Strona główna / Blog / Wymiary telewizora 43 cale – 43 cale ile to cm?
Aktualizacja: 08.06.2023

Wymiary telewizora 43 cale – 43 cale ile to cm?

Wymiary telewizora 43 cale - 43 cale ile to cm
Dokonując zakupu stricte do określonej przestrzeni, trzeba zadać sobie pytanie – 43 cale ile to cm? Inaczej może okazać się, że wymiary telewizora 43 cale będą zbyt duże niż początkowo zakładaliśmy. W naszym artykule odpowiemy nie tylko na to pytanie, postaramy się pomóc w wyborze odpowiedniego sprzętu i podpowiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę.


Ranking urządzeń:

Partnerzy serwisu:

Wymiary telewizora 43 cale – 43 cali ile to cm?

Telewizor 43 cale wymiary może mieć różne. Ma na to bezpośredni wpływ rozmiar ramy, która otacza ekran właściwy. Jednakże wielkości telewizorów nie przekraczają określonych standardów. Z reguły spotkamy modele, których szerokość wynosi 96,1 – 96,7 cm, wysokość – 55,6 – 56,4 cm oraz głębokość, która mieści się w granicach 20,5 – 29 cm. Warto zwrócić uwagę również na jeden pomiar, którym jest wysokość razem z podstawą, która wynosi z reguły 58,5 – 63 cm. Jeśli mamy określoną przestrzeń i chcemy umiejscowić urządzenie np. w zabudowie, może okazać się, że rozmiar tv będzie zbyt duży i finalnie kluczowe okażą się te 3 cm.


A (wysokość z podstawą): 58,5 – 63 cm ,
B (szerokość): 96,1 – 96,7 cm,
C (głębokość z podstawą): 20,5 – 29 cm,
E (wysokość bez podstawy): 55,6 – 56,4 cm

Wymiary telewizora 43 cale – montaż telewizora

Znamy już odpowiedź na pytanie – 43 cale ile to cm, co pozwoli nam na zdecydowanie, czy dany model zmieści się w wybranym miejscu. Pozostaje zatem kwestia montażu i ustawienia telewizora, żeby oglądanie ulubionego programu było możliwie jak najbardziej komfortowe. Telewizor 43 cale powinien być zamontowany w ten sposób, żeby siedząc nasz wzrok w naturalnej pozycji był skierowany dokładnie pośrodku ekranu. Biorąc pod uwagę wymiary telewizorów możemy założyć, że przy większości przypadków będzie to nie więcej niż 110 cm od podłogi.

Rozmiar telewizora pozwala również na proste powieszenie urządzenia na ścianie. Telewizor 43 cale waży około 7,3 – 10,2 kg i wystarczą do montażu zwykłe uchwyty w standardzie VESA. Polecamy skorzystanie z uchwytów, które są przeznaczone na telewizory od 32 do 60 cali, gdyż w momencie, gdy będziemy chcieli wymienić nasz telewizor 43 cale, nie będziemy musieli demontować konstrukcji. Montaż na ścianie z karton gipsu najlepiej wykonać na podstawie specjalnej konstrukcji z profili aluminiowych oraz kołków typu "Molly".Wymiary telewizora 43 cale – Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Telewizor 43 cale wymiary ma stosunkowo niewielkie. Sprawia to, że technologia 4K nie będzie wcale optymalnym rozwiązaniem w przypadku tego typu sprzętów. Po prostu nasze oko nie będzie w stanie wychwycić różnicy pomiędzy takim chociażby FullHD, a wcześniej wspomnianym wyższym standardem. Wymiary telewizorów 43 cale zakładają, że żeby wychwycić różnicę jakościową na rzecz 4K musielibyśmy usiąść od telewizora w odległości mniejszej niż 1 metr. Od razu można zdać sobie sprawę, że taka odległość oglądania jest mocno niekomfortowa. Rekomendujemy zatem, żeby specjalnie nie dopłacać do telewizorów, w których zaimplementowano technologię 4K, gdyż samo FullHD w większości przypadków jest absolutnie wystarczające.


Wymiary telewizora 43 cale – FAQ

Czy 43 cale to dużo?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie byłoby stwierdzenie, że nie jest to ani mało ani dużo. Jest to optymalne rozwiązanie do małych i średnich pokojów, w których odległość od urządzenia RTV nie będzie przesadnie duża. Takie modele cechują się atrakcyjną ceną zakupu w stosunku do urządzeń o większych gabarytach.

Ile cali do pokoju?

Telewizor 43 cale idealnie sprawdzi się w pokojach, w których odległość odbiornika od kanapy będzie oscylowała w granicach 2 metrów. Jeżeli odległość będzie znacznie większa, wtedy zdecydowanie bardziej komfortowo odtwarzać będzie treści na nieco większym ekranie.

Jakie wymiary 43 cale?

Telewizor 43 cale ma szerokość 96,1 – 96,7 cm, wysokość – 55,6 – 56,4 cm oraz głębokość 20,5 – 29 cm.Oceń nasz artykuł!
[Głosy: 2 Ocena: 5]