Strona Główna > Ranking zmywarek do zabudowy – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking zmywarek do zabudowy – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku

Zmywarki do zabudowy to świetny pomysł dla mniejszych rodzin. Sprawdź ranking zmywarek do zabudowy i wybierz urządzenie idealne do Twojej kuchni. Większe rodziny mogą ubolewać nad mniejszymi wymiarami tego typu rządzeń, gdyż w porównaniu do wolnostojących odpowiedników, zmywarki do zabudowy pomieszczą zdecydowanie mniej naczyń.

Ranking zmywarek do zabudowy – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Ranking zmywarek do zabudowy – Zmywarka Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E


Zmywarka Dosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E
  • Najwyżej oceniany
Klasa energetyczna: F; Pojemność: 12 kompletów;
Hałas: 48 dB; Funkcje: Aqua Sensor, VarioSpeed, AquaStop, 5 programów mycia.

Ranking zmywarek do zabudowy – Zmywarka Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E – opis:

Ranking, gdzie znajdują się zmywarki do zabudowy 60 cm szerokości, otwiera urządzenie marki Bosch Serie 2 AquaStop. Jest to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Przy bardzo atrakcyjnej kwocie zakupu otrzymujemy sprzęt topowej klasy.

Przedstawiona zmywarka do zabudowy 60 cm jest bardzo cicha. Przy maksymalnych obrotach jest w stanie wytworzyć dźwięk o wartości 48 db. Będzie to zatem hałas cichszy niż w przypadku szumu powstałego przy pracy biurowej. Nieco gorzej prezentuje się sprzęt, jeśli chodzi o warstwę ekologiczną. Klasa energetyczna zmywarki została określona symbolem F, a ilość zużywanej wody na cykl wynosi 11,7 l. Poza tym jest to dobra zmywarka, jeśli chodzi o pojemność użytkową, gdyż przy odpowiednio wydajnym ułożeniu zmieścimy w środku aż 12 kompletów naczyń.

Najlepsze zmywarki cechują się również użytecznymi rozwiązaniami technologicznymi. Zaimplementowano, chociażby rozwiązanie pod nazwę Aqua Sensor, które monitoruje na bieżąco poziom zabrudzenia wody. Dzięki czemu zmywarka jest w stanie wymienić wodę, jeżeli czyszczenie przestaje być odpowiednio efektywne. Do wyboru mamy także 5 różnych programów pracy, które przyspieszyć możemy funkcjonalnością VarioSpeed. Dzięki temu w momencie, gdy nam się spieszy, możemy dwukrotnie przyspieszyć aktualnie wybrany program. Zmywarki do zabudowy 60 ranking docenił również poprzez względy bezpieczeństwa. Bosch Serie 2 posiada technologię AquaStop, która w przypadku jakichkolwiek nieszczelności instalacji doprowadzającej wodę do urządzenia, zamyka zawór. Marka Bosch daje również na to rozwiązanie gwarancję i w momencie zalania mieszkania przez zmywarkę, pokrywa ewentualne szkody.

OCENA: 86/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Zmywarki do zabudowy 60 cm – Zmywarka Whirlpool WBC 3C26 B


Klasa energetyczna: E; Pojemność: 14 kompletów;
Hałas: 46 dB; Funkcje: AquaStop, MultiZone, 6 Zmysł, Opóźnienie startu.

Zmywarki do zabudowy 60 cm – Zmywarka Whirlpool WBC 3C26 B – opis:

Najlepsze zmywarki do zabudowy posiada w swoim asortymencie również marka Whirlpool, która prezentuje nam model WBC 3C26 B. Jest to propozycja z tej samej półki cenowej, jak w przypadku sprzętu od Bosch, więc można bezpośrednio przeprowadzić ocenę porównawczą obu sprzętów.

Zmywarka do zabudowy 60 ranking ocenił na podstawie specyfikacji technicznej. Whirlpool jest cichy, gdyż maksymalna głośność pracy wynosi 46 dB oraz niezwykle pojemny, gdyż jednorazowo możemy do urządzenia włożyć aż 14 kompletów naczyń. Stosunkowo dobrze prezentuje się warstwa ekologiczna sprzętu jak na obecne czasy. Energooszczędność została oznaczona symbolem E, a ilość wody, która jest zużywana na jeden cykl, oscyluje w granicach 9 litrów.

Dobra zmywarka do zabudowy musi posiadać również odpowiednią warstwę technologiczną. Seria WBC 3C26 B posiada technologię AquaStop, która chroni nasze mieszkanie przed zalaniem, a w razie wady rozwiązania, producent pokrywa wytworzone szkody. Zastosowano również rozwiązanie pod nazwą MultiZone, dzięki czemu w przypadku użycia tylko jednego kosza, możliwe jest skorzystanie z mycia tylko tej strefy, co oszczędza wodę i energię. Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm docenił sprzęt marki Whirlpool za technologię 6 zmysł. Urządzenie myjące samodzielnie wykrywa ciężar naczyń oraz poziom zabrudzenia i wybiera proponowany plan działania, dostosowując temperaturę, czas, ilość wody i moc cyklu zmywania. Bardzo wygodne może okazać się również opóźnienie startu, dzięki czemu możemy ustawić czas, po jakim nastąpić ma automatyczne zmywanie naczyń.

OCENA: 86/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Zmywarka do zabudowy 60 ranking – Zmywarka Electrolux EES47320L


Zmywarka Electrolux EES47320L
Klasa energetyczna: D; Pojemność: 13 kompletów;
Hałas: 44 dB; Funkcje: Technologia AutoFlex, AirDry, GlassCare oraz opóźnienie startu.

Zmywarka do zabudowy 60 ranking – Zmywarka Electrolux EES47320L – opis:

Ranking zmywarek postanowił wyróżnić również jeden z modeli Electrolux, czyli EES47320L. Kolejna jednostka znajdująca się w średniej półce cenowej, sprawia, że mamy się nad czym zastanawiać. Uważamy jednak, że problem nadmiaru możliwości jest lepszy niż konieczność wybrania jednego konkretnego urządzenia, bo nie ma alternatyw.

Zmywarki ranking docenia, gdy działają w duchu naszych czasów i nie przepalają bez powodu naturalnych zasobów. Pod względem energooszczędności Electrolux prezentuje się dobrze, gdyż klasa energetyczna oznaczona jest literą D. Podobnie dobrze wypada w przypadku zużycia wody, gdyż w jednym cyklu producent zarzeka, że nie zostanie wykorzystane więcej niż 9,9 litra. Bardziej niestandardowo wygląda pojemność, gdyż model EES47320L mieści 13 kompletów naczyń jednocześnie. Z reguły jest to albo 12, albo 14. Jest to także stosunkowo cichy sprzęt, gdyż poziom decybelowy nie powinien przekroczyć wartości 44.

Najlepsza zmywarka do zabudowy musi być konkurencyjna także pod względem technologicznym. W prezentowanym modelu znajdziemy ciekawe rozwiązanie pod nazwą AutoFlex. Jest to konkurencyjna technologia względem 6 zmysłu, lecz w tym przypadku urządzenie nie analizuje przed cyklem czyszczenia parametrów naczyń. Kontroluje ten proces w czasie rzeczywistym. Jeśli uzna, że ustawione przez nas parametry są nieadekwatne do poziomu zabrudzenia. Obniży moc oraz ilość doprowadzanej wody. Poza tym do dyspozycji mamy rozwiązania takie jak AirDry oraz GlassCare. Pierwsza z wymienionych suszy naczynia przy otwartej zmywarce, natomiast druga sprawia, że automatycznie wyczyścić możemy także delikatne kieliszki.

OCENA: 84/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Ranking zmywarek – Zmywarka Beko BDIN38531D


Klasa energetyczna: D; Pojemność: 15 kompletów;
Hałas: 42 dB; Funkcje: Technologia Hygieneintense, Technologia WaterStop, miejsce na blachy kuchenne i ciężkie do wyczyszczenia naczynia.

Ranking zmywarek – Zmywarka Beko BDIN38531D – opis:

Zmywarki do zabudowy 60 marki Beko to kolejna propozycja, która jest zdecydowanie warta uwagi. Nam z pewnością wpadła w oko i postanowiliśmy umieścić ją w naszym zestawieniu. Cena zakupu oscyluje w granicach 2000 złotych, więc możemy ją zaliczyć do nieco wyższej półki cenowej niż większość prezentowanych urządzeń do tej pory.

Dobra zmywarka do zabudowy powinna cechować się ekologicznością. Ważne jest niewielkie zużycie wody oraz wykorzystanie jak najmniejszej ilości energii elektrycznej, gwarantując przy tym topową jakość zmywania. W obu przypadkach do modelu BDIN38531D nie mamy żadnych zarzutów, gdyż producenci przyznali sprzętowi klasę energetyczną określoną literą „D”, natomiast ilość zużytej wody podczas jednego procesu zmywania naczyń, nie powinna przekroczyć wartości 9,5 litra. Jest to dobra zmywarka do zabudowy także pod względem głośności pracy, gdyż przy najwyższych obrotach nie przekroczy wartości 42 dB. Jeśli w tego typu sprzęcie zależy nam na jak największej pojemności, to może okazać się, że jest to najlepsza zmywarka dla Ciebie, gdyż w jej wnętrzu możemy zmieścić aż 15 różnych kompletów naczyń.

Zmywarki do zabudowy 60 ranking stara się ocenić pod względem wdrożonych rozwiązań, które wpływają na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. To, co nas najbardziej urzekło, jeśli chodzi o prezentowany model, to specjalna sekcja dla najtrudniejszych do wyczyszczenia naczyń. Strefa ta znajduje się nad dyszą, która punktowo doprowadza silny strumień wody do umieszczonych w niej kompletów. Technologia Hygieneintense odpowiada za usuwanie zdecydowanej większości wirusów i bakterii z powierzchni naczyń. W asortymencie zmywarki znajdziemy także specjalne miejsce na blachy kuchenne, których do większości zmywarek albo nie wkładamy, bo się nie domyją, albo nie jesteśmy w stanie ich włożyć. Oczywiście, jak w każdej topowej zmywarce, zaimplementowano również technologię WaterStop, która odcina dopływ wody w momencie nieszczelności instalacji.

OCENA: 84/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Najlepsza zmywarka do zabudowy – Zmywarka Whirlpool WIO 3T133 PLE

1 839 zł w NeoNet


Zmywarka Whirlpool WIO 3T133 PLE
Klasa energetyczna: D; Pojemność: 14 kompletów;
Hałas: 43 dB; Funkcje: Technologia 6 zmysł, dysze myjące najbardziej zabrudzone naczynia, opóźnienie startu, mycie strefowe, Technologia AquaStop.

Najlepsza zmywarka do zabudowy – Zmywarka Whirlpool WIO 3T133 PLE – opis:

Whirlpool posiada naprawdę dobre zmywarki do zabudowy i nie dziwi fakt, że kolejna jednostka znalazła dla siebie miejsce w naszym zestawieniu. Tym razem jest to model WIO 3T133 PLE, któremu cenowo bardzo blisko do chwilę wcześniej przedstawionego produktu od Beko.

Najlepsze zmywarki do zabudowy prześcigają się w parametrach odpowiedzialnych za ekologiczność. Kiedyś wyznacznikiem energooszczędności była ilość plusów przy literce „A”. Obecnie skala jest bardziej rygorystyczna i rzadziej urządzenia osiągają, chociażby poziom pozwalający sygnować model literą „B”. Jeśli chodzi o obecnie prezentowany model Whirlpool to mamy do czynienia ze sprzętem z kategorii energetycznej „D”, więc jak najbardziej można uznawać go za ekologiczny. Zużycie wody również jest w normie, gdyż w jednym zmywaniu nie powinno zostać wykorzystane więcej niż 9,5 litra tego zasobu naturalnego. Jeśli chodzi o pojemność, to we wnętrzu modelu WIO 3T133 PLE zmieści się aż 14 kompletów naczyń.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 oprócz eko podejścia ocenia również technologie wpływające na wydajność oraz komfort użytkowania urządzenia. W sprzęcie od Whirlpool znajdziemy popularny 6 zmysł, który analizuje wagę naczyń oraz poziom zabrudzenia i automatycznie dostosowuje najbardziej wydajne ustawienia mycia. Ponadto zaimplementowano rozwiązanie pozwalające na doczyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych naczyń. W wyznaczonych strefach umieszczono dysze, które wypuszczają wodę pod odpowiednio dużym ciśnieniem. Poza tym możemy ustawić mycie tylko jednego kosza, opóźnić start zmywarki oraz zdezynfekować znajdujące się we wnętrzu naczynia.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Zmywarki do zabudowy 60 ranking – Zmywarka Whirlpool WCIO 3T341 PES


Zmywarka Whirlpool WCIO 3t341 PES
Klasa energetyczna: C; Pojemność: 14 kompletów;
Hałas: 41 dB; Funkcje: Technologia 6 zmysł, NaturalDry, Aqua Stop, opóźnienie startu.

Zmywarki do zabudowy 60 ranking – Zmywarka Whirlpool WCIO 3T341 PES – opis:

Ranking zmywarek do zabudowy po raz kolejny w zestawieniu umieścił produkt marki Whirlpool. Tym razem jest to seria ECIO 3T341PES i jest to kolejna propozycja ze średniej półki cenowej. Jest to jedno z najbardziej wydajnych urządzeń znajdujących się w rankingu, więc zdecydowanie warto zwrócić na nie swoją uwagę.

Zmywarka do zabudowy opinie ma tym lepsze, im lepiej wypada w kwestiach energooszczędności. W tym zakresie prezentowany model wygląda niezwykle dobrze, gdyż jego klasa energetyczna jest sygnowana literą C. Urządzenie zużywa również stosunkowo niewiele wody, gdyż w jednym cyklu mycia potrzebne jest jedynie 9,5 litra. Jest to najlepsza zmywarka, jeśli chodzi o głośność pracy, gdyż nie uświadczymy z jej strony hałasu głośniejszego niż 41 dB. Jeśli natomiast chodzi o pojemność, to zmieścimy w niej 14 kompletów naczyń, co jest dosyć standardową wielkością.

Zmywarka opinie zbiera również za technologie, które wykorzystują potencjał urządzenia. W modelu Whirlpool wykorzystano rozwiązanie nazywane 6 zmysł. Dzięki temu sprzęt sam na podstawie wagi oraz poziomu zabrudzenia naczyń dobierze odpowiednie parametry czyszczenia. Zaimplementowane zostało również rozwiązanie NaturalDry, które suszy naczynia jedynie przy otwartej zmywarce. Poza tym Whirlpool posiada opóźnienie startu, zmywanie strefowe, dodatkowy kosz na sztućce oraz technologię Aqua stop, która w przypadku awarii odcina dopływ wody.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Zmywarka do zabudowy 60 – Zmywarka Electrolux EEM48300L


Zmywarka Electrolux EEM48300L
Klasa energetyczna: D; Pojemność: 14 kompletów;
Hałas: 46 dB; Funkcje: Technologia AirDry, Opóźniony start, 8 programów, dodatkowe kosze na naczynia

Zmywarka do zabudowy 60 – Zmywarka Electrolux EEM48300L – opis:

Dobre zmywarki do zabudowy wychodzą również spod szyldu Electrolux. W tym przypadku mamy do przedstawienia model EEM48300L, który należy do średniej półki cenowej. Postaramy się sprawdzić jakość jednostki za pomocą analizy parametrów oraz przeglądu recenzji posprzedażowych.

Zmywarka do zabudowy 60 opinie ma dobre głównie ze względu na energooszczędność. Electrolux oznaczony jest symbolem D, więc w starej nomenklaturze byłoby to A++. Zużycie wody również nie jest największe, gdyż przy jednym cyklu wymagane jest około 10,5 litra. Jeśli chodzi natomiast o głośność, to sytuacja wygląda analogicznie jak w przypadku dwóch poprzednich urządzeń. Maksymalny hałas generowany przy pracy na najwyższych obrotach nie przekroczy wartości 46 dB. Seria EEM48300L jest bardzo pojemna, gdyż jednorazowo możemy zmieścić aż 14 kompletów naczyń.

Zmywarki do zabudowy ranking ocenia także na podstawie programów i wdrożonych technologii. W Electrolux znajdziemy między innymi trzeci kosz na sztućce oraz specjalne elementy podtrzymujące na kieliszki. Zaimplementowano również technologię AirDry, która suszy naczynia przy otwartej zmywarce. Według badań jest to zdrowsze dla blatów kuchennych niż standardowe suszenie przy absolutnym zamknięciu. Oczywiście znajdziemy w ustawieniach zmywarki również opcję opóźnionego startu, która pozwoli nam na zaplanowanie rozpoczęcia cyklu mycia. Zaplanować możemy jeden z ośmiu różnych programów, które cechuje mniejszy lub większy czas pracy i ekologiczność.

OCENA: 79/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Ranking zmywarek do zabudowy 60 – Zmywarka Amica DIM61E5qO


Zmywarka Amica DIM61E5qO
Klasa energetyczna: E; Pojemność: 12 kompletów;
Hałas: 49 dB; Funkcje: Technologia AntiBacteria Filter, Technologia AntiFlood, Rozwiązanie HalfLoad, opóźnienie startu.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 – Zmywarka Amica DIM61E5qO – opis:

Zmywarki do zabudowy 60 ranking ocenia często na podstawie stosunku jakości do ceny. Zależy nam, żeby urządzenie oprócz dobrej jakości, było do kupienia w korzystnej cenie. Uważamy, że nie sztuką jest wpakować do sprzętu na etapie projektowania ogromu funkcji i zażyczyć sobie niebotycznej kwoty. Ważny jest zdrowy kompromis pomiędzy jakością i ceną. Zmywarka Amica to z kolei przedstawiciel najniższej półki cenowej. Zobaczymy zatem w tym przypadku, czy producent nie poszedł na zbyt duży kompromis, jeśli chodzi o jakość.

Zmywarka do zabudowy 60 opinie ma przeciętne, biorąc pod uwagę jedynie ekologiczność. Przypisana została jej klasa energetyczna „E”, a ilość zużytej wody może sięgać do 11 litrów na jeden cykl pracy. W starszych standardach byłoby to bardzo energooszczędne urządzenie, gdyż zaliczałoby się do klasy „A+”, lecz obecne standardy poszły znacząco w górę i teraz znajdziemy na rynku bardziej ekologiczne jednostki. Jest to natomiast dobra zmywarka, jeśli chodzi o pojemność oraz głośność pracy. Jednorazowo zmieścimy w jej wnętrzu 12 kompletów naczyń, a praca na wysokich obrotach nie przekroczy 49 dB generowanego hałasu.

Najlepsza zmywarka do zabudowy musi mieć również użyteczne rozwiązania w swoim asortymencie. Pod tym kątem uważamy, że modelowi DIM61E5qO niczego nie brakuje. Zaimplementowana została technologia AntiBacteria Filter, która eliminuje z naszych naczyń zdecydowaną większość bakterii oraz technologia AntiFlood, która chroni mieszkanie przed zalaniem. Jeżeli chcemy zużyć mniej wody, a mamy do umycia mniej naczyń, możemy skorzystać z rozwiązania HalfLoad, które pozwala na mycie jedynie połowy powierzchni urządzenia. Możemy także opóźnić start, co jest użyteczne, gdy chcemy rozpocząć pracę sprzętu od razu po naszym wyjściu.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Najlepsze zmywarki do zabudowy – Zmywarka Electrolux EEG48300L


  • Najniższa cena
Klasa energetyczna: D; Pojemność: 14 kompletów;
Hałas: 42 dB; Funkcje: Technologia Glass Care, Technologia AirDry, Ekometr, Opóźnienie startu.

Najlepsze zmywarki do zabudowy – Zmywarka Electrolux EEG48300L –opis:

Ranking zmywarek do zabudowy ma przyjemność zaprezentować jedno z droższych urządzeń, jeśli chodzi o całokształt utworzonego zestawienia. Jest to zdecydowanie sprzęt z wyżej półki cenowej i postaramy się sprawdzić, czy opłaca się doinwestować nieco więcej w urządzenie tego typu.

Dobre zmywarki do zabudowy są energooszczędne oraz zużywają jak najmniej wody w jednym cyklu pracy. Klasa energetyczna modelu EEG48300L to „D”, więc wypada na tym tle bardzo dobrze. Przeciętnie wygląda niestety ilość zużywanej wody, gdyż na jedno zmywanie będzie to 10,5 litra, a w rankingu znajdziemy kilka urządzeń lepszych pod tym względem. Electrolux jest bardzo pojemny, gdyż jednorazowo jesteśmy w stanie wstawić do mycia aż 14 różnych kompletów naczyń oraz bardzo cichy, gdyż maksymalny hałas wytwarzany przy intensywnej pracy nie przekroczy 42 dB.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm bierze pod uwagę także zastosowane technologie. Wpływają one bezpośrednio na wygodę korzystania z urządzenia, dokładność mycia oraz bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli chodzi o model EEG48300L znajdziemy w nim, chociażby technologię GlassCare, która pozwala w bezpieczny sposób czyścić delikatne kieliszki. Suszenie naczyń po wykonanym myciu odbywa się z udziałem technologii AirDry, która automatycznie otwiera drzwi urządzenia i dopiero wykonuje proces suszenia. Sprawia to, że cały proces jest zdrowszy dla naszych blatów kuchennych. Poza tym możemy ustawić odpowiednio długie opóźnienie startu, żeby zaplanować pracę zmywarki zaraz po naszym wyjściu oraz na panelu wyświetla się tak zwany „ekometr”, dzięki któremu możemy sprawić, jak bardzo wybierane przez nas programy są ekologiczne.

OCENA: 72/100

Ranking zmywarek do zabudowy – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Mierzejws

A który z tych wyborów byłby najbardziej trwały?

Mierzejws
Rated 5,0 out of 5
Mierzejws

A który z tych wyborów byłby najbardziej trwały?

Ranking zmywarek do zabudowy – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku — FAQ


Według wielu ankiet jedną z najmniej awaryjnych marek według konsumentów jest Bosch. Jasnym jest również to, że im większy udział elektronicznych komponentów w budowie sprzętu, tym niższa będzie jego żywotność, gdyż z reguły te elementy są najbardziej awaryjne. Jeśli chcemy kupić urządzenie na lata, warto pójść na kompromis i wybrać nieco prostszą zmywarkę do zabudowy.

Najłatwiej byłoby odpowiedzieć, że na takie, na jakich nam najbardziej zależy. Jeżeli interesuje nas ekologiczność, warto wybrać urządzenie o jak najwyższej klasie energetycznej oraz minimalnie niskim zużyciu wody. Całkowicie powinniśmy zbagatelizować głośność pracy, gdyż większość modeli generuje hałas w zakresie 40-50 db i nie ma większego znaczenia, czy dany sprzęt znajduje się bliżej jednej, czy drugiej wartości. Największa klęska urodzaju występuje w funkcjach, gdyż tutaj pole do wyboru jest zdecydowanie największe. W naszej opinii warto, żeby zmywarka miała co najmniej 6 zmysł, technologię odpowiedzialną za antybakteryjność, suszenie przy otwartej zmywarce oraz funkcję odcięcia dopływu wody przy awarii.

Z naszego rankingu wynika, że dobra zmywarka do naczyń będzie kosztować około 1400-1500 złotych. Najwięcej modeli wyróżnionych w naszym zestawieniu kosztuje w granicach tych kwot. Jeżeli chcemy kupić funkcjonalne, nowoczesne oraz trwałe urządzenie do naszego domu, powinniśmy przygotować się na inwestycję właśnie tego rzędu.

Ranking zmywarek do zabudowy – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Od pierwszego marca 2021 roku stare klasy energetyczne zostały zamienione skalą A-G, gdzie pralka oznaczona literą A jest najbardziej energooszczędna. Jako społeczeństwo nie zdążyliśmy przestawić się na nowe symbole i często odrzucamy nową pralkę w sklepie, gdyż widzimy na niej oznaczenie energetyczne typu „E”, a szukamy A+. W rzeczywistości dzisiejsze E jest właśnie odpowiednikiem A+ w starej nomenklaturze. W zasadzie pralek o klasie energetycznej A oraz B jest obecnie bardzo mało. Unia Europejska przygotowała skalę również na przyszłość, w której zakłada się, że powstaną urządzenia jeszcze bardziej energooszczędne.

Wszystkie zmywarki przedstawione w naszym rankingu generują zbliżony do siebie hałas w obrębie skali 40-50 dB. Nie powinniśmy zatem długo roztrząsać tego parametru, gdyż 40 dB możemy przyrównać do szmerów w domu, a 50 dB do szumu wytwarzanego w biurze. Są to zatem wielkości zdecydowanie w granicach przyjemnych dla ucha.

Zmywarka do zabudowy 60 cm bardzo często w opisie ma podaną pojemność użytkową, która jest opisana enigmatyczną ilością kompletów. W skład takiego kompletu wchodzi zastawa dla jednej osoby, czyli duży talerz, głęboki talerz, talerz deserowy, nóż, duża łyżka, widelec, mała łyżeczka, szklanka, kieliszek na wino, filiżanka.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl