Strona Główna > Gorzkie czekolady – Najlepsza gorzka czekolada w 2024 roku
Aktualizacja: 6 maja, 2024

Gorzkie czekolady – Najlepsza gorzka czekolada w 2024 roku

Niektórzy kochają gorzkie czekolady, dla drugich jest to sprzeczne z definicją słodyczy. Jednakże, jeśli jesteś miłośnikiem tego typu przekąsek i zastanawiasz się, jaka jest najlepsza gorzka czekolada dostępna na rynku, nasz ranking może być dla ciebie odpowiedzią. Nawet jeśli masz już swoje własne preferencje i codziennie gości u ciebie ta sama dobra i sprawdzona gorzka czekolada, być może nasze zestawienie zaburzy ten porządek i wprowadzi w twoje gusta nowy i świeży powiew.

Gorzkie czekolady – Najlepsza gorzka czekolada w 2024 roku – Ranking

Miejsce 1 w rankingu - ikona

Vivani Czekolada Gorzka 92% Kakao Bio 80G


Viviani 92
  • Najwyżej oceniany
92% zawartości kakao Cukier trzcinowy
Delikatność

Prawdziwa gorzka czekolada – Vivani Czekolada Gorzka 92% Kakao Bio 80G – krótki opis:

Viviani o 92% zawartości kakao to dla wielu najlepsza czekolada gorzka dostępna na rynku. Nie jest to oczywiście najtańszy produkt, gdyż za 80g tabliczkę będziemy musieli zapłacić ponad 11 złotych, oczywiście w zależności od obowiązującej promocji. Jednakże jakość kosztuje, a znajdą się w naszym zestawieniu również droższe produkty. Czekolady gorzkie różnicuje się głównie poprzez zawartość Kakao. W tym przypadku licznik zatrzymał się na wartości 92%, lecz według wielu konsumentów dalej produkt Vivani jest stosunkowo delikatny w smaku i słowami “gorzko-czekoladowego amatora” da się zjeść. Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jaka gorzka czekolada jest najlepsza, to warto zwrócić swoją uwagę na skład. Ten jest bardzo ubogi, ale to akurat przy produktach spożywczych dobrze. Znajdziemy tam masę kakaową, tłuszcz kakaowy i cukier kokosowy.

OCENA: 90/100
Miejsce 2 w rankingu - ikona

Cocoa Czekolada Gorzka Klasyczna Bio 50G


Cocoa klasyczna
Ekologiczna receptura 70% masy kakaowej
Produkt z wyższej półki cenowej

Najlepsza ekologiczna czekolada gorzka – Cocoa Czekolada Gorzka Klasyczna Bio 50G – krótki opis:

Cocoa to gorzkie czekolady, które zostaną docenione przez osoby wrażliwe na punkcie środowiska, gdyż składniki znajdujące się w recepturze są w pełni ekologiczne. Jest to również, według opinii wielu, najlepsza gorzka czekolada pod względem smaku. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż mimo braku informacji na ten temat w nazwie produktu, objętość masy kakaowej w całości produktu szacuje się jedynie na 70%. Sprawia to, że smakowo jest to produkt bardziej przystępny niż wyżej wspomniany 92% Vivani. Gorzka czekolada, jaka najlepsza smakowo by nie była, musi imponować również składem. Tutaj również możemy oczekiwać produktu z najwyższej półki, gdyż w recepturze znajdziemy informacje o składnikach takich jak: surowe ziarno kakaowca, cukier z palmy kokosowej oraz tłuszcz kakaowy. Jednym słowem nie ma tutaj zbędnych dodatków oraz wypełniaczy. Jeśli chodzi o cenę, taka dobra gorzka czekolada Cocoa będzie w większości sklepów kosztowała ponad 10 złotych, więc jest to zdecydowanie produkt z wyższej półki cenowej.

OCENA: 88/100
Miejsce 3 w rankingu - ikona

Vivani Czekolada gorzka 99% kakao BIO 80g


Cocoa 99
99% masy kakaowej Bogate nuty smakowe
Produkt z wyżej półki cenowej

Gorzkie czekolady – Vivani Czekolada gorzka 99% kakao BIO 80g – krótki opis:

Viviani w swoim asortymencie ma również gorzkie czekolady dla prawdziwych miłośników i fanatyków tego typu smaków. Jest to najlepsza gorzka czekolada, której zawartość masy kakaowej szacuje się aż na 99%. Smak jest niezwykle intensywny, bogaty oraz silnie aromatyczny, więc będzie to idealna propozycja dla każdego konesera. Jeśli jednak na co dzień nie jesteś fanem tego typu produktów, polecamy zacząć od nieco mniej intensywnych propozycji. Gorzka czekolada, jaka najlepsza by nie była, wszystko rozchodzi się o smak. W produkcie Vivani każdy koneser wyczuje silny aromat kakao, który po chwili pozwoli wyczuć nuty dymu oraz prażenia, palonej kawy, suszonej śliwki, a w tle wyczuć będzie można nuty wanili oraz toffi. Cenowo, ta niezwykle dobra gorzka czekolada, wygląda bardzo podobnie jak produkty wyżej przedstawione. Za jedną tabliczkę czekolady będzie trzeba zapłacić niecałe 11 złotych, oczywiście na dzień pisania artykułu. Jest to również propozycja ekologiczna, więc możemy być pewni, że w recepturze produktu zostały użyte właśnie tego typu ekologiczne składniki. Wszystko to sprawia, że jest to najlepsza gorzka czekolada o 99% indeksie masy kakaowej.

OCENA: 87/100
Miejsce 4 w rankingu - ikona

Lindt Czekolada Exellence 70% Cacao Gorzka 100G


Lindt 70
70% miazgi kakaowej Owocowe nuty smakowe
Produkt ze średniej półki cenowej

Czekolady gorzkie – Lindt Czekolada Exellence 70% Cacao Gorzka 100G – krótki opis:

Jeśli zastanawiamy się, jaka gorzka czekolada jest najlepsza, trudno od razu nie pomyśleć o marce Lindt, która stanowi niezwykle dużą część ogólnie pojętego rynku “słodyczowego”. Czy zatem propozycja od tej marki jest warta uwagi? To wszystko zależy od oczekiwań konsumenta, który zastanawia się nad zakupem. Jeśli czekolady gorzkie dla ciebie muszą mieć jak najwięcej masy kakaowej w składzie, wtedy zdecydowanie lepszą propozycją okaże się wyżej przedstawione 99% Vivani. Jeśli nie lubujesz się jednak w aż tak gorzkich nutach smakowych, wtedy Lindt może być naprawdę dobrym produktem. Tutaj w recepturze masa kakaowa uzurpuje jedynie 70%, więc według definicji jest to propozycja na granicy gorzkiej czekolady a czekolady deserowej. Wszystko za sprawą tego, że właśnie według wcześniej wywołanej definicji, miazga kakaowa w prawdziwej gorzkiej czekoladzie powinna zajmować minimum 70% składu. Poza aromatami kakao prawdziwy koneser wyczuje również nuty owocowego aromatu oraz gdzieś na granicy zmysłów delikatny posmak wanilii.

OCENA: 85/100
Miejsce 5 w rankingu - ikona

Ekoflorka Czekolada Gorzka Bio 85g

18 zł w Ceneo


Ekoflorka bio
Produkowana w Polsce 72% miazgi kakaowej
Najwyższa półka cenowa

Gorzka czekolada jaka najlepsza produkcja krajowa – Ekoflorka Czekolada Gorzka Bio 85g – krótki opis:

Warto również zdawać sobie sprawę, że gorzkie czekolady są produkowane i wytwarzane także w Polsce. Przykładem tego typu produktu jest popularna Ekoflorka, której receptura została zamknięta w 85g tabliczce podzielonej na kostki. Jest to zdecydowanie najlepsza gorzka czekolada polskiej produkcji, lecz w porównaniu do zagranicznych propozycji kosztuje nieco więcej, gdyż niecałe 20 złotych. Poza tym, że to polski produkt, czekolada posiada oczywiście inne zalety. Można powiedzieć, że Ekoflorka to produkt rzemieślniczy, gdyż formowanie oraz pakowanie odbywa się całkowicie ręcznie bez udziału maszyn. Ta niezwykle dobra gorzka czekolada kwalifikowana jest jako produkt rolnictwa ekologicznego, a poza miazgą kakaową, cukrem trzcinowym, tłuszczem kakaowym i lecytyną sojową, ciężko doszukać się czegoś jeszcze w prostej recepturze. Warto wspomnieć, że udział masy kakaowej to 72%, więc nie jest to najlepsza gorzka czekolada, dla osoby, która oczekuje od produktu spożywczego jak najwięcej gorzkości. Czekolady gorzkie Ekoflorka docenią jednak miłośnicy delikatności, słodkości oraz gorzkości na odpowiednio wyważonym poziomie.

OCENA: 83/100
Miejsce 6 w rankingu - ikona

Torras Czekolada Gorzka Z Mango Bez Cukru 75G


Torras mango
Miazga kakaowa na poziomie 49% Czekolada smakowa
Najniższa półka cenowa

Dobra gorzka czekolada smakowa – Torras Czekolada Gorzka Z Mango Bez Cukru 75G – krótki opis:

Na pytanie, jaka gorzka czekolada jest najlepsza, nie koniecznie zawsze padnie nazwa tej najdroższej. Dlatego mamy przyjemność przedstawić propozycję z całkowicie innego bieguna cenowego, w formie marki Torras. Jest to gorzka czekolada z mango bez cukru, w objętości 75g oraz cenie około 7 złotych za tabliczkę. Nie jest to jednak prawdziwa gorzka czekolada wedle definicji, która zakłada, że tego typu produkt będzie miał ponad 70% miazgi kakaowej w recepturze. Tutaj producent zakłada ten udział na poziomie 49%, więc bliżej naszej propozycji zdecydowanie do czekolady deserowej. Będą to zatem gorzkie czekolady raczej dla miłośników słodkości niż gorzkości lub idealny punkt wejścia w świat tego typu produktów. Możemy zacząć od produktów z tą ilością masy kakaowej i wraz z czasem wybierać czekolady coraz bardziej gorzkie. Jeśli zatem chodzi o smak, wśród konsumentów jest to najlepsza gorzka czekolada smakowa, jaką można wybrać, gdyż opinie w naprawdę zdecydowanej większości są bardzo pozytywne.

OCENA: 82/100
Miejsce 7 w rankingu - ikona

M Pelczar Chocolatier Gorzka Czekolada Z Malinami I Zielonym Pieprzem 85G


Pelczar maliny zielony pieprz
Prawdziwa gorzka czekolada Miazga kakaowa na poziomie 70,4%
Czekolada smakowa

Najlepsza czekolada gorzka, smakowa polskiej firmy – M Pelczar Chocolatier Gorzka Czekolada Z Malinami I Zielonym Pieprzem 85G – krótki opis:

Jeśli jednak interesuje ciebie prawdziwa gorzka czekolada smakowa, z odpowiednią ilością miazgi kakaowej w składzie, wtedy najlepsza gorzka czekolada jaką można wybrać, to M Pelczar Chocolatier. Dlaczego prawdziwa gorzka czekolada? Dlatego, że masa kakaowa to około 70,4% całkowitego składu. Za tego typu przyjemność musimy jednak zapłacić ponad dwa razy więcej niż w przypadku propozycji Torras, gdyż cena produktu M Pelczar wynosi około 14 złotych. Jest to jednak dobra gorzka czekolada pod każdym względem. Jest ciemna i gorzka, posiada wspaniałe oraz intensywne aromaty polskiej maliny i zielonego pieprzu, a także nuty kwiatów. Co istotne produkt jest dziełem polskiej firmy, która notorycznie otrzymuje istotne nagrody oraz wyróżniania za swoje wyroby. Są to również dobre czekolady gorzkie na prezent. Na oficjalnej stronie zakładu możemy dokupić dopasowane, markowe torebki oraz wstążki, które ozdobią nasz podarunek.

OCENA: 80/100
Miejsce 8 w rankingu - ikona

Torras Czekolada Gorzka Z Pomarańczami Bez Dodatku Cukru 75G


Torras pomarańcza
Czekolada smakowa 52% miazgi kakaowej
Najniższa półka cenowa

Gorzkie czekolady marki Torras – Torras Czekolada Gorzka Z Pomarańczami Bez Dodatku Cukru 75G – krótki opis:

Już wcześniej w naszym rankingu zagościły czekolady gorzkie marki Torras. W raz z tą pozycją wracają na świecznik, z propozycją w formie gorzkiej czekolady z pomarańczami bez dodatku cukru. Znów, nie jest to prawdziwa gorzka czekolad, jeśli bierzemy pod uwagę ścisłą definicję, która zakłada odpowiedni udział masy kakaowej w składzie. Jednakże tutaj zbliżamy się już nieco bardziej do tego punktu odniesienia, gdyż miazga kakaowa zajmuje aż 52% receptury. Jeśli zastanawiasz się, jaka gorzka czekolada jest najlepsza, a zarazem nie ma w składzie cukru, być może to będzie odpowiedź na twoje pytanie. Znajdziesz tam oprócz słodzika (maltitol) wcześniej wspomnianą miazgę kakaową, a także tłuszcz kakaowy, pomarańcz, ilulinę, odtłuszczone kakao, lecytynę sojową oraz naturalne aromaty wanili oraz pomarańczy. Jeśli chodzi o aspekty cenowe, te prezentują się bardzo podobnie, jak poprzednia czekolada Torras, gdyż za tabliczkę musimy zapłacić ponad 7 złotych.

OCENA: 76/100
Miejsce 9 w rankingu - ikona

Meybona Czekolada Gorzka Z Kawałkami Truskawek I Z Czarnym Pieprzem 100g Bio


Miazga kakaowa na poziomie 52% Ekologiczny skład
Smak truskawkowy

Jaka gorzka czekolada najlepsza? A może – Meybona Czekolada Gorzka Z Kawałkami Truskawek I Z Czarnym Pieprzem 100g Bio – krótki opis:

Kolejne gorzkie czekolady w naszym rankingu to Meybona. Jest to w zasadzie według definicji bardziej czekolada deserowa, lecz będziemy trzymać się nazewnictwa proponowanego przez producenta. W składzie 100g kostki znajdziemy masę kakaową o objętości 52%, cukier trzcinowy, tłuszcz kakaowy, kawałki truskawek, pieprz czarny, naturalny aromat truskawek i ekologiczny składnik wanilia Bourbon. Można zatem z pełnym zdecydowaniem stwierdzić, że pod tym względem jest to zdecydowanie jedna z najlepszych, a dla niektórych może i najlepsza gorzka czekolada smakowa. Czekolada nie należy również ani do najtańszych, ani do najdroższych produktów, jakie możemy spotkać na rynku. Ta niezwykle dobra gorzka czekolada, w zależności od miejsca zakupu i aktualnie obowiązującej promocji, kosztuje około 9 złotych. Nie jest to jednak najlepsza gorzka czekolada dla miłośników silnych oraz intensywnych aromatów, jakie proponują nam produkty o udziale miazgi kakaowej na poziomie 90%. Są to zatem czekolady gorzkie skierowane dla szerszej grupy odbiorców, które zasmakują znacznie większej masie ludzkiej.

OCENA: 71/100
10 miejsce w rankingu cyberanking.pl

WEDEL Czekolada mocno gorzka 80%


Wedel 80
  • Najniższa cena
Miazga kakaowa na poziomie 80% Niska cena

Dobre czekolady gorzkie znanej marki – WEDEL Czekolada mocno gorzka 80% – krótki opis:

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu, to coś co zna zapewne każda osoba bez wyjątku. Jest to jedna z najbardziej pospolitych czekolad gorzkich, jakie możemy odnaleźć na polskim rynku. Dla wielu nie jest to jednak prawdziwa gorzka czekolada, mimo że według definicji zdecydowanie należy jej się to miano. Wedel to czekolada bardziej dla ogółu niż produkt premium. Po pierwsze w aromacie da się wyczuć sztuczne dodatki zarówno zapachowe jak i smakowe, co sprawia, że gorzkie czekolady tej marki nie są zdecydowanie naturalne. Sam smak jest stosunkowo płaski i ciężko wyczuć w czekoladzie bardziej ambitne nuty. W opinii dużej liczby znawców, kiedyś była to najlepsza gorzka czekolada, a obecnie brakuje jej dosyć wiele do lat świetności. Nie jest to jednak zły produkt. Jest to zdecydowanie dobra gorzka czekolada, która zasmakuje większości. Cena również, w porównaniu z innymi przedstawionymi propozycjami, wygląda naprawdę atrakcyjnie. Za 85g kostkę musimy zapłacić 4 złote, więc jest to najtańsza gorzka czekolada w całym rankingu.

OCENA: 60/100

Gorzkie czekolady – Najlepsza gorzka czekolada w 2024 roku – Komentarze do rankingu


0,0
Rated 0,0 out of 5
ilość ocen: 0

Gorzkie czekolady – Najlepsza gorzka czekolada w 2024 roku — FAQ


Najzdrowsza gorzka czekolada to taka, która zawiera minimum 70% miazgi kakaowej, czyli musi to być prawdziwa gorzka czekolada, gdyż według definicji podana wartość liczbowa to dolna granica. Jeśli zatem masz dużą ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego, warto zdecydować się na tego typu przekąskę. Białe czekolady lub inne tego typu słodycze, to z reguły mieszanki cukrów, tłuszczów i nie uświadczymy tam zbyt wiele masy kakaowej, która w głównej mierze odpowiada za wartości prozdrowotne.

Podobno prawdziwa gorzka czekolada, czyli taka, która zawiera co najmniej 70% miazgi kakaowej, zmniejsza u kobiet ryzyko zachorowania na udar mózgu, zmniejsza się szansa na powstanie zakrzepów krwi, wpływa pozytywnie na koncentrację, a według niektórych badań jest korzystnym dodatkiem w leczeniu nowotworów. Badania, niestety nie dotarliśmy jakie, więc warto tego typu informacje traktować jako ciekawostkę, dowodzą, że jedzenie czekolady, regularnie dwa razy w tygodniu, może wydłużyć nasze życie o około 2 lata.

Gorzka czekolada jaka najlepsza? Jest to dosyć rozbudowane pytanie. Wszystko zależy czego oczekujesz od produktu. Jeśli interesują cię jak najbardziej gorzkie nuty smakowe, wtedy idealną propozycją będzie 99% czekolada Vivani. Lubisz czekolady gorzkie smakowe? Wtedy polecamy 70% Lindl Exellence. Jeśli nie kupujesz czekolady, żeby się nią delektować, wtedy najlepszym wyborem będzie 70% Wedel.

W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie. cyberanking.pl