Strona Główna > Ranking telewizorów 32 cale – Najlepszy telewizor 32 cale w 2024 roku
Aktualizacja: 14 maja, 2024

Ranking telewizorów 32 cale – Najlepszy telewizor 32 cale w 2024 roku

Zastanawiasz się, jaki telewizor będzie najlepszy do Twojego domu? Sprawdź nasz ranking telewizorów 32 cale i wybierz odpowiedni sprzęt. Dla poszukiwaczy niewielkiego, budżetowego urządzenia, telewizor 32 cale będzie rozwiązaniem niemal idealnym. W dalszej treści zestawienia postaramy się ocenić 10 sprzętów pod kątem technicznym, ale sprawdzimy również odbiór danej jednostki przez konsumentów.

Ranking telewizorów 32 cale – Najlepszy telewizor 32 cale w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Małe telewizory – Telewizor LG 32LQ63006LA


Telewizor LG 32LQ63006LA
  • Najwyżej oceniany
Rozdzielczość Full HD 60 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: WiFi, LAN, Bluetooth; Zastosowana funkcja Smart TV: WebOS.

Małe telewizory – Telewizor LG 32LQ63006LA – opis:

Ranking telewizorów 32 cale ma przyjemność przedstawić markę LG wraz z modelem 32LQ63006LA. Jest to propozycja ze średniej półki cenowej, jeśli chodzi o wszystkie urządzenia znajdujące się w zestawieniu. Imponujące w prezentowanej jednostce jest stosunek jakości do ceny, którą trzeba zapłacić, żeby nabyć telewizor.

Telewizory 32 cale Smart TV oczywiście posiadają. Za obsługę aplikacji odpowiada WebOS, czyli jeden z bardziej lubianych systemów przez konsumentów. Jest on bardzo intuicyjny oraz szybki, co sprawia, że komfort korzystania z takich platform jak Netflix czy HBO stoi na najwyższym poziomie. Oczywiście telewizor bez problemu podłączymy do internetu za pomocą WiFi, LAN oraz Bluetooth. Telewizor 32 cale ranking podbił także bardzo dobrą jakością obrazu. Rozdzielczość Full HD oraz 60 Hz pozwoli na oglądanie programów telewizyjnych, oraz filmów w bardzo dobrej jakości. W strukturze jednostki zaimplementowano także tuner DVB-T oraz DVB-T2, więc możliwe jest odbieranie telewizji naziemnej bez potrzeby montowania dekodera.

Telewizor 32 cale Smart TV negatywnych opinii w zasadzie nie ma. U większości konsumentów oczekiwania zostały w 100% zaspokojone. Docenia się jakość obrazu, dźwięku oraz łatwość obsługi, o której wspominaliśmy kilka chwil wcześniej. Jeśli mielibyśmy negatywów szukać na siłę, to pewne grono klientów narzeka na pilot, który jest dosyć nieporęczny oraz nieintuicyjny.

OCENA: 83/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Telewizor 32 cale ranking – Telewizor Samsung QE32LS03B


Telewizor Samsung QE32LS03B
Rozdzielczość Full HD 50 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: WiFi, LAN, DLNA; Zastosowana funkcja Smart TV: AndroidTV.

Telewizor 32 cale ranking – Telewizor Samsung QE32LS03B – krótki opis:

Ranking telewizorów 32 cale ma przyjemność przedstawić urządzenie Samsung QE32LS03B, które jest jednym z lepszych telewizorów dostępnych w naszym zestawieniu. Swój nieco niższy ranking zawdzięcza wyższej cenie zakupu, która obniża korzyść stosunku jakości do ceny, a na nim w dużej mierze opiera się idea zestawienia.

QE32LS03B to najlepsze telewizory 32 cale, jeśli chodzi parametry techniczne. Rozdzielczość Full HD oraz 50 Hz pozwala na komfortowe oglądanie filmów w bardzo wysokiej jakości. Warto zwrócić również uwagę na zastosowanie matrycy QLED, która dzięki temu jeszcze lepiej odwzorowuje kolory, kontrast i jasność. W Samsungu zastosowano wszystkie popularne moduły odpowiadające za łączność bezprzewodową. Do dyspozycji mamy WiFi, LAN oraz DLNA. Dwie pierwsze nazwy są raczej jasne, lecz kolejna dla większości będzie brzmiała dosyć enigmatycznie. DLNA pozwala na szybkie, łatwe oraz bezpieczne przesyłanie plików z laptopa lub telefonu w zakresie działania naszego WiFi. Oczywiście zaimplementowano także rozwiązanie SmartTV, które obsługuje typowo „samsungowski” system Tizen, który posiada bardzo dużo aplikacji, pozostając przy tym dosyć wydajnym.

Najlepsze telewizory 32 cale mają raczej miękkie zderzenie z rzeczywistością. Dopiero jak teoria zgodzi się z praktyką i opiniami konsumenckimi, możemy sprzętowi wystawić znak jakości. Jeśli chodzi o model QE32LS03B, to zdecydowana większość opinii jest bardzo dobra. Klienci piszą, że jakość obrazu jest świetna, telewizor dobrze wygląda oraz obsługa jest prosta i intuicyjna.

OCENA: 83/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Telewizor 32 cale – Telewizor Xiaomi Mi LED TV P1 32″


Rozdzielczość HD Ready 60 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: WiFi, LAN, Bluetooth; Zastosowana funkcja Smart TV: AndroidTV.

Telewizor 32 cale – Telewizor Xiaomi Mi LED TV P1 32″ – opis:

Mi lED TV P1 32 to propozycja bardzo popularnej marki Xiaomi, która często wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W tym przypadku raczej ciężko mówić o jakieś wybitnie niskiej cenie, gdyż w tej jakości zobaczyliśmy już kilka modeli, które były nieco tańsze.

Ranking telewizorów 32 cale w pierwszej chwili sprawdza jakość obrazu, która jest kluczowa przy ostatecznej ocenie sprzętu. Model o Xiaomi działa w rozdzielczości HD Ready oraz w 60 Hz, więc jest to dobra opcja dla osób, które częściej oglądają programy telewizyjne niż filmy. Jak to bywa we wszystkich nowych sprzętach, rzeczą kluczową jest możliwość połączenia telewizora z WiFi lub LAN. Skomunikować się bezprzewodowo z Mi LED TV P1 możemy także za pomocą Bluetooth. Jeśli producent zaimplementował moduły pozwalające na stały dostęp do internetu, wtedy montowany jest również SmartTV. W tym przypadku za popularne platformy z filmami odpowiada system AndroidTV, który doceniany jest między innymi za bogatą ofertę tychże aplikacji.

Jak jednak konsumenci widzą model od Xiaomi? Dobry telewizor jest dopiero dobry, gdy parametry techniczne będą pokrywały się z opiniami klientów. Mi LED TV P1 ma bardzo dużo opinii, wśród nich nie brakuje oczywiście negatywnych, lecz pozytywne są zdecydowaną większością. Można przeczytać, że telewizor dobrze wygląda, ma dużo aplikacji oraz łatwo się go obsługuje.

OCENA: 82/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Ranking telewizorów Telewizor Toshiba 32LA3B63DG


Telewizor Toshiba 32LA3B63DG
Rozdzielczość Full HD 50 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: WiFi, LAN, Bluetooth; Zastosowana funkcja Smart TV: AndroidTV.

Ranking telewizorów – Telewizor Toshiba 32LA3B63DG – krótki opis:

Ranking telewizorów 32 cale przedstawia markę Toshiba wraz z modelem 32LA3B63DG, który jest bezpośrednią alternatywą dla jednostki LG, gdzyż można go zakupić w bardzo podobnej cenie. Za przedstawiany teraz telewizor trzeba zapłacić około 1100 złotych, więc jest to średnia półka cenowa, jeśli chodzi o produkty tej klasy.

Dobry telewizor 32 cale wyróżnia się przede wszystkim jakością obrazu. To będzie generowało w pierwszym rzędzie pozytywne lub negatywne wrażenia z użytkowania sprzętu RTV. Model 32LA3B63DG to jednostka o rozdzielczości Full HD oraz częstotliwości taktowania 50 Hz. Pozwoli to na bardzo wysoką jakość obrazu, gdyż rozdzielczości wyższego kalibru w zasadzie nie występują w produktach o tej przekątnej ekranu. Oczywiście znajdziemy w asortymencie produktu tunery DVB-T oraz DVB-T2, które umożliwiają odbiór darmowej telewizji naziemnej. Te małe telewizory posiadają także połączenie WiFi, LAN oraz Bluetooth, a także funkcję SmartTV. Za popularne aplikacje w telewizorze odpowiada system AndroidTV, który doceniany jest przede wszystkim za bardzo dużą ilość aplikacji. Możemy skorzystać w zasadzie z większości aplikacji, których na co dzień używamy w telefonie z systemem android.

Najlepsze telewizory 32 cale powinny mieć rekomendacje od sporego grona zadowolonych klientów. Toschiba 32LA3B63DG jest chwalona między innymi za wybitnie korzystny stosunek jakości do ceny. Większość konsumentów zwraca uwagę, że w tej cenie ciężko dostać model o lepszym obrazie lub audio. Jednakże kilka opinii mówi, że prezentowana jednostka ma braki w zakresie wydajności. Przerzucanie kanałów następuje z widocznym opóźnieniem, co delikatnie może w perspektywie czasu denerwować.

OCENA: 80/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Telewizory 32 cale – Telewizor PHILIPS 32PHS6605

719 zł w Allegro


Rozdzielczość HD Ready 60 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: Wi-Fi, LAN; Zastosowana funkcja Smart TV: System producenta.

Telewizory 32 cale – Telewizor PHILIPS 32PHS6605 – opis:

Telewizor PHILIPS 32PHS6605 to rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w założenie, jakie ma nasz ranking telewizorów 32 cale. Tego typu urządzenie musi oferować nam określoną jakość, ale również cechować się niską ceną zakupu. Jednostka od Philips spełnia oba te założenia i można zakwalifikować ją do niskiej półki cenowej.

Telewizor 32 cale ranking analizuje pod kątem technicznym. Cena jest ważnym parametrem, ale istotne jest, żeby urządzenie oferowało odpowiedni standard, który pozwoli na komfortowe korzystanie z programów telewizyjnych lub filmów. W serii 32PHS6605 znajdziemy wszystko, co potrzebne. Rozdzielczość HD Ready, wbudowany tuner DVB-T oraz DVB-T2, który pozwala na odbiór telewizji naziemnej bez dekodera. Możemy urządzenie podłączyć do internetu przez Wi-Fi lub bezpośrednio kablem LAN, co pozwoli na skorzystanie z technologii SmartTV. Dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z oferty popularnych aplikacji takich jak Netflix, czy Amazon Prime Video. Telewizory 32 cale SmartTV oceniane są także za energooszczędność. W przypadku urządzenie Philips ten parametr określony jest literką E, więc jest to jedno z bardziej ekologicznych sprzętów w całym zestawieniu.

Jeśli chodzi o opinie klientów, to są one w zdecydowanej większości dobre. Seria 32PHS6605 to tanie telewizory, które mają wszystko, co potrzeba – Tak brzmi jedna z recenzji. Większość użytkowników chwali tv 32 cale za odpowiednią jakość obrazu, dźwięku oraz łatwość obsługi. Według niektórych są to najlepsze telewizory 32 cale dostępne na rynku i ciężko się z tym nie zgodzić.

OCENA: 79/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Mały telewizor – Telewizor JVC LT-32VAF5000


Rozdzielczość Full HD 50 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: WiFi, LAN, Bluetooth; Zastosowana funkcja Smart TV: AndroidTV.

Mały telewizor – Telewizor JVC LT-32VAF5000 – opis:

JVC LT – 32VAF5000 to kolejna propozycja, którą ranking telewizorów 32 cale postanowił wyróżnić w zestawieniu. Jest to pozycja, która wyróżnia się naprawdę korzystnym stosunkiem jakości do ceny i zdecydowanie warto na nią zwrócić uwagę. W tej cenie raczej nie otrzymamy nigdzie dużo lepszych parametrów.

Tv 32 cale od JVC odtwarza obraz w rozdzielczości Full HD oraz 50 Hz, co dla telewizorów tych rozmiarów jest wartością, która gwarantuje wysoką jakość przeglądanych treści. W model LT-32VAF5000 wbudowano tunery DVB-T oraz DVB-T2 co pozwoli na oglądanie telewizji naziemnej bez konieczności wyposażenia się w dekoder zewnętrzny. Jest to dobry telewizor również ze względu na możliwość skorzystania z łącza Bluetooth, WiFi oraz LAN. To z kolei umożliwiło producentom zaimplementowania rozwiązania SmartTV w formie AndroidTV. Jest to polecany system między innymi ze względu na mnogość aplikacji oraz funkcji, lecz jest nieco mniej wydajny niż wcześniej przedstawiony WebOS.

Dobry telewizor 32 cale to również telewizor, który otrzymuje notorycznie dobre oceny konsumenckie. Chwalona jest bardzo jakość obrazu, dźwięku, łatwość obsługi, a nawet wygląd zewnętrzny, który również jest bardzo ważny, gdyż tego typu urządzenie jest także elementem dekoracyjnym wnętrza. Chcielibyśmy powiedzieć coś złego na temat JVC LT-32VAF5000, lecz nie byliśmy w stanie znaleźć nawet najmniejszego kamyczka w bucie.

OCENA: 79/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

Ranking telewizorów 32 cale – Telewizor Thomson 32HE5606


Telewizor Thomson 32HE5606
Rozdzielczość HD Ready 50 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2; Zastosowana funkcja Smart TV: AndroidTV.

Ranking telewizorów 32 cale – Telewizor Thomson 32HE5606 – opis:

Tanie telewizory 32 calowe wychodzą również spod ręki marki Thomson, która w swoim asortymencie ma między innymi model 32HE5606. Jest to propozycja ze średniej półki cenowej, gdyż za daną jednostkę w sklepie internetowym zapłacimy około 1000 złotych.

Telewizor 32 cale od Thomson jest kolejnym rozwiązaniem, które posiada rozdzielczość HD Ready i 50 Hz. Oznacza to, że miłośnicy filmów powinni dwa razy zastanowić się nad tym konkretnym zakupem. Takie parametry zdecydowanie wystarczą przy codziennym oglądaniu programów telewizyjnych, ale filmy są dla telewizora bardziej wymagające. Dostrzegamy wtedy zdecydowanie wyraźniej braki urządzenia w tym zakresie. Jeśli chodzi o zalety jednostki 32HE5606 to można z pewnością wyróżnić moduły umożliwiające połączenie sprzętu przez WiFi oraz Bluetooth. Zaimplementowano również bardzo popularne i praktycznie obowiązkowe w nowych telewizorach rozwiązanie SmartTV. Odpowiada za nie system AndroidTV, który posiada niezliczoną ilość różnych aplikacji.

Telewizor 32 cale ranking ocenia także na podstawie głosów oddanych przez konsumentów. W przypadku modelu od Thomson opinie w ponad 90% są pozytywne. Większość osób, która kupuje TV 32 cale w tej cenie, ma rzeczywiste oczekiwania, które w tym konkretnym przypadku zostały spełnione, a nawet przebite. Na plus zdecydowanie wyróżniana jest łatwość obsługi, wygląd oraz jakość obrazu. To, co klienci bardzo często wypominali, to długi czas uruchamiania się, który po pewnym czasie może być irytujący.

OCENA: 76/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Najlepszy telewizor – Telewizor Samsung UE32T4302


Telewizor Samsung UE32T4302
Rozdzielczość HD Ready 50 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: WiFi, LAN, DLNA; Zastosowana funkcja Smart TV: Tizen.

Najlepszy telewizor – Telewizor Samsung UE32T4302 – opis:

Małe telewizory produkuje także marka Samsung. Jest to zatem propozycja dla miłośników tej właśnie firmy, która jest jedną z najbardziej popularnych w swojej branży. Sprzęt można sklasyfikować raczej w średniej półce cenowej, gdyż obecnie model UE32T4302 dostaniemy za około 1200 złotych.

Telewizory 32 cale Samsung UE32T4302 mają rozdzielczość HD Ready i 50 Hz. Jest to wystarczające, gdy większościowym udziałowcem naszego czasu spędzonego przed ekranem są programy telewizyjne, a filmy oglądamy okazjonalnie. Jeżeli proporcja jest odwrotna, po pewnym czasie możemy uznać, że jakość obrazu jest niewystarczająca. Najlepsze telewizory w tej kategorii posiadają także możliwość połączenia urządzenia za pomocą WiFi lub LAN. Jednakże telewizory Samsung posiadają również coś takiego jak DLNA. Pozwala to na szybkie, bezproblemowe oraz bezpieczne przesyłanie plików z telefonu lub laptopa w obrębie zasięgu naszego domowego WiFi. Model UE32T4302 posiada także rozwiązanie SmartTV w formie systemu Tizen. Tego rodzaju oprogramowanie jest kompromisem pomiędzy szybkim i wydajnym WebOS a bogatym w różnorakie aplikacje Androidem.

Małe telewizory Samsung UE32T4302 są stosunkowo dobrze odbierane przez ogół użytkowników. Większość z nich uważa, że w tej cenie ciężko znaleźć lepszą propozycję. Natomiast tak jak wspominaliśmy wyżej, jeżeli nie chcą Państwo zasilić nielicznej grupy, która negatywnie odbiera swój zakup, warto określić dokładnie swoje oczekiwania. Dla miłośników oglądania filmów rozdzielczość HD Ready może okazać się niewystarczająca.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Dobry telewizor 32 cale – Telewizor Xiaomi Mi TV P1E 32″


Telewizor Xiaomi Mi TV P1E
Rozdzielczość HD Ready 60 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: WiFi, LAN, Bluetooth; Zastosowana funkcja Smart TV: AndroidTV.

Dobry telewizor 32 cale – Telewizor Xiaomi Mi TV P1E 32″ -opis:

Ranking, który gromadzi najlepsze telewizory 32 cale wyróżnił również model Mi TV P1E od Xiaomi. Jest to propozycja ze średniej półki cenowej i może być to ciekawe rozwiązanie dla miłośników przedstawionej nieco wyżej marki.

Małe telewizory nie muszą mieć rozdzielczości 4K, żeby zaoferować nam odpowiednią jakość obrazu podczas oglądania. W modelu Mi TV P1E zastosowano rozdzielczość HD Ready oraz częstotliwość taktowania 60 Hz, co powinno być wystarczające do oglądania programów telewizyjnych i większości filmów. Tak jak w każdym nowoczesnym modelu, telewizor 32 cale od Xiaomi możemy podłączyć do internetu za pomocą WiFi lub LAN. Urządzenie ma także łączność Bluetooth, więc opcją jest również udostępnienie treści, chociażby z laptopa czy telefonu bez konieczności wykorzystywania kabla HDMI. Ranking telewizorów 32 cale zwraca także uwagę, żeby propozycje zestawienia miały zaimplementowany system SmartTV. W przypadku modelu od Xiaomi mamy do czynienia z systemem AndroidTV, który wyróżnia się na tle konkurencji bogatą ofertą różnych aplikacji.

TV 32 cale możemy sprawdzić także pod kątem opinii konsumentów. W przypadku modelu Mi TV P1E ponad 85% recenzji klientów jest pozytywna. Użytkownicy głównie podkreślają bogatą ofertę aplikacji, chwalą łatwość użytkowania oraz wygląd zewnętrzny. Negatywne opinie pojawiają się od osób, które oczekują nieco większych doznań wizualnych. Jeśli również należysz do tej grupy, być może lepiej wybrać telewizor, który będzie miał przynajmniej rozdzielczość Full HD

OCENA: 76/100
10 miejsce w rankingu cyberanking.pl

Telewizor 32 cale – Telewizor Kiano Slim TV 32


  • Najniższa cena
Rozdzielczość HD Ready 50 Hz; Ze wbudowanym tunerem DVB-T, DVB-T2;
Dostępne łącza bezprzewodowe: brak; Zastosowana funkcja Smart TV: brak.

Telewizor 32 cale – Telewizor Kiano Slim TV 32 – opis:

Kiano SLim TV 32 to najtańsza opcja, jeśli chodzi o nasz ranking telewizorów 32 cale. Za prezentowaną jednostkę zapłacimy jedynie około 500 złotych. Warto natomiast sprawdzić, czy tak niski koszt nie sprawił, że urządzenie jest po prostu niskiej jakości.

Dobry telewizor 32 cale musi posiadać połączenie WiFi oraz technologię SmartTV. W przypadku Kiano Slim TV nie mamy tego typu funkcjonalności. Jeśli chcielibyśmy obejrzeć popularne produkcje na HBO czy Netflixie, wymagane jest podłączenie przez kabel HDMI zewnętrznego urządzenia typu laptop. Jeśli natomiast najczęściej oglądamy zwykłe kanały telewizyjne, ta budżetowa propozycja może zadowolić nie jednego konsumenta. Rozdzielczość HD Ready, 50 Hz oraz wbudowany tuner DVB-T2 pozwoli na komfortowe odbieranie telewizji naziemnej, satelitarnej czy kablowej.

Telewizory 32 cale ranking ocenia dobrze również ze względu na opinie klientów. Te są niezwykle zdroworozsądkowe. Konsumenci zwracają uwagę, że w tej cenie jest to naprawdę dobre urządzenie. Jest to idealne budżetowe rozwiązanie do mieszkań o małej powierzchni. Jeśli trafimy na negatywne opinie, to często są one wynikiem byt dużych oczekiwań w stosunku do rzeczywistych możliwości jednostki.

OCENA: 75/100

Ranking telewizorów 32 cale – Najlepszy telewizor 32 cale w 2024 roku – Komentarze do rankingu


5,0
Rated 5,0 out of 5
ilość ocen: 1
5 ⭐ 100%
4 ⭐ 0%
3 ⭐ 0%
2 ⭐ 0%
1 ⭐ 0%
Rated 5,0 out of 5
Avatar for Jakub

Jestem zdziwiony że cena telewizora Kiano się tak dobrze trzyma

Jakub
Rated 5,0 out of 5
Jakub

Jestem zdziwiony że cena telewizora Kiano się tak dobrze trzyma

Ranking telewizorów 32 cale – Najlepszy telewizor 32 cale w 2024 roku — FAQ


Telewizor 32 cale warto kupić, gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń i po prostu większa przekątna obrazu nam się nie zmieści. Będzie to także idealny wybór, gdy mamy do wykorzystania ściśle ograniczony budżet. Urządzenia tego typu są z oczywistych względów tańsze niż TV, chociażby 50 calowe. Przy mniejszej przekątnej obrazu możemy zdecydować się na niższą rozdzielczość, a jakoś obrazu będzie porównywalna, a czasami nawet wyższa.

Obecnie prawie każdy telewizor 32 cale ma SmartTV. Jest to rozwiązanie bardzo użyteczne i aktualnie praktycznie każdy chce mieć to w swoim telewizorze. Dzięki temu jesteśmy wstanie skorzystać z bardzo dużej ilości platform, na których są udostępniane najnowsze filmy oraz seriale. Jeśli jednak nie oglądamy filmów, tylko programy telewizyjne, warto wybrać TV 32 cale bez smartTV, gdyż cena takiego urządzenia będzie znacząco niższa.

Im wyższa rozdzielczość, tym bliżej powinniśmy siedzieć, żeby jakość obrazu była optymalna. Okazuje się, że przy telewizorze 32 cale Full HD, obraz będzie najlepszy, gdy usiądziemy w odległości 1,1 m od urządzenia. Przy 4K będzie to już około pół metra. Dlatego też przy tak małych telewizorach kupowanie sprzętu z rozdzielczością 4K może nie zwiększyć zauważalnie jakości obrazu.

Ranking telewizorów 32 cale – Najlepszy telewizor 32 cale w 2024 roku — Twój pomocnik w wyborze


Odpowiedź brzmi, zdecydowanie nie. Żeby poczuć różnicę pomiędzy 4K a Full HD, telewizory 32 cale w naszym mieszkaniu musiałyby znajdować się od kanapy w odległości nie większej niż 1,3 metra. Warto nadmienić, że statystycznie oglądamy telewizję z odległości większej niż 4 metry. W innym wypadku ludzkie oko nie wychwyci różnicy jakościowej pomiędzy tymi dwiema rozdzielczościami.

Tutaj różnica będzie nieco wyraźniejsza. Kolory oraz sama jakość obrazu Full HD jest widocznie wyższa niż w przypadku HD Ready. Jeśli jednak oglądamy w zdecydowanej większości tylko programy telewizyjne, znów ludzkie oko będzie zawodne i nie poczuje drastycznej różnicy. Wyższą jakość dostrzeżemy jednak przy oglądaniu filmów.

Ten dla niektórych enigmatyczny skrót, oznacza częstotliwość odświeżania obrazu. Wpływa to zatem na ilość klatek na sekundę i w konsekwencji na płynność obrazu. Między 60 Hz, a 50 Hz w zasadzie nie jesteśmy w stanie zauważyć różnicy. Tym bardziej że większość programów telewizyjnych oraz filmów nagrywanych jest w 25 lub 30 klatkach na sekundę.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl