Strona Główna > Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku

Ranking zmywarek do zabudowy przedstawia tylko najlepsze modele w swojej kategorii. Zobacz, jaka według nas jest najlepsza zmywarka do zabudowy i wybierz jednostkę idealną do Twoich potrzeb. Wszystkie urządzenia oceniliśmy na podstawie parametrów technicznych, energooszczędności, funkcji oraz oszczędności w zużyciu wody.

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Zmywarka do zabudowy 45 cm ranking – Zmywarka Whirlpool WSIO3T1256PEX


Zmywarka Whirlpool WSIO3T1256PEX
  • Najwyżej oceniany
Klasa energetyczna: E – 0,74 kWh, Zużycie wody – 6 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 45 dB; Funkcje: 6 zmysł, Power Clean Pro, Natural Dry, Aqua Stop.

Zmywarka do zabudowy 45 cm ranking – Zmywarka Whirlpool WSIO3T1256PEX – opis:

Whirlpool WSIO3T1256PEX to po prostu dobra zmywarka do zabudowy 45 cm. Łączy ze sobą jakość, solidne wykonanie i parametry techniczne na wysokim poziomie z bardzo atrakcyjną ceną zakupu.

Zmywarka do zabudowy 45 opinie zbiera za funkcje zaimplementowane przez producenta. W asortymencie jednostki od Whirlpool znajdziemy między innymi technologię 6 zmysł, która sama wykrywa poziom zabrudzenia naczyń oraz ich ilość i proponuje automatycznie optymalny program mycia. W modelu WSIO3T1256PEX umyjemy nawet mocno zabrudzone patelnie lub naczynia żaroodporne, gdyż możemy skorzystać z programu Power Clean Pro, który za pomocą ukierunkowanego strumienia wodnego rozbija nawet najcięższe zabrudzenia. Świetnym rozwiązaniem jest również system Natural Dry, który po zakończonym cyklu mycia odczekuje aż temperatura wewnątrz urządzenia, wyrówna się do pokojowej i dopiero potem otwiera automatycznie drzwi. Dzięki temu nasze blaty kuchenne nie zostaną zaatakowane gorącym powietrzem, które w dłuższej perspektywie czasu może je uszkodzić.

Zmywarka do zabudowy 45 ranking swój zawdzięcza również optymalnemu wykorzystaniu zasobów naturalnych. W jednym cyklu zużywane jest jedynie 6 litrów wody oraz 0,74 kWh, co jest bardzo dobrym wynikiem, który wygląda znacznie lepiej od średniej w tej kategorii. Whirlpool ma standardową pojemność wynoszącą 10 kompletów i można je umyć za pomocą 8 różnych wbudowanych programów. Ciekawym udogodnieniem jest opóźnienie startu, dzięki czemu możemy zaplanować mycie zaraz po naszym wyjściu z domu. Nie musimy się również martwić o ewentualne zalanie, gdyż producent wbudował system Aqua stop, który po awarii instalacji wodnej odłącza dopływ wody do zmywarki.

OCENA: 94/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Zmywarki do zabudowy 45 opinie – Zmywarka Beko DIS28023


Zmywarka Beko DIS28023
Klasa energetyczna: E – 0,8 kWh, Zużycie wody – 8,7 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 46 dB; Funkcje: Glass Shield, Aqua Flex, Water Stop.

Zmywarki do zabudowy 45 opinie – Zmywarka Beko DIS28023 – opis:

Beko DIS28023 to zmywarka do zabudowy, która zdecydowanie idzie w duchu łączenia ze sobą jakości oraz atrakcyjnej ceny. Jest to propozycja z niskiej półki cenowej, na którą z pewnością warto zwrócić swoją uwagę.

Zmywarka do zabudowy 45 cm ranking zawdzięcza przede wszystkim technologii, która została przez producenta zaimplementowana. Ciekawym rozwiązaniem jest, chociażby funkcja Glass Shield, która w założeniu ma chronić szkło oraz wydłużać jego żywotność. Wszystko za sprawą automatycznego analizowania twardości wody i utrzymywaniu go na poziomie odpowiednim dla szkła. Zmywarka pod zabudowę 45 cm jest dobrze oceniana również ze względu na opcję Aqua Flex, która pozwala w jednym cyklu zmywania myć patelnie w dolnym koszu, a kieliszki w górnym. Odpowiednio ustawione natryski sprawiają, że ciężko zabrudzone naczynia zostaną skutecznie wyczyszczone, a delikatne szkło potraktowane z odpowiednią uważnością. Oczywiście producent zadbał również o technologię Water Stop, która odłączy zmywarkę od dopływu wody w momencie awarii instalacji. Poza tym wnętrze urządzenia jest w pełni regulowane, dzięki czemu w zmywarce umyjemy naczynia o każdym rozmiarze oraz ma codzienny program o nazwie Quick&Shine, który trwa jedynie 58 minut i zużywa prąd na poziomie zmywarki o klasie energetycznej A.

Zmywarki 45 cm do zabudowy w obecnych czasach muszą również cechować się energooszczędnością oraz małym zużyciem wody w jednym cyklu mycia. Beko, zużywa jednorazowo 0,8 kWh oraz 8,7 litra wody, co plasuje urządzenie praktycznie pośrodku – między zmywarkami oszczędnymi a tymi, które nie zważają na zużycia zasobów naturalnych. Beko DIS28023 ma standardową pojemność wynoszącą 10 kompletów, a możemy je umyć 8 różnymi programami.

OCENA: 85/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Zmywarka Samsung DW60M6031BB


Zmywarka Samsung DW60M6031BB
Klasa energetyczna: E – 0,93 kWh, Zużycie wody – 10,5 l; Pojemność: 14 kompletów;
Hałas: 44 dB; Funkcje: Program Auto, Dezynfekcja, Aqua Stop.

Zmywarka 45 – Zmywarka Samsung DW60M6031BB – opis:

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm przedstawia urządzenie od Samsunga, którym jest model DW60M6031BB. Sprzęt tej marki zawsze wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym wyglądem, który przyciąga potencjalnych kupujących. My postaramy się odłożyć emocje na bok i ocenić jednostkę stricte pod względem funkcjonalności.

Zmywarki 45 do zabudowy od Samsunga posiadają dobrze funkcjonujący program Auto, który samodzielnie ocenia ilość wkładu oraz poziom zabrudzenia i proponuje od siebie optymalne ustawienie zmywania. Świetną sprawą jest również opcja dezynfekcji, która pod wpływem wysokiej temperatury zwalcza szkodliwe drobnoustroje. Jest to bardzo dobra zmywarka do zabudowy 45 z szufladą na sztućce, która znajduje się zaraz powyżej górnego kosza. Przed chwilą wywołany górny kosz możemy również dowolnie ustawiać względem dolnego, dzięki czemu jesteśmy w stanie umyć na niższym poziomie naczynie dosłownie każdej wielkości. Oczywiście domyślnie włączony jest również system Aqua Stop, który odetnie dopływ wody, jeśli awarii ulegnie instalacja. Dzięki temu nawet pod naszą nieobecność zmywarka może bezpiecznie pracować bez ryzyka zalania mieszkania lub domu.

Zmywarki 45 do zabudowy ranking ocenia również pod względem ekologiczności. Pod tym względem Samsung DW60M6031BB dużo traci do konkurencji, gdyż zużywa w jednym cyklu 0,93 kWh oraz 10,5 l wody. To, co natomiast urządzenie wyróżnia to bardzo duża pojemność, gdyż w jednym momencie załadować możemy nawet 14 różnych kompletów. Jest to w zasadzie tyle samo, co mieszczą znacznie większe zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm.

OCENA: 84/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Dobra zmywarka do zabudowy 45 – Zmywarka Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E


Zmywarka Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E
Klasa energetyczna: D – 0,74 kWh, Zużycie wody – 9,5 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 45 dB; Funkcje: Home Connect, Wbudowane sensory, Strefa intensywna, EfficientDry, AquaStop.

Dobra zmywarka do zabudowy 45 – Zmywarka Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E – opis:

Zmywarka Bosch Serie 4 EfficientDry to model, który zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie w rankingu. Jednostka ma świetnie opinie po sprzedażowe, wysokiej klasy funkcje oraz atrakcyjną cenę zakupu.

Zmywarka Bosch 45 do zabudowy ranking zachwyciła między innymi wcześniej wywołanymi funkcjami. Do urządzenia możemy ściągnąć specjalną aplikację i sterować jego działaniem całkowicie zdalnie. Producent wbudował do jednostki również sensory, które oceniają wagę wkładu i poziom zabrudzenia, dzięki czemu dostosowują parametry mycia, aby było skuteczne i jak najbardziej oszczędne. Mamy do dyspozycji funkcję Strefa Intensywna, która pozwala w jednym cyklu wyczyścić delikatne kieliszki w górnym koszu, a ciężko zabrudzone patelnie w dolnym. Jest to także zmywarka Bosch 45 do zabudowy z szufladą na sztućce, która znajduje się zaraz nad górnym koszem. Warta wyróżnienia jest także technologia EfficientDry, która po zakończonym cyklu otwiera drzwi zmywarki w celu naturalnego suszenia naczyń.

Zmywarki do zabudowy 45 cm ranking ocenia również pod względem wpływu na środowisko i domowych oszczędności. Urządzenie od Bosch pod tym względem wygląda dosyć dobrze, gdyż w jednym cyklu zużywane jest 9,5 l wody oraz 0,74 kWh. Jeśli chodzi o pojemność, jest ona standardowa, czyli zmieścimy jednorazowo do 10 różnych kompletów. Sprzęt posiada również bardzo istotną funkcjonalność, którą jest AquaStop. Dzięki temu możemy spokojnie zostawić odpalony program zmywarki na czas naszej nieobecności, gdyż w razie awarii instalacji, odcinany jest dopływ wody do zmywarki.

OCENA: 84/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Ranking zmywarek do zabudowy 45 – Zmywarka Amica DIM44D6EBOqH

1 599 zł w Neonet


Zmywarka Amica DIM44D6EBOgH
Klasa energetyczna: D – 0,674 kWh, Zużycie wody – 8,5 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 44 dB; Funkcje: SteamPower, OpenDry, AntiFlood.

Ranking zmywarek do zabudowy 45 – Zmywarka Amica DIM44D6EBOqH – opis:

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm przedstawia urządzenie z niskiej półki cenowej, które również jest ciekawą opcją przy dylemacie zakupu nowej jednostki tego typu. Amica DIM44D6EBOqH łączy ze sobą dobre parametry i ciekawe funkcje z bardzo atrakcyjną ceną zakupu.

Zmywarki do zabudowy 45 ranking ocenia głównie przez pryzmat zaimplementowanych rozwiązań technologicznych. Producent modelu DIM44D6EBOqH wbudował opcję automatycznego mycia, która sama dostosowuje parametry, żeby proces był maksymalnie efektywny, a zużycie prądu i wody minimalnie niskie. Poza tym pod koniec mycia automatycznie uruchamiana jest funkcja STEAMPOWER, która dezynfekuje wkład w celu usunięcia pozostałych drobnoustrojów. Po zakończonym procesie mycia aktywowana jest opcja OPENDRY, która otwiera drzwi zmywarki i do suszenia naczyń używa świeżego powietrza. Jest to także zmywarka do zabudowy 45 z szufladą na sztućce, która znajduje się bezpośrednio nad górnym koszem, dzięki czemu powierzchnia przeznaczona na tego typu naczynia jest maksymalnie duża.

Zmywarka 45 cm do zabudowy musi iść z duchem czasu i stawiać na ekologiczne rozwiązania. Amica pod tym względem wypada znacznie lepiej niż wiele konkurencyjnych modeli, gdyż w czasie jednego cyklu zużywane jest jedynie 8,5 l wody oraz 0,674 kWh. Pojemność urządzenia nie odbiega od przyjętych standardów i możemy zmieścić do 10 kompletów naczyń. Warto podkreślić, że model DIM44D6EBOqH posiada również technologię AntiFlood, która za pomocą elektronicznych zabezpieczeń chroni mieszkanie lub dom przed zalaniem.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Zmywarka 45 cm do zabudowy – Zmywarka Amica DIM41E5QN


Zmywarka Amica DIM41E5QN
  • Najniższa cena
Klasa energetyczna: E – 0,704 kWh, Zużycie wody – 9 l; Pojemność: 9 kompletów;
Hałas: 49 dB; Funkcje: Program Higiena+, Half Load, AntiFlood.Funkcje: Program Higiena+, Half Load, AntiFlood.

Zmywarka 45 cm do zabudowy – Zmywarka Amica DIM41E5QN – opis:

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm ma przyjemność przedstawić urządzenie pod nazwą Amica DIM41E5QN, które wyróżnia się w głównej mierze dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz bardzo dobrymi opiniami konsumentów.

Zmywarka 45 do zabudowy ranking zainteresowała ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi, które poprawiają komfort korzystania ze sprzętu. Mamy do dyspozycji między innymi Program Higiena+, który oferuje dezynfekcję całego umieszczonego w zmywarce wkładu, dzięki czemu nasze naczynia po całym procesie są pozbawione ewentualnych drobnoustrojów. Jest możliwe oszczędne mycie niewielkiej ilości naczyń za pomocą funkcji Half Load oraz automatyczne czyszczenie zmywarki, co ma w założeniu przedłużyć jej żywotność. Z pozostałych funkcji można wyróżnić jeszcze możliwość opóźnienia startu programu nawet do 24 godzin oraz elektroniczny system AntiFlood, który w momencie awarii instalacji wodnej odcina jej dopływ do zmywarki.

Zmywarka do zabudowy 45 opinie pozytywne zbiera również za oszczędne wykorzystywanie prądu. W trakcie jednego cyklu zużywane jest jedynie 0,704 kWh, co jest wartością niższą niż w przypadku większości konkurencyjnych urządzeń w rankingu. Nieco gorzej wygląda zużycie wody, gdyż jedno zmywanie może pochłonąć do 9 litrów tego zasobu. Zmywarka pod zabudowę 45 mieści 9 różnych kompletów naczyń. Większość jednostek z zestawienia mieści ich 10, lecz różnica jednego kompletu nie powinna zrobić żadnej różnicy.

OCENA: 83/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Zmywarka 45 do zabudowy – Zmywarka Indesit DSIO 3T224 CE


Zmywarka indesit DSIO 3T224
Klasa energetyczna: E – 0,76 kWh, Zużycie wody – 9 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 44 dB; Funkcje: Program automatyczny, opóźnienie startu, Aqua Stop.

Zmywarka 45 do zabudowy – Zmywarka Indesit DSIO 3T224 CE – opis:

Indesit DSIO 3T224 CE to urządzenie, które ranking zmywarek do zabudowy 45 cm musiał mieć w swojej zawartości. Jest to naprawdę dobry sprzęt, z użytecznymi funkcjami, cichą pracą oraz bardzo atrakcyjną ceną zakupu.

Zmywarka do zabudowy 45 cm ranking zachwyciła bardzo funkcjonalnym wnętrzem. Górny kosz możemy ustawić dowolnie do naszych potrzeb, a także wyjąć, żeby umyć nawet ponadgabarytowe naczynia. W tym praktycznym wnętrzu znajdziemy specjalne uchwyty na patelnie oraz inne cięższe przyrządy kuchenne. Poza tym do dyspozycji mamy opcję połowa załadunku, dzięki czemu jesteśmy w stanie oszczędnie umyć nawet niewielką ilość naczyń oraz możliwość opóźnienia startu do 24 godzin. Jeśli nie mamy ochoty samodzielnie wybierać programu, możemy skorzystać z automatycznej pomocy, która po analizie poziomu zabrudzenia i ciężaru wkładu, zaproponuje nam najkorzystniejsze ustawienia. Jest to także zmywarka do zabudowy 45 z szufladą na sztućce, która umieszczona jest zaraz nad górnym koszem.

Zmywarki 45 do zabudowy od Indesit dobrze wypadają pod względem energooszczędności. W trakcie jednego cyklu zużywane jest 0,76 kWh i jest to wynik lepszy od sporego grona konkurencji w branży. Model DSIO 3T224 CE nieco gorzej wygląda, jeśli weźmiemy pod uwagę zużycie wody, gdyż w trakcie jednego mycia potrzebujemy jej aż 9 litrów. Zmywarka mieści do 10 kompletów naczyń i posiada technologię Aqua Stop, która będzie chroniła nasz dom przed zalaniem w razie awarii instalacji wodnej.

OCENA: 82/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Zmywarka Bosch 45 do zabudowy – Zmywarka Bosch Serie 6 SPI6YMS17E


Zmywarka Bosch Series 6 SPI6YMS17E
Klasa energetyczna: B – 0,51 kWh, Zużycie wody – 8,5 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 45 dB; Funkcje: Program automatyczny, Aplikacja mobilna, Zdalne sterowanie głosowe, Glass Protect, Aqua Stop.

Zmywarka Bosch 45 do zabudowy – Zmywarka Bosch Serie 6 SPI6YMS17E – opis:

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm przedstawia Bosch Serie 6 SPI6YMS17E, czyli urządzenie z najwyższej półki cenowej. Jest to inwestycja większego kalibru, lecz możemy być pewni, że w zamian otrzymujemy szeroką funkcjonalność oraz najwyższej klasy energooszczędność.

Zmywarka Bosch 45 do zabudowy ranking zdecydowanie zainteresowała swoimi możliwościami technologicznymi. Jednostka posiada oczywiście program Auto, który automatycznie ustawia najlepszy możliwy program po wykryciu poziomu zabrudzenia oraz ilości naczyń. Zaimplementowana została również strefa intensywnego mycia, dzięki czemu mocno zabrudzone patelnie lub żaroodporne naczynia umyjemy w dolnym koszu, a delikatne kieliszki lub kubki możemy włożyć w tym samym cyklu do kosza górnego. Świetną sprawą jest również możliwość sterowania zmywarką zdalnie za pomocą aplikacji lub głosowo. Poza tym górny kosz możemy ustawić na 3 różnych wysokościach oraz wdrożono technologię Glass Protect, która sprawia, że na szkle zostaje mniej osadu, a naczynia są znacznie bardziej żywotne. Zmywarki 45 cm do zabudowy tej serii posiadają także technologię Aqua Stop, która w momencie awarii instalacji wodnej chroni nasze mieszkanie przed zalaniem, odcinając dopływ wody do urządzenia.

Zmywarki do zabudowy 45 cm ranking ocenia na podstawie oszczędności w zakresie zużytej energii oraz wody. Bosch Serie 6 SPI6YMS17E w jednym cyklu zmywania zużywa jedynie 0,51 kWh oraz 8,5 l wody, dzięki czemu jest jedną z najbardziej oszczędnych zmywarek na rynku. Poza tym mieści do 10 różnych kompletów naczyń, co jest standardową wielkością wśród urządzeń o tej szerokości.

OCENA: 79/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Zmywarka 45 do zabudowy – Zmywarka Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E


Zmywarka Bosh Series 6 Perfect Dry Zeolith SPV6ZMX23E
Klasa energetyczna: C – 0,66 kWh, Zużycie wody – 9,5 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 43 dB; Funkcje: Program automatyczny, Aplikacja mobilna, Aqua Stop, PerfectDry, MachineCare.

Zmywarka 45 do zabudowy – Zmywarka Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E – opis:

Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith to zmywarka 45 do zabudowy, którą można zdecydowanie zakwalifikować do wyższej półki cenowej. W zamian otrzymujemy sprzęt ekstremalnie cichy oraz napakowany interesującymi funkcjami.

Zmywarki 45 do zabudowy ranking ocenia na podstawie technologii oraz zaimplementowanych opcji. Model PerfectDry Zeolith ma program automatyczny oraz zestaw sensorów, które analizują ilość wkładu oraz poziom zabrudzenia dostosowując ilość dozowanej wody, aby proces był maksymalnie wydajny. Do dyspozycji mamy strefę intensywnego mycia, w której umieścić możemy ciężko zabrudzone naczynia żaroodporne, które zostaną poddane punktowemu mocnemu zraszaniu. Nie przeszkadza to jednak w umieszczeniu delikatnych kieliszków w górnym koszu, w trakcie tego samego cyklu. Urządzenie posiada również rozbudowany system suszenia, który sprawia, że każde naczynie, niezależnie od materiału, w trakcie wyjmowania będzie całkowicie suche. Jest to także zmywarka Bosch 45 do zabudowy z szufladą na sztućce, która umieszczona jest zaraz nad górnym koszem, dzięki czemu mamy bardzo dużo miejsca na tego typu wkład. Użyteczna może być również technologia MachineCare, która jest niczym innym jak dogłębnym oczyszczaniem wnętrza urządzenia, co zwiększa żywotność urządzenia.

Zmywarka do zabudowy 45 ranking zainteresowała także stosunkowo wysoką klasą energetyczną oraz oszczędnościami w zakresie zużycia wody. Jeden cykl zużywa 0,66 kWh oraz 9,5 l wody, co sumarycznie jest wartością nieco lepszą niż średnia urządzeń umieszczonych w rankingu. Jest to także dobra zmywarka, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, gdyż posiada technologię Aqua Stop, która w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii odcina dopływ wody, dzięki czemu chroni nas przed zalaniem.

OCENA: 67/100
10 miejsce w rankingu cyberanking.pl

Zmywarka 45 do zabudowy ranking – Zmywarka Amica DIM437ACBS


v3 dim437acbs hotspot open
Klasa energetyczna: C – 0,74 kWh, Zużycie wody – 8 l; Pojemność: 10 kompletów;
Hałas: 45 dB; Funkcje: Program automatyczny, Hot Air, Zone Wash, Aqua Stop.

Zmywarka 45 do zabudowy ranking – Zmywarka Amica DIM437ACBS – opis:

Ranking zmywarek do zabudowy przedstawia urządzenie Amica DIM437ACBS, które możemy zaliczyć do wyższej półki cenowej. Jest to idealny wybór, jeśli szuka ktoś sprzętu prezentującego się bardzo dobrze pod względem energooszczędności oraz zużycia wody.

Zmywarka do zabudowy 45 opinie ma dobre między innymi ze względu na funkcje. Mamy do dyspozycji program auto, który automatycznie dobierze intensywność zmywania do poziomu zabrudzenia naczyń oraz program czyszczenia, który pozwala zdezynfekować i odświeżyć wnętrze zmywarki. Wkład jest suszony za pomocą technologii Hot Air, czyli woda znajdująca się w zmywarce odparowuje i zostaje samo ciepłe powietrze, które suszy naczynia. Poza tym zmywarka pod zabudowę 45 cm ma możliwość opóźnienia startu, specjalny kosz na sztućce oraz górny kosz z możliwością regulacji, co pozwoli na mycie nawet ponadgabarytowych naczyń. Producent zaimplementował także technologię Zone Wash, która pozwala na mycie strefowe niewielkiej ilości naczyń oraz Aqua Stop, czyli funkcjonalność, która zablokuje dopływ wody do urządzenia w momencie awarii instalacji.

Zmywarki 45 cm do zabudowy są odbierane lepiej, gdy wyglądają dobrze pod względem zużycia wody oraz energooszczędności. Model DIM437ACBS w trakcie jednego zmywania zużywa jedynie 8 litrów wody oraz 0,74 kWh, więc jest to bardzo dobry wynik, lepszy od sporej części konkurencji. Jeśli chodzi o pojemność, ta prezentuje się bardzo standardowo, gdyż maksymalnie możemy zmieścić 10 kompletów naczyń.

OCENA: 77/100

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 6
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Agnieszka

Ja zgodnie z poleceniem wybrałam Whirlpool WSIO3T1256PEX i jestem na razie w pełni zadowolona

Agnieszka
Rated 5,0 out of 5
Agnieszka

Ja zgodnie z poleceniem wybrałam Whirlpool WSIO3T1256PEX i jestem na razie w pełni zadowolona

Rated 5,0 out of 5
Avatar for Mierze

Po raz pierwszy kupuję zmywarkę i zastanawiałem się nad jakimś boshem, bo to jednak najbardziej popularna firma. Słyszałem tylko, że jest sporo przypadków jakiś awarii itd. Macie jakąś propozycję najlepszą pod tym względem?

Mierze
Rated 5,0 out of 5
Mierze

Po raz pierwszy kupuję zmywarkę i zastanawiałem się nad jakimś boshem, bo to jednak najbardziej popularna firma. Słyszałem tylko, że jest sporo przypadków jakiś awarii itd. Macie jakąś propozycję najlepszą pod tym względem?

Odpowiedź od Cyberanking

Warto sobie zdać sprawę z tego, że im bardziej popularny sprzęt, tym więcej takich jednostkowych przypadków awarii. Zawsze może się zdarzyć, że to na nas trafi i my będziemy tego typu przypadkiem, bo niestety, ale producenci obecnie bardzo oszczędzają na materiałach. Z takich rzeczy, na które ja bym uczulił, to sprawdzanie materiału wykonania komory i dna zmywarki. Najlepiej, żeby była to stal, a nie plastik. Takim przykładowym modelem jest Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E

Rated 5,0 out of 5
Avatar for Alic77

Potrzebuje dobrej zmywarki do 2000. Używana będzie 3-5 razy dziennie.

Alic77
Rated 5,0 out of 5
Alic77

Potrzebuje dobrej zmywarki do 2000. Używana będzie 3-5 razy dziennie.

Odpowiedź od Cyberanking

Według mnie najbardziej optymalnym wyborem do 2000 złotych jest ten sam model, co polecałem powyżej, czyli Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E. Ma fajny program Auto, ochronę przed zalaniem objętą gwarancją, program czyszczący zmywarkę oraz osobną szufladę na sztućce.

Rated 5,0 out of 5
Avatar for KarolinaZ

Ja też słyszałam, że dzisiejszy Bosch to już nie to samo, więc chyba zdecydowałabym się na ten Whirlpool WSIO3T1256PEX

KarolinaZ
Rated 5,0 out of 5
KarolinaZ

Ja też słyszałam, że dzisiejszy Bosch to już nie to samo, więc chyba zdecydowałabym się na ten Whirlpool WSIO3T1256PEX

Odpowiedź od Cyberanking

Ja bym tego Boscha tak bardzo nie demonizował, bo obie zmywarki w naszym rankingu tej marki mają bardzo dużo dobrych opinii i w zdecydowanej większości ludzie są zadowoleni z zakupu, ale Whirlpool WSIO3T1256PEX również polecamy. Ma fajne programy i wygodne rozwiązania, można ją kupić w niezłej cenie + jest bardzo energooszczędna i zużywa niewiele wody.

Rated 5,0 out of 5
Avatar for Elżbieta

Ci sądzicie o zmywarce Elektrolux do mam starą która działa bardzo długo, teraz chciałbym kupić też tej samej marki . Proszę o podpowiedź jaki typ w cenie ok 2500 szerokość 60 cm.

Elżbieta
Rated 5,0 out of 5
Elżbieta

Ci sądzicie o zmywarce Elektrolux do mam starą która działa bardzo długo, teraz chciałbym kupić też tej samej marki . Proszę o podpowiedź jaki typ w cenie ok 2500 szerokość 60 cm.

Odpowiedź od Cyberanking

Teraz w ciekawej promocji na media expert jest ELECTROLUX EEG67415L. Jeśli ja miałbym wybierać dla siebie sprzęt akurat tej marki, to pewnie zdecydowałbym się na ten model. Całkiem niskie zużycie prądu, dobra cena oraz nowoczesny design. Poza tym ma wszystkie przydatne rozwiązania jak: inteligentny program auto, regulowany górny kosz, opóźnienie startu, program czyszczący zmywarkę czy program służący do dezynfekcji. Ciekawym bajerem jest też wiązka światła, która wyświetla aktualny czas procesu zmywania na podłodze pod zmywarką. Jeśli miałaby pani jeszcze jakieś pytania, służę pomocą

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku — FAQ


Zmywarka do zabudowy 45 cm może mieć różne klasy energetyczne. To czy opłaca się zainwestować w urządzenie droższe, z wyższą klasą energetyczną sprowadza się do matematyki. Mamy urządzenie o klasie B i sprzęt o klasie E. Różnica pomiędzy nimi w skali roku średnio wynosi 90 złotych. Jeżeli zmywarka ma kosztować ponad 1000 złotych więcej, to może okazać się, że ta energooszczędność nigdy nam się nie zwróci.

Zmywarki do zabudowy mogą nam posłużyć nawet 12 lat. Jeżeli odpowiednio konserwujemy urządzenie oraz o nie dbamy, jesteśmy w stanie maksymalnie wydłużyć czas jej sprawności. Niektóre jednostki posiadają programy samoczyszczące, co jeszcze bardziej poprawia żywotność zmywarek. Jeżeli komuś zależy na bardzo trwałym sprzęcie, powinien zwracać uwagę na ilość elektronicznych rozwiązań. Najczęstszym problemem współczesnych awarii jest właśnie elektronika, więc im jej mniej, tym mniejsza szansa na popsucie się zmywarki.

Wszystko zależy oczywiście od budżetu, który na start musimy sobie nakreślić, potem zostaje kwestia funkcji. Warto zadbać o to, żeby urządzenie miało dobrze funkcjonujący tryb automatyczny, dużą pojemność oraz efektywny system suszenia. Ciekawymi rozwiązaniami jest również mycie strefowe oraz technologia intensywna strefa. Koniecznie zmywarka musi posiadać system Aqua Stop lub Water Stop, który będzie odcinał dopływ wody, w momencie, gdy wystąpi awaria systemu i możliwość zalania domu lub mieszkania.

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm – Najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Zmywarka 45 cm do zabudowy musi mieć jakąś pojemność. W przypadku tych urządzeń jest to mierzone w tak zwanych kompletach. W skład jednego takiego kompletu wchodzi: duży talerz, głęboki talerz, talerz deserowy, nóż, duża łyżka, widelec, mała łyżeczka, szklanka, kieliszek na wino oraz filiżanka. Jeśli zatem zmywarka 45 do zabudowy może pomieścić 10 kompletów, oznacza to nic innego jak to, że w jednym cyklu umyć możemy 10 takich zestawów.

Zmywarki do zabudowy 45 opinie zbierają często za energooszczędność. Niestety bardzo często bardziej ekologiczne urządzenia są finalnie droższe. Podejmujemy zatem temat, czy opłaca się inwestować w modele droższe, lecz bardziej energooszczędne. Zmywarka o klasie B rocznie średnio zużywa 186 kWh, a zmywarka o klasie E 270 kWh. W Polsce obecnie 1 kWh kosztuje około 1 zł, więc w skali roku będzie to oszczędność niecałe 90 złotych. Nie stawiamy na koniec tezy, lecz pozostawiamy Cię z faktem, który może być użyteczny przy wyborze dobrej zmywarki do zabudowy.

Zmywarka do zabudowy 45 cm ranking ma lepszy, gdy zużywa mniej wody. Uważamy, że lepiej kupować urządzenia bardziej oszczędne ze względu na dobro planety i niemarnotrawienie zasobów naturalnych. Z ekonomicznego jednak punktu widzenia nie opłaca się brać sprzętu droższego z niższym zużyciem wody, gdyż między urządzeniem, które w trakcie jednego cyklu zużywa 6 litrów wody, a takim, które zużywa tej wody 9 litrów, oszczędność w skali roku nie przekracza dwóch złotych.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl