek spełniony jest w zupełności. Jeśli zastanawiasz się, jakie żelazko wybrać, warto zwrócić uwagę na gęstość pary, gdyż będzie miało to również duży wpływ na skuteczność prasowania. Sprzęt od MPM pod tym względem nieco odstaje od konkurencji, gdyż parametr ten w specyfikacji określony został na 20 g/min. Żelazko ranking ocenia również pod względem materiału wykonania stopy. W tym przypadku do czynienia mamy z ceramiczną stopą, więc możemy być pewni, że sprzęt będzie żywotny oraz wygodny w użyciu względem dowolnej tekstury.

Dobre żelazka to nie tylko same parametry techniczne, nie mniej ważne są funkcje, które często rozszerzają przydatność sprzętu lub zwiększają komfort użytkowania. MPM może być użyty do prasowania pionowego, lecz ze względu na niską gęstość pary takie prasowanie może okazać się mało skuteczne. Kanaliki parowe są zabezpieczane przez system antywapienny oraz blokadę kapania. Oczywiście wbudowany został również spryskiwacz, który wspomoże nasz w momencie styczności z bardzo wymagającymi zagnieceniami. MZE-04/C posiada podstawową automatyzację, czyli samoczyszczenie oraz wyłączenie po pewnym okresie bezczynności.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Jakie żelazko – PHILIPS GC4535/20


Philips GC4535-20
Moc i wyrzut pary: 2400 W, 45 g/min; Stopa: Steam Glide;
Funkcje: prasowanie pionowe, blokada kapania, spryskiwacz, system antywapienny;

Jakie żelazko – PHILIPS GC4535/20 – opis:

Philips GC4535/20 to dosyć tanie żelazko bardzo popularnej marki. Rzadko kiedy możemy w jednym zdaniu napisać te dwie rzeczy bez uzyskania jasnej sprzeczności, tym bardziej jesteśmy zaciekawieni, jak sprzęt wygląda pod względem parametrów technicznych.

Żelazko do prasowania musi wyróżniać się mocą. Minimalna moc uznawana przez nas, żeby mówić jeszcze o mocnym sprzęcie, to 2400 W. Ten warunek model GC4353/20 idealnie spełnia, gdyż w informacjach od producenta mamy wpisaną moc o właśnie takiej wartości. Nowoczesne żelazka obecnie prasują ubrania głównie z wykorzystaniem pary, więc z dużą pieczołowitością powinniśmy sprawdzać ten parametr w wybranym przez nas modelu. Sprzęt od Philips generuje parę o gęstości 45 g/min, co jest przyzwoitym wynikiem. Pozwoli to na całkiem skuteczne oraz szybkie wnikanie w głąb każdej tekstury, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na finalny efekt prasowania. Dobre zelazko parowe musi posiadać również odpowiednią stopę. W modelu GC45335/20 mamy do czynienia z materiałem Steam Glide, który jest przez nas bardzo ceniony. Jest to stal szlachetna z 6-warstwową powłoką tytanową, więc nasz sprzęt będzie niezwykle trwały oraz wytrzymały bez względu na warunki eksploatacji.

Jeśli zapytasz nas, jakie żelazko parowe polecanie, to zarekomendujemy sprawdzenie również funkcji w modelach. W większości urządzenia w tej kategorii pod tym względem wyglądają bardzo podobnie, lecz niektóre tańsze jednostki mogą nie posiadać podstawowych funkcjonalności. Jednostka od Philips umożliwia prasowanie w pionie oraz ma zaimplementowany spryskiwacz. Kanaliki parowe są zabezpieczone systemem antywapiennym oraz posiadają blokadę kapania. Niestety producent nie wyposażył sprzętu w użyteczny system bezpieczeństwa, który wyłączałby urządzenie po czasie bezczynności, więc musimy dokładnie sprawdzać, czy odłączyliśmy żelazko od sieci.

OCENA: 79/100

Ranking żelazek parowych – Najlepsze żelazka w 2024 roku – Komentarze do rankingu


0,0
Rated 0,0 out of 5
ilość ocen: 0

Ranking żelazek parowych – Najlepsze żelazka w 2024 roku — FAQ


Żelazko przypala, gdy prasowanie odbywa się w temperaturze zbyt dużej względem traktowanej tkaniny. Użyteczne będą zatem modele, które automatycznie dostosowują temperaturę do aktualnych potrzeb, dzięki czemu nie istnieje ryzyko użycia nieadekwatnej temperatury. Taka automatyzacja jest dostępna między innymi w: Russell Hobbs One Temperature 25090-56

Polecane żelazka powinny spełniać kilka podstawowych wymagań. Żeby dokonać odpowiedniego wyboru, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na moc, gęstość pary, materiał wykonania stopy oraz funkcje dodatkowe. Moc powinna być wyższa niż 2400 W, gęstość pary około 45 g/min, a stopa najlepiej jak jest ceramiczna, eloxal lub Steam Glide.

Moc żelazka ma bardzo duże znaczenie i warto ten parametr sprawdzać w pierwszym rzędzie. Każde żelazko, które ma moc powyżej 2400 W, powinno świetnie sprawdzać się w domowych warunkach. Ostatnimi czasy równie istotna stała się gęstość pary, gdyż obecnie za efekty prasowania w dużej mierze odpowiedzialna jest sama para.

Ranking żelazek parowych – Najlepsze żelazka w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Dobre żelazko powinno mieć moc na poziomie 2400 W. Wtedy nasza praca będzie wydajna, gdyż urządzenie będzie się odpowiednio szybko nagrzewać. Moc ma również bezpośredni wpływ na efektywność prasowania.

Najlepsze żelazko musi posiadać również wyrzut pary na odpowiednim poziomie. Rzadko kiedy wybierając urządzenie tego typu, zwracamy uwagę na ten parametr, a jest on równie ważny co wcześniej wspomniana moc. Im wyższa wartość wyrzutu pary, tym para jest gęstsza i szybciej oraz głębiej wnika w tkaninę. Dobry sprzęt do prasowania posiada około 50 g/min.

Wybierając żelazka, spotkamy się z różnymi rodzajami stopy. Może być ceramiczna, ze stali nierdzewnej, stopa eloxal lub steamglide. Eloxal to inaczej materiał dwukrotnie twardszy niż stal nierdzewna, a Steamglide to stal szlachetna z dodatkiem 6-warstwowej powłoki tytanowej. W naszej opinii najlepsze są dwie ostatnie stopy, później ceramiczna, a dopiero potem umiejscowilibyśmy stal nierdzewną.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl