Strona Główna > Robot do mycia okien ranking — Najlepszy robot myjący okna w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Robot do mycia okien ranking — Najlepszy robot myjący okna w 2024 roku

Jeśli interesuje Cię zakup urządzenia takiego jak robot do mycia okien, ranking może okazać się użyteczny. Razem z nami możesz znaleźć najlepszy robot myjący okna w 2024 roku, porównać ze sobą różne modele lub sprawdzić aktualnie najkorzystniejsze oferty. Wybór produktów do zestawienia oraz kwestia miejsc w rankingu została ustalona na podstawie obiektywnych współczynników takich jak: cena, popularność sprzętu oraz funkcje i informacje techniczne od producenta.

Robot do mycia okien ranking — Najlepszy robot myjący okna w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Maszyna do mycia okien — Robot do mycia okien HOBOT 388

1399,00 zł w rtveuroagd.pl


Robot do mycia okien Hobot 388
  • Najwyżej oceniany
Moc i wyrzut pary: 2600 W, 50 g/min;  Moc: 90 W;
Zabezpieczenie: System UPS (20 min), linka zabezpieczająca (4,5 m); Długość przewodu zasilającego: 5 m.

Maszyna do mycia okien — Robot do mycia okien HOBOT 388 — opis:

Ranking najlepszy robot myjący ma przyjemność przedstawić model HOBOT 388, który jest jednym z najbardziej popularnych oraz najlepiej ocenianych przez klientów sprzętów. Stosunek jakości do ceny, jaką musimy zapłacić za jednostkę, jest niezwykle korzystny i między innymi dlatego trafił na pierwsze miejsce w naszym zestawieniu.

Urządzenie do mycia okien musi przede wszystkim mieć dużą moc. Hobot 388 pod tym względem jest sprzętem topowym, gdyż w specyfikacji mamy wpisane aż 90 W. Poza tym obracające się ściereczki zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby możliwie jak najdokładniej odwzorowywały prawdziwe ruchy ręką. Robot do szyb ma wbudowane inteligentne planowanie trasy, dzięki czemu w założeniu ma idealnie doczyszczać cały obszar szyby. Jedynym minusem sprzętu jest jego tempo pracy. Czyści 1 m² w 4 minuty, co jest dosyć przeciętnym wynikiem. Robot do okien jest dosyć głośny, więc przez to będziemy dłużej wystawieni na nieprzyjemnego dla ucha hałasy. Ściereczki czyszczące zostały wykonane z mikrofibry i w zestawie otrzymujemy ich aż 12.

Roboty myjące okna muszą mieć dobre systemy bezpieczeństwa. Hobot 388 posiada system UPS, który bez dopływu prądu z sieci jest w stanie utrzymywać nasze urządzenie na szybie aż do 20 minut. Poza tym do zestawu została dodana linka zabezpieczająca o długości aż 4,5 m. Pozwoli to na przymocowanie sprzętu do dowolnego obiektu w naszym mieszkaniu. Dużą zaletą jest również dosyć długi, 5-metrowy przewód zasilający, który pozwoli korzystać z jednostki bez użycia przedłużacza.

OCENA: 100/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Robot do okien — Robot do mycia okien HOBOT 298

1499,00 zł w rtveuroagd.pl


Hobot 298
Moc: 72 W; Zabezpieczenie: System UPS (20 min), linka zabezpieczająca (4,5 m);
Długość przewodu zasilającego: 4 m.

Robot do okien — Robot do mycia okien HOBOT 298 — opis:

Prezentowany robot do mycia okien ranking ocenił bardzo dobrze ze względu na imponujący stosunek jakości do ceny. Dobre opinie na temat sprzętu mają również klienci, którzy wyrażają je poprzez opinie po sprzedażowe.

Najlepszy robot myjący okna musi cechować się wysoką mocą, aby sprostać zabrudzeniom znajdującym się na powierzchni naszych szyb. W modelu Hobot 298 zaimplementowano silnik próżniowy generujący moc 72 W, co powinno być zdecydowanie wystarczające do domowych zastosowań. Automatyczna myjka do okien wykonuje swoją pracę ekspresowo, gdyż 1 m² powierzchni jest czyszczony w zaledwie 2 minuty. Hobot bez problemu wykrywa krawędzie okna dzięki wbudowanym inteligentnym czujnikom i można go podłączyć do aplikacji mobilnej. Dzięki temu otrzymujemy powiadomienia oraz alerty związane z zakończeniem cyklu sprzątania lub błędami, które przeszkodziły w dokończeniu zadania. Ściereczka, którą czyszczona jest szyba, jest z mikrofibry i w zestawie producent dołączył nam 3 wymienne końcówki.

Robot do mycia szyb przewiduje krótkookresowe działanie bez zasilania sieciowego do 20 minut. Jest to czas, który pozwoli nam na zorientowanie się, że wystąpił problem z dopływem prądu do urządzenia i zdjęcie sprzętu z powierzchni szyby. W razie braku reakcji robot zabezpieczany jest również linką o długości 4,5 metra, która może być przytwierdzona do dowolnego obiektu w jej zasięgu. Zasilacz ma długość 4 metrów, więc jeśli w pobliżu okna mamy kontakt, możliwe jest działanie bez wykorzystania przedłużacza.

OCENA: 87/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Robot do mycia okien — Robot do mycia okien MAMIBOT W120-F Spray Biały

799,00 zł w allegro.pl


Mamibot W120 F Białe
  • Najniższa cena
Moc: 90 W; Zabezpieczenie: System UPS (20 min), linka zabezpieczająca (5 m);
Długość przewodu zasilającego: brak danych.

Robot do mycia okien — Robot do mycia okien MAMIBOT W120-F Spray Biały — opis:

Robot do mycia okien Mamibot W120-F to najtańsza propozycja z tej kategorii, która została wyróżniona w naszym zestawieniu. Zobaczymy, czy w takiej cenie jesteśmy w stanie otrzymać pełnowartościowy produkt, który skutecznie będzie wypełniał swoje pierwotne zadanie.

Robot do mycia okien ranking ocenia między innymi przez pryzmat oferowanej mocy. 90 W wpisane w specyfikację techniczną oraz wysoka prędkość obrotowa sprawia, że okna powinny być czyszczone możliwie jak najdokładniej. Mamibot podczas swoje pracy generuje hałas o poziomie 64 dB, co jest standardem wśród urządzeń tego typu. Jako że tego typu głośność na dłuższą metę może być nieco uciążliwa, mocniej unaocznia się nam całkiem wolny tryb pracy sprzętu. Roboty myjące okna tej serii są w stanie czyścić powierzchnie z prędkością 4,5 minuty na 1 m². Robot do szyb prace wykonuje całkowicie automatycznie dzięki inteligentnemu mapowaniu oraz planowaniu trasy. Ma jednam dodatkowo dedykowaną aplikację mobilną, która pozwala na przejęcie sterów i zdalne sterowanie całym cyklem. Tradycyjnie powierzchnią stykową z szybą jest ściereczka z mikrofibry i takich końcówek mamy w zestawie aż 4.

Urządzenie do mycia okien musi być również odpowiednio zabezpieczone. W modelu W120-F za ochronę robota odpowiada system UPS, który jest w stanie przez 20 minut utrzymywać sprzęt na oknie bez stałego podłączenia do zasilania. Jest to czas, który mamy na reakcję i zdjęcie jednostki z szyby. Jeśli natomiast nie zareagujemy odpowiednio szybko, ratunkiem jest linka zabezpieczająca o długości aż 5 metrów.

OCENA: 86/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Roboty myjące okna — Robot do mycia okien TESLA RoboStar W600

1014,00 zł w ceneo.pl


Tesla Robostar W600
Moc: 80 W; Zabezpieczenie: System UPS (10 min), linka zabezpieczająca;
Długość przewodu zasilającego: brak danych.

Roboty myjące okna — Robot do mycia okien TESLA RoboStar W600 — opis:

Ranking najlepszy robot myjący okna nie przeoczył na rynku propozycji od marki Tesla. Jest to o dziwo sprzęt ze średniej półki cenowej, który zdecydowanie ma kilka atutów, które sprawiają, że warto się jemu uważniej przyjrzeć.

Po pierwsze jest to automatyczna myjka do okien o stosunkowo wysokiej mocy. Moc o wartości 80 W oraz 3 500 Pa biorąc pod uwagę moc ssania, powinna bardzo dokładnie doczyszczać okna w zasadzie każdego rodzaju. Niestety producent nie podał nam wartości, która mogłaby nam obiektywnie określić prędkość pracy urządzenia oraz nie mamy do dyspozycji maksymalnej głośności cyklu. Jest to zdecydowany minus, gdyż decyzja zakupowa jest wtedy mocno utrudniona. Możemy jednak założyć, że maksymalny generowany hałas nie powinien przekroczyć 70 db, a prędkość pracy biorąc pod lupę wysoką moc, również powinna być satysfakcjonująca. Na docenienie zasługuje jednak jakość powierzchni stykowej sprzętu z oknem. Jest nią aż 5-warstwowa ściereczka z mikrofibry, która świetnie usuwa plamy oraz wchłania wodę.

Maszyna do mycia okien pracuje z reguły na dosyć dużej wysokości. Każdorazowy upadek z pionowej powierzchni mógłby kończyć się uszkodzeniem sprzętu. Dlatego też każdy producent wzbogaca swój produkt w systemy bezpieczeństwa, które minimalizują możliwość upadku do absolutnego minimum. Robot do mycia szyb od marki Tesla posiada oczywiście system pracy bezprzewodowej, która wystarczy na utrzymywanie urządzenia na szybie do 10 minut. Jeśli w tym czasie nie zareagujemy, nasz sprzęt zostanie uratowany przez linkę zabezpieczającą.

OCENA: 84/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Robot myjący okna — Robot do mycia okien HOBOT 2S

1699,00 zł w rtveuroagd.pl


Hobot 2S
Moc: 72 W; Zabezpieczenie: System UPS (20 min), linka zabezpieczająca (4,5 m);
Długość przewodu zasilającego: 5 m.

Robot myjący okna — Robot do mycia okien HOBOT 2S — opis:

Hobot 2S to jeden z najbardziej popularnych sprzętów tej kategorii, jaki możemy znaleźć na rynku. Ranking najlepszy robot myjący okna docenił urządzenie za przyzwoite funkcje oraz skuteczne systemy bezpieczeństwa.

Urządzenie do mycia okien oceniane jest w pierwszym momencie przez pryzmat mocy. W przypadku modelu 2S od Hobot mamy do czynienia z jednostką o mocy 72 W, co jest wynikiem zdecydowanie dobrym, lecz nie wyróżniającym się. Pozwoli to na dosyć dokładną pracę sprzętu, która zaowocuje dobrze domytymi oknami. Istotne jest również to, żeby robot do szyb wykonywał swoje zadanie możliwie jak najszybciej, gdyż sprzęt tego typu potrafi generować dosyć głośny hałas, który na szerszą metę może okazać się niezbyt przyjemny. Maszyna do mycia okien od Hobot jest w stanie czyścić 1 m² z prędkością 2,4 minuty, co plasuje pod tym względem sprzęt w ścisłej czołówce. W zestawie wraz ze sprzętem otrzymujemy 3 ściereczki z mikrofibry, które są oryginalną powierzchnią myjącą zaimplementowaną w urządzeniu.

Robot do okien operuje na dosyć dużych wysokościach, z których upadek mógłby skończyć się dla sprzętu poważnym uszkodzeniem. W celu ochrony jednostki wprowadzono dla systemy bezpieczeństwa działające równolegle do siebie. Pierwszym z nich jest system UPS gwarantujący utrzymanie robota na szybie przez 20 minut, natomiast drugim mechanicznie działająca linka zabezpieczająca o długości 4,5 metra.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Automatyczna myjka do okien — Robot do mycia okien MAMIBOT W200 Biały

999,00 zł w allegro.pl


Mamibot W200 Białe
Moc: 72 W; Zabezpieczenie: System UPS (20 min), linka zabezpieczająca (2,5 m);
Długość przewodu zasilającego: brak danych.

Automatyczna myjka do okien — Robot do mycia okien MAMIBOT W200 Biały — opis:

Robot do mycia szyb Mamibot W200 to ciekawa propozycja, która dotychczas nie była zbyt często wybierana przez klientów. Jest to jednak urządzenie o dobrych parametrach, na które warto z pewnością zwrócić uwagę.

Robot do mycia okien ranking ocenia pod względem mocy pracy. Ma ona bezpośrednie przełożenie na dokładność mycia oraz satysfakcjonujące efekty. Model W200 może pochwalić się mocą 72 W, co jest wartością wystarczającą, lecz zdecydowanie nieimponującą na tle innych urządzeń. To na co warto zwrócić uwagę to stosunkowo szybka praca jednostki. Roboty myjące okna tej serii są w stanie czyścić 1 m² w niecałe 3 minuty. Jest to ważne, gdyż 65 dB hałasu, który jest generowany przez sprzęt, może być uciążliwy. Tym bardziej, jeśli cykl mycia niepotrzebnie rozciąga się przez dłuższy okres. Powierzchnią myjącą jest standardowo ściereczka z mikrofibry, którą możemy prać w pralce, a w razie potrzeby również wymienić na jedną z 4 dostępnych w zestawie z zakupionym sprzętem.

Urządzenie do mycia okien nie jest sprzętem pancernym i upadek z wysokości okna może uszkodzić elektronikę lub zewnętrzną obudowę. W celu uniknięcia komplikacji związanych z odcięciem dopływu prądu zastosowano w jednostce system zasilania bezprzewodowego, który jest w stanie utrzymać sprzęt na szybie do 20 minut. Dodatkowo robot do szyb jest zabezpieczany specjalną linką. Wadą tego rozwiązania jest długość maksymalnie 2,5 metra linki, co nie pozwoli nam na przyczepienie jednostki do każdego elementu w domu.

OCENA: 82/100

Robot do mycia okien ranking — Najlepszy robot myjący okna w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Agata

Ważne jest żeby zwracac uwagę na długość tej linki

Agata
Rated 5,0 out of 5
Agata

Ważne jest żeby zwracac uwagę na długość tej linki

Robot do mycia okien ranking — Najlepszy robot myjący okna w 2024 roku — FAQ


Według nas najlepszy robot do mycia szyb to HOBOT 388. Jest to połączenie atrakcyjnej ceny zakupu z topową jakością, która nie odbiega nawet od urządzeń z wyższych półek cenowych. Ponadto cała struktura sprzętu jest niezwykle dobrze zaprojektowana oraz przemyślana. Robot posiada długą linkę zabezpieczającą oraz długi przewód zasilający, co pozwoli nam na czyszczenie okien bez konieczności używania dodatkowe przedłużacza.

W naszej opinie robot do mycia okien to świetny sposób na utrzymywanie nienagannej czystości na powierzchni naszych okien. Urządzenia tego typu nie są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy czyścić okna raz do roku, gdyż z reguły roboty nie są w stanie poradzić sobie z zaschniętym brudem. Jednak jeśli regularnie będziemy używać robota, wtedy efekty będą świetne, a okna idealnie odświeżone.

Oczywiście, że nie. Nazwanie robota do mycia okien robotem do mycia okien jest uproszczeniem, na które ogół się zgodził. Jeśli chcemy być bardziej precyzyjni, możemy jednostkę nazywać robotem do mycia szyb.

Robot do mycia okien ranking — Najlepszy robot myjący okna w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Robot do mycia okien pracuje z reguły na powierzchniach pionowo ustawionych względem podłogi. Utrzymuje się na powierzchni szyby dzięki silnikowi próżniowemu. Istnieje jednak ryzyko, że przerwana zostanie dostawa prądu lub nieumyślnie odłączymy sprzęt od sieci i robot do okien musi być na takie ewentualności przygotowany. Ważne jest zatem, żeby wybrany przez nas model posiadał system zasilana bezprzewodowego (UPS), który będzie w stanie utrzymywać nasze urządzenie na szybie przez jak najdłuższy okres. Najlepsze modele są w stanie zabezpieczać w ten sposób robot myjący nawet do 20 minut.

Drugim trybem bezpieczeństwa, tym razem mechanicznym, jest linka zabezpieczająca. Jest ona mocowana do jakiegoś obiektu oraz do robota i w razie odłączenia zasilania, oraz wykorzystania bezprzewodowego akumulatora, chroni robot do mycia szyb przed upadkiem. Istnieją na rynku różne długości takiej linki. My rekomendujemy, żeby była ona możliwie jak najdłuższa, dzięki czemu będziemy w stanie zamocować ją o jakikolwiek obiekt w naszym mieszkaniu. Jeśli będzie zbyt krótka, jedynym rozwiązaniem zostanie przytwierdzenie jej do szyby za pomocą przyssawki, co dla nas nie jest opcją optymalną.

Maszyna do mycia okien musi swoje zadanie wykonywać efektywnie i nie zostawiać smug. Za pierwszy z warunków odpowiada moc, która jest przez producentów przedstawiana dwojako. Czasami mamy zaprezentowany parametr w formie mocy ssania w Pascalach [PA], a czasami jedynie moc opisaną w watach [W]. Automatyczna myjka do okien nie zostawia smug, wtedy gdy powierzchnia myjąca wykonana jest z miękkiego materiału — mogą być wykonane z mikrofibry.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl